üles
Kolmapäev, 1. veebruar 2023
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

1. veebruar

2. veebruar

3. veebruar

4. veebruar

5. veebruar

7. veebruar

8. veebruar

Töötajate sünnipäevad

1. veebruar

3. veebruar

5. veebruar

Valdkond: Õppetöö
Tiiu Naagel, ringijuhendaja, 24. jaanuar 2023

Selle õppeaasta alguses alustas Inspira huvikoolis tegevust orienteerumise ring. Teeme siin huvilistega erinevaid tegevusi, mis on kõik otsapidi kaardi abil liikumisega seotud. Kavas on lisaks erinevatele metsaradaele ka siseruumides orienteerumine majaplaaniga.

Kärol Sepp ja Anette Kuusk 9.a klassist, 16. jaanuar 2023

Iga tore ettevõtmine lõpeb ükskord. Reedel oli talvelaagri viimane päev, mis oli pisut erinev eelnevatest. Mis ja kuidas, sellest kirjutavad 9.a neiud.

Kätrin Tamira Kanemägi ja Emma Saar 9.d klassist, 13. jaanuar 2023

Neljapäev oli talvelaagri viimane täispikk päev. Jutud räägivad, et kohalik rahvas teab hästi saarlaste kohalolust Jõulumäel. Ka suusakeskuse rajameistritel pole väidetavalt ammu nii lõbus olnud – kui muidu suusatavad siinsetel suusaradadel vaid professionaalid, siis tänu Nooruse kooli 9. klassidele näeb nendel igasuguseid põnevaid stiile ja kukkumisi.

Mis täpsemalt kolmandal laagripäeval toimus, sellest annavad ülevaate 9.d klassi sulesepad.

Bretlin Brant 9.c klassist, 12. jaanuar 2023

Kui koolijuht kolmapäeval talvelaagrisse jõudis, olid suusatunnid juba alanud ja foorituled tubadele näidatud. Ühtegi suuska polnud selleks ajaks veel murtud. Mis päeva jooksul veel põnevat toimus, sellest kirjutavad 9.c klassi õpilased.

Sophia Peeters 9.b klassist, 11. jaanuar 2023

Teisipäeva, 11. jaanuari lõunaks jõudsid 9. klassid Jõulumäele talvelaagrisse. Jah, samasse paika, kus käidi neli aastat tagasi loovuslaagris. Seega pole imestada midagi, et noored olid elevil oma vanu tube nähes ja mitme aasta taguseid toredaid hetki meenutades. Enim rõõmu pakkus aga teadmine, et toidud on siin endiselt suurepärased.

Laagri esimese päeva telgitaguseid avavad 9.b klassi tüdrukud.

Gert Lutter, 11. jaanuar 2023

Oktoobri algusest kuni aasta lõpuni oli meil praktikal Lilian Porovart, kes õpib Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Nagu meil, tuli ka temal kokku puutuda väga erinevate ülesannetega, mida kõike koolitöös ette tuleb. Uurisin Lilianilt, kuidas praktika kokkuvõttes kulges.

Ülle Räim, 10. jaanuar 2023

Õppimist me unarusse ei jäta, kuid teeme seda nelja päeva vältel teistsugusel viisil. Õpime tundma teisi ja ennast. Liigume ja libiseme värskes õhus, rassime jõusaalis ja liugleme tantsupõrandal. Ragistame ajusid ja laseme loovusel lennata!

Gert Lutter, 9. jaanuar 2023

Vaheaja eelviimasel päeval, 5. jaanuaril toimus Nooruse koolis esimest korda tehnoloogiateemaline laagripäev põhikooli õpilastele. Nooruse tehnoloogiakoolis sai kaasa lüüa erinevates töötubades rohetehnoloogia tutvustamisest salakirja muukimiseni ning fotoreportaaži tegemisest robotite ehitamiseni.

Artikkel / ÕppetööTeadusbuss 6. klassidele
Grete Pihl, 23. detsember 2022

Teadusbuss on liikuv teaduslabor, mille meeskond koosneb rõõmsatest ja energilistest vabatahtlikest üliõpilastest. Teadusbuss teeb teadusteatrit: pakub võimalusi kogeda noortel inimestel loodusteadusi läbi kaasahaaravate eksperimentide, pikituna ladusa jutuga asjade olemusest. Käsitletavad teemad ulatuvad füüsikast keemiani, bioloogiast robotiteni, maagilistest trikkidest tehnika uusimate saavutusteni.*

Reportaaż / ÕppetööVentspils pakkus väljakutseid!
Madli-Maria Naulainen, 22. detsember 2022

Detsembri esimeses pooles toimus Ventspils IT Challenge finaalvoor Lätis. Teekond algas juba omaette väljakutsega, pikk 9-tunnine sõit lumetormis oli katsumuseks ennekõike bussijuhile. Ventspilsi võistlusel aga lahendasid erinevaid väljakutseid meie kahe võistkonna õpilased Anna Naulainen, Emma Kubits, Kenneth Viin ja Liisa Naulainen, Emma Tarus ja Theo Paaskivi.

Vabamus / Ede Schank Tamkivi6.b klass käis Vabamus ja Riigikogus / Madli-Maria Naulainen
Abigail Jasmiin Veberson 6.b, 21. detsember 2022

6.b klassil avanes võimalus külastada Tallinnas Vabamu e-Eesti näitust, mis räägib taasiseseisvunud Eesti kiirest digiarengust, ning seejärel Riigikogu, kus meie vastuvõtjaks oli naabersaare rahvasaadik Reili Rand. Kogu reisi õnnestumisse panustas suuresti Ede Schank Tamkivi, suur tänu talle! Aitäh ka Reilile, kes oma kiires töötepmos oli meid valmis vastu võtma.

Kersti Kirs, 14. detsember 2022

10. detsembril toimus maakondlik inglise keele olümpiaad, kokku oli osalejaid 101.

Eneli Vahar, 13. detsember 2022

6.–12. novembril külastasid Kuressaare Nooruse Kooli õpilased Portugali seoses Marka projektiga "Innovation and Inclusion in the construction of an identity curriculum". Projektis osalesid 9.d ja 9.c klassi õpilased. Õpetajatest olid kaasas Maren Asumets ja Eneli Vahar.

Triin Kald, 9. detsember 2022

Reedel, 25. novembril käis 8.d klass Kuressaare linnuses näitusel „Elu piimanõus“. Viimastel aastatel on Saaremaa Muuseumi kogud täienenud rea põnevate esemete ja fotodega, mis heidavad valgust metsavendade igapäevaelule.

Ajalootunnis kirjutasid ning mõtisklesid õpilased metsavendlusest ja näitusel nähtu üle.

Kristin Lauri, 9. detsember 2022

21. ja 25. novembril toimus 9. klasside õpilastele transpordiameti poolt korraldatud tasuta koolitus „Iga pidu saab ükskord läbi“. Vaimse tervise nädala raames said kõik üheksandikud oma klassiga koos läbida koolituse.

Youtube video!
Kristin Lauri, 6. detsember 2022

21.–25. novembrini toimus Kuressaare Nooruse Koolis vaimse tervise nädal. Sellel nädalal pöörasime rohkem tähelepanu meie õpilaste vaimsele tervisele. Noored ise toovad vaimse tervisega seonduva, kiusamise ja stressi üheks kõige suuremaks probleemiks koolis ja ühiskonnas üldiselt. Seega on teema kandev ja oluline. Nädala fookuseks olid vaimse tervise vitamiinid. Nendeks on suhtlemine, söök, uni, emotsioonid ja liikumine.

Jaana Puksa, Gert Lutter, 2. detsember 2022

Sel sügisel võis teisel korrusel uudistada meediaringi noorte loodusfotograafide Saamuel Vahteri ja Taavet Tenno pilte. Rasmus Sõmmer ja Sander Lõbus otsustasid teha asjaosalistega videointervjuu. Koos pandi kokku küsimused, mida looduspiltnikelt küsida, ning koos võeti intervjuu ka videole. Head vaatamist ning kohtumiseni juba järgmisel näitusel!

Kersti Kirs, 2. detsember 2022

Teine trimester algas 9. klasside vanemate vestlusringiga kooli aulas. Osalejad said vastuseid põletavatele küsimustele seoses lapse edasiste õppimisvõimalustega. Saaremaa Gümnaasiumi koolijuht Ivo Visak tutvustas gümnaasiumi sisseastumistingimusi, kooli tegemisi ja struktuuri. Kätlin Poopuu andis ülevaate Kuressaare Ametikoolis õpingute jätkamisest.

Lehekülg: /61 järgmine

Galerii