Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (6)
- n päeva lõpetamiseni (36)
- Kümme küsimust (6)
- Bookstagramid (49)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
7. detsember
- Jete Krupinš 9.b
- Mari Grepp 2.c
- Mariliis Lehtjärv 4.a
9. detsember
- Alex Kesküla 8.d
- Liselle Niit 8.d
- Victoria Amanda Aavik 5.a
10. detsember
- Elisabeth Koiduste 4.c
- Kevin Treu 8.a
- Miina Maria Tasa 8.c
11. detsember
- Trinette Välisson 9.a
12. detsember
- Aron Väli 7.a
- Steven Parts 7.b
13. detsember
- Rasmus Algo 1.c
- Risto Klee 8.b
- Sofia Sadam 5.b
14. detsember
- Emma Piipuu 7.a
Töötajate sünnipäevad
9. detsember
- Anu Rand*
14. detsember
- Anne Keerberg
Tähelepanelikkus ning enesejuhtimisoskus aitavad nautida õpiteed. Selle ja teiste oluliste järeldusteni jõuab rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“ Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu lõpetanud Reigo Mõlder.
4. detsembri koolipäev oli kõigi esimeste klasside jaoks eriline. Neid ootas ees põnev kohtumine Saaremaa Vabatahtliku Merepäästega.
Indrek Reisko, Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu vilistlase sõnul aitavad piisavad unetunnid ning sõpradega suhtlemine hoida vaimu värske ning liikuda eesmärkide poole. Nendest ja teistestki olulistest tähelepanekutest kirjutab Indrek rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“.
Kadripäeval, 25. novembril algas 1.a klassil koolipäev teisiti. Pandi selga kadririided, prooviti läbi kadrijooksu kava ja kadrijooks võis alata.
Tasakaal õppimise ja vaba aja vahel ning koostegemise rõõm nii klassi kui lennuga on 9. klassis väga olulised. Sellest ja paljust muust kirjutab rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“ Kuressaare Nooruse Kooli 1. lennu lõpetanud Miina-Ly Tarkin.
Koolis me ei õpi vaid õppeaineid, vaid ka suhtlema ja aega kasutama ning planeerima. Sellest, miks need oskused on olulised, kirjutab rubriigi „Vilistlase vaatepunkt“ teises loos Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu vilistlane Triinu Kips.
Kas oled mõnikord tundnud, et tahaks sõbrale head raamatut soovitada, aga ei leia õigeid sõnu? Mõtle, kui peaksid seda sootuks luulekeeles tegema, see tähendab, et peaksid sõnu veelgi detailsemalt valima. Kolmanda kooliastme noored said sellega toredasti hakkama.
15. novembril toimus TalTech Mektory ruumides projekti Tuleviku Loojad raames tehnoloogia-alane võistlus, kus võistlesid kümne kooli võistkonnad. Meie kooli esindas 7. klassi võistkond, kuhu kuulusid Amanda Metsalu, Karl-Gustav Jõevere, Ott Peeter Tuisk, Hugo Paju ja Gregor Kiider.
Õppeprotsessis on oluline teadlik tegutsemine ning oskus leida tasakaalu pingutuse ja lõõgastuse vahel. Oma nippe, kuidas seda teha, jagab rubriigi „Vilistlase vaatepunkt“ veergudel Kuressaare Nooruse Kooli 1. lennu vilistlane Meribel Vahstein.
Imelik oleks november ilma teatrita, sest aastast aastasse on just see aeg, kus Kuressaare Nooruse Kooli lava ootab 7.–9. klasside andekaid noori. Eelmisel aastal leidsime endale uue armastuse, etüüdid, ning vana arm ei roostetanud ka sel aastal. Nii sai 19. novembri õhtu täidetud 15 erineva etüüdiga kolmandalt kooliastmelt.
Punane vaip maha, valgustus paika ning eesriie võibki avaneda. Seekord said noored avastada, mida imelist saab luua sõnatüvest 'ime'. Etüüd etüüdi järel on selge: imed on tõesti olemas, sest selliste etteastete puhul ei saa olla muud selgitust.
4.–15. novembril toimus taas Kopra informaatikaviktoriini I voor 5.–12. klassi õpilastele. Viktoriini ülesanded hõlmavad erinevaid teemasid, nagu arvutiteadus, loogika, riist- ja tarkvara, infoturve, arvutieetika, arvutus- ja sidetehnoloogia ajalugu ning informatsiooni mõistmine ja tõlgendamine laiemas tähenduses.
Kuressaare Nooruse kooli ajaleht Nooruse Meridiaan alustab sel õppeaastal uue rubriigiga „Vilistlase vaatepunkt“, kus meie kooli juba lõpetanud noored jagavad mõtteid ja näpunäiteid, kuidas põhikoolis õppida ja tegutseda, et aeg ja energia oleks mõistlikult jagatud ning eesmärgid saavutatud.
Esimesena mõtiskleb Nooruse kooli 1. lennu vilistlane, praegune Saaremaa Gümnaasiumi abiturient Therese Käen.
Reedel, 15. novembril 2024 tunnustati Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni aastakonverentsil silmapaistvaid teaduse eestkõnelejaid. Riiklike autasude kõrval andis Tartu observatoorium koostöös Euroopa Kosmoseagentuuri haridusvõrgustikuga (European Space Education Resource Office, ESERO) Eestis välja eriauhinna Linnutee Täht. Auhinna pälvis Kuressaare Nooruse Kooli õppejuht Aire Siinvert.
Teisipäeval, 19. novembril kell 17.00 algab kolmanda kooliastme etüüdide õhtu Kolmas Vaatus. Lavale astuvad 15 truppi eriilmeliste etüüdidega. Etüüdide sisu lähtub sõnatüvest 'ime': imestama, imetlema, imestus, imelik, imelaps, imemaa, imetlusväärne ... Tule ja vaata, kuidas õpilased selle teema enda jaoks lahti mõtestanud on.
Eelmisel nädalal olid meie õpilaste füüsikatunnid veidi teistsugused, kui tunde viis läbi Kaido Reivelt, PhD, Tartu Ülikooli koolifüüsika keskuse juhataja. Teadustöö ning füüsikahariduse populariseerimise kõrvalt tegeleb Reivelt just uute füüsikaõpetajate koolitamisega.
Kõik esimesed klassid käisid leivakuud tähistamas õuesõppepäevaga Angla Tuulikumäel.
Sain palju uusi teadmisi ja ägedate katsete abil end proovile panna. Mind üllatas kõige rohkem see, kuidas apelsini koores oleva ainega on võimalik õhupalli katki teha ilma, et õhupalli puutuksid. Sain teada, et üleüldse keemia on minu jaoks huvitavam, kui ma tegelikult oleksin arvanud.
1. novembril toimus 9. klasside lennuülene õppepäev Tallinnas TalTechi ülikoolis toimuvates töötubades. Üle mere sõitmine on alati juba sündmus omaette, millele lisandusid enesest teadlikumaks saamine ja ühiste mälestuste loomine.
See raamat on täis Auschwitzi jubedusi ja ka seiklusi, mille lõpud on ettearvamatud.