Kolmapäev, 25. mai 2022

30. mai

Valdkond: Sport
Sander Suurhans, 25. mai 2022

18. mail toimusid Rakveres Eesti Koolispordi Liidu kergejõustiku võistlused. Meie kool võistles I liigas ning saavutas 6.–9. klasside kokkuvõttes tubli kolmanda koha, jäädes napilt alla Rakvere Reaalgümnaasiumile ja Tallinna Reaalkoolile. Ilm oli võistlusteks ning heade tulemuste saavutamiseks suurepärane. Ja sellega said meie noored ilusti hakkama.

Inge Jalakas, 23. mai 2022

Möödunud nädalal toimus Nooruse koolis I pentatlon (KG järgi IX). Tegemist on võistkondliku teatevõistlusega, kus tuleb mõõtu võtta viiel spordialal: mälumäng, ujumine, vaba-/täpsusvisked, rattakross ja jooksmine.

Annely Oolup, 23. mai 2022

Meie kooli noorsportlased osalesid taas edukalt TV 10 Olümpiastarti võistlustel. 12. mail toimus IV maakonna ja 21. mail vabariiklik etapp.

Maria Pae ja Kendra Kakkum, 7.b klass, 17. mai 2022

Meie klassis on palju sportlikke õpilasi. Esindatud on ka ratsasport. Natali Abel ja Karola Alder on 7.b klassi kaks ratsaspordihuvilist, kes on väljaspool kooli valinud enda huvialaks just ratsaspordi. Mis on nende eesmärgid ning kuhu tahavad nad jõuda?

Inge Jalakas, 6. mai 2022

Ilmad lähevad järjest soojemaks ning kisub mõnuga õue liikuma. Üheks suurepäraseks võimaluseks selleks on osaleda Kuressaare Nooruse Kooli esimesel (KG järgi 9.) Pentatloni võistlusel.

Annely Oolup, 26. aprill 2022

Neljapäeval, 21. aprillil toimusid Kärlal kevadised Saaremaa koolinoorte maastikujooksu meistrivõistlused.

Gert Lutter, 19. aprill 2022

Sammuralli on lõppenud! Hurraa ja nüüd saab jälle ka muid tegevusi harrastada, kui ainult samme koguda! Meie koolile tasuks auhinnaline kolmas koht kokku 5 051 631 sammuga. Õpilaste arvestuses saavutas kindla esikoha Hendrik Eist 3.c klassist. Õpetajate arvestuses oli esikolmikus tihe rebimine ning kõige rohkem samme kogus Kaari Maidle.

Gert Lutter, 14. aprill 2022

Sel kevadel võistlevad kolm Kuressaare põhikooli sammude kogumises. Nooruse, Hariduse ja Vanalinna koolid on viimastel aastatel kogunud küll liikumiskilomeetreid, küll minuteid. Seekord on vaja kirja panna oma päevas kogutud sammude hulk.

Pikk nädalavahetus on tulemas – anna sinagi oma panus meie kooli tulemusse ja kutsu sõbrad ka sammuma!

Kes on meie kooli suurimad sammukogujad, kellele tuleb järele joosta ja kellest õhtusel kõnnitiirul ette lipata?

Tiia Kuusk, 14. aprill 2022

Lõppenud on kümnes vabariiklik mõttespordi olümpiaad, milles sel aastal osales 988 õpilast 89 koolist.

Meie koolist osalesid sel aastal III ja IV klassi õpilased.

Annely Oolup, 6. aprill 2022

Laupäeval, 3. aprillil toimusid Kuressaare spordikeskuse kergejõustikuhallis Saaremaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlused D-vanuseklassile (aastal 2011 sündinud ja noorematele lastele).

Annely Oolup, 4. aprill 2022

TV 10 Olümpiastarti III vabariiklk etapp toimus laupäeval, 26. märtsil Tartu Ülikooli kergejõustikuhallis. Meie kooli esindasid Karl-Arthur Sepp (4.b), Mihkel Kaju (4.c), Andro Jürisson (6.b), Karl-Martin Kremm (6.b) ja Marili Paimre (7.a).

Anabel Lanna, 9.c klass, 25. märts 2022

Meie koolis õpib palju andekaid ja tegusaid õpilasi. Kristiin Sooäär, Miia Tamm ja Lisete Kuusk on kolm 7.d klassi tüdrukut, kes koolivälisel ajal on pühendunud tennisemängule. Mul oli võimalus teha üks väike intervjuu, et nende hobist rohkem teada saada.

Annely Oolup, 17. märts 2022

7.–9. märtsil toimusid Haapsalus juuniorite jääpurjetamise Euroopa ja maailmameistrivõistlused. Maailmameistrivõistluste Ice-Optimist jääpurjeklassis oli võistlejaid rajal nii Eestist kui ka Leedust, kokku sõideti 9 võidusõitu.

Meie kooli õpilane Anni Kubjas (6.d) saavutas MM-il HÕBEMEDALI.

Annely Oolup, 28. veebruar 2022

19.–20. veebruaril toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti U18, U20 ja U23 vanuseklassi talvised meistrivõistlused kergejõustikus.

Kaja Puck, 21. veebruar 2022

Ongi käes viimane päev. Täna räägiks lisaks laagri peamisele eesmärgile (suusatamisoskuste parandamine) ka sõprusest, abivalmidusest ja meeskonnaks olemisest. Ka antud artikli pealkiri on ühe õpilase reklaamlause laagri kohta. Muidugi tuleb juttu laagri lõpetamisest ja tagasisidest. Hästi sobivad meie laagrit seekord iseloomustama laulusõnad:

„Kui seisad selg vastu seina ja püüad väljapääsu leida.

Kui lõpuks sõbrad on koos, sõbrad on koos, siis müür kaob eest.

Nii nädalatest väänad välja seitse pühapäeva,

Sest siis kui sõbrad on koos, sõbrad on koos

Kõik edeneb ja veereb.“

Kreete Põld, 9.a klass, 18. veebruar 2022

Tänane hommik ei erinenud väga palju teistest hommikutest, välja arvatud see väike pisiasi, et aknast välja vaadates nägime: sajab vihma.

Hoolimata kesisest suusailmast, suundusid osad meist peale hommikusööki tõukekelgumatkale, kus täna olid teeolud isegi paremad kui eile. Ülejäänud läksid suusatama.

Miia Põder, 9.b klass, 17. veebruar 2022

Päev algas tavaliselt nagu ikka, kui korraga kuulsime koridoris sünnipäevalaulu. Õpetajad tulid Sandrit (perenimega Suurhans) sünnipäeva puhul üles äratama – õhupallide ja tordiga. Seda, kuidas meie oma õnnitlused edasi andsime, räägime pärastpoole.

Annely Oolup, 16. veebruar 2022

Eelmisel nädalal Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus saavutasid U14 vanuseklassis väga häid tulemusi kaks meie kooli noormeest.