Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (5)
- #muusikasoovitus (1)
- n päeva lõpetamiseni (25)
- Koolilehe jõululood (9)
- Nädala kunstitöö (16)
- Suveseik (10)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Eesti päev (9)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
22. märts
- Bretlin Brant 9.c
- Ken Kristen Rüütel 8.a
25. märts
- Ekke Kirs 4.c
- Henriko Gregor Mägi 3.c
- Jonatan Kuppart 7.d
- Linda Männik 8.a
- Mia-Loviise Ivalo 2.a
27. märts
- Knut Kokk 2.a
28. märts
- Iti Jõevere 3.b
- Karl Õunpuu 1.b
29. märts
- Natali Abel 8.b
- Rico Kahest 4.b
Töötajate sünnipäevad
23. märts
- Aleksei Jermolov
- Maren Asumets
24. märts
- Eveli Põld
26. märts
- Iryna Piddubna
27. märts
- Kersti Kirs

2. veebruaril toimus Saaremaa Gümnaasiumis 6.–12. klasside õpilaste kõnevõistlus. Kokku esitati võistlusel 31 kõnet. Meie kooli esindasid Kirke Emili Mägi ja Noora Nook. Kõneldi teemal „On vaja midagi, mis meid keset tühjust hoiaks“. Noora kõne valiti noorima vanuseastme parimaks kõneks ning Kirke Emili kõne sai eripreemia. Palju õnne!
Siinkohal avaldame Noorale võidu toonud kõne.
Teisipäeval, 6. detsembril toimunud etlemiskonkursil „Koidulauliku valgel“ pälvis Epp Kristel Tuisk 7.b klassist laureaaditiitli. Epp Kristel võlus kuulajaid Kersti Merilaasi luuletusega „Puravikud“ ning Lydia Koidula luuletusega „Meie kass“.
Meie kooli esindasid väärikalt veel Artur Veelaid ja Richard Sepp 6.a klassist (mõlema juhendaja Liivi Erlenbach) ning Deisy Klimov 8.c klassist (juhendaja Eve Tuisk).
Oktoobris osales kolm robootikaringi võistkonda Ventspilsi IT-võistluse eelvoorus. Selleaastase võistluse teemaks on katsed.
Pühapäeval, 8. mail toimunud Kuressaare linna sünnipäeva ja Euroopa päeva tähistamisel kuulutati välja „Rohelend Rakett 69-ga“ võitjad. Meie rõõmuks pälvisid Kuressaare piirkonnas esimese koha 7.c klassi õpilased Liisa Naulainen, Jakob Kalle ja Ingel Roos Pajuniit. Noori juhendas Madli-Maria Naulainen ning toeks oli ka Rakett 69 Teadusstuudiote tegevjuht Kristi Märtin. Palju õnne!
Võitjad sõidavad sügisel 2-päevasele reisile Brüsselisse, kus tutvutakse nii Euroopa Komisjoni tegemistega kui ka ägedate muuseumide ja linna endaga.
Näitemängupäev toimus 20. aprillil Orissaare kultuurimajas. Kuressaare Nooruse Kool oli esindatud kahe näitemänguga: 6.c klassi etendusega „Koolimõistatus“ ja 9.a klassi etendusega „Meeleheitel, väsinud, arust ära“.

Käisime 1. aprillil etlemas. Kaasas oli ka Kuressaare Gümnaasiumi vilistlane Henry Mänd. Mis seal toimus ja kuidas meil läks?

2022 on Euroopa noorteaasta ja selle raames kuulutasid Euroopa Komisjon, Rakett69 Teadusstuudiod ja KVARK välja roheideede konkursi „Rohelend Rakett69-ga“. Konkursi eesmärgiks on suurendada noorte keskkonnaalast teadlikkust ning muuta oma kodukoht rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks.
Meie kooli võistkond Nooruse Rohelend on üks kolmest Saaremaa meeskonnast, kes finaali valiti.
7. aprilli õhtul kogunesid Nooruse kooli aulasse Inspira väikesed laululapsed.
Teisipäeval, 15. märtsil korraldatud maakondlikul etlemiskonkursil saavutasid Nooruse kooli etlejad mitmeid auhinnalisi kohti eripreemiast suure auhinnani. Noorema vanuseastme etlejad võtsid mõõtu Vanalinna koolis, keskmise ja vanema astme etlejad astusid publiku ette Saaremaa Gümnaasiumis.
Ajakiri Käsitöö kuulutas välja konkursi „Kõige kaunim põll“ ning just valmisid ka 8.b klassi tüdrukute põlled. Seega otsustasime osaleda konkursil ...

Eelmisel laupäeval, 5. veebruaril toimus Saaremaa tublimate muusikahuviliste katsumus – muusikaolümpiaad. See toimub üle kahe aasta ja sellel aastal oli meie kooli esindamas Lisette Sepp 7.b klassist.
Neljapäeval, 2. detsembril toimus meie koolis maakondlik etluskonkurss „Koidulauliku valgel“, kus selgusid parimad Lydia Koidula ja Jaan Kaplinski loomingu esitajad.
Žüriiliikme Martin Vesbergi sõnul jäid neile silma mõtestatud esitused. Ta lisas: „On oluline, et inimene mõistaks, mida ta esitab. Me märkasime, et kohati oli esineja teinud küll kõvasti tööd, aga tekst ei olnud lihtsalt talle sobiv. Teksti võib küll hästi ära õppida, kuid ainuüksi tehnilisest sooritusest ei piisa. Enne tuleb teksti mõttele ise pihta saada, alles seejärel saab seda publikule usutavalt esitada.“

Sel aastal alustas 1. kooliaste uue traditsiooniga: igas kuus tuleb lugeda Tähekest ning uue kuu alguses selguvad tublimad ajakirja lugejad.
Tänu võidule kooli miniturniiril saime minna Vikerraadiosse. 2. novembril sõitsime Tallinna, et Raadiomajas salvestada „Miniturniiri“.

Kuressaare Nooruse Kooli sümboolikat hakkab ilmestama Kuressaare Ametikooli disaini õppesuuna õpilaste loodud logo.
Inspireerivates värvides ja kooli jaoks olulisi väärtusi väljendava logo autoriteks on Evelyn Topaasia, Liisa Soosaar, Triini Tiit, Hedi Kereme ja Valmar Voolaid ning kavand valmis kujundusgraafiku kutseeksami meeskonnatöö ülesandena.

22. õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistlus Eesti Vabariigi Presidendi auhindadele kuulutati välja 1. septembril 2020. KG 12.a klassi õpilane EEVA HELGA KUPITS saavutas loovtööde kategoorias I koha.

26. novembril toimus esimene virtuaalne Koolivikker.

Laupäeval, 31. oktoobril sai Kuressaare kultuurikeskuses teoks kevadel koroona tõttu edasi lükatud maakonna parimate 3–19aastaste solistide konkurss Kevadümin 2020.
Konkursil osales kokku 58 lauljat 27 juhendaja käe all, KGd ja Inspirat esindas üheksa solisti. Oliver Leppik (juhendaja Helle Rand), Geito Jermolov, Marili Paimre ja Andris Tambur (juhendaja Laine Lehto) ning Hanna Väli, Kevin Räim, Martin Vesberg ja Roos Marie Karmel Pšenitšnaja (juhendaja Pilvi Karu) laulsid end oma vanusegrupi esikolmikusse, Aleksandra Trei (juhendaja Pilvi Karu) pälvis žürii eripreemia kristalsete kõrgete nootide eest. Palju õnne!
Kuulutused


