üles
Kolmapäev, 6. juuli 2022
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

6. juuli

7. juuli

8. juuli

10. juuli

11. juuli

12. juuli

13. juuli

Töötajate sünnipäevad

7. juuli

Teade, Varia, kuni 21. august 2022
Uudis / ÕppetööÜkssarved kohtusid Viimsis
Madli-Maria Naulainen, 6. juuli 2022

Möödunud nädalal kohtus Viimsi koolis üle 400 tehnoloogiahuvilise tüdruku, noored, kes kõik on osalenud oma kodukohas ükssarvede huviringis. Meie koolis on tüdrukutel olnud võimalus huviringis osaleda juba neljal järjestikusel aastal.

Artikkel / PersonaaliaSisemine tuli põlegu vabalt
Anu Liik, 3. juuli 2022

E ttevõtlikkus

L ahtised käed

I lumeel

S upernaine!

See on meie tänane sünnipäevalaps Elis. Traditsioonilise horoskoobi järgi Vähk, indiaani horoskoobis aga on tema tootemiks rähn. Indiaanlased usuvad, et inimesed kannavad oma tootemitega sarnaseid iseloomujooni.

Gert Lutter, 1. juuli 2022

Möödunud õppeaastal juhtis Kuressaare Nooruse Kooli hoolekogu Melani Veelaid. Melani lõpetas üle-eelmisel õppeaastal meie koolis 10. klassi. Samaaegselt hoolekogu juhtimisega õppis ta Saaremaa Gümnaasiumis. On esmakordne, et hoolekogu tööd juhib teises koolis õppiv gümnasist.

Mida arvab oma tööst Melani ise ja milliste teemadega hoolekogu töös tuli rinda pista?

Eve Tuisk, 28. juuni 2022

Kui me juunikuu keskel lehetoimetusega Kaali kanti sõitsime, ei osanud me veel arvata, kas kokkuvõttekoosoleku lõpuks „valget suitsu" tõusma hakkab või mitte. Hakkas küll – sügisest on koolilehel uus peatoimetaja!

Nüüdseks on jaaniaeg möödas, kuum suvi kätte jõudnud ja õpetajad puhkavad juba mõnda aega. Seega on aeg, et ka koolileht Nooruse Meridiaan läheks üle suveajale, see tähendab puhkuserežiimile. Et sügisel uute mõtete ja energiaga jätkata!

Aga enne veel vaatame korra õppeaastale tagasi.

Uudis / ÕppetööSeitse õppepäeva merel
Anne Keerberg, arendusspetsialist, 22. juuni 2022

Eesti vanim seilav purjelaev Hoppet ja tema meeskond on juba mitmel aastal olnud heaks projektipartneriks Nooruse kooli (ja varasemalt Kuressaare Gümnaasiumi) mereliste õppepäevade korraldamisel. Lisaks meresõidukogemusele õpitakse tundma meretraditsioone ja -tarkusi, ohutusnõudeid ja purjelaeva käsitsemist.

Galerii!
Gert Lutter, 21. juuni 2022

Reedel, 17. juunil 2022 sai oma lõputunnistused Kuressaare Nooruse Kooli 1. lend (KG 44.). Kuressaare spordihoones toimunud aktusele jõudis neli klassitäit ehk 96 noort põhikoolilõpetajat, neist kiitusega ehk viielisi lõpetajaid oli neli.

Intervjuu / PersonaaliaKuidas läheb?
Sirje Mehik, Eve Tuisk, 17. juuni 2022

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb! Seekord räägivad oma tegemistest meie kooli endised õpilased ja fotograafiaga tegelevad Priidu Saart, Karl Jakob Toplaan ja Krõõt Tarkmeel.

Annely Oolup, 17. juuni 2022

Võistlussarja TV 10 Olümpiastarti viimane, finaalvõistlus toimus Rakvere linnastaadionil 14.–15. juunil. Võistlus kestis kaks päeva, sest tegemist oli mitmevõistlusega.

Osales 162 noorsportlast 48 koolist. Koos meiega pääsesid finaali järgmised suured koolid: Rakvere Reaalgümnaasium, Kuusalu Keskkool, Paikuse Kool, Peetri Lasteaed-Põhikool, Valga Põhikool, Ülenurme Gümnaasium, Põlva Kool, Vanalinna Hariduskolleegium, Saue Gümnaasium, Tartu Tamme Kool, Jõgeva Põhikool, Tallinna 21. Kool ja Türi Põhikool.

koolijuht Toomas Takkis, 17. juuni 2022

Õnnitlused kõigile lõpetajatele põhikooli lõpetamise puhul. Suur tänu koostöö ja toetuse eest auväärsetele lapsevanematele, peredele. Aitäh kõigile õpetajatele ja klassijuhatajatele. Esimesed olla – see on vast päris uhke tunne.

Eve Tuisk, 16. juuni 2022

Kevadel viis meie kooli hoolekogu läbi küsitluse „Märkame Kuressaare Nooruse Kooli õpetajaid“, kus kutsuti üles nii õpilasi kui ka lapsevanemaid tunnustama meie kooli õpetajaid. Esmaspäeval, 13. juunil toimunud direktori vastuvõtul andis hoolekogu esimees Melani Veelaid kiitvad sõnad õpetajatele edasi ja kuulutas välja Nooruse kooli aasta õpetajad.

Gert Lutter, 16. juuni 2022

Samal päeval, kui toimusid üleminekuaktused, mis lõpetasid kooliaasta enamuse õpilaste jaoks, leidis aset ka traditsiooniline koolijuhi tänuüritus. 13. juunil restoranis Castello toimunud pidulikul vastuvõtul tänati tublisid koolitöötajaid, märgiti ära huvikooli edukad ringijuhid ja juhendajad ning kuulutati välja käesoleva õppeaasta kolleegipreemiad. Seekord pälvisid selle tänuväärse tunnustuse Liina Ajangu ja Madli-Maria Naulainen.

Markus Tulk 7.b, 16. juuni 2022

7. klassid on õppeaasta jooksul õppinud intervjuud kirjutama. Sel korral jagame lugu Kuressaare Gümnaasiumi 33. lennu vilistlase Sander Tulgiga.

Gert Lutter, 15. juuni 2022

5. juunil toimus järjekorras 47. Saaremaa tantsupidu, mis kandis pealkirja „Tuules“. Tuulest ja tuuletusest, vaikusest ja muutumisest inspireeritud peol jooksis Kuressaare linna staadionile ühtekokku 1099 tantsijat ja võimlejat. Teiste seas ka Kuressaare Nooruse Kooli rahvatantsurühmad Väikesed Sõlesepad ja Sõleseppade Klubi ning huvikooli Inspira 1.–6. klasside võimlejad.

Milline oli pidu? Millised olid meie osalejate muljed, mõtted ja elamused?

Artikkel / Klassilood5.a ja 5.c ühine matkapäev
Tiit Rettau Pihtla vabatahtliku päästekomando tööd tutvustamas / Grete PihlAvastusrajale! / Grete Pihl
Lisandra Lehtjärv 5.a, 15. juuni 2022

5.a ja 5.c käisid neljapäeval Püha Soobiku matkarajal matkamas ja kohtumas Pihtla vabatahtlike pritsumeestega.

Melani Saat ja Lisette Sepp 7.b, 14. juuni 2022

Täpselt kuu aega tagasi,14. mail toimusid Tallinnas Prantsuse Lütseumis põhikoolide Eesti meistrivõistlused väitluses. Esimest ülevaadet sellest oleme koolilehes juba jaganud, aga nüüd saavad sõna väitlejad ise. Melani ja Lisette jagavad, milliseid emotsioone see kõik tekitas ja kuidas neil enda arvates läks.

Arvamus / Varia3 päeva lõpetamiseni
Aire Siinvert, 14. juuni 2022

Rubriigis „n päeva lõpetamiseni“ on sellel õppeaastal 9. klassi õpilased toonud välja olulise nende jaoks.

Mida meie lõpetajad on ise oma viimasel õppeaastal siin koolis oluliseks pidanud?

Artikkel / KlassiloodKeskaja Elamuskeskuses
Keskaja elamuskeskuses / Grete PihlKeskaja keskuses vibu ja ammuga märki tabamas / Grete Pihl
Grete Pihl, 14. juuni 2022

Kolmapäeval, 8. juunil 2022 käisid 5.a ja 5.c klassi õpilased uudistamas Keskaja Elamuskeskuses Archebald. „Meie juures leiad tegutsemist kaheks priskeks tunniks ja enamakski. Märkamatult viiakse sind seitse ehk kaheksa aastasada tagasi ja siis leiad sa end sepikojas münti vermimas või ammuga ehk siis ka vibuga märki laskmas või käsitööliste meistrikojas küünalt valmistamas või hoopis kiviheitemasina või vesirattaga mässamas. Pole võimatu, et ühel hetkel leiad end piinakambris mõne hirmsa piinariista küljes kinni olevat või sootuks, peas rüütli kiiver, õilsalt mõõgaga vehkimas ...“ – nii lubab keskuse veebileht.

Eneli Vahar, 13. juuni 2022

Projektikoolitus ajavahemikus 28. mai – 4. juuni 2021 (Erasmus+ Project AK201: MARKA – innovation and inclusion in the construction of an identity curriculum 2020/2023) viis Kuressaare Nooruse Kooli õpetajad Eneli Vahari, Maren Asumetsa, Kersti Kirsi ja Triin Kaldi Põhja-Makedooniasse. Lisaks Eestile osalesid sel korral projektis partnerkoolid Portugalist, Küproselt, teadustööga seotud FPCE Ülikool Porto ning koolituse korraldaja Põhja-Makedoonia. Projektikohtumise peamine eesmärk oli: „21st century teaching skills, innovative methodologies and LMS Moodle“.

Lehekülg: /315 järgmine

Galerii