üles
Teisipäev, 16. juuli 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

16. juuli

17. juuli

18. juuli

19. juuli

20. juuli

21. juuli

22. juuli

23. juuli

Töötajate sünnipäevad

18. juuli

23. juuli

Teade, Õppetöö, kuni 1. september 2024
Rubriik: Arvustus
Trevor Ast, 9.a, 4. oktoober 2023

Trevor soovitab „Oppenheimerit“ vaadata kõigil ajaloohuvilistel ja erilise kinoelamuse otsijail.

Arvustus / KultuurSuvelugemine
Kärol Sepp, 6.a klass, 26. september 2019

Meie klass luges suvevaheajal palju raamatuid. Esitlesime neid gruppides ja valisime välja paremad raamatud, mida tahame ka teile soovitada.

Marit Tarkin, 22. jaanuar 2019

11.a klassil oli 19. jaanuaril meeldiv võimalus vaadata Nukus Tammsaare 1909. aastal kirjutatud jutustuse „Noored hinged” esmalavastust, mille suurepärasesse näitlejaansamblisse kuulub ka KG vilistlane, näitleja Mihkel Vendel. Meie ees rullus lahti kuue noore inimese elu koos armastuse, õnne ja õnnetuks olemisega. Suur tänu näitlejatele sünergia loomise eest ja Mihkel Vendelile, kes meiega pärast etendust kokku sai. Nõmme Gümnaasium oli meile hubaseks koduks, aitäh direktor Riho Uulmale!

Arvustus / KlassiloodKui vaatasin neid maale ...
Kessu Hollo, 3.a klass, 8. detsember 2017

Kui vaatasin neid maale, tekkis mu sees talve- ja jõulutunne. Kaunid raagus puud seisid mu ees. Näha oli ka üht põõsast, kuhu olid tuulega kinni jäänud päkapikumütsid. Piltidel oli ka lund, kaunist ilusat lund. Et seda kõike näha, on tarvis sisemist rahu ja teravaid silmi. Minu klassis on need olemas.

Angeelika Siinor, 6.b klass, 26. jaanuar 2017

Teen oma arvustuse 6.b tüdrukute ja 6.b poiste võimlemiskavade kohta. Minu mõtted 6.b mõlema kava kohta on järgnevad. Vastupidiselt tüdruktele oli 6.b poiste kava väga jõuline ning näitas poiste osavust, kuid tüdrukute kava oli väga kaunis ja elegantne. Hoidsin hinge kinni mõlema kava ajal kartes, et midagi võib sassi minna.

Liisabel Rang, 8.a klass, 25. jaanuar 2017

KG 25. võimlemisvõistlustel käisin mina vaatamas 4.–5. klassi tüdrukuid ja poisse. Kaheteistkümnest kavast jäid mulle silma kaks kava – 4.c ja 5.c klassi tüdrukud.

Minu nägemise järgi seaksin esikohale 4.c klassi oma kava originaalsuse poolest. Selle aasta kavad võisid sisaldada nii tantsu, võimlemist kui ka akrobaatikat.

Mariete Rehesaar, 7.a klass, 25. jaanuar 2017

Selle aasta võimlemisvõistlus oli minu arvates kõige parem. Kõige paremad kavad olid 7.a klassi tüdrukutel ja 9.a õpilastel. Sellel aastal olid põhimõtteliselt kõikidel klassidel suurepärased etteasted. Enamik oli väga värviliste riiete ja rõõmsa muusikaga.

Kaili Põder, 12.c klass, 20. jaanuar 2017

Esimest korda nägin KG suurt võimlemisvõistlust, mis oodatust palju vingemaks osutus. Minu jaoks tundus lausa uskumatuna see, et absoluutselt kõik klassid esitasid suurepärase kava, mida oli nauditav vaadata.

Esimestest klassidest kuni lõpuni välja oli enamik kavasid siiski sünkroonis ja hea koreograafiaga. Kuid leidus ka üksikuid, kus muusikavalikuga oli alt mindud ning kus osalejate panus oleks kindlasti võinud parem olla.

Andra Õisnurm, 6.b klass, 19. jaanuar 2017

21. detsembril käisin ma vaatamas KG 25 võimlemisvõistlust.

Mina räägin 6.b klassi noormeestest ja 9.b klassi noormeestest. 6.b klassi poiste kava sisu oli võimlemisest, nendel olid seljas valged pluusid ja mustad püksid. Kava tekitas ärevust, sest ma kartsin, et keegi kukub alla.

Robin Mäetalu, 11.a klass, 18. jaanuar 2017

21. detsembril 2016 toimunud Kuressaare Gümnaasiumi võimlemisvõistlus oli minule esmakordne kogemus – seega ei osanud 25 aastase traditsiooniga üritusele ootusi ega lootusi seada. Küll aga tundus tulevat üks suurejooneline noorte ülesastumine koos arvukate omapäraste ideedega.

Galerii!
Emma Kuusik, 8.b klass, 6. detsember 2016

Märka maailma enda ümber päriselt, mitte läbi telefoni, sest mittemärkamine võib maksta sinu või kellegi teise elu. Just selline oli minu arvates 8.a klassi näidendi "Märka mõrva!" moraal.

Johanna Avik, 9.b klass, 30. november 2016

Eesriie langeb, näitlejad kummardavad ja aplaus on tormiline. Minu 9.b klassi näidend ,,Oh sa mu meie!” oli minu arvates hästi kirjutatud ja hästi näideldud. Näidendis oli paar otstarbetut dialoogi ja vahetevahel oli tekst antud edasi kuivavõitu kujul. Kaadrite vahetaja (Harri Laani) oleks võinud rohkem panustada selgesse diktsiooni ja publiku poole pöörduda.

Arvustus / KultuurÕpetajast kirjanikuks
Mia Meet, 8.b klass, 20. oktoober 2016

Rick Riordan töötas enne kirjanikukärjääri viisteist aastat õpetajana, kuid nüüd on kirjutanud ennast rahva südameisse. Eriliselt on rahvale hinge läinud Percy Jacksoni sari, millest on tehtud ka filme.

Kuulutused

Galerii