Teisipäev, 26. oktoober 2021

Valdkond: Kultuur
Lemmikloom / Isabel KaubiLemmikloom / Annabel NuutLemmikloom / Iti Jõevere
Ene Pidmann, 22. oktoober 2021

1.–2. klassi kunstiringi õpilased maalisid oma lemmikloomi. Tööde autorid on Isabel Kaubi ja Annabel Nuut 1.b klassist ning Iti Jõevere 2.b klassist.

Mariko ja Merit, koorilauljad, 22. oktoober 2021

15.–16. oktoobril sai meie kooli tütarlastekoor üle pika aja taas laululaagrisse. Eelmisel aastal nimelt rikkus kõik meie plaanid ära koroona.

Reet Lasn, 21. oktoober 2021

Teoks sai Saaremaa klassiõpetajate õppereis „Saaremaa mõisate hiilgus ja viletsus“. Meie giidiks oli Saaremaa tuntud kuldsuu Aado Haandi. Reis oli põnev ja mis peaasi – süvendas meie teadmistepagasit mitte ainult mõisate teemal, vaid saarlusest üldse.

Ene Pidmann, 15. oktoober 2021

Kunstiringi õpilased avastasid vaikelu maailma. Getter Mägi „Kauss õunte ja pirnidega“. Getter käib 3.a klassis.

Eve Tuisk, 14. oktoober 2021

Reedel, 8. oktoobril külastasid mitmed meie kooli klassid VAT Teatri etendust „Pál-tänava poisid“. 6.b ja 7.c klassi õpilased panid oma mõtted nähtust ja kogetust paberile ning visandasid ka kavalehe ideid. Mis noortele silma ning südamesse jäi?

Rein Orn, akordionist, 11. oktoober 2021

Paljude teiste instrumentide seas on akordion üks omapärasemaid, sealjuures suurte võimaluste ning laia ampluaaga instrument. Lähtuvalt mängija individuaalsetest oskustest ning haridusest saab sellel pillil esitada nii süva-, klassikalist kui ka pop-, jazz-, pärimus- ning rahvalikku muusikat.

Minu õpetaja / Iti JõevereMinu õpetaja / Isabel TreiMinu õpetaja / Annabel Nuut
Ene Pidmann, 8. oktoober 2021

1.–2. klassi kunstiringi õpilased kujutasid oma õpetajat. Tööde autorid on Iti Jõevere, Isabel Trei ja Annabel Nuut.

Tiina Kaup, 8. oktoober 2021

Kristi Piiperi „Meie uues kodus kummitab“ on muhe lugu õest ja vennast, kellel fantaasiast just puudu ei tule.

Sädele ja Siimule võetakse lapsehoidja, kuid see mõte lastele väga ei meeldi ja nad üritavad erinevate kavalustega hoidjast lahti saada.

Eve Tuisk, 4. oktoober 2021

Pilvi Karu autoriloomingu albumil „Padrikus“ kõlab eestikeelne muusika. Plaadil on 14 laulu, mis loodud eesti poeetide luuletustele. Kui 2020. aasta oktoobris alustati albumi salvestamisega stuudios, siis nüüd on aeg nii kaugel, et vajatakse hoogu juurde CD-plaadi kujundamiseks, albumi väljaandmiseks ja esitluskontserdi korraldamiseks, mis toimub 5. novembril Saare KEKis.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Joonegraafika töö / Marii-Katriin VammusJoonegraafika töö / Andri KarpuJoonegraafika töö / Angel Ellermaa.
Ene Pidmann, 1. oktoober 2021

9.a klassi joonegraafika tööd, mille autoriteks on Marii-Katriin Vammus, Andri Karpu ja Angel Ellermaa.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Kristella Rauniste / Siil sügisande korjamasErich Koitla / Siil sügisande korjamasGete Sepp / Siil sügisande korjamas
Ene Pidmann, 24. september 2021

1.–2. klassi kunstiringi õpilased joonistasid siile sügisande korjamas. Tööde autorid on Kristella Rauniste ja Erich Koitla 1.b klassist ning Gete Sepp 2.a klassist. Ilusat sügise algust!

Inge Jalakas, 6. september 2021

Meie oleme Mihkel Vendel ja Tanel Ting ning kutsume teatrikunsti huvilisi Inspira teatristuudiosse.

Ootame stuudiosse noori, kes soovivad astuda julge sammu, pannes ennast proovile lavalaudadel, ning üheskoos luua midagi põnevat.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Liblikalennuline suvi / Kristel SaldaLiblikalennuline suvi / Melani SaatLiblikalennuline suvi / Maria Pae
Ene Pidmann, 11. juuni 2021

Kaunist liblikalennulist suvevaheaega!

Tööde autorid on 6.b klassi õpilased Kristel Salda, Melani Saat ja Maria Pae.

Artikkel / KultuurMinu ehk Keity võlumaailm
Keity ja tema töö „Maastik kirikuga“ / Gert Lutter„Võlukiviriik“ / Keity Kaseväli
Keity Kaseväli, 8.d klassi õpilane, 9. juuni 2021

Kunst uhub argielutolmu hingest minema. (P. Picasso)

Jah, mulle meeldib joonistada. Tegelen kunstiga peaaegu iga päev. Tahan proovida ja katsetada erinevatele materjalidele erinevate värvidega joonistamist ja maalimist. Uurin, kompan ja katsetan erinevaid stiile. Mul meeldib luua: kunstiga tegelemine ongi nii loov töö. Mulle meeldivad värvid. Eriti huvitav on jälgida märga värvi. See on voolav ja särav. Sellega on nii mõnus tegeleda. Värvide segamine ja piiride katsetamine on ka põnev. Pildis saavad kokku minu mõtted, tunded, olemus ja värvid.

Lõputöö / Aija LemberLõputöö / Elisaveta SipelgasLõputöö / Johanna Laasner
Ene Pidmann, 4. juuni 2021

9. klassi lõputööd. Autoriteks on Aija Lember, Elisaveta Sipelgas ja Johanna Laasner b-klassist.

Liisabel Rang, Käroli Murd, 12.a klass, 27. mai 2021

26. mail toimus Kuressaare Gümnaasiumis Eesti iseseisvumise taastamise 30. aastapäevale pühendatud tänuüritus „Vaba Eesti eest!“.

Inge Jalakas, 24. mai 2021

1. juunil tähistatakse ülemaailmset lastekaitsepäeva, mille eesmärk on juhtida tähelepanu laste heaolule ja õigustele ning lastekaitse tähtsusele. Sel päeval toimuvad üle maailma mitmesugused lasteüritused.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Koroonapiir! / Anette LõbusDistantsõpe / Merit MetsVideotunni deja vu / Keitlin Köster
Ene Pidmann, 21. mai 2021

Meenutusi lõppenud distantsõppest. Autoriteks on Anette Lõbus, Merit Mets ja Keitlin Köster 8.b klassist.

22. oktoober 2021
6. oktoober 2021