üles
Neljapäev, 1. detsember 2022
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

1. detsember

2. detsember

4. detsember

5. detsember

6. detsember

7. detsember

8. detsember

Töötajate sünnipäevad

5. detsember

Rubriik: Reportaaż
Reportaaż / ÕppetööSõrvemaa loodus võlub
6.c uudistab Salme laevade asupaika / Grete PihlSõrvemaa loodus võlub / Madli-Maria NaulainenSõrvemaa loodus võlub / Madli-Maria Naulainen
Madli-Maria Naulainen, 28. november 2022

6. klassid käisid oktoobri lõpul ja novembri alguses nautimas Sõrvemaa looduse võlu. Lisaks põigati ka viikingite radadele ja tutvustati Salme leide. Saadi teada palju uut ja põnevat, rännati, uuriti kivistisi ja palju muud. RMK tasuta õppeprogrammi „Sõrvemaa looduse võlu“ sõite toetas Kultuuriranits.

Kristin Lauri, 22. november 2022

9.–15. oktoobril käisid meie kooli õpilased Erasmus+ projektiga „Inclusive Education and Distance Learning in Digital Era“ Sitsiilias õpirändel. Projektis osalesid Fredi Paiste, Saara Kirs, Melani Saat, Bianca Marie Rannama, Uku Mägi, Renne-Ly Aaren, kaasas olid Nataliia Maievska ja Kristin Lauri. Nädal pakkus palju uusi õpikogemusi, suhtlemist, tutvusi ja teadmisi.

Reportaaż / ÕppetööVõidureis Brüsselisse
Liisa Naulainen, Jakob Kalle, 8.c, 7. november 2022

Kevadel toimus Eestis Rakett69 Rohelennu võistlus, kus kutsuti üles noori esitama ideid jätkusuutliku keskkonna toimimiseks. Tuli pakkuda lahendus mingile keskkonnaprobleemile. Igas piirkonnas valiti üks projekt võidutööks ja nendele võistkondadele toimus nüüd auhinnareis Brüsselisse.

Katreen Sepp, Andra-Elizabeth Võeras, Meribel Saat, Kirke Emili Mägi 6.b klassist, 1. november 2022

18. oktoobril toimus Tallinna Tehnikaülikoolis teadusüritus, kus osalesid 5.–9. klasside õpilased üle Eesti. „Prügiretseptid 2022“ oli praktiliste loovtööde võistlus, mille käigus said õpilased valdkondlike ekspertide juhendamisel järele proovida, kuidas on võimalik jäätmeid (taas)kasutada.

Saga Elisabeth Fiedler, 7.c klass, 17. oktoober 2022

Septembrikuus käisid 7. klassid  õuesõppepäevadel Sõrve sääre tipus. Õppekäiku juhendas tuntud ornitoloog Mati Martinson, kes jagas meile rohkelt teadmisi kohalike lindude, loomade, taimede ja kivimite kohta.

Kristin Lauri, 10. oktoober 2022

Monokromaatiline ehk ühe värvi seade. Valitakse üks värv ja kasutatakse selle värvi erinevaid heleduse-tumeduse astmeid. 6.a käis kunstitunnis koolimajast ja kooli ümbrusest värve otsimas. Otsingud olid grupitööna ja igal grupil oli värv, mida fotole püüda.

Youtube video!
Kristin Lauri, 5. oktoober 2022

26.–30. septembrini toimus Kuressaare Nooruse koolis Ukraina-teemaline nädal. Nädala jooksul tutvustasid meie kooli Ukraina õpilased, õpetajad ja lapsevanemad oma riiki ja kultuuri. Koolimaja värvus kollastesse ja sinistesse toonidesse.

Reportaaż / KultuurTorekad toretsesid suvekoolis
Kristin Lauri, 27. september 2022

Täpselt enne kooli algust toimus Tuksi tervise- ja spordikeskuses TORE suvekool „Anna endast parim – rahurammuga“. Kokku osales 142 noort, kes jaotati vanuse järgi pesadesse. Kolme päeva jooksul said pesad – õhk, vesi, maa, tuli, puu, metall, kuu ja päike – palju häid emotsioone töötubadest, mängudest, harjutustest, pidudest ja lihtsalt koos olemisest.

Kristin Lauri, 6. juuni 2022

Mais külastasid neli Kuressaare Nooruse Kooli õpilast ning kaks koolipoolset saatjat rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames  Kreekat, täpsemalt Korfu saart. Kreekas võõrustas meid põhikool Geniko Lykeio Lefkimmis.  Seekord osalesid 7. klassi õpilased Anna Hamburg, Hanna Elise Aavik, Liisa Naulainen ja Emma Tarus, õpetajatena olid kaasas Olle Arak ja Kristin Lauri.

Kristin Lauri, 22. aprill 2022

18. märtsil oli võimalik 8.d, 9.c ja 8.c klassidel osa saada esmaabi tunnist. Esmaabi tunde viis läbi meie (Kuressaare Gümnaasiumi 37. lennu õpilane) vilistlane Raido Martin, kes praegu töötab nii Tallinna kui ka Kuressaare kiirabis. Esmaabi tunnid viidi läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala praktika raames. Suurema osa päevast juhtis Raido tunde üksi, kuid kaasas oli veel teinegi tudeng Piret Rüütel. Uurime noortelt endilt, kuidas tunnid möödusid.

Reportaaż / VariaKes märkab kevadet?
Youtube video!
Jaana Puksa, Gert Lutter, 15. aprill 2022

Meediaringi õpilased Saamuel Vahter, Rasmus Sõmmer ja Sander Lõbus käisid kaameraga kooliõuest kevadet otsimas. Ja leidsid ka!

Pikk pühadenädalavahetus on käes – mine sinagi, hea lugeja, loodusesse otsima kevade märke! Ühtlasi saad koguda samme ka kolme kooli sammuvõistluse tarvis!

Kristin Lauri, 30. märts 2022

28. märtsil toimus meie kooli aulas traditsiooniline Playback. Valiti välja grand prix ja kaks laureaati.

Aire Siinvert, 29. märts 2022

21.–25. märtsil toimus Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for the Future Green Word“ raames õpiränne Läti Vabariiki, võõrustajateks Eastern Latvia Technology High School asukohaga Rezeknes.

Kaja Puck, 21. veebruar 2022

Ongi käes viimane päev. Täna räägiks lisaks laagri peamisele eesmärgile (suusatamisoskuste parandamine) ka sõprusest, abivalmidusest ja meeskonnaks olemisest. Ka antud artikli pealkiri on ühe õpilase reklaamlause laagri kohta. Muidugi tuleb juttu laagri lõpetamisest ja tagasisidest. Hästi sobivad meie laagrit seekord iseloomustama laulusõnad:

„Kui seisad selg vastu seina ja püüad väljapääsu leida.

Kui lõpuks sõbrad on koos, sõbrad on koos, siis müür kaob eest.

Nii nädalatest väänad välja seitse pühapäeva,

Sest siis kui sõbrad on koos, sõbrad on koos

Kõik edeneb ja veereb.“

Miia Põder, 9.b klass, 17. veebruar 2022

Päev algas tavaliselt nagu ikka, kui korraga kuulsime koridoris sünnipäevalaulu. Õpetajad tulid Sandrit (perenimega Suurhans) sünnipäeva puhul üles äratama – õhupallide ja tordiga. Seda, kuidas meie oma õnnitlused edasi andsime, räägime pärastpoole.

9.c klassi tüdrukud, 16. veebruar 2022

Suusalaagri teine päev algas äratusega kell 7.30. Sellele järgnes tubade kontroll kell 8.00, kellel tantsuga, kellel mitte. Nimelt, kui koristamiseks soont pole antud, siis võib muid andeid kasutades koguda boonuspunkte, et koristamise skoori tõsta. 8.30 oli meie päeva esimene eine, siis väike vaba aeg ning seejärel elasime kaasa Kristjan Ilvesele kahevõistlusel. Koos oli äge olümpiat vaadata ja uhke värk, et Kristjan Ilvesel hüpe nii edukalt läks.

Iiris Lindmäe ja Kätlin Tamm, 9.d klass, 15. veebruar 2022

Sõbrapäeva hommikul kell 7.15 startis lumeta Kuressaarest tõeliselt lumise Kääriku poole Kuressaare Nooruse Kooli 1. lend.

Gert Lutter, 4. veebruar 2022

Seekordne Solistica oli juba kümnes. Või üheksas? Jäid ju eelmise aasta noorte lauljate konkursi võistluskontserdid viimasel hetkel ära. Natuke segane, nagu oli ka selle aasta graafiline kujundus. Juured. Või oksad? Juurte juurde tulemine? Või on oksapadrik vihje meie peakorraldaja vastilmunud autoriplaadile? Võib-olla kõike natuke. Igatahes on olnud põnev iga aasta teemasid lahti mõtestada ning neile oma kuju anda.

Põnev on olnud olla ka fotograaf, jäädvustada inimesi ja hetki, jäädvustada seda, kuidas üritus ilmet võtab ja läbi saab. Siia olengi valinud mõned fotod selleaastasest Solisticast koos lühikeste selgitustega.

Lehekülg: /11 järgmine

Kuulutused

Galerii