Teisipäev, 19. märts 2024

26. märts

Valdkond: Õppetöö
Anu Liik, 14. märts 2024

Kohe peale vaheaega tuli III kooliastme õpilastel taas rinda pista õigekirjaülesannetega. Nii olümpiaadi III voorus kui kõigis kolmes voorus kokku osales 266 õpilast ning meie kooli parimad õigekirjatundjad on välja selgitatud.

Aire Siinvert, 6. märts 2024

Kolmapäeval, 21. veebruaril toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor 4.–6. klassidele. Nooruse koolist osales kokku 18 õpilast.

Malle Tiitson, 4. märts 2024

13. veebruaril toimus piirkondlik geograafiaolümpiaad. Saare maakonnas võistles põhikoolide osas 67 õpilast kümnest koolist.

Madli-Maria Naulainen, 28. veebruar 2024

Käesoleval aastal tähistab Eesti 20 aasta möödumist kahe olulise rahvusvahelise organisatsiooni, Euroopa Liidu ja NATOga liitumisest. Sellega seoses on võimalik tundidesse kutsuda külalislektoreid selle teema olulisusest ja organisatsioonidest lähemalt rääkima. Nooruse koolis külastas Karl Mattias Sepp 7.c klassijuhatajatundi ja 6. klasside ühiskonnaõpetuse tunde. Suur tänu külalistundide eest!

Madli-Maria Naulainen, 28. veebruar 2024

Veebruari algul veetsid meie koolis kaks vahvat nädalat vahetusõpilased Kirke ja Ketli Kuldre koolist. Tüdrukute muljed olid kahe siin oldud nädala järel nii positiivsed, et noored ei tahtnudki enam tagasi minna ja oleks meeleldi meie kooli jäänudki. Nad harjusid meie suure kooli eluga üsna ruttu, kuigi kontrast nende enda kooliga oli hästi suur. Kuldre koolis õpib ainult sadakond õpilast.

Madli-Maria Naulainen, 27. veebruar 2024

7.c klass külastas keskaegse saarlase näitust uuenenud muuseumis 15. veebruaril. Üheskoos uuriti, millised saarlased elasid 13.-14. sajandil, millised nad välja nägid, milliseid rõivaid kandsid, millega tegelesid. Lisaks testiti, kelle näojooned sarnanevad kõige enam keskaegse saarlase joontele.

Madli-Maria Naulainen, 26. veebruar 2024

17. veebruaril toimus FLLi piirkondlik eelvoor Raplas, viimane kolmest. Saaremaalt osalesid seekord vaid Nooruse kooli võistkonnad Tidrikud ja Nooruse Saarmad. Mõlemad võistkonnad pälvisid koha finaalis ning Tidrikud võitsid ka põhiväärtuste karika!

Uudis / ÕppetööParimad Eesti tundjad
Madli-Maria Naulainen, 26. veebruar 2024

Eesti päeval panid kõikide klasside õpilased ennast proovile Eesti-teemalises viktoriinis. Iga kooliastme viktoriin oli sätitud vastavalt vanuseastmele. Parimad Eesti tundjad klassiti on nimetatud allpool.

Anu Liik, 23. veebruar 2024

Õigekirjaolümpiaadi II vooru ülesandeid lahendas sel nädalal 255 õpilast, võimalik oli saada 70 punkti. Keskmine tulemus oli 48,4 punkti, keskmine testile kulutatud aeg umbes 14 minutit.

Kristin Lauri, 22. veebruar 2024

Reedel, 16. veebruaril oli talvelaagri viimane päev. Eelnevatest pisut erinev. Suusad sai viimaseks päevaks varna riputada ja koos lennuga mindi talvisele matkale Seinamäele. Tagasiteel võeti laager kokku ja tagasisidestati toimunut enda jaoks. Laager andis kaheksandikele viie päeva jooksul hulgaliselt emotsioone: rõõmu, naeru, põnevust, julgust, viha, hirmu, üllatusi, nalja. Ka negatiivsed emotsioonid said laagri lõpuks endale positiivse asenduse.

Jaana Puksa ja Eve Tuisk, eesti keele ja kirjanduse õpetajad, 16. veebruar 2024

Nooruse kooli 7. klasside õpilased vaatasid esmaspäeval, 12. veebruaril Kuressaare teatris noorteetendust „U-TUBE ehk kuidas minust saaks youtuber?“, mis rääkis tänapäeva noorte elust ja sotsiaalmeediaga tugevalt seotud mõtetest. Kelleks sa tahad suurena saada?” „Influenceriks! Kuulsaks!“ Kuidas selleks saada? Mida peab oskama? Mida kuulsus endaga kaasa toob? Neile küsimustele otsiti laval vastuseid.

Eneli Vahar, 16. veebruar 2024

Kolmapäeval, 7. veebruaril toimus Saaremaa Gümnaasiumis 2024. aasta piirkondlik keemiaolümpiaad. Olümpiaadil osalesid kuue Saaremaa põhikooli õpilased.

Gert Lutter, 15. veebruar 2024

26. jaanuaril toimus piirkondlik emakeeleolümpiaad. Tartu Ülikooli korraldatav olümpiaad keskendus seekord eesti keele erinevate hääldusnüansside uurimisele.

Meie koolist võttis kahes vanuseastmes olümpiaadist osa kokku 17 õpilast ja tulemused olid oivalised! 7.–8. klasside arvestuses saavutas Trinette Välisson Saare maakonnas esikoha ning 9.–10. klasside arvestuses Trevor Ast konkurentsis gümnaasiuminoortega väga tubli kolmanda koha.

Siim Usin, 13. veebruar 2024

Kuressaare Nooruse Koolis avati põnev ja hariv näitus pealkirjaga „Inimõiguste kujunemislugu“. Näitus käsitleb mitmeid olulisi teemasid, mis puudutavad inimõiguste arengut nii globaalsel kui ka kohalikul tasandil.

Jaana Puksa ja Eve Tuisk, eesti keele ja kirjanduse õpetajad, 12. veebruar 2024

Reedel, 2. veebruaril 2024 külastasid kõik Nooruse kooli 8. klassid Pärnu teatrit Endla, et vaadata etendust „Kurjus“, mis on valminud Jan Guillou samanimelise romaani ainetel. Näidend rääkis vägivallast, selle olemusest ning esitas küsimuse, kuidas on võimalik vägivallaringi katkestada.

Madli-Maria Naulainen, 9. veebruar 2024

Jacob Randi osales nädalavahetusel Tartus toimunud informaatikaviktoriini Kobras lõppvoorus ja tuli koju tubli tulemusega, saavutades III järgu diplomi! Palju õnne!

Maren Aaviste, 8. veebruar 2024

Jaanuari lõpus toimunud piirkondliku matemaatikaolümpiaadi väga head tulemused tegid rõõmu nii õpilastele kui õpetajatele.

Uudis / ÕppetööÕigekirjaolümpiaad 2024
Anu Liik, 5. veebruar 2024

Kas -gi või -ki? Kas ühe või kahe tähega? Kuidas seda võõrsõna kirjutama peaks?

Selliste küsimustega tuli eelmisel nädalal emakeeletundides maadelda kõigil meie kooli 7.–9. klassi õpilastel. Tegemist on emakeelepäevale pühendatud õigekirjavõistlusega, mis sel õppeaastal toimub kolmes voorus: I voor jaanuaris, II voor veebruaris ja III voor märtsis. Parimad õigekirjatundjad selguvad 14. märtsiks – emakeelepäevaks.