Teisipäev, 19. märts 2024

26. märts

Artiklite sari: Teel ajalukku
Gert Lutter, 28. september 2021

Eelmisel, 2020/2021. õppeaastal valisid kõik meie kooli klassid neile loositud nädalast ühe foto. Milline oli Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimane aasta nende pilgu läbi?

Gert Lutter, 25. juuni 2021

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

Käes ongi viimane selle sarja lugu, punkti panid KG 43. lennu lõpetajad 12.b klassist. „Rokkides läbi elu!“ ütlevad nad ise pildi juurde selgituseks.

Kokku sai sellest kõigest 40 eriilmelist ja kirjut pilti, mida sügisel koolimajas ka uudistada saab. Kohtume uuel õppeaastal juba uute ning põnevate lugudega!

Gert Lutter, 23. juuni 2021

9.a klass valis enda nädalat iseloomustama foto eksaminädalast. „Teel eksamitele,“ nagu nad ise ütlevad.

Jäänud on veel vaid 12.b klassi foto. Kohtume!

Gert Lutter, 22. juuni 2021

Väikeklasside 2.v ja 4.v õpilased ning õpetaja soovivad kogu kooliperele sooja ja päikeseküllast suve!

Jäänud on veel vaid kahe klassi tööd: 9.a ja 12.b. Näeme neid peagi!

Gert Lutter, 10. juuni 2021

4.b klassi lapsed arvavad, et eluks on vaja vabadust, ilu ja tõde – just nagu meie kooli tunnussõnades! „Suvevaheaeg on tore ja lõbus,“ lisavad nad juurde.

Jäänud on veel kahe klassi pildid – 9.a ja 12.b. Kohtume!

Gert Lutter, 3. juuni 2021

Sellel nädalal on 3.b klassi kord oma fotot esitleda. Pildi juurde kirjutatakse nii: „Rühmatööd on meie klassi lastele alati meeldinud teha ja põrand sobib selleks ideaalselt. Momendil on seltskond jõudnud asustamata saarele ...“ Lahe!

Järgmisel nädalal asume asustamata saarelt tagasiteele ja kohtume 4.b klassi valikuga.

Gert Lutter, 28. mai 2021

Täna on 8.c klassi kord ja oma väljavalitud foto juurde kirjutavad nad nii: „Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Kui pildile keskenduda, siis on kõik pildiga ütelda tahetav selge.“ Pildi autoriks on Karmo Metsmaa.

Pole palju enam jäänud! Järgmisel nädalal kohtume 3.b klassiga.

Gert Lutter, 25. mai 2021

7.d klass võttis oma fotoprojekti ja esimest koolinädalat väga tõsiselt – tähelepanelik vaataja märkab, et ühel õpilasel on juba prillid puruks!

Järgmiseks 8.c klass!

Gert Lutter, 12. mai 2021

7.a klass mõtleb lennukalt ja kirjutab oma foto juurde selgituseks: „Sirutame tiibu õpetaja valvsa pilgu all.“

Kohtume järgmisel nädalal, kui on 7.d klassi kord!

Gert Lutter, 5. mai 2021

8.d klassi õpilased tervitavad kõiki neid, kellel õnnestus sellel nädalal kooli õppima saada. Pühendame neile selle pildi pealkirjaga: „Tahaks juba puhata ja mängida (ehk kuu aega jäänud veel vastu pidada)!“

Järgmisel nädalal vaatame 7.a klassi fotot!

Gert Lutter, 28. aprill 2021

Enne järgmisel nädalal ilmuvat 8.d klassi fotot ilmutame ära 1.a klassi valiku, mis õigel nädalal koolitööde saginas vahele jäi. Nende fotolt saame aimu, millised olid laste emotsioonid distantsõppe alguses ... ja nädal hiljem! Piltidel on Oskar Tarus ja Marie Aavik.

Nagu eelmine kord lubatud, siis järgmisel nädalal 8.d klass! Kohtume!

Gert Lutter, 21. aprill 2021

2.a klass valis oma nädalat illustreerima sellise foto, mille juurde kirjutavad: „Distantsõppel. Pildil toimetab Damica Roots.“

Peale vaheaega kohtume juba 8.d klassiga!

Gert Lutter, 15. aprill 2021

Mis teha kui ühest fotost ei piisa – 7.b klass jättis valikusse neli, mille kohta kirjutasid ise nii: „Kuumad ajad ehk Igaüks higistab omamoodi: siis kui naised päevitavad, istuvad mehed saunas ja poisid teevad koolitükke.“ Kuidas meestel koolitükkidega läheb, võiks järgmiseks nädalaks uurida õpetajatelt! Fotode autorid on Karola Lember, Kaarel Kallasmaa, Kaur Rahnel ja Kaur Kristjan Mäemets.

Kohtume taas ja siis juba 2.a klass.

Gert Lutter, 7. aprill 2021

6.a klassi foto autor on Robin Luik, kes pildi kohta ütleb nii: „Kool on kodus. Tunnid toimuvad kodus. Ka koolilõuna on kodus ja vahetund on kodus. Kool ja kodu pole iial olnud nii üksteisega seotud.“ Teate, sellise omleti nimel istuks ise ka kodus!

Järgmisel nädalal 7.b klass! Kohtume!

Gert Lutter, 31. märts 2021

12.a klassis on tublid töötegijad – foto(d) rubriigi jaoks saabuvad varakult enne tähtaega ja koguni ühe pildi asemel kaks! „Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka burksi aeg ehk 12.a on üks töine klass,“ kirjutavad nad ise. Fotode autorid on Eeva Helga Kupits ja Tomy-Ott Tänav.

Järgmisel nädalal vaatame, mis tööd teevad 6.a klassi õpilased!

Gert Lutter, 17. märts 2021

5.d klass pildiks on noore loodusfotograafi Saamuel Vahteri foto sinitihasest.

Järgmisel nädalal on 1.a klassi kord!

Gert Lutter, 10. märts 2021

„Igaüks oma kodus, aga ikkagi oleme ühtne 10.b klass,“ kirjutab klass Maria Liis Metsküla tehtud fotokollaaži juurde selgituseks. „Tervitame kõiki ja loodetavasti kohtume varsti jälle koolis!“

Kohtume järgmisel korral, kui vaatame 5.d klassi valitud fotot!

Gert Lutter, 3. märts 2021

2.c klassi lapsed soovisid seda aastat meenutada koos oma suurte 11.c klassi sõpradega, kes järgmisel aastal õpivad Saaremaa Gümnaasiumis.

Järgmiseks 10.b klassi foto. Kohtume!