Teisipäev, 19. märts 2024

26. märts

Artiklite sari: Inspira 15
Merle Rekaya, 25. aprill 2020

"Inspira 15" artiklisari sai alguse oktoobris. Tänases, viimases mõtiskluses jõuame ringiga tagasi Inge Jalakani, kellel palusin vastata 15 küsimusele!

Rasmus Vendel, 12.a klass, 16. aprill 2020

15 aastat tagasi sai alguse KG huvikool Inspira. Tiia Leppik oli üks huvikooli loojatest ja esimene direktriss. Täna kiikame veidi aastatetagust aega ja uurime kooli alguse lugusid.

Intervjuu / PersonaaliaInspira 15: Vilistlased meenutavad
Inspira 15!
Sander Berens, 12.a klass, 10. aprill 2020

„Inspira 15“ sarja lõpp hakkab paistma, täna uurime kooli vilistlastelt, kuidas neil elu on läinud.

Mariann Rehesaar, 12.c klass, 2. aprill 2020

Annette Rungi on noor ja särtsakas Inspira tantsuõpetaja ning 8.c klassi juhataja.

Eliisa Täht, 12.c klass, 30. märts 2020

Olenemata keerulistest aegadest, jätkame „Inspira 15“ artiklisarjaga. Seekord tutvustame savikunstiringi juhendajat Maret Martinsoni.

Inspira 15!
Robootikaringi õpilased koos eri koolide kaaslastega KG Pro 19 võistlustules / Merle RekayaNikolai Räbin ja Gabriel Sepp juhendasid elektritõukside sõitu / Gert Lutter
Matis Vahter, 12.a klass, 24. märts 2020

Nikolai Räbin on KGs väga aktiivne eri valdkondades: ta on rütmika-, programmeerimise-, vene keele ja tehnoloogiaõpetaja. Lisaks toimetab 1.–4. klassi õpilastega robootikaringis. Täna uurime lähemalt, kes on õpetaja Nikolai Räbin ja mida ta kõike teha jõuab.

Matis Vahter, 12.a klass, 19. märts 2020

Olle Arak on KG füüsikaõpetaja ja robotiklubi hing. Kui tänapäeval on robootikat pea igas koolis, siis 10 aastat tagasi olime esimeste seas. Täna räägime õpetaja Olle Arakuga robootikast.

Sander Nõgu, 12.a klass, 12. märts 2020

Kuressaare Gümnaasiumi õpetaja Ene Pidmanni õpilaste kunstitöid on näha esimese korruse seintel ning aula ees keemia- ja kunstiklassi vahel. Pildid annavad iga kord neid nähes inspiratsiooni kunstiga tegeleda. Täna uurime kunstiõpetajalt, mida kujutavad tema kunstiringid.

Juhan Soon, 12.a klass, 5. märts 2020

Gabriel Sepp on KGs töötanud 15 aastat, ta on meie kooli vilistlane. Ta on õpetaja, kes on ihu ja hingega spordi juures ja tema eriliseks armastuseks on võrkpall. Sellest täna räägimegi.

Holger Nõgu, 12.a klass, 18. veebruar 2020

Täna uurime Inspra 15 sünnipäevalugude raames meie ujula tegevust ja räägime meie ujumisõpetuse vedajatega.

Norma Helde on meie kooli ujula esimene juhataja, paljude saarlaste ujuma õpetaja, sportlane. Juhan Kolk on meie kooli vilistlane, ujula juhataja, sportlane. Loetelu võiks vist jätkata. Juhtus nii, et sel nädalal, kui oli plaanis temaga intervjuud ette valmistada, sõitis ta jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlustele Kesk-Rootsi Orsasjöni järvele.

Gerly Ots, KG väitlusklubi eestvedaja, abiturient, 6. veebruar 2020

Väitluse vaim kummitab Kuressaare Gümnaasiumis juba 25 aastat, sellest 15 aastat Inspira tiiva all. Võimatu on temast puutumata jääda.

Martin Leepere, 12.a klass, 30. jaanuar 2020

Kuressaare Gümnaasiumi õpilastel on 15 aastat olnud võimalus teha päris raadios päris oma raadiosaadet „Rendez-vous“. Täna uurime meediõpetaja Merle Rekaya käest, mida see täpsemalt endast kujutab.

Risto Kaseorg, 12.c klass, 23. jaanuar 2020

Jaan Truu on Saaremaa kabemängu alustala ja Inspira ringijuht. Kabehuvilisi on ta meie majas juhendanud juba kaua.

Jaanis Kannik, 12.a klass, 16. jaanuar 2020

Endel Tustit on aastaid olnud Kuressaare Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja ja kergejõustikutreener. Tänagi treenib ta KG noori, kes võivad mõne aasta pärast Eesti sporditähed olla.

Leissi Kudrjavtsev, 12.a klass, 19. detsember 2019

Eelmisel nädalal rääkisime Vocaliisast, kus laulavad vaid neiud, kuid sel nädalal teeme lühidalt tutvust segakooriga Ave, kuhu on oodatud nii noored neiud kui ka poisid. Vestlesin endise koorijuhi Mai Rannaga ning ühe praeguse juhendaja Veikko Lehtoga, kes on koori viinud laulupidudele kui ka erinevatele kooliüritustele.

Kristiine Saart, 12.c klass, 12. detsember 2019

Eelmisel nädalal rääksime noortest lauljatest muusikaõpetaja Helle Rannaga, aga lisaks solistide õpetamisele on ta aastaid olnud aktiivne koorijuht, kes on viinud noori nii laulupeole kui muudele kooriüritustele. Vestlesin temaga koorimuusikast ja tütarlastekoorist Vocaliisa.

Sten-Erik Liiv, 12.a klass, 5. detsember 2019

Pea igast laulupeost võtavad osa meie kooli koorid, ansamblid osalevad ansamblite ja solistid erinevatel solistide konkurssidel. See kõik poleks võimalik ilma meie tublide muusikaõpetajateta. Täna räägimegi solistiõppest õpetaja Helle Rannaga.

Gretten Vaga, 12.a klass, 28. november 2019

Inspira lugudesari jätkab oma rada solistiõppe teel. Sel korral räägime Laine Lehtoga tema muusikalisest eluteest ning tema andekatest õpilastest.