üles
Pühapäev, 23. juuni 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

23. juuni

25. juuni

26. juuni

27. juuni

28. juuni

29. juuni

30. juuni

Töötajate sünnipäevad

23. juuni

24. juuni

26. juuni

29. juuni

Teade, Õppetöö, kuni 1. september 2024
Valdkond: Personaalia
Gert Lutter, Jaana Puksa, Nooruse Meridiaan, 14. mai 2024

8. mail oli Kuressaare Nooruse Koolis külas Saku Gümnaasiumi direktor Keit Fomotškin, kes on omakorda meie koolijuhi Marit Tarkini mentoriks alustava koolijuhi arenguprogrammis. Programm on mõeldud koolijuhi ametis alustanutele ning lisaks teoreetiliste teadmiste avardamisele on üks olulisemaid eesmärke mõttekaaslaste leidmine ja suhtlusvõrgustiku avardamine.

Igal alustaval juhil on ka mentor – kuulaja, peegeldaja, märkaja, suunaja.

Kui praegu on käsil alustavate koolijuhtide 9. lend, siis Keit ise on sama programmi 7. lennu kasvandik. Koolilehe toimetus istus koos Keiti ja Maritiga laua taha ning arutlesime veidi kooli juhtimise põneval teemal.

Artikkel / PersonaaliaNooruse kooli õpetajad Tallinnas
Reet Lasn, 7. märts 2024

Väljasõidu kava lugedes oli suur tahtmine ruttu minema hakata. Ees ootasid MUBA ja Kindluse Kool esimesel päeval. Teisel päeval Karmen Pauli mentorkoolitus ja õhtul teater Ekspeditsioon „Reis metsa lõppu“.

Need kohad olid silmaga nähtavad ja käega katsutavad. Midagi väga tähtsat oli veel: see oli võimas positiivne emotsioon, Nooruse kooli sünergia.

Maret Laurson, 1. märts 2024

Nooruse tänava koolimaja kunstiõpetust vedas aastatel 1978–2010 õpetaja Elle Jurkatam, kelle juubelit täna tähistame.

Tähelepanekuid kohtumiselt Ellega 23. veebruaril aastal 2024.

Jaana Puksa, 22. veebruar 2024

Lugemissõltuvus ja matkakirg - need sõnad iseloomustavad aastanumbri vahetusega meie koolis inglise keele õpetajana tööle asunud Eve Aedlat.

Gert Lutter, 21. veebruar 2024

Täna tähistab ümmargust sünnipäeva meie ajalooõpetaja ja ühtlasi koolilehe toimetuse pesamuna Kaisa Sau. Meie maja inimesena võid küll Kaisat mitte tunda, aga teda teadmata küll ei saa. Alati laitmatult seatud soeng, elegantne kostüüm – tundub justkui oleks Kaisa ise alles hetk tagasi mõnelt Louvre'i seinal rippuvalt ajalooliselt portreelt välja astunud.

Sellest sündis ka mõte uurida õpilastelt ja töötajatelt täpsemalt, keda Kaisa neile kõige rohkem meenutab. Vastused olid päris põnevad!

Kaisa Sau, 24. detsember 2023

Kõik, kes vähegi sattunud ujulasse, on näinud Reena sõbralikku naeratust, toimekat abivalmidust ja positiivset ellusuhtumist. Reenat ei löö verest välja ei kaotatud ujumismüts, torisev teismeline ega nuttev mudilane, tema läheb ja aitab. Täna on Reenal juubelisünnipäev ja me soovime talle kogu koolipere poolt palju õnne, rõõmu ja jaksu edaspidisteks toimetusteks!

Eve Tuisk, 17. detsember 2023

Täna tähistab ümmargust sünnipäeva Eneli Vahar, tagasihoidlik ja liigset tähelepanu vältiv keemiaõpetaja, kelle õpilased juba mitmeid aastaid järjest oma lemmikõpetajaks on valinud. Juubel on suurepärane põhjus kõik head sõnad nii õpilastelt kui ka kolleegidelt otse ja ausalt leheveergudel välja öelda!

Palju õnne, armas Eneli!

Artikkel / PersonaaliaIn memoriam: Anne Mets
Toimetus, 29. november 2023

… ja ela puhtalt, kirglikult.

Jää hüvasti, armas Anne Mets!

Jaana Puksa, 11. november 2023

Õpetaja, vabatahtlik, poliitikahuviline, sarireisija ja -õppija – saame tuttavaks Kristi Sillartiga! Ja kui sellest veel vähe, siis täna tähistab Kristi ka ümmargust sünnipäeva.

Soovime kogu kooliperega meie vahvale bioloogiaõpetajale, keda paljud lapsed ka juba asendusõpetajana teavad, õnne ja jaksu jätkata sama aktiivselt!

Anu Liik, 13. oktoober 2023

Reedene päev on alati olnud tore: töönädal saab sellega ümber nii õpetajal kui õpilasel ja ees ootavad kaks vaba päeva. Meie majas on see päev veel topelt tore, sest siis ilmub majja Janno. Kui küsisin, milliseid mõtteid-tundeid tekitab temas sõnapaar „reedene rõõm“ (tunniplaani-nädalaplaani valguses), sain vastuseks: „Tunnen tõesti, et reede paneb minu nädalale punkti:) Ei saa just öelda, et ma Lümanda koolis aega mugavalt mööda saadan, aga reedene päev Nooruse koolis on lõpuspurdiga täiesti võrreldav.“

Kaisa Sau, 4. oktoober 2023

Noored Kooli programm tõi meie kooli mehist täiendust Siim Usina näol. Siim on väga mitmekülgne inimene ja õpetaja: Inglismaal juurat õppinud kaitseväelane, kes õpetab nii ajalugu, ühiskonnaõpetust kui ka liikumist. Uurisimegi Siimu käest, kuidas ta just meie toredasse kooli sattus ja kuidas tal siin läinud on.

Kaisa Sau, 2. oktoober 2023

Täna tähistab jätkuvat noorust meie loodusainete õpetaja Gerta Nurk. Gerta ei ole inimene, kellele meeldiks endast rääkida või kes sätiks end alati esiplaanile, sellepärast uurisimegi neilt, kes Gertat kõige paremini tunnevad, milline siis ikkagi on meie lemmikbioloog Gerta.

Jaana Puksa, 28. september 2023

Täna tähistab oma ümmargust sünnipäeva Mihkel Vendel, kes sellest õppeaastast lisaks teatriringile paneb end proovile ka õpetajaametis. Nimelt on 34. lennu lõpetanud Mihkel nüüd 7.c klassi juhataja ning annab ka draamaõpetuse tunde.

Et Mihkel on ise samuti tõeline multitalent, kes laulmisele ja näitlemisele lisaks oma häälega ka Saaremaa raadiokuulajaid võlub, teeme temaga kaks ühes loo – saame tuttavaks ja soovime ka palju õnne sünnipäevaks!

Eve Tuisk, 21. september 2023

Meie kooli direktor on naissoost. Tal on ilusad blondid juuksed, hallikad sinised silmad, ilus kehahoiak. Tal on ilusad soengud ja kena välimus. Ta on ilus ja särab nagu päevalill. Tal on ilus naeratus. Alati, kui ma teda näen, on tal nägu naerul ja siis on tunne hea! Kui ma teda näen, siis ma pean talle „Tere“ ütlema, sest ta on nii viisakas. Tal on alati palju ilusaid kleite, tal on väga naiselik välimus ja ta näeb välja nagu 30.

Ja just täna tähistab meie direktor, kes näeb välja nagu 30, oma juubelit!

Reet Lasn, 20. september 2023

Kuressaare Nooruse Kooli sattusin tööle pärast seda, kui ma uurisin erinevaid haridusasutusi ja leidsin, et Nooruse kool on tõeliselt innustav koht, kus saan jagada oma teadmisi ja kogemusi õpilastega ning aidata neil oma potentsiaali täielikult realiseerida. Kooli keskkond ja õppekava tundusid mulle väga sobivad minu pedagoogiliste põhimõtetega ning olin tõeliselt motiveeritud panustama õpilaste haridusse ja arengusse selles imelises koolis.

Eve Tuisk, 14. september 2023

Käesolevast õppeaastast pakub Nooruse kool 6. klassidele B-keelena ka prantsuse keelt. Kes sobiks teerajajaks veel paremini kui Marju Roberts – naine, kelle süda on Pariisi küljes kinni ja kellele endale tohutult meeldib prantsuse keele kõla.

Eve Tuisk, 6. september 2023

Kui Valeria 2016. aastal Kuressaare Gümnaasiumi lõpetas, kirjutasid klassikaaslased lennuraamatus tema kohta nii: „Valerial on realistlik maailmapilt. Ta teab väga hästi, et raha ei kasva puu otsas. Geniaalsete väljaütlemistega tark ja omapärane Isiksus ja seda tõepoolest suure algustähega. Ei karda ka häält tõsta, kui peaks olema vaja ennast või kedagi teist kaitsta. Jõulise ja kindla isiksusena suudab end igal pool kehtestada ning maksma panna. Väga tark tüdruk, uskumatu kirjanikuoskusega ning väga hea analüütik. Valeria persoon on niivõrd huvitav, et seda võikski avastama jääda.“

Möödas on seitse aastat ja Valeria on tagasi oma kodukoolis, et toetada õppimisraskustega laste õpet.

Artikkel / PersonaaliaSuvised sünnipäevalapsed
Gert Lutter, 28. august 2023

Suvi on lõpusirgel, juba sellel nädalal algab kool ning ka õpetajad ning teised koolitöötajad on tagasi tööpostil. Koos nendega ka koolilehe Nooruse Meridiaan toimetus.

Soovime õnne kõigile suvesünnipäevalistele ning eriti neile, kes veidi ümmargusemat tähtpäeva tähistasid – Juhan Kolk, Kati Haamer ja Annette Rungi.

Lehekülg: /27 järgmine

Kuulutused

Galerii