Otsi
Artiklite sarjad
- Kuidas läheb? (14)
- n päeva lõpetamiseni (18)
- Õpilane küsib (5)
- Eesti päev (9)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
28. mai
- Liset Koor 8.c
- Martis Leiner 4.c
- Miia Arro 6.b
29. mai
- Eleanora Rahnik 8.c
- Karmen Kaasik 5.b
- Maribel Kukk 9.d
30. mai
- Andris Oja 6.a
- Emili Leemet 9.b
- Kadi Kokk 8.c
- Keira Tuisk 7.a
- Liset Aedmäe 6.c
- Romi Rohulaid 2.b
31. mai
- Birgit Sõmmer 4.a
- Jacob Randi 4.a
- Karmo Metsmaa 9.c
- Kaspar Jürgens 5.b
1. juuni
- Sven Mattias Kolla 4.c
2. juuni
- Aleksandra Peeters 8.c
- Kristiin Sooäär 7.d
- Kätriin Allik 9.c
- Triinu Lipu 3.c
3. juuni
- Aaron Köster 9.d
- Aleksandra Vahter 7.c
- Ardi Pihlas 3.c
- Siim Sander Paju 2.a
4. juuni
- Kennet Aedmäe 8.b
- Steven Kõllo 8.a
Töötajate sünnipäevad
29. mai
- Madli-Maria Naulainen
30. mai
- Raili Kaubi
2. juuni
- Margarita Sikk

Lõputöö „Lendu“. Autoriks on Emma Kruuser 9.a klassist. Tuult tiibadesse!

21. mail 2022 lõpetas Eesti rahvakultuuri keskuse rahvatantsujuhtide kooli järjekordne lend, nende seas neli saarlast, kellest üks on Nooruse kooli klassiõpetaja Stevelin Tamm.
Mida arvab tantsujuhiks õppimisest praegu lapsepuhkusel viibiv Stevelin ise?
21. mail toimus Kuressaare kultuurikeskuses Saaremaa noorte solistide konkurss „Kevadümin 2022“. Kuressaare Nooruse Kooli ja huvikooli Inspira parimad olid esikoha pälvinud Mairo Mäeorg, Mia Maastik, Martin Tiirik ja Martin Vesberg.
Kümme 7.a ja 7.d klassi õpilast osalesid Erasmus+ projekti „European Sustainable Tourism“ laagris Saksamaal, kus Eesti, Poola, Hispaania ja Saksamaa noored tutvustasid üksteisele oma piirkonna turismimarsruute, mis arvestaksid jätkusuutlikkust ja säästlikkust. Reisikaaslaste muljed kogus kokku Melani Saat.
Kas tead, et rahvusvaheline lastekaitsepäev on vanimaid rahvusvahelisi tähtpäevi? Vikipeedia andmetel toimus esimene lastekaitsepäev väidetavalt 1920. aastal Türgis. Kuigi mitmed riigid tähistavad lastekaitsepäeva erinevatel aegadel, on Eestis kinni peetud 1. juuni tavast, mis on pärit Ameerikast. Selle päeva keskmes on lapsed, laste õigused ja heaolu ja just sel päeval püütakse lastele pakkuda ka erinevaid elamusi ja rõõmu sellest toredast päevast.

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb!
Seekord räägivad oma tegemistest Merle Rekaya, Laine Lehto ja Marit Tarkin.
16. mail toimusid meie kooli staadionil esimesed Nooruse kooli kergejõustiku meistrivõistlused. Võistlus oli individuaalne ja osaleda võisid kõik soovijad 4.–9. klassini. Aladeks 60 m jooks, kaugus- ja kõrgushüpe, pallivise (4.–7. klass), kuulitõuge ja odavise (8.–9. klass) ning 300 m jooks. Selgusid esimesed Nooruse kooli meistrid kergejõustikus.
On 6. mai õhtu. Kell on 10 läbi. Tegevuskaardid on kolmel mängijal käes. Põrandal nupud liiguvad. Mängulaua ümber istuvad Geito Jermolov, Kätlin Tamm ja Kätriin Allik. Pinge tõuseb. Kas nad jõuavad kolmekesi kõik viirused mängulaualt eemaldada ning mängu võita?
See on üks lugu minust ja minu sõpradest üheksandas klassis. Selle loo käigus sain ma päriselt teada, kui tihedalt on omavahel seotud Nooruse kooli 1. lend. Nimelt nägin tol õhtul videoid suusalaagrist ja sellest, mis teie, üheksandikud, seal tegite. Kuid niivõrd oluline pole mitte see, mida ma nendes videotes nägin, vaid see, mida ma tajusin – te olete ühtne lend. Ma nägin, et te saate üksteisega väga hästi läbi.

Kõik möödub nii kiirelt. Meil on jäänud vähem kui üks kuu kooli lõpuni. Selline tunne on, nagu mingi peatükk oleks vahele jäänud.
1. september 2013 oli päev, mil astusin siia koolimajja, ei õrna aimugi, mis mind siin ees ootab: klassiruum täis lapsi, mõni neist täiesti võõras, mõni juba natuke tuttavam. Sellest on möödas täpselt 3187 päeva, kuid mäletan seda päeva kui eilset.
18. mail toimusid Rakveres Eesti Koolispordi Liidu kergejõustiku võistlused. Meie kool võistles I liigas ning saavutas 6.–9. klasside kokkuvõttes tubli kolmanda koha, jäädes napilt alla Rakvere Reaalgümnaasiumile ja Tallinna Reaalkoolile. Ilm oli võistlusteks ning heade tulemuste saavutamiseks suurepärane. Ja sellega said meie noored ilusti hakkama.

... ehk suvelugemist suurtele ja väikestele! Suvelugemise soovituseks on Markus Saksatamme „Ulakas Vorst ja nutitelefon“, Kadri Hinrikuse „Elevant“ ja Keitlin Priilinna raamat „Ta ei teinud seda“. Head lugemist!
Möödunud nädalal toimus Nooruse koolis I pentatlon (KG järgi IX). Tegemist on võistkondliku teatevõistlusega, kus tuleb mõõtu võtta viiel spordialal: mälumäng, ujumine, vaba-/täpsusvisked, rattakross ja jooksmine.
Meie kooli noorsportlased osalesid taas edukalt TV 10 Olümpiastarti võistlustel. 12. mail toimus IV maakonna ja 21. mail vabariiklik etapp.

Käsitöö õuesõppetunnis valmisid taimeseaded! Tööde autorid on Saara Kirs ja Kärol Sepp 8.a klassist, Saga Elisabeth Fiedler 6.c klassist ja Karole Lember 6.c klassist.

Õuesõpe – iga laps armastab seda kevade lõpus ja suve alguses, sest terve klassiga saab imetleda ilusat ilma ja loodust enda kõrval ja ka õppida värskes õhus. Loomulikult kõik oleneb sellest, mida õpetaja annab teha õues: kas mingit vaatamisülesannet või peab näiteks otsima ja pildistama midagi kooli läheduses või lihtsalt mingit tööd. Õuesõpe on ka tervisele kasulik, sest päikesest saad lisa D-vitamiini ja värskes õhus olemine äratab sind unnejäämisest üles ja ka oled palju aktiivsem.

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb!
Seekord räägivad oma tegemistest Anni Haandi, Ave Jõgi ja Ruth Jasmin.
Kolmapäeval, 18. mail külastasime 4.a klassiga Mihkli talumuuseumi regilaulupäeva. Hommikul oli koolis kaks tundi ja kolmandal tunnil sõitsime bussiga Vikile Mihkli talumuusemisse. Kokku oli tulnud palju regilauluhuvilisi Saaremaa eri koolidest.

16.‒20. maini toimub „Liikuma kutsuva kooli“ õuesõppenädal, mille eesmärgiks on suunata õppetöö klassiruumist välja.
Sellega seoses pidasid oma kunstitunnid õues 8.a ja 8.b klass ning 7.a ja 7.b klass. Ülesandeks oli neil fotokollaaži tegemine.
Kuulutused

