üles
Esmaspäev, 15. aprill 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

15. aprill

16. aprill

17. aprill

18. aprill

19. aprill

20. aprill

22. aprill

Töötajate sünnipäevad

16. aprill

21. aprill

Valdkond: Kultuur
Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Kevad / 7.c klassKevad / 7.c klassKevad / 7.c klass
Kristin Lauri, 12. aprill 2024

7.b maalis vesivärvidega kevadet.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Optilised illusioonid / 7. klassidOptilised illusioonid / 7. klassidOptilised illusioonid / 7. klassid
Eliise Belinets, 5. aprill 2024

7. klasside joonistatud optilised illusioonid.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Kevadpühad! / Kirke Sädeli TalpKevadpühad! / Brigita RandKevadpühad! / Mari Grepp
Ene Pidmann, 29. märts 2024

Kevadpühad on käes! Vahvate tööde autorid on Kirke Sädeli Talp, Brigita Rand ja Mari Grepp, kes kõik käivad kunstiringis.

Toredat munade värvimist!

Tiina Kaup, 28. märts 2024

27. märtsil oli Nooruse koolis taas teatripäev. Lavale jõudis Teine Vaatus üldnimetuse all „Suure Tõllu radadel“. Tõllu teemaga süvitsi minek aitas avastada muistendeid, mis on seotud meie kodusaarega. Teema oli päris keeruline lavastamiseks, aga lapsed on loomingulised ja seda tõestasid ka meie 4.–6. klassi õpilased. Iga klass oli tublisti vaeva näinud ja nägime üheksat vahvat ja eriilmelist tükki. Eraldi tõstaksin esile neid klasse, kes olid panustanud rahvuslikesse kostüümidesse. See andis näitemängule väga suure lisaväärtuse!

Eve Tuisk, 28. märts 2024

Teismelised ja noorus, tunded ja tülid, sõprus ja armastus, (kooli)kiusamine ja kodused probleemid, armukadedus ja reetmine, omavahelised suhted ja konfliktid, uue eluga kohanemine, raskused lapsevanemaks olemisel. Ebareaalne olukord? Üldse mitte, sest just nendel teemadel kõneles 8.c ja 9.c klassi õpilaste arvates VAT Teatri „Foorumetendus: Karistus?!“, mida käidi vaatamas, või õigem oleks öelda, milles käidi osalemas reedel, 22. märtsil Kuressaare Teatris.

Anita Kangur, 25. märts 2024

Neljapäeval, 21. märtsil toimus Kuressaare Nooruse Kooli algklasside mõõduvõtt laulmises Nooruse Täheke 2024, kus osales kokku 55 lauljat.

Võistluse eesmärk on anda lastele võimalus oma lauluhäält demonstreerida, toetada nende eneseväljendust, esinemisoskust ning pakkuda platvormi nende arenguks muusikas.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Abstraktsed aastaajad / Hanna PajuAbstraktsed aastaajad / Jette TiitusAbstraktsed aastaajad / Tuule Kalamees
Eliise Belinets, 22. märts 2024

Kuidas näevad 9. klasside õpilased abstraktseid aastaaegu? Tööde autoriteks on Hanna Paju, Jette Tiitus ja Tuule Kalamees.

Helle Rand ja Anita Kangur, juhendajad, 20. märts 2024

Üle mitme aja olid meie kooli ansamblid esindatud üleriigilisel Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud ansamblite konkursil.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Kevadlilled / Astrid KoitlaKevadlilled / Liisa SaarkoppelKevadlilled / Elisabeth Koiduste
Ene Pidmann, 15. märts 2024

Esimesi kevadlilli joonistasid I kooliastme õpilased Astrid Koitla, Liisa Saarkoppel ja Elisabeth Koiduste.

Tiina Kaup, 15. märts 2024

Kristina Ohlssoni „Zombipalavik“ on põnevik noortele.

Suvine Eldsala väikelinn ägab palavuse käes. Lisaks erakordselt kuumale ilmale on linna vallutanud herilased, kes veidral kombel lendavad ringi isegi öösiti. Kõige tipuks hakkavad linnaelanikud üksteise järel haigestuma mingisse tundmatusse palavikutõppe. Selle segaduse keskele saabub ootamatult öisel ajal üks salapärane võõras …

Gert Lutter, 14. märts 2024

Täna tähistame meie, eestlased, emakeelepäeva ning teeme seda riikliku tähtpäevana juba 25. korda. Päris viisakas vanus juba, tembud tembutatud ning krutskid tehtud. Tõsi küll – 106aastase Eesti Vabariigi kõrval paistab see päris noorukina. Ning eesti keele enda kõrval suisa lapsukesena.

Kui täna mõtleme oma keelest, arutleme selle üle, kirjutame e-etteütlust – kas sellest piisab? Või peaksime eesti keelele mõtlema hoopis natuke ja iga päev?

Sander Lõbus 8.d, 13. märts 2024

Ajalooliste filmide vaatamine tuleb eriti kasuks ajaloos, kuid aitab ka teistes tundides ning pakub veel ka meelelahutust, leiab Sander 8.d klassist.

Koori dirigent Helle Rand, 11. märts 2024

Tütarlastekoor Vocaliisa ja Tartu Raatuse Kooli lastekoor veetsid oma vaheaja päevi Soomes Espoos. 28.02.–01.03.2024 sai teoks kahe sõpruskoori reis Soome Espoosse. Ettevalmistus selleks reisiks algas juba sügisel kontaktide loomisega kaks aastat tagasi meie kooli külastanud Espoo toomkiriku juhendajaga. Kahe aasta jooksul oli üht-teist muutunud, aga Espoo koguduse õpetaja Raigo Liiman andis meile positiivse vastuse, et nad võtavad meid heameelega vastu.

Hugo Kruusik 3.a, 11. märts 2024

Filmi vaatamine viib igapäevased mõtted korraks peast välja ja pakub head meelelahutust.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Elagu Eesti! / Gert LutterEesti Vabariik 106 / Kirke Niit
Ene Pidmann, 23. veebruar 2024

„Elagu Eesti!“ Tööde autoriteks on Mari Grepp ja Kirke Niit.

Eve Tuisk, 20. veebruar 2024

Ehkki teada-tuntud ütlus soovitab raamatut mitte kaane järgi valida, tegin ma seda juba teist korda ühe kuu jooksul – usaldasin oma sisetunnet ning ostsin endale teose esikaanest mõjutatuna. Kaunis naine raamatut lugemas, taamal Eiffeli torn oma täies võimsuses, juures täpsustus, et tegemist on tõsielul põhineva ajaloolise romaaniga. Mõeldud-ostetud. Ja ma ei pidanud pettuma.

Lummus loetust muutus mitmekordseks, kui selgus, et minuga samaaegselt olid raamatut lugenud ja seda nautinud ka minu kolleegid Jaana Puksa ja Maria Koppel.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Mina ja minu sõbrad / Brigita RandSõbrad / Erich KoitlaTalisport / Kirke Niit
Ene Pidmann, 16. veebruar 2024

Kunstiringi õpilaste figuuriõpetuse tööd. Autoriteks on Brigita Rand 1.a klassist tööga „Mina ja minu sõbrad“, Erich Koitla 3.b klassist joonistusega „Sõbrad“ ja Kirke Niit 4.c klassist teosega „Talisport“.

Kaisa Sau, 13. veebruar 2024

Eesti Väitlusselts tähistab tänavu oma 30. sünnipäeva. Väitlus õpetab kriitilist mõtlemist, konstruktiivset arutelu ja argumenteeritud otsuste langetamist ning arendab meeskonnatööd, laiendab silmaringi ning tekitab avaliku esinemise harjumuse.

Lehekülg: /86 järgmine

Kuulutused

Galerii