Neljapäev, 1. detsember 2022

5. detsember

Rubriik: Uudis
Madli-Maria Naulainen, 29. november 2022

22. novembril toimus videosilla teel kohtumine kahe saare kooli vahel. Kohtusime Jaapani Okinawa saare Uruma linna N-kooliga. Meie vahel laiub umbes 7800 kilomeetrit.

Madli-Maria Naulainen, 28. november 2022

Oktoobris osales kolm robootikaringi võistkonda Ventspilsi IT-võistluse eelvoorus. Selleaastase võistluse teemaks on katsed.

Gert Lutter, 24. november 2022

Kolmapäeval, 23. novembril peeti Nooruse koolis ühine koostöötund Saaremaa Gümnaasiumi töötajatega. Koos kahe kooli direktori Marit Tarkini ja Ivo Visakuga peeti maha Megaaju turniir, uudistati koolimaja ja vesteldi ühistel teemadel.

Uudis / KultuurVocaliisa laululaagris
Laululaager Kahtla koolis / Helle RandLaululaager Kahtla koolis / Helle Rand
Helle Rand, 21. november 2022

11.–12. novembril käis meie kooli tütarlastekoor Vocaliisa juba teises laululaagris. Seekord siis Kahtla koolis.

Uudis / VariaMegaaju 2. voor
Megaaju või mardiaju? / Eve TuiskMegaajul megaosalus! / Eve Tuisk
Virge Lember, 16. november 2022

Suurepärane on tõdeda, et Megaaju on saanud nii populaarseks, et 2. voorus on lisandunud veel seitse võistkonda ja kokku osaleb nüüd 50 võistkonda. See annab Megaaju korraldajale ainult indu juurde veel väljakutsuvamaid küsimusi koostada.

Gert Lutter, 14. november 2022

Rubriik „Suveseik“ sai küll otsa, aga nüüd on kõigil võimalik oma valitud fotosid uudistada kolmanda korruse stendil klasside 303 ja 304 vahel. Näitusel on kokku 37 laste ja koolitöötajate tehtud pilti.

Sarjas ilmunud fotoks valisid iga klassi õpilased ühiselt ühe endi tehtud foto, mis nende arvates kõige paremini meenutas möödunud suve. Sellest saigi kokku meie ühine suvemälestus!

Naudime nüüd eestimaist sügist ja ootame juba kindlasti järgmist suveseika!

Jaana Puksa, 11. november 2022

Meie kooli õpilane Amanda Metsalu 5.b klassist osales õpilasleiutajate riiklikul konkursil ning tema leiutatud kojamehed prillidele valiti välja Lasteekraani lemmikleiutise hääletusvooru. Hääletamine kestab 20. novembini.

Maris Rebel, 11. november 2022

Pühapäeval, 6. novembril 2022 kohtusid Nooruse koolis kogukonna valitud esindajad, et juba enne hoolekogu esimest koosolekut oma asjad läbi mõelda.

Marit Tarkin, 4. november 2022

31. oktoobril jõudis Nooruse kooli näitus Eesti riigipeadest läbi aegade. 3. novembril olid koolis külas Helle Solnask ja Ants Kraut Eesti Muinsuskaitse Seltsist. 9.d klassi õpilastel oli tore võimalus ajalootunni raames kuulata näituse sünnilugu näituse loojatelt endilt.

Suur tänu! Näitus jääb kooli novembri lõpuni ja õpetajatel on võimalus koos õpilastega huvitava ajaloolise materjaliga tutvuda ja seda õppetöös kasutada.

Toimetus, 20. oktoober 2022

18. oktoobril toimus Kuressaare raekojas 2022. aasta täiskasvanute õppe tublimate tegijate tunnustusüritus. Muude kategooriate seas kuulutati välja ka aasta parim täiskasvanute koolitaja ning õppijasõbralikum tööandja, kus nominentide hulka mahtusid vastavalt ka Margit Düüna ja Kuressaare Nooruse Kool.

Virge Lember, 19. oktoober 2022

Juubelihooaja 1. voor algas rekordilise 43 võistkonna osavõtuga, kellest 4 olid õpetajate võistkonnad.

Uudis / ÕppetööAB-kool alustas
Raina Tiidovee, 18. oktoober 2022

Igal aastal täitub mõnel õhtul Nooruse koolimaja lasteaia laste naeru ja kilgetega. Sel aastal on meie AB-koolis 90 koolieelikut, kes soovivad järgmisel aastal Nooruse koolis õppima hakata.

Gert Lutter, 17. oktoober 2022

Reedel, 14. oktoobril toimus Nooruse koolis direktor Toomas Takkise vastuvõtt koolitöötajatele. Pidulikul üritusel tänas Toomas Takkis kolleege ning andis tulevasele direktorile Marit Tarkinile üle oma kabineti võtme.

Madli-Maria Naulainen, 13. oktoober 2022

8. ja 9. klassidel oli võimalus osaleda Georg Merilo läbirääkimiste koolis ja teha läbi praktiline ülesanne läbirääkimiste istungil.

Madli-Maria Naulainen, 12. oktoober 2022

10. oktoobril toimus Nooruse koolis käesoleva õppeaasta esimene e-õppepäev, mille raames lahendasid noored erinevaid ülesandeid väljaspool kooli.

Liisa Toomsalu, 6. oktoober 2022

Reedel, 30. septembril sai meie koolis kuulda erinevaid traditsioonilisi instrumente, kui Pärimuslabori kontserdisarja raames andsid linna koolilastele kaks kontserti Cätlin Mägi ja Lauri Õunapuu.

Virge Lember, 6. oktoober 2022

Mälumänguhuvilised on oodatud aulasse kolmapäeval, 12. oktoobril kell 10.45, et alustada 25. hooaega.

Uudis / KultuurMagus tükike Ukrainat
Ukraina lapsed esinemas / Gert LutterKolleegidele pakuti endavalmistatud head ja paremat / Gert LutterKoosviibimine auditooriumis / Gert Lutter
Gert Lutter, 30. september 2022

26.–30. septembrini Nooruse koolis toimuva Ukraina nädala raames kutsusid meie Ukraina õpetajad teised kolleegid koosviibimisele auditooriumisse.

Lühikesel koosistumisel tutvustati veidi Ukraina kultuuri, esinesid ukraina laululapsed ja ka õpetajad ise ning koolitöötajatele pakuti endi valmistatud küpsetisi.

Muide – tutvustused ja intervjuud meie ukraina õpetajate Nataliia, Tetiana ja Irynaga leiad samuti koolilehest!