Teisipäev, 22. oktoober 2024

Jaana Puksa, 21. oktoober 2024

Reedel, 11. oktoobril oli 4.b klassil veidi teistmoodi matemaatikatund. Nimelt andis tundi lapsevanem Anvar Rehtla.

Intervjuu / PersonaaliaKümme küsimust: õppejuht Aire
Jaana Puksa, 21. oktoober 2024

„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, mille kaudu õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.

Sel korral vastab kümnele küsimusele Nooruse kooli õppejuht Aire Siinvert.

Artikkel / KultuurEvolutsiooniline kunst
Gert Lutter, 18. oktoober 2024

8. klasside õpilased kandsid lõuendile oma mõtted evolutsiooni ringkäigust. Tööde autorid on Mia, Miina, Georg, Riko, Kusti, Tuuli, Noora, Mia. Nende juhendaja on Eliise Belinets.

Kristin Lauri, 18. oktoober 2024

Noortekonverents Lahe Koolipäev toimus sel aastal 17. oktoobril Alexela Kontserdimajas ning üritusele olid oodatud kõik koolinoored igas vanuses. Meie koolist osales 14 noort.

Ürituse jooksul astusid lavale esinejad, kes jagasid enda kogemusi hirmude teemal ning kuidas siis ikkagi nendest enda tugevused teha. Lisaks oli noortel võimalus päeva jooksul suhelda erinevate partneritega ning luua uusi tutvusi.

Gert Lutter, 18. oktoober 2024

Asendusõpetajana sellest sügisest tööle asunud Karita Aunbaumil on selge siht silme ees – temast peab saama õpetaja. Kuidas aga meie 43. lennu vilistlasest raadiohääl Karita jõudis Tallinna Ülikooli klassiõpetaja erialale ning edasi meie kooli tööle?

Artikkel / KlassiloodPõnev seenenäitus 3.c klassis
Triin Kõue, 18. oktoober 2024

3.c klass avas koolinädala alguses oma klassis seenenäituse.

Kristi Sillart, 17. oktoober 2024

Kuuendate klasside õpilased õppisid hiljuti teemat „Muld“, alustades mulla koostisest ja jõudes välja erinevate mullaorganismideni. Õpitu ei jäänud aga ainult õpikukaante vahele,

need muutusid praktiliseks õuesõppetunnis, kus kõik kuuendikud said oma teadmisi proovile panna. Tunde viisid läbi Maaelu Teadmuskeskuse spetsialistid Elsa Putku ja Kristi Tomson. Õpilaste vaimustus oli suur ja õpetajatel oli põhjust uhkust tunda – klassiruumis omandatud teadmised kandsid vilja ka õues.

Reet Lasn, 17. oktoober 2024

Brenda Brant on meie kooli vilistlane. Neli aastat tagasi, kui Brenda oli kaks kuud meie koolis praktikal, küsis Nooruse Meridiaan Brendalt tema edasiste plaanide kohta (lugu „Tulin, nägin, võitsin“). Brenda tõdes, et loodab siinsamas Nooruse koolis töötada klassiõpetajana. Ja soov ongi täitunud!

Artikkel / KultuurVocaliisa laululaagris
Vocaliisa laululaagris / Helle RandVocaliisa laululaagris / Helle Rand
Pille-Riin Nuut, Vocaliisa laulja, Miina-Liisa Martin, koorivanem, õp Helle Rand, 17. oktoober 2024

Eelmisel nädalavahetusel, 11. ja 12. oktoobril, käisime meie kooli tütarlastekoori Vocaliisaga traditsioonilises sügiseses laululaagris. Seekord siis Aste Põhikoolis.

Anna Naulainen, Eerik Elias Rekaya, Teneli Kaljo, 6.b klass , 16. oktoober 2024

Eesti keel tunni intervjueeritavaks valisime Kuressaare Gümnaasiumi 31. lennu f-klassi vilistlase Kristel Aaslaiu, kellelt uurisime, kuidas tal läheb ja mida ta mäletab oma kooliajast.

Ülle Räim, 16. oktoober 2024

Nagu orienteerumiskaart, juhib ka elus selge plaan meid läbi keerukate radade. Kompassina toimivad meie väärtused ja põhimõtted, aidates teha otsuseid, kui oleme „eksinud“ või kahtlemas.

Teade / VariaAlgas Mini-Megaaju
Raina Tiidovee, 16. oktoober 2024

Algas I kooliastme õpilastele mõeldud Mini-Megaaju. Võistlus oli väga tasavägine. Võitjaks tuli napilt 3.c võistkond SLEY koosseisus Miia Kalaus, Stella Matt, Heliis Uibo ja Aileen Metsniit.

Eve Tuisk, 15. oktoober 2024

Teisipäeval, 19. novembril toimub kolmanda kooliastme etüüdide õhtu Kolmas Vaatus. Sel aastal lähtub õhtu sisu sõnatüvest 'ime'. Olge vaid loomingulised ja tuletage või liitke sellest tüvest endale meelepärane sõna: imestama, imetlema, imestus, imelik, imelaps, imemaa, imetlusväärne ... Mängige keelega ja leidke endale sobiv ning meelepärane lähenemisviis.

Artikkel / KoolitusKelle käes on võti?
Kaari Maidle, 15. oktoober 2024

8.-9. oktoobril toimus Pärnus Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar „Liikuma kutsuv koolikultuur – kelle käes on võti?“

Teade / VariaAB-kool alustas
Raina Tiidovee, 15. oktoober 2024

Neljapäeva õhtul oli koolimaja siginat-saginat täis, sest algas selleaastane AB-kooli perepäev.

Mia Lotta Püüa, 9.d klass, 15. oktoober 2024

Raamat, mille lõpplahendus võtab õhku ahmima.

„Pimedus“ on veidi ebatavaline lugu, mis räägib pedofiiliast, pagulaste elust ja naiste rollist ühiskonnas.

Intervjuu / PersonaaliaKümme küsimust: koolijuht Marit
Jaana Puksa, 14. oktoober 2024

„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimusele, et õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.

Esimesena vastab kümnele küsimusele koolijuht Marit Tarkin.

Virmalised / Heidi VäliVirmalised / Trinette VälissonVirmalised / Noora Tamm
Kristin Lauri, 11. oktoober 2024

Heidi Väli, Trinette Välisson ja Noora Tamm 9.a klassist jäädvustasid paberile meile viimasel ajal silmailu pakkunud virmalised.