Otsi
Artiklite sarjad
- Kuidas läheb? (13)
- Õpilane küsib (5)
- Eesti päev (9)
- n päeva lõpetamiseni (17)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
25. mai
- Andero Selder 9.a
- Grete Sirel 1.a
- Rasmus Gutman 4.a
- Rogert Tool 1.c
27. mai
- Brigita Mõik 4.b
- Kadri-Ann Viherpuu 7.a
- Loore Rand 5.c
28. mai
- Liset Koor 8.c
- Martis Leiner 4.c
- Miia Arro 6.b
29. mai
- Eleanora Rahnik 8.c
- Karmen Kaasik 5.b
- Maribel Kukk 9.d
30. mai
- Andris Oja 6.a
- Emili Leemet 9.b
- Kadi Kokk 8.c
- Keira Tuisk 7.a
- Liset Aedmäe 6.c
- Romi Rohulaid 2.b
31. mai
- Birgit Sõmmer 4.a
- Jacob Randi 4.a
- Karmo Metsmaa 9.c
- Kaspar Jürgens 5.b
1. juuni
- Sven Mattias Kolla 4.c
Töötajate sünnipäevad
29. mai
- Madli-Maria Naulainen
30. mai
- Raili Kaubi

Õuesõpe – iga laps armastab seda kevade lõpus ja suve alguses, sest terve klassiga saab imetleda ilusat ilma ja loodust enda kõrval ja ka õppida värskes õhus. Loomulikult kõik oleneb sellest, mida õpetaja annab teha õues: kas mingit vaatamisülesannet või peab näiteks otsima ja pildistama midagi kooli läheduses või lihtsalt mingit tööd. Õuesõpe on ka tervisele kasulik, sest päikesest saad lisa D-vitamiini ja värskes õhus olemine äratab sind unnejäämisest üles ja ka oled palju aktiivsem.

16.‒20. maini toimub „Liikuma kutsuva kooli“ õuesõppenädal, mille eesmärgiks on suunata õppetöö klassiruumist välja.
Sellega seoses pidasid oma kunstitunnid õues 8.a ja 8.b klass ning 7.a ja 7.b klass. Ülesandeks oli neil fotokollaaži tegemine.
Laupäeval, 14. mail toimus Tallinnas vabariikliku matemaatikavõistluse „NUPUTA“ lõppvoor, kus osalesid ka meie kooli võistkonnad. 5.–6. klass koosseisus Noora Nook, Katreen Sepp, Hendrik Õigemeel, Markor Leiner ja 7. klass Liisa Naulainen, Anna Hamburg, Tuule Kalamees.

Veebruarikuust alates on meie majas oma huvijuhi- ja noorsootöö praktikat sooritanud Mai-Triin Kõrgeperv. Mai on oma kohaloluga rikastanud nii Nooruse kooli, noortekeskust kui ka Saaremaa noortevaldkonda üleüldiselt. Koostöö temaga on lihtne, sest ta lihtsalt on alati väljakutseteks valmis, olgugi et lahinguplats on täiesti võõras. Laseme Mai-Triinil nüüd heita pilgu tagasi ja meenutada hetki praktikalt.

Möödunud neljapäeva varahommikul käis 4.a klass koos Karl Jakob Toplaane ja Martin Vesbergiga Kuressaare linnapargis linnulaulu kuulamas ja linde vaatlemas.
18. märtsil oli võimalik 8.d, 9.c ja 8.c klassidel osa saada esmaabi tunnist. Esmaabi tunde viis läbi meie (Kuressaare Gümnaasiumi 37. lennu õpilane) vilistlane Raido Martin, kes praegu töötab nii Tallinna kui ka Kuressaare kiirabis. Esmaabi tunnid viidi läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala praktika raames. Suurema osa päevast juhtis Raido tunde üksi, kuid kaasas oli veel teinegi tudeng Piret Rüütel. Uurime noortelt endilt, kuidas tunnid möödusid.

Känguru on ülemaailmne võistlusmäng, mis sai alguse 1991. aastal Prantsusmaalt. Esimene Känguru ülesannete lahendamine Eestis toimus aastal 1996.
Känguru ülesanded pakuvad kiiret ja põnevat nuputamist arvude ja geomeetriliste kujunditega ning panevad märkama seoseid ja seaduspärasusi. Võistlusel osalevad 1.–12. klasside õpilased kuues erinevas vanuseastmes.

6. aprillil kuulutati Saaremaa noortevaldkonna tunnustusüritusel välja aasta tegijad noortevaldkonnas. Nominentidena olid meie koolituskeskuse kõrval loetletud mitmed head ja tugevad tegijad, kes oma tegemistega noortele üldiselt tuge on pakkunud. Nendeks olid Saarte Kalandus MTÜ, Kaur Kivistik, Merlyn Leiman, Saaremaa Rally, Keskaja Elamuskeskus, Riina Hopp, Eesti Punane Rist, Eesti töötukassa Saaremaa Osakond, Marje Altrov.

14.–18. märtsil osales viis 8. klassi õpilast õpirändel Erasmus+ projekti (MARKA – innovation and inclusion in the construction of an identity curriculum 2020/2023) raames Itaalia pealinnas Roomas. Lisaks Kuressaare Nooruse Koolile osalesid partnerkoolid Portugalist, Itaaliast, Põhja-Makedooniast ning teadustööga seotud FPCE Ülikool Porto. Antud projekti eesmärk on regionaalse identiteedi laiaulatuslik sidumine kooli õppekavaga.

30. märtsil võeti Riigikogus vastu otsus lühendada suvevaheaega. Põhjusena on välja toodud juba üle kahe aasta kestnud koroonaviiruse puhangu negatiivne mõju õpilaste haridusele.
Valitsuse nimel kommenteeris otsust peaminister, kelle sõnul ollakse sunnitud rakendama karme meetmed, kuna ohus on meie riigi tulevik.

21.–25. märtsil toimus Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for the Future Green Word“ raames õpiränne Läti Vabariiki, võõrustajateks Eastern Latvia Technology High School asukohaga Rezeknes.

Kuressaare Nooruse kooli robootikavõistkond Nooruse Muumid osales 26. märtsil Tartus AHHAA keskuses toimunud First Lego League Eesti finaalis.

„Eesti keel on raske oma neljateistkümne käände, pööramistabeli, paljude reeglite ja ebareeglipärasustega. Üle kõige on eesti keel ilus. Nii kõlav, laulev ja voolav. Ta tuletab meelde kodu ja metsa ja maad, nelja aastaaega paljude lõhnade ja värvidega. Mina arvan, et eestlased on laulurahvas just sellepärast, et meie keel on nii laulev ja mänglev. Meie keeles on nii palju sõnu, et valikuid, milliseid sõnu millistega riimuma panna, ei ole raske leida.“
Millist tegevust väljendavad sõnad kittima ja vitsutama? Mis häält teeb tuul? Kes Eesti presidentidest on valitud emakeeleõpetuse sõbraks? Mida tähendab väljend „konti murdma“? Neile ja paljudele teistele küsimustele said Nooruse kooli õpilased vastata emakeelepäevale pühendatud küsikilval.

Meie kooli sööklas on võimalus süüa igal koolihommikul hommikuputru. See võimalus on kõigile ja täiesti tasuta, esimese kahe vahetunni ajal.
Sel nädalal saavad Kuressaare Nooruse Kooli õpetajad ja õpilased katsetada erinevate ainetundide läbiviimist virtuaalkeskkonnas. TalTech Mektory Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusest renditud VR-seadmed Oculus Quest leiavad kasutamist näiteks keemia, füüsika, bioloogia ja inglise keele tundides.

Piirkondlikul keemiaolümpiaadil saavutas 9.c klassi õpilane Siim Tiitson 9. klasside arvestuses 1. koha. Tema juhendajaks on Eneli Vahar.
Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoorus aga jäid 9. klasside arvestuses jagama 2.–3. kohta Andri Karpu 9.a klassist ja jällegi Siim Tiitson 9.c klassist. Nende juhendajaks on Olle Arak.

Kuulutasime jaanuarikuus välja nimekonkursi, leidmaks uue kooli teatripäevadele sobivaid nimesid. Nimepakkumisi tuli paarikümne ringis, neid esitasid nii õpetajad, õpilased kui ka vilistlased. Teatrikuu alguseks valisid teatripäevade korraldajad uued nimed välja. Teatripäevade ristivanema hõikame välja teise kooliastme teatripäeval!
Seniks aga saate lugeda, millised need uued nimed on ja kuidas ristivanem neid ise lahti seletab.
Kuulutused

