üles
Kolmapäev, 22. märts 2023
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

22. märts

25. märts

27. märts

28. märts

29. märts

Töötajate sünnipäevad

23. märts

24. märts

26. märts

27. märts

Valdkond: Kultuur
Kaarel Kallasmaa, 9.b klass, 20. märts 2023

Indie rock stiilis loo „Do I Wanna Know?“ on kirjutanud tuntud inglise bänd Arctic Monkeys.

Lugu on väga kaasahaarava ja meeldejääva kitarrimeloodiaga, mis kooskõlas vokaalide ja muude erinevate heliliste nüanssidega annavad loole oma isikupärasuse. Seda kuulates tekib mitmeid erinevaid emotsioone.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Portree / Eerik Elias RekayaPortree / Karola JalakPortree / Hannes Pulk
Ene Pidmann, 17. märts 2023

4.b klassi õpilaste kunstitunnis valmined eest- ja külgvaates portreed. Autoriteks on Eerik Elias Rekaya, Karola Jalak ja Hannes Pulk.

Gert Lutter, 16. märts 2023

Teisipäev, 14. märts oli 7.–9. klasside teatriõhtu Kolmas Vaatus ettemängupäev. Kell 10 alanud ja kell 16 lõppenud pika päeva jooksul käisid lavalt läbi kõik 12 klassi. Õpilastele jagasid tagasisidet Kuressaare teatri näitleja Tanel Ting ning tuntud raadiohääl ja vabakutseline näitleja Mihkel Vendel. Mõlemad on ka Inspira teatristuudio juhendajad.

Gert Lutter, 14. märts 2023

Koolis toimub kell 9.45 emakeelepäeva-teemaline Megaaju. Ülejäänud päeva sisustavad üheksandikud teatriga, kui aulas algab kell 10 teatriõhtu ettemäng, kus noortele jagavad tagasisidet Tanel Ting ja Mihkel Vendel.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Talv / Gretel SaldaTalv / Kristel SaldaTalv / Anette Tänav
Ene Pidmann, 10. märts 2023

Kunstiringi õpilaste talvetööd, mille autoriteks on Gretel Salda 4.a klassist, Kristel Salda 8.b klassist ja Anette Tänav 4.a klassist.

Gert Lutter, 8. märts 2023

Kõik huvilised saavad nüüd etendusi uuesti vaadata, nii et kiika kooli Youtube'i kanalisse ja ela veel kord kaasa tuntud raamatutegelaste seiklustele. Sammalhabe, Toots, Kiir, Arabella, Sipsik, kilplased ja teised tuntud tegelased ootavad!

Uudis / KultuurToimus Teine Vaatus
Galerii!
5.a klassi peapreemia vääriliseks hinnatud etendus „Arabella, mereröövli tütar ja Bambui saar“ / Saamuel Vahter, Taavet Tenno4.b klassi etendus „Kaksikud tahavad ruttu suureks saada“ pälvis laureaaditiitli / Saamuel Vahter, Taavet TennoLaureaaditiitli vääriliseks hinnati ka 4.c klassi lugu „Eesti mäng“. / Saamuel Vahter, Taavet Tenno
Sirje Mehik, 6. märts 2023

Kaks kuud loomingulist tööd näidendite kirjutamisel ja lavastamisel ning 22. veebruaril saigi toimuma teise kooliastme teatripäev Teine Vaatus, mis kandis pealkirja „Kunksmooril on sünnipäev“. Näidendite kirjutamiseks saadi seekord inspiratsiooni raamatutest, millel sel õppeaastal on juubel. Kunksmoori juubelil nähti külalistena Sammalhabet, Tootsi, Kiirt, Arabellat, Sipsikut, kilplasi ja teisi tuntud raamatutegelasi.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Müstiline kosmos / Karolina KajuHuvitavad mustripinnad / Katreen SeppPunane + sinine ... / Kristelle Kiil
Ene Pidmann, 24. veebruar 2023

6.b ja 6.c klasside kunstitundides valminud guaššvärvide segamise ja graafiliste mustripindade tööd. Autoriteks Karolina Kaju, Katreen Sepp ja Kristelle Kiil.

Reet Lasn, 24. veebruar 2023

Õpetaja Diana palus meie kooli kõige väiksematel ukrainlastel Eesti pidupäeva eel midagi joonistada, ja kes oskas, ka kirjutada Eestist. Nimesid aga töödel näha ei olnud. Läksin otsisin nad üles ja palusin kirjutada nimed. Ütlesin, et teie tööd avaldatakse meie ajalehes. „Kas meie kooli direktor näeb ka meie joonistusi?“ Ütlesin, et direktor näeb ja kogu koolipere näeb. Tohutu rõõm laste nägudel ütles kõik.

Artikkel / KultuurTervitus sünnipäevaks
Youtube video!
Nataliia Dotsenko, 23. veebruar 2023

Ukraina õpilased saadavad tervitusi meie sünnipäevaks!

Gert Lutter, 21. veebruar 2023

Nädalavahetusel, 18. veebruaril toimus Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatava XIII üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise Saaremaa eelvoor. Kuressaare muusikakoolis toimunud lauluvõistlusel astus üles ka palju huvikooli Inspira lauljaid. Erinevates vanuseklassides tunnustati meie tublisid laulupoisse ühtekokku ühe esikoha, kolme teise koha, ühe kolmanda koha ning kahe eripreemiaga. Järgmises vahevoorus saame aga pöialt hoida viiele Inspira solistile.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Refleksioon / õpilastöödRefleksioon / õpilastöödRefleksioon / õpilastööd
Eliise Belinets, 17. veebruar 2023

Aasta 2022 lõppes 8.–9. klasside jaoks refleksiooniga, kuna nad pidid vaimse tervise nädala raames kujutama iseennast fragmenteeritud kujul (killustatuna, katkisena, osadena). Nüüd on võimalik kõigil huvilistel esimese korruse koridoris parimatele töödele pilk peale visata ja imetleda õpilaste kätetööd.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Kõrred lumes / Birgit SõmmerKõrred lumes / Liisa HeinaKõrred lumes / Liisi Mandel
Sirje Mehik, 10. veebruar 2023

5.a klassi segatehnikas maalid „Külm ja karge“. Tööde autorid on Birgit Sõmmer, Liisa Heina ja Liisi Mandel.

Gert Lutter, 8. veebruar 2023

Neli aastat tagasi võtsid meie õpetajad ennast kokku, et üheskoos pererühmana suurele tantsupeole minna. Nüüd, neli aastat hiljem ja peale segaseid aastaid, üritame taas üheskoos lastega pääseda suurele peole pealinnas ehk juba sel suvel toimuvale XIII noorte tantsupeole „Sillad“.

Esimene suurem samm peole pürgimisel sai tehtud 7. veebruaril, kui Kuressaare kultuurikeskuses toimus pererühmade esimene eelproov.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Jänes / Elli-Marta RaunJänes / Elisabeth KoidusteJänes / Erich Koitla
Ene Pidmann, 3. veebruar 2023

Head jäneseaastat!

1.–2. klassi kunstiringi õpilaste graafiliste mustripindadega kujundatud jänesefiguurid. Tööde autorid on Elli-Marta Raun 1.a klassist, Elisabeth Koiduste 2.c klassist ja Eirch Koitla 2.b klassist.

Artikkel / KultuurPoolel teel laulupeole
Helle Rand ja Anita Kangur, dirigendid, 3. veebruar 2023

Kolmapäeval, 1. veebruaril toimus esimene lastekooride üldproov XIII koolinoorte laulupeole püüdlejatele. Saare maakonnas on seitse lastekoori, kes kõik soovivad pääseda suurele peole Tallinnas.

Gert Lutter, 30. jaanuar 2023

Nädalavahetusel toimus järjekorras juba üheteistkümnes Solistica. Üle-eestilisel noorte lauljate konkursil astus üles kokku 60 solisti 4. kuni 12. klassini. Nooruse kooli 1. (44.) lennu lõpetaja ning huvikooli Inspira õpilane Martin Tiirik tunnistati konkursi žürii poolt parima saarlase eripreemia vääriliseks. Martini juhendajaks on Pilvi Karu.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Sümmeetria / Helen PreiSümmeetria / Miina Liisa MartinSümmeetria / Melissa Sisas
Ene Pidmann, 27. jaanuar 2023

6.c klassi sümmeetriatehnikas tööd. Autoriteks on Helen Prei, Miina Liisa Martin ja Melissa Sisas.

Lehekülg: /81 järgmine

Kuulutused

Galerii