üles
Neljapäev, 13. juuni 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

13. juuni

14. juuni

15. juuni

16. juuni

17. juuni

18. juuni

19. juuni

20. juuni

Töötajate sünnipäevad

17. juuni

19. juuni

Teade, Õppetöö, kuni 1. september 2024
Valdkond: Koolitus
Kaisa Sau, 10. juuni 2024

7. juunil kogunes kogu koolipere programmi Arutlev Kool raames Eesti Väitlusseltsi poolt läbi viidud koolitusele.

Gert Lutter, 9. mai 2024

7. mail toimus esimene Nooruse kooli vaimse tervise teemaline veebiseminar. Eelkõige lapsevanematele mõeldud seminaril kõnelesid meie HEV-koordinaator Valeria Liigsoo-Luige ja Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse juhtumikorraldaja Monika Sarapuu.

Kohtumist saab uuesti vaadata siitsamast.

Artikkel / KoolitusMeri ja mina ka!
Mereteemaline koolitus „Meri ja mina ka!“ / Ülle RäimMereteemaline koolitus „Meri ja mina ka!“ / Ülle RäimMereteemaline koolitus „Meri ja mina ka!“ / Ülle Räim
Elis Nõu, 15. aprill 2024

Aprillikuu esimesel reedel käisid kaheksandad klassid erinevatest Saaremaa koolidest spordihoones mereteemalisel koolitusel „Meri ja mina ka!“. Kokku oli kuus töötuba ning nendest ja oma muljetest veidi täpsemalt 8.a klassi õpilaste pilgu läbi.

Artikkel / KoolitusErasmus+ õpirändel Poolas
3. klassi tunnis / Grete PihlErasmus+ õpirändel Poolas / Grete PihlErasmus+ õpirändel Poolas / Grete Pihl
Kersti Kirs ja Grete Pihl, 14. märts 2024

4.–8. märtsini olime töövarjuks Poola koolis Zakręt Bilingual Smart School. Tegemist on 8-klassilise erakooliga, mille juures tegutseb ka lasteaed. Smart School kaubamärk võeti Poolas kasutusele aastal 2011, mil käivitati esimene kool Zamośćis. Varssavi Zakręti kool avati 2015. aastal.

Kristel Paju, 10. oktoober 2023

4.–5. oktoobril toimus Tartus Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar „Vunki juurde koostööle!“.

Lelet Aavik-Part, 24. august 2023

Haridusdisaini keskuse eestvedamisel võeti analüüsiks ja edendamiseks teema "Organisatsiooni kultuur ja toimiv meeskond selles". Kahe päeva jooksul toodi välja probleemid organisatsioonis, nende mõju ja põhjused.

Madli-Maria Naulainen, 18. mai 2023

Lõimede sättimine kangaspuudele on olnud aastasadu põlvest põlve edasi kantud võtmeoskus, et kangast kududa ja kauneid mustreid luua. Nii ka koolis, lõiming on väärtus, mis luuakse ainete omavahelisel põimimisel, et õpilastel oleks lihtsam õpitut mõista ja ainetevahelisi seoseid märgata. Möödunud nädalal osalesid meie õpetajad koos kolleegidega erinevatest koolidest lõiminguteemalisel koolituspäeval, millega võeti ühtlasi kokku kolm aastat kestnud Erasmus+ projekt MARKA.

Eve Tuisk, 20. märts 2023

6.–10. märtsil käisid kaheksa meie kooli õpetajat ja töötajat Erasmus+ õpirändel Kopenhaagenis. Kohtuti konsultatsioonifirma Resonans partneri David Juliga ning külastati Kopenhaageni rahvusvahelist kooli (Copenhagen International School).

Eve Tuisk, 9. jaanuar 2023

Hurraa, jälle kooli! 4. jaanuaril alustasid Nooruse kooli õpetajad uut aastat. Öeldakse ju ikka – millised on aasta esimesed päevad, selline tuleb ka ülejäänud aasta. Meil tuleb see õnneks õppimise, arenemise ja liikumise tähe all. Alustasime usinalt ainekavade uuendamisega, tuletasime meelde mõned olulised nüansid Stuudiumis ja osalesime Epp Adleri mõtestusseminaril Arensburg Boutique Hotel & Spa konverentsisaalis. Lisaks jagasime kogemusi Ruila põhikooli õpetajate ja töötajatega.

Katrin Liiv, 11. mai 2022

1.–6. maini toimus Erasmus+ projekti „Teachers and Students are Experiencing the Meaning of STEM“ viimane kokkusaamine projektipartneritega Bulgaariast, Sitsiiliast, Portugalist, Leedust ja Türgist. Meie koolist osalesid kohtumisel seitsmendate klasside õpilased Tuule Kalamees, Taavet Tenno, Sandra Kaiste ja Aleksandra Vahter. Meid võõrustas Leedu Jonava linna Raimundo Samulevičiaus Progymnasium ja seekordne kohtumine kandis pealkirja „Be a part of the solution not a part of the pollution“.

Tuule Kalamees, 7.a klass, 5. aprill 2022

Üle-eelmisel nädalal külastasid meie kooli õpilased ja õpetajad Bulgaariast, Portugalist, Türgist ja Leedust seoses Erasmus+ projektiga „Teachers and Students Experiencing the Meaning of STEM“. Projekti eesmärgiks on tõsta projektis osalejate teadlikkust globaalsetest probleemidest ning ökoloogiast. Seekord oli teemaks valgusreostus. Saime teadmisi erinevate maade valgusreostuse probleemide kohta, esitlesime Saaremaa ja Eesti kohta oma nägemust valgusreostuse esinemisest. Nädala jooksul näitasime külalistele meie kodusaart ning tutvustasime oma kultuuri. Kõige põnevam osa oli, et külalistega saime suhelda ainult inglise keele vahendusel.

Eve Tuisk, 27. oktoober 2021

22.–23. oktoobril käisid Saare maakonna emakeeleõpetajad koolitus- ja kultuurireisil Viljandis. Esimesel päeval arutlesime tulihingeliselt lugemisteemadel ning mõtisklesime, kuidas õpilasi särasilmselt lugema panna. Õhtul külastasime Ugala teatri etendust „Leskede kadunud maailm“, millele järgnes spontaanne kahetunnine vestlusõhtu nähtu üle. Võite vaid ette kujutada, kui põnevad filosoofilised arutelud tekivad, kui viisteist emakeeleõpetajat hoogu satuvad. Teisel päeval külastasime Viljandi Pärimusmuusika Aita ning Ugala teatri lavataguseid ruume koos teatrijuhi Garmen Taboriga.

Kristin Lauri, 13. oktoober 2021

Septembri lõpus külastasid Nooruse kooli rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames külalised kuuest riigist. Kohtumine kandis alapealkirja „Green Roads“ (rohelised teed).

Keskkonnasõbraliku robootikaga tegelevad selles õpirände projektis kokku 6 riigi õpilased. Igas osalevas riigis toimuvatel kohtumistel on ka vastavalt oma fookusteema: Portugalis – sinine ookean, Türgis – rohelised kodud, Eestis – rohelised teed, Poolas – sinine taevas, Lätis – rohelised koolid, Kreekas – roheline loodus.

Artikkel / KoolitusTuleviku töötoad Rumeenias
Külli Mänd, Maren Asumets, Marvi Mäeots, 30. september 2021

18. septembri varahommikul kell 6 algas Nooruse kooli 8 õpilase ja 3 õpetaja reis Rumeeniasse õpilasvahetuse projekti „Our future life in digital world“ raames. Sihtkohta – Oneștisse – jõudmine oli tõeline seiklus, selleks oli vaja bussi, praami, kahte lennukit ja kahte rongi ...

Elo Jõgi, 2. september 2021

17. ja 18. augustil toimus Tervist Edendavate Koolide suvekool, kus koolide tervisemeeskonnad üle Eesti jagasid kogemusi, häid praktikaid ja vaatasid tervema tuleviku poole. Päevad olid täis erinevaid arutelusid, infovahetust ja eriilmelisi tegevusi meeskonna kujunemisest enese sisse vaatamiseni.

Ave Jõgi, 14. mai 2021

2018. aastal alguse saanud ja järjest 3 aastat väldanud Erasmus+ poolt rahastatud rahvusvaheline projekt on koostööks kokku toonud erinevate riikide õpetajate meeskonnad töötamaks ühise eesmärgi nimel – kuidas õpetajatena saame aidata enda õpilastel efektiivsemalt õppida, sellega seoses ka edasises elus paremini toime tulla.

Margit Düüna, 17. november 2020

Koolituskeskuses Osilia lõpetas eelmisel reedel juba sel aastal kolmas ettevõtluskoolitus. Üldse on Osilia läbi viinud ettevõtluskoolitusi alates 2010. aastast. Ettevõtluskoolituse eesmärk on anda potentsiaalsetele ja alustavatele ettevõtjatele vajalikud baasteadmised ning oskused, et luua oma ettevõte ja alustada tegutsemist ettevõtluses ettevõtjana. Koolitus annab teadmised äriplaani koostamise olulisusest ettevõtte loomisel ning oskused koostada jätkusuutliku ettevõtte äriplaan.

Maria Koppel, 27. oktoober 2020

Käes on sügis ja taas on käes ka Saaremaa Osaluskohvik, mis on kohtumiskohaks noortele (8.–12. klass) ning noortemeelsetele, ametnikele ja otsustajatele.

Lehekülg: /3 järgmine

Kuulutused

Galerii