Teisipäev, 19. märts 2024

23. märts

24. märts

26. märts

Artiklite sari: n päeva lõpetamiseni
Artikkel / Varia101 päeva lõpetamiseni
Triinu Kips, Kätriin Maiste, 9.d, 12. märts 2024

Meile kalliks saanud kool, kus oleme käinud peagi üheksa aastat, jääb varsti kaugele seljataha. Kurb on tõdeda, et 101 päeva pärast, mil ootame pingsalt koos terve lennuga, et kätte saada oma lõputunnistused, peame viimast korda hüvasti jätma meile liigagi südamelähedaseks saanud koolimajaga.

Hanna Paju ja Trevor Ast, 9.a, 15. veebruar 2024

128 päeva pärast saab meie retk paraku siin koolis läbi. Lähenevad eksamid, pinge tõuseb, ootused suurenevad – kuid see ei hoia meid tagasi võtmast viimasest aastast kõik, mis ette satub.

Indrek Reisko, 9.d klass, 1. veebruar 2024

Jah, tõepoolest, 141 päeva pärast on käes juba see kaua peljatud või hoopis oodatud lõpetamine. 141 päeva ei ole mitte pikk aeg, kuid sündmusi toob ta endaga kaasa küll.

Kendra Kakkum, 9.b klass, 19. detsember 2023

184 päeva pärast lõppeb minu 9-aastane teekond siin koolis. Mind valdavad nii paljud emotsioonid, sest mind ootab ees millegi tähtsa lõpp. Klass, kellega olen koos veetnud rohkem kui poole oma elust, läheb lahku ja harjumuspärastele nägudele lisanduvad uued. Kõik see on hirmutav, kuid ikkagi elevust tekitav.

Bianca Marie Rannama, 9.c klass, 6. oktoober 2023

Me tähistasime oma kooli 45. õpetajate päeva!

Kui eelmistel aastatel on õpetajate päev tähendanud lühemaid tunde ja vabamalt võtmist, siis tänavu, üheksandikena, oli õpetajate päev erilisem kui kunagi varem: ehkki võimu üle võtta, ise õpetajate ja juhtkonna rollides olla ning teisi käsutada oli vahva, pakkus selle päeva korraldamine ka omajagu väljakutseid.

Artikkel / Varia3 päeva lõpetamiseni
Marit Tarkin, koolijuht, 16. juuni 2023

Rubriigis „n päeva lõpetamiseni“ on kooliaasta kestel sõna saanud 9. klasside õpilased ja klassijuhatajad. Enne veel, kui meie üheksandikud saavad pidulikul lõpuaktusel kätte põhikooli lõputunnistused, annab oma mõtted selleks kaasa koolijuht Marit Tarkin.

Artikkel / Varia19 päeva lõpetamiseni
Jaana Puksa, 1. juuni 2023

Reedel, 2. juunil 2023 asuvad 9. klasside õpilased sooritama oma esimest põhikooli lõpueksamit – eesti keele ja kirjanduse eksamit. Sellele põnevale ja pingelisele lõpuspurdile annavad oma mõtted kaasa 9. klasside juhatajad.

Mairon Nõgu, 9.d, 30. mai 2023

Tutiball – see oli sündmus, mida olin kaua oodanud ja mis tähistas minu põhikooli aastate lõppu. Öeldakse, et tutiball on viimane peatus enne täiskasvanuelu, kuid minu jaoks oli see ennekõike uue alguse sümbol. See õhtu täis tantsu, naeru ja unistusi andis mulle energiat ja otsusekindlust, et kasutada ära järgmised 28 päeva täielikult. Olen valmis seiklusteks ja väljakutseteks, mis mind ees ootavad gümnaasiumis.

Intervjuu / Varia60 päeva lõpetamiseni
Eve Tuisk, 21. aprill 2023

Eesti keele proovieksam on tehtud, matemaatika proovieksam on veel ees, õige pea algaval vaheajal saab teha sisseastumistesti Saaremaa Gümnaasiumisse, juba mõnda aega saab viia sisseastumisdokumente Kuressaare Ametikooli. Mida tunnevad ja mõtlevad 9. klassi õpilased selles virvarris?

Mairon Nõgu, 9.d, 8. märts 2023

Mitu päeva on põhikooli lõpetamiseni? – see küsimus on iga üheksanda klassi õpilase mõtetes. Mina ei ole erand. Napilt üle trimestri on veel jäänud siin koolis käia, kuid palju on veel teha.

Bretlin Brant, Karl Kristofer Paomees, 9.c klass, 25. jaanuar 2023

Äsja toimus meie lennu suusalaager, kus saime naerda, lumes püherdada, õpetajate närve süüa ja palju muud. Koos oli meil ääretult tore ja lõbus.

Anette Kuusk, Kärol Sepp, 9.a, 23. detsember 2022

Nüüd on möödas meie, üheksandike viimane võimlemisvõistlus ja jõulupidu meie armsas koolis, mis tõid kaasa palju pisaraid, naeru, uusi sõpru ja mis tulid imehästi välja. Peagi on käes aeg, kus peame valima valikeksami, ja see on samm, mis viib meid veelgi lähemale lõpetamisele.

Kirke Nook, 9.b, 11. oktoober 2022

Esimene september oli täpselt 41 päeva tagasi. Lõpetamiseni on jäänud 252 päeva. Veider on määratleda numbritega seda vähest aega kohas, kust kõik sai alguse. Kuressaare Nooruse Kool, varem tuntud kui Kuressaare Gümnaasium, on andnud mulle ellu kaasa meeletult palju asju: sõpru, kogemusi, unetuid öid, naeratusi, pisaraid. Kõik see on mulle olulisem, kui iial sõnadega suudan kirjeldada, kuid kõige olulisem on see, et leidsin iseenda. Kavatsen nautida neid loetud päevi, mil saan veel tuttavates koridorides ringi joosta.

koolijuht Toomas Takkis, 17. juuni 2022

Õnnitlused kõigile lõpetajatele põhikooli lõpetamise puhul. Suur tänu koostöö ja toetuse eest auväärsetele lapsevanematele, peredele. Aitäh kõigile õpetajatele ja klassijuhatajatele. Esimesed olla – see on vast päris uhke tunne.

Arvamus / Varia3 päeva lõpetamiseni
Aire Siinvert, 14. juuni 2022

Rubriigis „n päeva lõpetamiseni“ on sellel õppeaastal 9. klassi õpilased toonud välja olulise nende jaoks.

Mida meie lõpetajad on ise oma viimasel õppeaastal siin koolis oluliseks pidanud?

Eve Tuisk, 30. mai 2022

Kui lõpetamiseni on jäänud vähem kui kaks nädalat ja kohe-kohe on algamas eesti keele eksam, mõtisklevad 9. klasside juhatajad, mida nad klassiga koos oldud ajast kaasa võtavad ja mida neile teele kaasa annavad.

Kätriin Allik 9.c, 25. mai 2022

Kõik möödub nii kiirelt. Meil on jäänud vähem kui üks kuu kooli lõpuni. Selline tunne on, nagu mingi peatükk oleks vahele jäänud.

1. september 2013 oli päev, mil astusin siia koolimajja, ei õrna aimugi, mis mind siin ees ootab: klassiruum täis lapsi, mõni neist täiesti võõras, mõni juba natuke tuttavam. Sellest on möödas täpselt 3187 päeva, kuid mäletan seda päeva kui eilset.

Therese Käen ja Liisbeth Vaima, 9.c klass, 10. veebruar 2022

Kooli lõpetamiseni on jäänud 128 päeva. See tekitab meis palju emotsioone, kuid pigem häid. Peamiseks on ikkagi teadmine, et lõpetame ära põhikooli. Need üheksa aastat on olnud nagu Ameerika mäed ja koolist jääb nii häid kui ka halbu mälestusi, aga miski ei ole ideaalne.