Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (20)
- Bookstagramid (60)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- n päeva lõpetamiseni (39)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
31. märts
- Maren Talvik 7.d
2. aprill
- Merily Nook 1.c
3. aprill
- Adeele Järvalt 1.a
- Andra-Elizabeth Võeras 8.a
- Eleonora Bulan 9.d
4. aprill
- Karola Uhle 1.c
- Karolina Rämmal 3.a
- Mia Toom 8.d
5. aprill
- Danylo Baranko 2.a
- Sten Uue 9.d
- Trevo Välisson 7.d
7. aprill
- Andri Luks 8.b
- Helena Grete Reek 7.c
- Kerto Tapo 4.c
- Robert Leppik 5.a
Töötajate sünnipäevad
31. märts
- Tiina Kaup*
6. aprill
- Jaana Puksa*
Linda Männik, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, valis edasisteks õpinguteks Noarootsi Gümnaasiumi, kuna see oli tema huvidega kooskõlas. Kool on pigem väike, kuid õppida on rohkem kui teistes gümnaasiumites – Lindale meeldib, et peab rohkem pingutama. Veel meeldib talle pisikese kogukonna tunnetus.
Linda sõnul tasub gümnaasiumi valides vaadata tutvustusvideoid, käia õpilasvarjuks ja suhelda inimestega, kes huvipakkuva kooliga seotud on, ning küsida n-ö telgitaguste kohta. Õppekava tuleks ka vaadata, kuna õpitavad ained erinevad kooliti. Lõpliku otsuse peab tegema enda sisetunde järgi ja põdeda ei tasu, sest suure tõenäosusega saab see kool, mille valisid, igatahes väga armsaks.

3. lennu vilistlane, nüüdne Saue Riigigümnaasiumi rahulolev õpilane Lisette Sepp oli mandrile kooli minekust mõelnud juba kolm aastat, seega oli unistus vaja reaalsuseks muuta. Aga see polnud ainus põhjus kolimiseks – määravaks sai ka keskkond. „Tahtsin muutust ja uut väljakutset, et igav ei hakkaks ja ma tunneks, et on palju veel, mida saavutada,“ ütleb Lisette. Lisaks oli oluline tõsiasi, et mandrikoolid teevad ülikoolidega tihedat koostööd.
Triinu Truumees, Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu vilistlane õpib täna Pärnu Koidula Gümnaasiumis. Triinu soovitab üheksandikele, et ka eksamite ajal peaks vaim olema rahulik, sest liigne ülemõtlemine lihtsalt teeb sul endal asja raskemaks.

Ingel Roos Pajuniit, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, õpib Kuressaare Ametikoolis stilistiks. Kui ta põhikooli lõpus päev enne esimest lõpueksamit haiglasse sattus, sai ta aru, et õppimine on küll tähtis, aga enda tervis on veel tähtsam.

Kessu Hollo, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, pani õpingud Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis hetkeks ootele ja põrutas hoopis vahetusõpilaseks Hispaaniasse. „Soovitan vahetusõpilaseks minemist kõigile,“ ütleb ta.
Kuressaare Nooruse Kooli 2. lennu vilistlane Laura Lember õpib Kuressaare Ametikoolis juuksuriks. Selle ameti õppimine oli tema suur unistus juba enne kooli astumist.
Laura on tänulik, et põhikoolis hoolikalt keemiat õppis, sest neid teadmisi on praegusel erialal väga vaja.
Melani Saat, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, tunnistab ausalt, et teda motiveeris 9. klassis pingutama sõbranna, kelle tulemustele oli soov võrdväärselt vastata. Samas lisab ta, et ka tema enda sees kripeldas vajadus häid tulemusi saada.

Kätrin Tamira Kanemägi, Nooruse kooli 2. lennu vilistlane, teadis põhikoolis väga kindlalt, et tahab minna ülikooli. Küll aga muutusid aja jooksul tema karjäärieelistused. Seetõttu sai ta aru, et pole mõistlik keskenduda vaid ühele kindlale valdkonnale.

Nooruse kooli 3. lennu vilistlane Elsa Marie Kirs oli põhikoolis võtnud endale sihiks Saaremaa Gümnaasiumi. Kooliaasta edenedes avastas aga enda jaoks hoopis Viljandi Gümnaasiumi – kooli, mis oli täpselt talle! Nüüd õpibki ta Viljandis, kusjuures kõne, et on sinna kooli vastu võetud, tuli täpselt lõpuaktuse ajal.
Ajaplaneerimisoskus, distsipliin on olululised, kuid ei tohi ka unustada, et see on täiesti normaalne, kui alati ei lähe kõik nii, nagu oled planeerinud. Sellest ja paljust muust olulisest kirjutab rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“ Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu vilistlane Eva-Lotta Orglaan.
Tähelepanelikkus ning enesejuhtimisoskus aitavad nautida õpiteed. Selle ja teiste oluliste järeldusteni jõuab rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“ Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu lõpetanud Reigo Mõlder.
Indrek Reisko, Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu vilistlase sõnul aitavad piisavad unetunnid ning sõpradega suhtlemine hoida vaimu värske ning liikuda eesmärkide poole. Nendest ja teistestki olulistest tähelepanekutest kirjutab Indrek rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“.

Tasakaal õppimise ja vaba aja vahel ning koostegemise rõõm nii klassi kui lennuga on 9. klassis väga olulised. Sellest ja paljust muust kirjutab rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“ Kuressaare Nooruse Kooli 1. lennu lõpetanud Miina-Ly Tarkin.
Koolis me ei õpi vaid õppeaineid, vaid ka suhtlema ja aega kasutama ning planeerima. Sellest, miks need oskused on olulised, kirjutab rubriigi „Vilistlase vaatepunkt“ teises loos Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu vilistlane Triinu Kips.

Õppeprotsessis on oluline teadlik tegutsemine ning oskus leida tasakaalu pingutuse ja lõõgastuse vahel. Oma nippe, kuidas seda teha, jagab rubriigi „Vilistlase vaatepunkt“ veergudel Kuressaare Nooruse Kooli 1. lennu vilistlane Meribel Vahstein.

Kuressaare Nooruse kooli ajaleht Nooruse Meridiaan alustab sel õppeaastal uue rubriigiga „Vilistlase vaatepunkt“, kus meie kooli juba lõpetanud noored jagavad mõtteid ja näpunäiteid, kuidas põhikoolis õppida ja tegutseda, et aeg ja energia oleks mõistlikult jagatud ning eesmärgid saavutatud.
Esimesena mõtiskleb Nooruse kooli 1. lennu vilistlane, praegune Saaremaa Gümnaasiumi abiturient Therese Käen.
Kuulutused
