Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (45)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
16. september
- Daniil Artemidze 2.b
17. september
- Emili Johanson 4.c
- Karl Jalak 2.b
- Laureen Valdmets 6.c
- Loore Mai 3.a
- Melani Fedorov 9.c
- Regan Leemet 5.c
18. september
- Elisabeth Sau 1.a
19. september
- Fredi Reinart 5.c
- Ingrid Sepp 7.b
- Madelin Nigol 6.c
- Robin Lepisto 6.a
20. september
- Emili Jõeveer 5.b
- Grete Jakobson 7.a
21. september
- Karlis Oja 3.b
22. september
- Ramon Klimov 2.a
23. september
- Genneth Armuand 5.b
- Loviise Tamm 5.a
- Mirel Mirete Meinart 3.c
- Ott Peeter Tuisk 7.c
Töötajate sünnipäevad
16. september
- Gabriel Sepp
- Moonika Kasemets
21. september
- Marit Tarkin
- Marvi Mäeots*
- Merle Sullakatko
22. september
- Anu Liik
Kolmapäeval, 11. septembril kell 9.45 alustab aulas Megaaju uus hooaeg. Mälumäng on mõeldud 4.–9. klassi õpilastele ja kooli töötajatele. Igast klassist ja koolitöötajate hulgast on oodatud vähemalt üks 3-liikmeline võistkond.
… inimene peab olema patune, õnnelik ja laisk. Suvi on akude laadimise aeg, kogumise aeg, niisugune aeg, millal peab nii palju kui võimalik tegelema viljaka mittemidagi tegemisega.“ (Fred Jüssi)
Nooruse Meridiaan suundub suvepuhkusele ning annab omalt poolt mõned vihjed, kuidas seda toredat aega veeta.
Suvi on käes ja erinevaid ajaveetmise viise on kuhjaga sülle kukkunud. Kindlasti on kibekiirete suviste tegemiste vahel neid hetki, mil on kange tahtmine käsi raamatu järele sirutada. Selleks, et valikut pisutki kergendada, vahendab koolileht nõuandeid, milliseid raamatuid suvel lugeda ja millisel põneval lugemissündmusel osaleda.
10. juuni pärastlõunal ootas koolijuht Marit Tarkin kooli parimaid õpilasi tunnustusüritusele Pärlipäev. Üritus algas Eesti Kontserdi koolikontserdi programmiga – muusikatund Tanja ja Mihkliga. Hariv ja rõõmsameelne kontsert, kus räägiti sellest, kuidas lugu saab esitada erinevates stiilides. Kokkuvõtteks loodi ise ka laul, mille sõnad mõtlesid välja õpilased ja laulu kirjutas kokku Tanja Mihhailova-Saar. Refääniks kasutati kõige populaarsemat häälikut – O.
20.–31. mail oli 7.a klassis külalisõpilane Ksenija Käkinen. Järgnevalt saame lugeda tema mõtetest ja kogemustest Nooruse koolis.
Teisipäeval, 4. juunil võõrustas president Alar Karis tublimatest tublimaid kirja- ja mõttetalgutel „Kas ma Eestit unes nägin?“ osalejaid tänuüritusel presidendi kantselei roosiaias. Meie koolist olid Kadriorgu oodatud Grettel Rohi, Anna Hamburg ja Liisa Naulainen. Oleme väga rõõmsad, et teil oli võimalus presidendiga kohtuda.
Minu sellekevadine reis viis mind Albaaniasse.
Kaitseväe aasta suurim õppus Kevadtorm 2024 toimus ajavahemikul 6.–17. maini Lääne-Eestis, täpsemalt Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal ning Viljandimaal Mulgi vallas. Sel aastal toimus Kevadtorm 19. korda. Ka Kuressaare Nooruse Kool andis oma panuse õppuse toimumisse, olles ühe kaitseväelaste grupi majutajaks.
Lisaks osales Kevadtormi tegevustes ka Joonas Tiitson 9.d klassist. Sama klassi õpilased Reigo Mõlder ja Taavet Tenno küsisid Joonaselt tema rolli ja kogemuse kohta Kevadtormil.
Üheksas klass on lõpule jõudmas ning meie üheksandikena kindlasti nõustume, et oleme sel aastal palju uut õppinud. Palusime kõigil lõpetajatel vastata küsitlusele, kuidas elada üle üheksas klass. Siin on mõned humoorikamad ja silmapaistvamad vastused.
Meie peatselt lahkuvad üheksandikud ning austatud külalised!
Suvi on kohe käes. Meil kõigil juba kibelevad jalad siit plehku panema ja nautima suvemõnusid. Aga võtaksin selle hetke, et kõneleda kõigi kaheksandike suu esindajana teile, meie kooli üheksandikele, paar sõna.
Nooruse Meridiaani toimetusele laekus kiri, milles väljendatakse muret selle üle, kas koolilehes avaldatud sporditeemaliste artiklite vähesus peegeldab seda, et meie koolis ei hinnata tublisid sportlasi. Kahjuks on kõnesolev pöördumine anonüümne, seega vastame murelikule lugejale leheveergudel.
2. klassidele tuli külla kirjanik Maire Forsel, kelle raamatut „Parem kui kaneelisai“ olime varem lennulugemise tundides lugenud.
Seekordses Mini-Megaajus võidutses 3.c võistkond Targad. Neile järgnes 3.a II võistkond. Edasi teenisid võrdselt punkte 2.c I võistkond, 3.a I võistkond, 3.b Hundid ja 3.c Kummitused.
30. aprillist 1. maini toimus Nooruse rühma kodutütarde laager Mihkli talumuuseumis.
Mihkli talumuuseumisse jõudes oli võimalik kõigepealt külakiigel kiikuda ja pärast seda õhtuoodet süüa. Talgutööde korras aitasime riisuda lehti. Tööle järgnenud õpitoas õppisime tundma erinevaid taimi, proovisime maitsta söödavaid taimi. Õhtu lähenedes panime magamisasjad ja madratsid valmis, küpsetasime endale lõkke peal õhtusöögiks vorste ja lõkkekartuleid ja saime veidi peitust mängida. Õhtu lõpetuseks käisime saunas.
Aasta jooksul ragistas Megaaju erinevates voorudes ajusid 64 võistkonda, neist õpetajate omi 5.
Reedel, 3. mail kuulutati välja võitjad ja jagati parimatele tunnustusi kolmes kategoorias: üldarvestuses, õpilaste arvestuses ja iga lennu parimatele.
Aprillikuu parimateks Tähekese tundjateks osutusid seekord 1.c klassist Maribel Aulik, 2.a klassist Tevin Kaljo ja 3.b klassist Madli Tuuling.
Enne vaheajale minekut oli kõikidel kolmandate klasside õpilastel ja õpetajatel suurepärane võimalus kohtuda raamatu „Maru lugu“ autori Aarne Mägiga.
„Maru lugu“ oli selle õppeaasta 3. klasside klassivälise kirjanduse loetud raamatute nimekirjas.
Et Aarne Mägi on meie oma kooli vilistlane ning teada-tuntud Kuressaare Teatri loominguline juht ja lavastaja, siis tekkis meil soov teada saada, kuidas on teatritöö kõrvalt saanud temast ka kirjanik.
25.–29. märtsil külastasid Kuressaare Nooruse kooli 8.c klassi õpilased ERASMUS+ projekti„Kultuuridevahelised erinevused“ raames Sloveeniat. Täpsemalt Ptuj linna kooli OŠ Breg. Õpilastega olid kaasas Virge Lember, Kristin Lauri ja Anneli Meisterson.
OŠ Bregi kool on meile varasemalt hea partner olnud mitmes projektis, seega olime juba teadlikud, et tegemist on imeilusa linna ja lahkete võõrustajatega.