üles
Kolmapäev, 10. august 2022
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

10. august

11. august

12. august

13. august

14. august

15. august

Töötajate sünnipäevad

10. august

16. august

17. august

Teade, Varia, kuni 21. august 2022
Rubriik: Uudis
Uudis / ÕppetööÜkssarved kohtusid Viimsis
Madli-Maria Naulainen, 6. juuli 2022

Möödunud nädalal kohtus Viimsi koolis üle 400 tehnoloogiahuvilise tüdruku, noored, kes kõik on osalenud oma kodukohas ükssarvede huviringis. Meie koolis on tüdrukutel olnud võimalus huviringis osaleda juba neljal järjestikusel aastal.

Uudis / ÕppetööSeitse õppepäeva merel
Anne Keerberg, arendusspetsialist, 22. juuni 2022

Eesti vanim seilav purjelaev Hoppet ja tema meeskond on juba mitmel aastal olnud heaks projektipartneriks Nooruse kooli (ja varasemalt Kuressaare Gümnaasiumi) mereliste õppepäevade korraldamisel. Lisaks meresõidukogemusele õpitakse tundma meretraditsioone ja -tarkusi, ohutusnõudeid ja purjelaeva käsitsemist.

Galerii!
Gert Lutter, 21. juuni 2022

Reedel, 17. juunil 2022 sai oma lõputunnistused Kuressaare Nooruse Kooli 1. lend (KG 44.). Kuressaare spordihoones toimunud aktusele jõudis neli klassitäit ehk 96 noort põhikoolilõpetajat, neist kiitusega ehk viielisi lõpetajaid oli neli.

Gert Lutter, 16. juuni 2022

Samal päeval, kui toimusid üleminekuaktused, mis lõpetasid kooliaasta enamuse õpilaste jaoks, leidis aset ka traditsiooniline koolijuhi tänuüritus. 13. juunil restoranis Castello toimunud pidulikul vastuvõtul tänati tublisid koolitöötajaid, märgiti ära huvikooli edukad ringijuhid ja juhendajad ning kuulutati välja käesoleva õppeaasta kolleegipreemiad. Seekord pälvisid selle tänuväärse tunnustuse Liina Ajangu ja Madli-Maria Naulainen.

Anita Kangur, 8. juuni 2022

Meie kooli mudilaskoor Ave Sol-bemoll osales 3.–4. juunil Kosel toimunud VIII mudilaskooride festivalil pealkirjaga „Pisike puu“. Repertuaarivaliku ning mitmekülgse tegevusprogrammi kaudu kandis see endas hoolivust, imetlust ja austust meid ümbritseva looduse vastu.

Madli-Maria Naulainen, 3. juuni 2022

Laager sai ootamatult ruttu läbi. Tagasiside põhjal saab öelda, et laager õnnestus väga hästi. Nauditi kõiki erinevaid töötubasid, mõnedele meeldis rohkem üks, teistele teine. Lisaks töötubadele õpiti ühisest toimetamisest näiteks tubade korrashoidu ja voodipesude panemist, puhtuse hoidmist ja õigeaegset kohalejõudmist kokkulepitud punkti. Saadi teadmisi loodusest ja arendati loovust, veedeti ühiselt aega. Oleme tänulikud kõigile, tänu kellele laager teoks sai, laagripealikule Gretele, klassijuhatajatele ja kõigile õpetajatele, kes laagris kaasas olid ning töötubasid sisustasid. Aitäh kõigile noortele, kes kaasas olid ja tublisti laagrieluga toime tulid!

Inge Jalakas, 1. juuni 2022

26. mai hommikult sõitis bussitäis õpilasi Hiiumaale tähistama Nooruse kooli esimest Pärlipäeva. KG ajastu järgi toimunuks üritus 27. korda.

Uudis / KultuurKülalised Soomest
Helle Rand, 31. mai 2022

Reedel, 27. mail külastas meie kooli üks koor Soomest, nimelt Katedraalikooli koor Espoost. Tütarlastekoor Vocaliisa võttis nad vastu ja toimus ka kahe koori kohtumine ja ühine laulmine.

Jaana Puksa, Gert Lutter, 31. mai 2022

Mis juhtub, kui meediaringi õpilastele anda tunnis vabad käed? Saamuel Vahter ja Sander Lõbus 6.d klassist lavastasid tuntud õudusklassikale väärilise järje. Blair Witchi asemel on seekord küll nimeta hirmutis, ent sarnasused kahe filmi vahel on silmnähtavad! Head vaatamist!

Maria Koppel, 27. mai 2022

21. mail 2022 lõpetas Eesti rahvakultuuri keskuse rahvatantsujuhtide kooli järjekordne lend, nende seas neli saarlast, kellest üks on Nooruse kooli klassiõpetaja Stevelin Tamm.

Mida arvab tantsujuhiks õppimisest praegu lapsepuhkusel viibiv Stevelin ise?

Gert Lutter, 27. mai 2022

21. mail toimus Kuressaare kultuurikeskuses Saaremaa noorte solistide konkurss „Kevadümin 2022“. Kuressaare Nooruse Kooli ja huvikooli Inspira parimad olid esikoha pälvinud Mairo Mäeorg, Mia Maastik, Martin Tiirik ja Martin Vesberg.

Inge Jalakas, 26. mai 2022

Kas tead, et rahvusvaheline lastekaitsepäev on vanimaid rahvusvahelisi tähtpäevi? Vikipeedia andmetel toimus esimene lastekaitsepäev väidetavalt 1920. aastal Türgis. Kuigi mitmed riigid tähistavad lastekaitsepäeva erinevatel aegadel, on Eestis kinni peetud 1. juuni tavast, mis on pärit Ameerikast. Selle päeva keskmes on lapsed, laste õigused ja heaolu ja just sel päeval püütakse lastele pakkuda ka erinevaid elamusi ja rõõmu sellest toredast päevast.

Inge Jalakas, 23. mai 2022

Möödunud nädalal toimus Nooruse koolis I pentatlon (KG järgi IX). Tegemist on võistkondliku teatevõistlusega, kus tuleb mõõtu võtta viiel spordialal: mälumäng, ujumine, vaba-/täpsusvisked, rattakross ja jooksmine.

Annely Oolup, 23. mai 2022

Meie kooli noorsportlased osalesid taas edukalt TV 10 Olümpiastarti võistlustel. 12. mail toimus IV maakonna ja 21. mail vabariiklik etapp.

Ene Pidmann, 20. mai 2022

16.‒20. maini toimub „Liikuma kutsuva kooli“ õuesõppenädal, mille eesmärgiks on suunata õppetöö klassiruumist välja.

Sellega seoses pidasid oma kunstitunnid õues 8.a ja 8.b klass ning 7.a ja 7.b klass. Ülesandeks oli neil fotokollaaži tegemine.

Marit Tarkin, sõnaosavate noorte ringijuht, väitlusõpetaja, 19. mai 2022

14. mail toimusid Tallinnas Prantsuse Lütseumis Põhikoolide Eesti meistrivõistlused väitluses. Ja esimest korda Saaremaa väitlusloos oli põhikoolide võistlusel ka Saaremaa esindus – Nooruse kooli väitlustiim Saare Ohakad koosseisus Lisette Sepp, Melani Saat, Marii-Katriin Vammus.

Signe Vahkal, 18. mai 2022

Laupäeval, 14. mail toimus Tallinnas vabariikliku matemaatikavõistluse „NUPUTA“ lõppvoor, kus osalesid ka meie kooli võistkonnad. 5.–6. klass koosseisus Noora Nook, Katreen Sepp, Hendrik Õigemeel, Markor Leiner ja 7. klass Liisa Naulainen, Anna Hamburg, Tuule Kalamees.

Eve Tuisk, 11. mai 2022

Pühapäeval, 8. mail toimunud Kuressaare linna sünnipäeva ja Euroopa päeva tähistamisel kuulutati välja „Rohelend Rakett 69-ga“ võitjad. Meie rõõmuks pälvisid Kuressaare piirkonnas esimese koha 7.c klassi õpilased Liisa Naulainen, Jakob Kalle ja Ingel Roos Pajuniit. Noori juhendas Madli-Maria Naulainen ning toeks oli ka Rakett 69 Teadusstuudiote tegevjuht Kristi Märtin. Palju õnne!

Võitjad sõidavad sügisel 2-päevasele reisile Brüsselisse, kus tutvutakse nii Euroopa Komisjoni tegemistega kui ka ägedate muuseumide ja linna endaga.

Lehekülg: /68 järgmine

Galerii