Laupäev, 28. mai 2022

2. juuni

Valdkond: Kultuur
Ene Pidmann, 27. mai 2022

Lõputöö „Lendu“. Autoriks on Emma Kruuser 9.a klassist. Tuult tiibadesse!

Maria Koppel, 27. mai 2022

21. mail 2022 lõpetas Eesti rahvakultuuri keskuse rahvatantsujuhtide kooli järjekordne lend, nende seas neli saarlast, kellest üks on Nooruse kooli klassiõpetaja Stevelin Tamm.

Mida arvab tantsujuhiks õppimisest praegu lapsepuhkusel viibiv Stevelin ise?

Gert Lutter, 27. mai 2022

21. mail toimus Kuressaare kultuurikeskuses Saaremaa noorte solistide konkurss „Kevadümin 2022“. Kuressaare Nooruse Kooli ja huvikooli Inspira parimad olid esikoha pälvinud Mairo Mäeorg, Mia Maastik, Martin Tiirik ja Martin Vesberg.

Tiina Kaup, 24. mai 2022

... ehk suvelugemist suurtele ja väikestele! Suvelugemise soovituseks on Markus Saksatamme „Ulakas Vorst ja nutitelefon“, Kadri Hinrikuse „Elevant“ ja Keitlin Priilinna raamat „Ta ei teinud seda“. Head lugemist!

Ene Pidmann, 21. mai 2022

Käsitöö õuesõppetunnis valmisid taimeseaded! Tööde autorid on Saara Kirs ja Kärol Sepp 8.a klassist, Saga Elisabeth Fiedler 6.c klassist ja Karole Lember 6.c klassist.

Ene Pidmann, 14. mai 2022

Mälestus varakevadest. Töö autoriks on Kristel Salda 7.b klassist.

Gert Lutter, 9. mai 2022

Juba 21. mail toimub Saaremaa noorte solistide konkurss Kevadümin. Vaheaja viimastel päevadel aga toimus Kuressaare linna laulukonkurss Kuressaare Laululind, kus selgitati välja maakondlikule konkursile pääsejad. Inspira noortel solistidel läks igati hästi ning esikohad nopiti lausa kolmes vanusekategoorias.

Anu Liik, 9. mai 2022

Prantsuse kirjaniku Jules Verne'i raamatus „Viieteistkümneaastane kapten“ peab laevapoiss Dick Sand kapteni hukkumise tõttu ise laeva juhtima hakkama. Ameerika ranniku asemel satub purjekas hoopis Aafrikasse, kuid peale paljusid ohtlikke seiklusi jõutakse lõpuks siiski kodusadamasse. Sama pealkirjaga loo kirjutas Lisanna.

Opkunst / Moona NõmmeOpkunst / Geidi AadussooOpkunst / Britta-Marii Ruumet
Ene Pidmann, 7. mai 2022

8. klasside õpilaste opkunsti ehk 3D-tööde näiteid. Autorid on Moona Nõmme 8.d klassist ja Geidi Aadussoo ning Britta-Marii Ruumet 8.c klassist.

Kevadlilled / Emma KruuserKevadlilled / Angel EllermaaKevadlilled / Iti Jõevere
Ene Pidmann, 22. aprill 2022

Kunstiringi õpilaste kevadlillede guašitööd. Autoriteks on Emma Kruuser ja Angel Ellermaa 9.a klassist ning Iti Jõevere 2.b klassist.

Artikkel / KultuurÜhistantsimine Orissaares
Väikesed Sõlesepad Orissaares / Merle TustitVäikesed Sõlesepad Orissaares / Merle Tustit
Merle Tustit, 19. aprill 2022

Rahvatantsurühmal Väikesed Sõlesepad oli meeldiv võimalus käia Orissaares, et üheskoos Saare maakonna teiste 1.–4. klassi rahvatantsurühmadega tantsida läbi suvise Saaremaa tantsupeo tantsud.

Vaikelu / Kendra KakkumVaikelu / Melani SaatVaikelu / Jette Tiitus
Ene Pidmann, 15. aprill 2022

7. klasside õpilaste kujutatud natüürmort ehk vaikelu. Autoriteks on Kendra Kakkum ja Melani Saat 7.b klassist ning Jette Tiitus 7.a klassist.

Tiina Kaup, 11. aprill 2022

7. aprillil jõudis teatripäevade teatepulk kõige nooremate näitlejateni. Toimus Esimene Vaatus teemal „Mäng on väikese inimese töö“.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Sõprade portree / Tuuli MetsheinSõprade portree / Sebastian MägiSõprade portree / Iti Jõevere
Ene Pidmann, 8. aprill 2022

1.–2. klassi kunstiringi õpilased joonistasid oma sõprade portreid. Tööde autorid on Tuuli Metshein 1.c klassist, Sebastian Mägi 1.b klassist ja Iti Jõevere 2.b klassist.

Anu Liik, 7. aprill 2022

„Saladuslik saar“ on Jules Verne'i romaan, mis jutustab viie mehe elust asustamata saarel. Ellujäämise nimel tuleb neil võidelda loodusjõudude ja piraatidega. Linda kirjutas oma loo saladuslikust saarest.

Tiina Kaup, 7. aprill 2022

Tiina Laanemi „Kollase kassi komando“ on seikluslik krimielemendiga lugu ühe linnajao laste tegemisest. Raamat on Tartu lastekirjanduse Lapsepõlve auhinna nominent 2021.

Anu Liik, 4. aprill 2022

Šoti kirjaniku Robert Louis Stevensoni noorteromaanis „Aarete saar“ otsib teismeline Jim aardekaardi järgi koos oma sõpradega kaugel saarel mereröövlite aaret. Sama pealkirjaga loo kirjutas tunnis Trevor.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Günther Reindorffi jäljendamine / Emma KruuserGünther Reindorffi jäljendamine / Angel EllermaaGünther Reindorffi jäljendamine / Liisa Sall
Ene Pidmann, 2. aprill 2022

Õpilased jäljendasid Eesti graafiku Günther Reindorffi töid. Joonistuste autoriteks on Emma Kruuser ja Angel Ellermaa 9.a klassist ning Liisa Sall 8.b klassist.