Kolmapäev, 10. august 2022

Teade, Varia, kuni 21. august 2022
Valdkond: Kultuur
Gert Lutter, 15. juuni 2022

5. juunil toimus järjekorras 47. Saaremaa tantsupidu, mis kandis pealkirja „Tuules“. Tuulest ja tuuletusest, vaikusest ja muutumisest inspireeritud peol jooksis Kuressaare linna staadionile ühtekokku 1099 tantsijat ja võimlejat. Teiste seas ka Kuressaare Nooruse Kooli rahvatantsurühmad Väikesed Sõlesepad ja Sõleseppade Klubi ning huvikooli Inspira 1.–6. klasside võimlejad.

Milline oli pidu? Millised olid meie osalejate muljed, mõtted ja elamused?

Ene Pidmann, 10. juuni 2022

8.d klassi õpilase Kätrin Tamira Kanemägi guašimaal pealkirjaga „Suvi“. Head suvevaheaega!

Anita Kangur, 8. juuni 2022

Meie kooli mudilaskoor Ave Sol-bemoll osales 3.–4. juunil Kosel toimunud VIII mudilaskooride festivalil pealkirjaga „Pisike puu“. Repertuaarivaliku ning mitmekülgse tegevusprogrammi kaudu kandis see endas hoolivust, imetlust ja austust meid ümbritseva looduse vastu.

Ene Pidmann, 4. juuni 2022

7.b klassi õpilase Kristel Salda guašimaal „Head vaheaega!“

Artikkel / KultuurPikapäevakunst
Diana Matt, 3. juuni 2022

1. juuni lastekaitsepäeval joonistasid pikapäevarühma lapsed kriitidega asfaldile lõbusa pildi suveootusest. Et tänaseks on vihm pildi juba ära pesnud, siis avaldame selle meenutamiseks koolilehes!

Uudis / KultuurKülalised Soomest
Helle Rand, 31. mai 2022

Reedel, 27. mail külastas meie kooli üks koor Soomest, nimelt Katedraalikooli koor Espoost. Tütarlastekoor Vocaliisa võttis nad vastu ja toimus ka kahe koori kohtumine ja ühine laulmine.

Jaana Puksa, Gert Lutter, 31. mai 2022

Mis juhtub, kui meediaringi õpilastele anda tunnis vabad käed? Saamuel Vahter ja Sander Lõbus 6.d klassist lavastasid tuntud õudusklassikale väärilise järje. Blair Witchi asemel on seekord küll nimeta hirmutis, ent sarnasused kahe filmi vahel on silmnähtavad! Head vaatamist!

Ene Pidmann, 27. mai 2022

Lõputöö „Lendu“. Autoriks on Emma Kruuser 9.a klassist. Tuult tiibadesse!

Maria Koppel, 27. mai 2022

21. mail 2022 lõpetas Eesti rahvakultuuri keskuse rahvatantsujuhtide kooli järjekordne lend, nende seas neli saarlast, kellest üks on Nooruse kooli klassiõpetaja Stevelin Tamm.

Mida arvab tantsujuhiks õppimisest praegu lapsepuhkusel viibiv Stevelin ise?

Gert Lutter, 27. mai 2022

21. mail toimus Kuressaare kultuurikeskuses Saaremaa noorte solistide konkurss „Kevadümin 2022“. Kuressaare Nooruse Kooli ja huvikooli Inspira parimad olid esikoha pälvinud Mairo Mäeorg, Mia Maastik, Martin Tiirik ja Martin Vesberg.

Tiina Kaup, 24. mai 2022

... ehk suvelugemist suurtele ja väikestele! Suvelugemise soovituseks on Markus Saksatamme „Ulakas Vorst ja nutitelefon“, Kadri Hinrikuse „Elevant“ ja Keitlin Priilinna raamat „Ta ei teinud seda“. Head lugemist!

Ene Pidmann, 21. mai 2022

Käsitöö õuesõppetunnis valmisid taimeseaded! Tööde autorid on Saara Kirs ja Kärol Sepp 8.a klassist, Saga Elisabeth Fiedler 6.c klassist ja Karole Lember 6.c klassist.

Ene Pidmann, 14. mai 2022

Mälestus varakevadest. Töö autoriks on Kristel Salda 7.b klassist.

Gert Lutter, 9. mai 2022

Juba 21. mail toimub Saaremaa noorte solistide konkurss Kevadümin. Vaheaja viimastel päevadel aga toimus Kuressaare linna laulukonkurss Kuressaare Laululind, kus selgitati välja maakondlikule konkursile pääsejad. Inspira noortel solistidel läks igati hästi ning esikohad nopiti lausa kolmes vanusekategoorias.

Anu Liik, 9. mai 2022

Prantsuse kirjaniku Jules Verne'i raamatus „Viieteistkümneaastane kapten“ peab laevapoiss Dick Sand kapteni hukkumise tõttu ise laeva juhtima hakkama. Ameerika ranniku asemel satub purjekas hoopis Aafrikasse, kuid peale paljusid ohtlikke seiklusi jõutakse lõpuks siiski kodusadamasse. Sama pealkirjaga loo kirjutas Lisanna.

Opkunst / Moona NõmmeOpkunst / Geidi AadussooOpkunst / Britta-Marii Ruumet
Ene Pidmann, 7. mai 2022

8. klasside õpilaste opkunsti ehk 3D-tööde näiteid. Autorid on Moona Nõmme 8.d klassist ja Geidi Aadussoo ning Britta-Marii Ruumet 8.c klassist.

Kevadlilled / Emma KruuserKevadlilled / Angel EllermaaKevadlilled / Iti Jõevere
Ene Pidmann, 22. aprill 2022

Kunstiringi õpilaste kevadlillede guašitööd. Autoriteks on Emma Kruuser ja Angel Ellermaa 9.a klassist ning Iti Jõevere 2.b klassist.

Artikkel / KultuurÜhistantsimine Orissaares
Väikesed Sõlesepad Orissaares / Merle TustitVäikesed Sõlesepad Orissaares / Merle Tustit
Merle Tustit, 19. aprill 2022

Rahvatantsurühmal Väikesed Sõlesepad oli meeldiv võimalus käia Orissaares, et üheskoos Saare maakonna teiste 1.–4. klassi rahvatantsurühmadega tantsida läbi suvise Saaremaa tantsupeo tantsud.