Kolmapäev, 25. mai 2022

30. mai

Valdkond: Varia
Kätriin Allik 9.c, 25. mai 2022

Kõik möödub nii kiirelt. Meil on jäänud vähem kui üks kuu kooli lõpuni. Selline tunne on, nagu mingi peatükk oleks vahele jäänud.

1. september 2013 oli päev, mil astusin siia koolimajja, ei õrna aimugi, mis mind siin ees ootab: klassiruum täis lapsi, mõni neist täiesti võõras, mõni juba natuke tuttavam. Sellest on möödas täpselt 3187 päeva, kuid mäletan seda päeva kui eilset.

Anne Keerberg, 19. mai 2022

Sel õppeaastal on rahvusvaheline tegevus olnud Kuressaare Nooruse koolis eriti vilgas, käimas on ligi 20 Eramsus+ ja NordPlus programmi projekti, kõige tihedam on praegune maikuu, kus erinevates riikides rändleb kuus õpilaste-õpetajate gruppi ning kahe projekti seltskond on külas meie koolis.

Marit Tarkin, sõnaosavate noorte ringijuht, väitlusõpetaja, 19. mai 2022

14. mail toimusid Tallinnas Prantsuse Lütseumis Põhikoolide Eesti meistrivõistlused väitluses. Ja esimest korda Saaremaa väitlusloos oli põhikoolide võistlusel ka Saaremaa esindus – Nooruse kooli väitlustiim Saare Ohakad koosseisus Lisette Sepp, Melani Saat, Marii-Katriin Vammus.

Raina Tiidovee, 10. mai 2022

Mini-Megaaju kevadises voorus kogusid teistest enam punkte 3.c I ja 3. c II võistkond. Seekordne voor erines eelmistest selle poolest, et tavapärase 18 võistkonna asemel oli osalejaid 20. Oma teadmised panid proovile ka võistlejad Fääri saartelt ja Gröönimaalt.

Raina Tiidovee, 10. mai 2022

Järjekordne voor Tähekese viktoriinist on lõppenud. Seekord osutusid tublimateks Tähekese tundjateks Johannes Reinfeldt 1. klassist, Nora Org ja Mirell Voksepp 2. klassidest ning Liisa-Marie Vaher 3. klassist.

Tiiu Smidt, 6. mai 2022

Alates 8. maist on koolimaja pühapäeviti suletud.

Virge Lember, 3. mai 2022

Mälumänguhuviliste pingerea kujundas selgemalt välja 7. voor. Viimati oli nii selge pilt 2. voorus, sest vahepealsetes voorudes on võistlejad olnud väga tasavägised.

Tiiu Smidt, 26. aprill 2022

28. ja 30. aprillil on Nooruse kooli ujula suletud. Pühapäeval, 1. mail on kinni kogu koolimaja.

Reportaaż / VariaKes märkab kevadet?
Youtube video!
Jaana Puksa, Gert Lutter, 15. aprill 2022

Meediaringi õpilased Saamuel Vahter, Rasmus Sõmmer ja Sander Lõbus käisid kaameraga kooliõuest kevadet otsimas. Ja leidsid ka!

Pikk pühadenädalavahetus on käes – mine sinagi, hea lugeja, loodusesse otsima kevade märke! Ühtlasi saad koguda samme ka kolme kooli sammuvõistluse tarvis!

Virge Lember, 13. aprill 2022

Seekord oli võistlus väga tasavägine. Liidripositsioonile tõusis võistkond 13õ, kes eksis vaid ühele küsimusele vastamisel. Nende kannul on ühepunktise vahega Aiapäkapikud (5.b), Rudolf (5.b), Minionid (5.c), A.H.K. (6.b), Megaminds (7.a), Sidur, pidur, gaas (7.b), Lontrused (7.d), Kaurcarrys (8.b), Heeringas (8.d) ja Hambalah (9.b).

Jaana Puksa, 12. aprill 2022

2020. aasta kevadel kutsusid Tartu Ülikooli keeleteadlased noori üle Eesti osalema keeleuurimusprojektis „Teismeliste keel Eestis“.

Tiiu Smidt, 12. aprill 2022

15.–17. aprill on koolimaja suletud. Häid pühi!

Raina Tiidovee, 11. aprill 2022

Sel korral olid parima tulemusega Madli Tuuling ja Theodor Vabar 1. klassidest, Nora Org ja Mirell Voksepp 2. klassidest, Andero Tamm ja Kerttu Väli 3. klassidest.

Madli-Maria Naulainen, 4. aprill 2022

14.–18. märtsil toimus Erasmus+ projekti „Our Future Life in Digital World“ 3. õpiränne Saksamaal, väikses Neuwiedi linnas. Fookuseks oli digitaliseeruv tööstus. Reisil osalesid meie kooli 9. klasside õpilased.

Anabel Lanna, 9.c, 1. aprill 2022

Üldsusele teadaolevalt pole Saaremaa Gümnaasiumi loomine läinud kuigi valutult ja nii on hetkel jõutud olukorda, kus kaalutakse tõsiselt Kuressaare Gümnaasiumi ja Saaremaa Ühisgümnaasiumi taasloomist.

Henri Lember, 9.c, 1. aprill 2022

Täna, 1. aprillil 2022 esitas kauaaegne Kuressaare Nooruse Kooli direktor Toomas Takkis lahkumisavalduse ning teatas, et asub peagi tööle Sinimäe Põhikooli direktorina.

Raina Tiidovee, 30. märts 2022

Alates 2019. aastast on meie kool liitunud VEPA Käitumisoskuste Mängu programmiga, mille eesmärk on kaasa aidata õpilaste eneseregulatsiooni ja sotsiaal-emotsionaalsete oskuste arengule. Meie koolis rakendavad VEPA metoodikat paljud I kooliastme õpetajad ning mõned II kooliastme õpetajad.

Virge Lember, 25. märts 2022

Seekordses voorus rebisid ennast 5 punktiga 1.–2. kohale õpetajate võistkonnad ITT ja Joonealused. Kõigest ühe punktiga jäid nendele alla MKM (5.a), 6.a1, Plixid (6.c), Saarenaised (7.b), iii (7.c), Kaurcarrys (8.b) ja Heeringas (8.d).