Neljapäev, 13. juuni 2024

Teade, Õppetöö, kuni 1. september 2024
Valdkond: Õppetöö
Tiffany Šaukštelite, 8.a klass, 12. juuni 2024

Astuge sisse lummavasse maailma raamatus „Üks“, kus saate tuttavaks 16-aastaste Siiami kaksikute Grace'i ja Tippiga. Nende lugu pakub südantsoojendavat ja liigutavat seiklust, kus kõige olulisematena troonivad armastus ja sõprus.

Kersti Kirs, 11. juuni 2024

Maikuu viimased kümme päeva osalesid meie kooli ajaloos noorimad (10–11-aastased) õpilased rahvusvahelise Erasmus+ projekti KA210-SCH W.I.S.H.E.S. „We Include everyone with sport and Heritage through European States“ tegevustes Prantsusmaal Bretagne`i piirkonnas Rennes`i linnas.

Kristel Paju, 10. juuni 2024

Neli päeva möödusid sportides, üksteist tundma õppides ja pingevaba õhkkonda nautides. Saime palju uusi teadmisi ja elulisi oskusi, teame, miks on oluline, et ise tuleb katsetada ja proovida, nii tulevad oskused ja iseseisvus.

Artikkel / ÕppetööSõrvemaa looduse võlu
Koos Anni Filippoviga Sõrvemaad avastamas / Grete PihlKoos Anni Filippoviga Sõrvemaad avastamas / Grete Pihl
Liivi Erlenbach, 7. juuni 2024

Maikuu viimastel päevadel käisid 4. klassid õppekäigul Sõrvemaale.

Luisa Eist, 7.a klass, 7. juuni 2024

Parimad sõbrad Caddy ja Rosie, kes on üksteist lapsepõlvest saati teadnud, on alguses lahutamatud. Nende erinevused on neid lähedasemaks muutnud, kuid kui Caddy saab 16-aastaseks, hakkab ta soovima, et ta võiks veidi rohkem Rosie moodi olla: enesekindel, vaimukas ja huvitav. Siis ilmub nende ellu Suzanne, kes on ilus, rikutud ja salapärane – ning kõik muutub hulga keerulisemaks. Kui Suzanne’i minevik avalikuks muutub ja kui ta olevik selgemaks saab, taipab Caddy, kui palju üks väike pahategu lõbu võib valmistada. Kuid nii sõpruse kui ka taastumise külg on karmim, kui kumbki tüdrukutest taipab, ja Caddy hakkab aru saama, et kord allakäiguspiraalil liikudes pole võimalik peatuda.

Artikkel / ÕppetööUute traditsioonide loomine
Kristel Paju, 6. juuni 2024

Käes on laagri kolmanda päeva lõpp ning Saaremaa hakkab juba vaikselt taas meie mõtetesse pugema. Koduigatsus on küll südames, kuid õnneks meie kooli lahedad õpsid hoiavad tuju kõrgel. Aeg on ka kodustega jagada lahedamaid muljeid.

Kristel Paju, 5. juuni 2024

Kevadlaagri teine päev on õhtusse jõudnud ning muljeid, mida jagada, on palju.

5. klasside lend, 4. juuni 2024

Käes on Kuressaare Nooruse Kooli 6. traditsiooniline kevadlaager, kuhu suundus kogu 5. klasside lend, kokku 69 last ja 10 õpetajat. Esimene päev on ilusti lõpule jõudnud ning lapsed jagavad teiega enda muljeid ja säravamaid hetki.

Sandra Lii, 9.c klass, 4. juuni 2024

Astu maailma, kus maagia maksab mälestusi, ärkavad iidsed needused ja noor nõid peab navigeerima armastuse, ohtude ja saatuse ees. Autor Laura Thalassa juhib teoses tähelepanu erinevatele teemadele: identiteet ja mälu, armastus ja reetmine, kuskile kuulumine.

Toimetus, 31. mai 2024

Täna on eksamipäev! Nooruse kooli tulevased 3. lennu lõpetajad kirjutavad just täna põhikooli eesti keele eksamit, mis teeb otsa lahti juba järgmistele eksamitele. Pea sajal üheksanda klassi õpilasel seisab ees veel matemaatikaeksam 6. juunil ning põhikooli valikaine eksam 12. juunil.

Teravat sulge ning hoogsat mõttelendu!

Luisa Lindau, 8.a klass, 31. mai 2024

Viis keskkooliõpilast on sunnitud minema karistustundi, sest kuidagi olid nende koolikottidesse sokutatud võõrad telefonid, millega olid süütult õpetajale vahele jäädud. Tund oli igav, aga see muutus sekundiga märuliks.

Arvamus / Õppetöö22 päeva lõpetamiseni
Jaana Puksa, 30. mai 2024

Reedel, 31. mail 2024 asuvad 9. klasside õpilased sooritama oma esimest põhikooli lõpueksamit – eesti keele ja kirjanduse eksamit. Sellele põnevale ja pingelisele etapile annavad oma mõtted kaasa 9. klasside juhatajad.

Aire Siinvert, õppejuht, 30. mai 2024

Saaremaa vald kutsub maakonna parimad õppurid igal aastal mais toimuvale Saaremaa vallavanema tunnustusvastuvõtule. Tunnustatakse maakonna aineolümpiaadidel esimese koha ning üleriigilistel aineolümpiaadidel 1.–10. koha saavutanud õpilasi, kutsevõistluste võitjaid ja nende juhendajaid ning välja antakse Tuleviku Tähe stipendium.

Melani Kivi, 8.a klass, 29. mai 2024

Minu valitud noorteromaan oli „Iiris“. Teoses rääkis tüdrukust, kelle nimi oli Allison, aga teda kutsuti Iiriseks. Tema isa oli vägivaldne ja ta ema oli surnud. Iiris oli üksik ning ta süüdistas ennast oma isa tegudes.

Tiiu Smidt, 28. mai 2024

Siit leiad info koolimaja ja ujula suviste lahtiolekuaegade kohta.

Marta Uussaar, 8.a klass, 27. mai 2024

Tüdruk, kes läheb ei tea kuhu ja on ei tea kes.

Gert Lutter, 24. mai 2024

Täna kõlab viimane koolikell meie üheksandikele. Jäänud on veel vaid viimane pingutus – konsultatsioonid ja eksamid ning juba 20. juunil kohtume kõik lõpuaktusel spordihoones.

Mida soovis Nooruse kooli 3. lennule tutiaktusel koolijuht Marit Tarkin?

Andra-Elizabeth Võeras, 24. mai 2024

„Verikambi“ on raamat ühest noortegrupist, kes metsa eksides leiavad ühe vana veski.