Kolmapäev, 10. august 2022

Teade, Varia, kuni 21. august 2022
Valdkond: Personaalia
Jaana Puksa, Gert Lutter, 18. juuli 2022

Täna tähistab oma juubelisünnipäeva Marvi Alder. Kas teate, kes on Marvi? Näeme ja teretame koolimajas teda pea iga päev. Kui meie hommikul vara tööle-kooli jõuame, tuleb tema juba tavaliselt aulast. Suure koolimaja koridoride ja ruumide korrashoidmine pole lihtne töö, aga kas oskate usinate korrahaldjate nime ja näo kokku viia? Seepärast saamegi tuttavaks! Marvi lähedased avavad meile tema olemust ja arvavad, missugune tähendus on ümmargusel sünnipäeval juubilarile endale.

Eve Tuisk, 15. juuli 2022

Täna tähistab oma juubelit Kuressaare Nooruse Kooli valvur Aira Tärk. Need, kes nädalavahetusel koolimajja ei satu, ei pruugi teadagi, et meil selline töötaja on. Aira ise ütleb, et tema tööks on nädalavahetustel koolimaja avamine-sulgemine ja korra tagamine ning suvel vastavalt vajadusele saabuvate ööbijate vastuvõtmine ja ärasaatmine.

Tagasihoidliku inimesena eelistaks Aira, et temast juubeli puhul koolilehes mingit artiklit ei tule, aga on meie rõõmuks siiski nõus pisut endast rääkima.

Artikkel / PersonaaliaSisemine tuli põlegu vabalt
Anu Liik, 3. juuli 2022

E ttevõtlikkus

L ahtised käed

I lumeel

S upernaine!

See on meie tänane sünnipäevalaps Elis. Traditsioonilise horoskoobi järgi Vähk, indiaani horoskoobis aga on tema tootemiks rähn. Indiaanlased usuvad, et inimesed kannavad oma tootemitega sarnaseid iseloomujooni.

Gert Lutter, 1. juuli 2022

Möödunud õppeaastal juhtis Kuressaare Nooruse Kooli hoolekogu Melani Veelaid. Melani lõpetas üle-eelmisel õppeaastal meie koolis 10. klassi. Samaaegselt hoolekogu juhtimisega õppis ta Saaremaa Gümnaasiumis. On esmakordne, et hoolekogu tööd juhib teises koolis õppiv gümnasist.

Mida arvab oma tööst Melani ise ja milliste teemadega hoolekogu töös tuli rinda pista?

Sirje Mehik, Eve Tuisk, 17. juuni 2022

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb! Seekord räägivad oma tegemistest meie kooli endised õpilased ja fotograafiaga tegelevad Priidu Saart, Karl Jakob Toplaan ja Krõõt Tarkmeel.

Markus Tulk 7.b, 16. juuni 2022

7. klassid on õppeaasta jooksul õppinud intervjuud kirjutama. Sel korral jagame lugu Kuressaare Gümnaasiumi 33. lennu vilistlase Sander Tulgiga.

Anu Liik, 10. juuni 2022

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb! Sarja seekordses loos räägivad meile oma tegemistest eelmisel aastal meie koolis matemaatikat õpetanud Andra Allmägi, Enda Torga ja Ulvi Vahter, kes praegu jätkavad sama tegevust Saaremaa Gümnaasiumis.

Oskar Tulk 7.b, 9. juuni 2022

7. klassid on õppeaasta jooksul õppinud intervjuud kirjutama. Sel korral jagame lugu Kuressaare Gümnaasiumi 8. lennu vilistlasega, ajakirjanik Mehis Tulgiga.

Eve Tuisk, 7. juuni 2022

Seekord räägivad oma tegemistest Maidu Varik, Merike Kivilo ja Riina Haljas.

Maren Aaviste, 3. juuni 2022

Käesoleval õppeaastal on mitmed tulevased õpetajad teinud oma praktikat Kuressaare Nooruse Koolis. Kolmandale kooliastmele andis matemaatikatunde meie kooli vilistlane Lisete Pukk. Kuidas tal läks?

Gert Lutter, 26. mai 2022

Seekord räägivad oma tegemistest Merle Rekaya, Laine Lehto ja Marit Tarkin.

Eve Tuisk, 20. mai 2022

Seekord räägivad oma tegemistest Anni Haandi, Ave Jõgi ja Ruth Jasmin.

Therese Käen 9.c, 18. mai 2022

Ratsutamine ei ole minu jaoks ainult spordiala, see tähendab mulle midagi enamat. Hobustega tegelemine, nende eest hoolitsemine, nende mõistmine – see on põhjus, miks ma ratsutan.

Eve Tuisk, 12. mai 2022

Seekord räägib oma tegemistest kooli pikaaegne kehalise kasvatuse õpetaja Endel Tustit ning jagab meiega üht koroona-aegset kirjatükki.

Artikkel / PersonaaliaTulin, nägin ja võitsin
Reet Lasn, 10. mai 2022

14. märtsist on meie majas praktikal kooli vilistlane Brenda Brant. Mul on olnud äärmiselt meeldivad kaks kuud töötada koos Brendaga. Nüüd, kus praktika lõpuni jääb ainult nädal, mõtiskleb Brenda, kuidas läks.

Triinu Kips 7.d, 4. mai 2022

Vestlesin intervjueeritavaga tsiviilkaitse teemadel, sest kui Eva oli ise koolilaps, toimus igal veerandil vähemalt korra üks õppus, kus kõik pidid minema lähimasse varjendisse, või kui õppehäire toimus koolis, siis varjuma kooli keldrisse. Toimusid ka meditsiiniabi andmise võistlused.

Jaana Puksa, 3. mai 2022

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb! Sarja sellekordses loos räägivad meile oma tegemistest eelmisel aastal meie koolis 9. klassi lõpetanud ja praegu Saaremaa Gümnaasiumi 10. klassis õppivad noored Merily Saksakulm, Henry Mänd ja Helis Luks.

Kristofer Rohi 7.d, 2. mai 2022

Ma valisin intervjueeritavaks Tanel Leoki, sest ta on mulle inspiratsiooniks ning ta on minu üks iidolitest. Tanel on minu silmis väga sümpaatne ja tore inimene.