Kolmapäev, 25. mai 2022

30. mai

Valdkond: Personaalia
Eve Tuisk, 20. mai 2022

Seekord räägivad oma tegemistest Anni Haandi, Ave Jõgi ja Ruth Jasmin.

Therese Käen 9.c, 18. mai 2022

Ratsutamine ei ole minu jaoks ainult spordiala, see tähendab mulle midagi enamat. Hobustega tegelemine, nende eest hoolitsemine, nende mõistmine – see on põhjus, miks ma ratsutan.

Eve Tuisk, 12. mai 2022

Seekord räägib oma tegemistest kooli pikaaegne kehalise kasvatuse õpetaja Endel Tustit ning jagab meiega üht koroona-aegset kirjatükki.

Artikkel / PersonaaliaTulin, nägin ja võitsin
Reet Lasn, 10. mai 2022

14. märtsist on meie majas praktikal kooli vilistlane Brenda Brant. Mul on olnud äärmiselt meeldivad kaks kuud töötada koos Brendaga. Nüüd, kus praktika lõpuni jääb ainult nädal, mõtiskleb Brenda, kuidas läks.

Triinu Kips 7.d, 4. mai 2022

Vestlesin intervjueeritavaga tsiviilkaitse teemadel, sest kui Eva oli ise koolilaps, toimus igal veerandil vähemalt korra üks õppus, kus kõik pidid minema lähimasse varjendisse, või kui õppehäire toimus koolis, siis varjuma kooli keldrisse. Toimusid ka meditsiiniabi andmise võistlused.

Jaana Puksa, 3. mai 2022

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb! Sarja sellekordses loos räägivad meile oma tegemistest eelmisel aastal meie koolis 9. klassi lõpetanud ja praegu Saaremaa Gümnaasiumi 10. klassis õppivad noored Merily Saksakulm, Henry Mänd ja Helis Luks.

Kristofer Rohi 7.d, 2. mai 2022

Ma valisin intervjueeritavaks Tanel Leoki, sest ta on mulle inspiratsiooniks ning ta on minu üks iidolitest. Tanel on minu silmis väga sümpaatne ja tore inimene.

Jaana Puksa, 28. aprill 2022

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb! Seekord räägivad meile oma tegemistest eelmisel aastal meie koolis 10. klassi lõpetanud ja praegu 11. klassis õppivad noored Darja-Maria Medri, Thomas Hendrik Liiv, Kevin Näälik ja Ivika Silenok.

Eve Tuisk, 25. aprill 2022

Millegipärast on nii, et kui mõelda Ingele, hakkab mõttes kõlama laul kingakestest ja tantsimisest: „Kui neis kingades sa tantsid, tantsid / tundub, nagu mure kaoks, / kui neis kingades sa tantsid, tantsid, / rõõmu jätkub kõigi jaoks.“ Aga Ingel jagub aega ka väga paljudeks muudeks tegevusteks tantsimise kõrval. Mõned suisa ütlevad, et tänase juubilari 24 tundi on suurema mahutavusega kui teistel. Selline mulje jääb küll, sest ühe päeva jooksul võib Inge korduvalt jalanõusid vahetada – eks ikka selleks, et jälle midagi uut käsile võtta.

Laura Kolk 7.d, 22. aprill 2022

Valisin intervjueeritavaks Anne Keerbergi, oma vanaema, sest tahtsin temast rohkem teada saada. Ta on olnud mulle eeskujuks igat moodi. Olen temaga juba väikesest peale orienteerumas käinud ja tänu temale saan nüüd üksi metsas kaardiga hakkama.

Eve Tuisk ja Maria Koppel, 19. aprill 2022

Sarja sellekordses loos räägivad meile oma tegemistest Ursula Rahnik, Heidi Carolina Martinsaari ja Sirje Metsküll.

Maarja Põder 7.d, 18. aprill 2022

Lindia Lallo on noortevaldkonnaga tegelenud väga pikalt ja peaaegu iga noorteüritusega, mis Saaremaa vallas toimub, seostub just tema nimi. Valisin intervjueeritavaks just tema, sest tundsin, et nii mina kui ka teised noored saaksid temalt teada, milliseid huvitavaid noortele suunatud projekte tehakse Saaremaal. Lisaks tundus huvitav teada saada, milline näeb välja ühe noorsootöötaja elu.

Trude Marie Kreitsmann 9.c, 14. aprill 2022

Meie koolis on käinud ja käivad imelised talendid. Nende seas ka purjetajad Miia ja Anni Kubjas. Tüdrukud on saavutanud palju, aga Annil on kogunisti jääpurjetamise MMi hõbemedalist ning Eesti meistrivõistlustel Ice-Optimist klassi võitja. Miia on saavutanud Euroopa meistrivõistlustel Ice-Optimist klassis kuuenda koha ning MMil võidelnud välja 7. koha. Järgnevast intervjuust saamegi teada, mida tüdrukud ise purjetamisest ja oma saavutustest arvavad.

Gert Lutter, 13. aprill 2022

„Liisat kirjeldab väga hästi klaver – klaver mängib ilusaid meloodiaid, kuid kui vaja, siis ka väga süngeid meloodiaid. Klaver võib olla hell ja lahke, aga kui keegi ei oska klaverit mängida, võib klaver olla ka karm ja range. Klaver teab kõiki laule peast ja oskab neid iga kell mängida. Sellepärast klaver kirjeldabki Liisat kõige paremini. Palju õnne ja rõõmu igasse päeva. Ega laulud lastele ise pähe jää!“ Sellised soovid pani oma muusikaõpetajale kirja Elisa Marie. Soovime meiegi koos kogu kooliperega Liisale palju õnne ja kõike ilusat!

Jaana Puksa, 12. aprill 2022

Seekord räägivad oma tegemistest 2020. aastal meie kooli lõpetanud 42. lennu vilistlased Hedili Nõu, Risto Kaseorg ja Heleri Siinor.

Jaana Puksa, 5. aprill 2022

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb! Sarja seitsmendas loos räägivad meile oma tegemistest eelmisel aastal meie koolis 9. klassi lõpetanud ja praegu 10. klassis õppivad noored Säde Leen Holm, Joosep Berens ja Maris Sannik. Kui teiste õpingud jätkusid Saaremaa Gümnaasiumis, siis Marise õpingud jätkuvad hoopis Viljandi Gümnaasiumis.

Reet Lasn, 30. märts 2022

Üllatus! Kui sünnipäevalaps koolimajja jõudis, olid lilled, fotograaf, head sõnad ja armsad sõbrad juba ootamas.

Palju õnne, täna tähistab oma viielist juubelisünnipäeva Sirje Mehik!

Jaana Puksa, 29. märts 2022

Sarja kuuendas loos räägivad meile oma tegemistest eelmisel õppeaastal meie koolis õppinud ja praegused abituriendid Renee Maripuu, Luise Alle ja Andree Goidin.