üles
Neljapäev, 1. detsember 2022
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

1. detsember

2. detsember

4. detsember

5. detsember

6. detsember

7. detsember

8. detsember

Töötajate sünnipäevad

5. detsember

Valdkond: Varia
Helle Sulg, 25. november 2022

Väikerühma õpilastel oli palju uudishimulikke küsimusi kadrisantimise ehk kadrijooksu kohta. Otsustasime uurida ja leida vastuseid kadripäeva nimetuse, kommete ja maskeerimise kohta.

Uudis / VariaMegaaju 2. voor
Megaaju või mardiaju? / Eve TuiskMegaajul megaosalus! / Eve Tuisk
Virge Lember, 16. november 2022

Suurepärane on tõdeda, et Megaaju on saanud nii populaarseks, et 2. voorus on lisandunud veel seitse võistkonda ja kokku osaleb nüüd 50 võistkonda. See annab Megaaju korraldajale ainult indu juurde veel väljakutsuvamaid küsimusi koostada.

Elle Lepik Kannike, pärandivaderite projektijuht, 14. november 2022

Kuressaare Nooruse Kool Saaremaalt oli üks esimesi, kes 2015. aastal pärandivaderite algatusega liitus (siis veel Kuressaare Gümnaasiumi nime kandes). Eelmisel aastal rõkkasime rõõmust, sest Kuressaare Nooruse Kool püstitas läbi aegade pärandivaderite algatuse rekordi: korraga tegutses erinevates kultuuriloolistes paikades 350 õpilast.

Tänavu võttis üritusest osa juba terve kool – ligi 700 õpilast!!! Ühe päevaga kokku riisutud lehtede maht on ... täiesti hoomamatu! See oli rekordite rekord!

Galerii!
Raina Tiidovee, 11. november 2022

I kooliastme Mini-megaajul kogus enim punkte 2.c klassi võistkond (Alissa Parkja, Aale Tamm, Emili Johanson, Hugo Patrick). Vaid ühe punkti vähem sai 2.b võistkond (Mairo Mäeorg, Kerton Tamm, Aksel Tamm ja Kevin Matt). Ka ülejäänud võistkonnad on võitjatel tihedalt kannul.

Jaana Puksa, 11. november 2022

Meie kooli õpilane Amanda Metsalu 5.b klassist osales õpilasleiutajate riiklikul konkursil ning tema leiutatud kojamehed prillidele valiti välja Lasteekraani lemmikleiutise hääletusvooru. Hääletamine kestab 20. novembini.

Raina Tiidovee, 9. november 2022

Oktoobrikuu parimateks Tähekese lugejateks osutusid 1. klassidest Tomi Sepp (26 p) ja Priit Loik (23 p), 2. klassidest Madli Tuuling (27 p) ja Gloria Randi (25 p), 3. klassidest Mirell Voksepp (27 p). Nüüd kähku novembri Tähekest lugema!

Artikkel / VariaInetu pardipoeg
Kessu Hollo, 8.a, 20. oktoober 2022

Anderseni tuntud muinasjutult laenatud pealkirjaga lugu on valminud kirjandustunni ülesandena. Tegevus on toodud meie kaasaega ning autori sõnul „... jutustab see täpselt sellest, mis hetkel maailmas toimub, ning mul on tunne, et sellest ei räägita piisavalt.“

Virge Lember, 19. oktoober 2022

Juubelihooaja 1. voor algas rekordilise 43 võistkonna osavõtuga, kellest 4 olid õpetajate võistkonnad.

Margit Düüna, 12. oktoober 2022

8.–16. septembrini toimus Nordplus projekti „Challenges in environmental education: collaboration on preserving the island's culture, living conditions, and finding solutions to help stop pollution of the nature and climate changes“ viimane kohtumine ja õpetajate vahetus Ilulissatis Gröönimaal.

Raina Tiidovee, 12. oktoober 2022

Ka sel aastal toimub 1. kooliastme õpilastele igas kuus Tähekese viktoriin.

Kirke Nook, 9.b, 11. oktoober 2022

Esimene september oli täpselt 41 päeva tagasi. Lõpetamiseni on jäänud 252 päeva. Veider on määratleda numbritega seda vähest aega kohas, kust kõik sai alguse. Kuressaare Nooruse Kool, varem tuntud kui Kuressaare Gümnaasium, on andnud mulle ellu kaasa meeletult palju asju: sõpru, kogemusi, unetuid öid, naeratusi, pisaraid. Kõik see on mulle olulisem, kui iial sõnadega suudan kirjeldada, kuid kõige olulisem on see, et leidsin iseenda. Kavatsen nautida neid loetud päevi, mil saan veel tuttavates koridorides ringi joosta.

Virge Lember, 6. oktoober 2022

Mälumänguhuvilised on oodatud aulasse kolmapäeval, 12. oktoobril kell 10.45, et alustada 25. hooaega.

Bretlin Brant, õpetajate päeva direktor, 5. oktoober 2022

Lugupeetud õpetajad!   

Täna oleme kogunenud siia, et tähistada õpetajate päeva, teie päeva. Teie, kes te meid olete kõik need aastad kasvatanud, õpetanud ning juhatanud. Oleme teile suure tänu võlgu, sest just teie olete suur osa meie suureks sirgumisest. Mäletan veel oma esimest koolipäeva, kui kohtusin oma klassikaaslaste ning klassijuhataja Innaga. Mu pinginaaber Karl tõi mulle roosi ning osad tõsteti aktusele minnes suurte laste kukile. Sellest on palju aastaid möödas ning ütleksin, et palju on selle ajaga muutunud.   

Youtube video!
Kristin Lauri, 5. oktoober 2022

26.–30. septembrini toimus Kuressaare Nooruse koolis Ukraina-teemaline nädal. Nädala jooksul tutvustasid meie kooli Ukraina õpilased, õpetajad ja lapsevanemad oma riiki ja kultuuri. Koolimaja värvus kollastesse ja sinistesse toonidesse.

Kristi Sillart, hoolekogu esimees, 21. september 2022

Iga-aastasel traditsioonilisel Saaremaa Toidufestivali õunakohvikute päeval osales sel aastal esimest korda ka meie kool: kooli hoovis oli lastevanemate ja hoolekogu eestvedamisel avatud kohvik Noorus.

Külastajaid jätkus, panustajaid töötajate, lastevanemate ja õpilaste näol oli palju ning teenitud tulu – 1194 eurot – kulutatakse kooli õueala korrastamiseks.

Hoolekogu nimel tänas asjaosalisi Kristi Sillart. (toim)

Epp Kristel Tuisk, 7.b, 21. september 2022

Maskeerimine, esmaabi, kokkamine, orienteerumine ja meisterdamine ... Just sellised tegevused olid meie juhendajad Merike ja Anneli Nooruse kooli kodutütarde nädalavahetuse laagriks välja mõelnud. Laager toimus Kaitseliidu Saaremaa maleva staabis ja kestis kaks päeva – 17. ja 18. septembril.

Kersti Kirs, 16. september 2022

Suvine koolivaheaeg on õpetajatele suurepärane aeg enesetäiendamiseks, et varustada end tänapäeva noorte õpetamisel ja tähelepanu haaramisel kaasaegsemate tööriistade ja õppemeetoditega. Erasmus+ ja Europass Academy on selleks loonud hulganisti kursusi, kus õpetajad saavad ühildada meeldiva kasulikuga ja lisaks koolitamisele luua uusi rahvusvahelisi suhteid ning laiendada silmaringi avastades uusi paiku.

Jaana Puksa, 13. september 2022

Päris esimene tarkusepäev ehk 1. september on alati eriline. See jääb meelde ning tekitab elevust ka aastaid hiljem. Peagi põhikooli lõpetavad noored vaatavad tagasi oma koolitee algusele ning meenutavad seda.

Lehekülg: /48 järgmine

Kuulutused

Galerii