Teisipäev, 19. märts 2024

26. märts

Rubriik: Uudis
Anu Liik, 14. märts 2024

Kohe peale vaheaega tuli III kooliastme õpilastel taas rinda pista õigekirjaülesannetega. Nii olümpiaadi III voorus kui kõigis kolmes voorus kokku osales 266 õpilast ning meie kooli parimad õigekirjatundjad on välja selgitatud.

Madli-Maria Naulainen, 13. märts 2024

Veebruaris kutsuti Nooruse kooli õpilasi ja töötajaid osa võtma fotokonkursist „Raamatuga üheks". Selle eesmärk oli kutsuda vabalt valitud raamatukaanega fotot lavastama. Rahvusvaheline #bookface väljakutse on üle maailma tuntud ja otsides leiab selle kohta kõiksugu toredaid raamatukaane lavastusi.

Gert Lutter, 8. märts 2024

Armas Nooruse kooli naispere! Tänane päev on teie päev. Ärge unustage trimestrilõpu saginas olemast teie ise – meie kõige kallimad lillekesed! Kooli mehed ootavad teid kell 14 algavale koosviibimisele ning kell 15 kohtume aulas, kus ootab Üllatus. Koolipäeva lõpus ärge unustage võtta endaga kaasa ka lilleõit õpetajate toast!

PS. Noormehed-õpilased, kes täna veel hinnet loodavad parandada – ilma lilleõieta näpus pole täna küll mõtet enam klassiust kulutada!

Aire Siinvert, 6. märts 2024

Kolmapäeval, 21. veebruaril toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor 4.–6. klassidele. Nooruse koolist osales kokku 18 õpilast.

Malle Tiitson, 4. märts 2024

13. veebruaril toimus piirkondlik geograafiaolümpiaad. Saare maakonnas võistles põhikoolide osas 67 õpilast kümnest koolist.

Madli-Maria Naulainen, 27. veebruar 2024

7.c klass külastas keskaegse saarlase näitust uuenenud muuseumis 15. veebruaril. Üheskoos uuriti, millised saarlased elasid 13.-14. sajandil, millised nad välja nägid, milliseid rõivaid kandsid, millega tegelesid. Lisaks testiti, kelle näojooned sarnanevad kõige enam keskaegse saarlase joontele.

Madli-Maria Naulainen, 26. veebruar 2024

17. veebruaril toimus FLLi piirkondlik eelvoor Raplas, viimane kolmest. Saaremaalt osalesid seekord vaid Nooruse kooli võistkonnad Tidrikud ja Nooruse Saarmad. Mõlemad võistkonnad pälvisid koha finaalis ning Tidrikud võitsid ka põhiväärtuste karika!

Uudis / ÕppetööParimad Eesti tundjad
Madli-Maria Naulainen, 26. veebruar 2024

Eesti päeval panid kõikide klasside õpilased ennast proovile Eesti-teemalises viktoriinis. Iga kooliastme viktoriin oli sätitud vastavalt vanuseastmele. Parimad Eesti tundjad klassiti on nimetatud allpool.

Gert Lutter, 24. veebruar 2024

Kuressaare südalinnas toimus Eesti Vabariigi 106. sünnipäevale pühendatud pidulik kõnekoosolek. Rahvarohke osavõtuga sündmusel võtsid sõna EELK saarte praost Anti Toplaan, justiitsminister Kalle Laanet, regionaalminister Madis Kallas, riigikogu liige Mart Maastik, vallavolikogu esimees Jaanus Tamkivi ja Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kaptenleitnant Arto Reinmaa.

Nooruse kooli esindasid õpilasesinduse liikmed Tuule Kalamees, Jette Tiitus ja Eva-Lotta Orglaan, kes asetasid pärja Vabadussõja ausambale.

Elagu Eesti!

Anu Liik, 23. veebruar 2024

Õigekirjaolümpiaadi II vooru ülesandeid lahendas sel nädalal 255 õpilast, võimalik oli saada 70 punkti. Keskmine tulemus oli 48,4 punkti, keskmine testile kulutatud aeg umbes 14 minutit.

Lelet Aavik-Part, 23. veebruar 2024

Hea meel on kooliperega jagada, et nüüd ja alati on seren.ee lehelt võimalik tellida Kuressaare Nooruse Kooli logodega riideid.

Kooliriietuse tellimise otsetee asub kooli kodulehe pealehe päises. Tellimine toimub otse läbi seren.ee lehe.

Eneli Vahar, 16. veebruar 2024

Kolmapäeval, 7. veebruaril toimus Saaremaa Gümnaasiumis 2024. aasta piirkondlik keemiaolümpiaad. Olümpiaadil osalesid kuue Saaremaa põhikooli õpilased.

Gert Lutter, 15. veebruar 2024

26. jaanuaril toimus piirkondlik emakeeleolümpiaad. Tartu Ülikooli korraldatav olümpiaad keskendus seekord eesti keele erinevate hääldusnüansside uurimisele.

Meie koolist võttis kahes vanuseastmes olümpiaadist osa kokku 17 õpilast ja tulemused olid oivalised! 7.–8. klasside arvestuses saavutas Trinette Välisson Saare maakonnas esikoha ning 9.–10. klasside arvestuses Trevor Ast konkurentsis gümnaasiuminoortega väga tubli kolmanda koha.

Kaisa Sau, 13. veebruar 2024

Eesti Väitlusselts tähistab tänavu oma 30. sünnipäeva. Väitlus õpetab kriitilist mõtlemist, konstruktiivset arutelu ja argumenteeritud otsuste langetamist ning arendab meeskonnatööd, laiendab silmaringi ning tekitab avaliku esinemise harjumuse.

Siim Usin, 13. veebruar 2024

Kuressaare Nooruse Koolis avati põnev ja hariv näitus pealkirjaga „Inimõiguste kujunemislugu“. Näitus käsitleb mitmeid olulisi teemasid, mis puudutavad inimõiguste arengut nii globaalsel kui ka kohalikul tasandil.

Gert Lutter, 13. veebruar 2024

2. veebruaril sai alguse järjekorras teine revüü-etenduste ring, mida organiseerivad, korraldavad ja viivad läbi Saaremaa Gümnaasiumi tulevased 4. lennu lõpetajad. Miks sellest Nooruse Meridiaani uudist teha? Ehk mõnes mõttes on märgiline, et 2. revüüetenduses „Viimane peatus?“ löövad kaasa päris paljud õpilased Nooruse kooli esimesest lennust.

Madli-Maria Naulainen, 9. veebruar 2024

Jacob Randi osales nädalavahetusel Tartus toimunud informaatikaviktoriini Kobras lõppvoorus ja tuli koju tubli tulemusega, saavutades III järgu diplomi! Palju õnne!

Siim Usin, 8. veebruar 2024

Avasta enda sisemine võitleja brasiilia jiu-jitsu treeningutega! Liitu meie algajatele mõeldud lukumaadlusgrupiga, kus õpid enesekaitset, parandad paindlikkust ja kujundad tugevat keha.