Teisipäev, 26. oktoober 2021

27. oktoober

Valdkond: Varia
Elizabeth Õunpuu ja Marii-Katriin Vammus 9.a klassist, 22. oktoober 2021

Oleme koolis käinud kohe peaaegu kaks kuud, aga mõtted on ikka veel suve peal ja igatsus soojade ilmade järele. Aga sellest hoolimata on selle ajaga, mil koolis oleme käinud, nii mõndagi juba juhtunud. Näiteks oleme alustanud õppimist uute teemadega, teinud mitmeid kontrolltöid ja veel kõige tähtsam: pidasime oma esimese õpetajate päeva.

Artikkel / VariaHaldjalood: Kellahaldjas
Jaana Puksa, 20. oktoober 2021

Maailm meie ümber on täis salapäraseid ja nähtamatuid olendeid. Üks neist elab Nooruse koolis ning mängib ajaga. See on kellahaldjas.

Arvamus / VariaSügismõtisklused
Jaana Puksa, 13. oktoober 2021

Sügis on oma värvikirevuses ning mitmekesisuses haaranud kõik meie meeled ning inspireerib ka ise pintslit haarama. 6.d klass „maalis“ sõnadega sügist, otsides ilmekaid sõnu ning väljendeid. Kirjelduste ja mõtiskluste illustreerimiseks püüdsid noored autorid oma märkamised ka fotole.

Kersti Truverk, 13. oktoober 2021

Esmaspäeval, 11. oktoobril kell 9.30 toimus meie kooli aulas tõsine mälumäng, et selgitada välja Miniturniiril osalejad.

Margit Düüna, 8. oktoober 2021

Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogrammi Nordplus eesmärk on edendada ja tugevdada koostööd Põhja- ja Baltimaade vahel nii kooli-, kõrg- kui täiskasvanuhariduses. Programm toetab õpirännet, projekte ja võrgustikke ning on suunatud hariduse ja elukestva õppega seotud asutustele ja organisatsioonidele.

Kätriin Allik ja Helena Teär, 9.c klass, 29. september 2021

Iga lõpp on millegi uue algus. Umbes kaheksa kuu pärast olen mina, on minu klass ja kogu lend pidulikus riietuses ja valmis kätte saama põhikooli lõputunnistusi. Selja taha jäävad üheksa aastat, mil on läbitud koridore, kus lapsed karjuvad, naeravad ja lobisevad, ning rasked koolipäevad, millele järgnesid kodutööde tegemised kas või öö läbi. Kõik see jõuab peagi lõpule.

Artikkel / VariaNädala kunstitöö
Punased pihlakad / Kristel SaldaGladioolid / Natali Abel
Ene Pidmann, 17. september 2021

Sügisene kunst kunstiringi õpilastelt! Kristel Salda „Punased pihlakad“ ja Natali Abeli „Gladioolid“. Kristel ja Natali on 7.b klassi õpilased.

Uudis / VariaEvakuatsiooniõppus
Tiiu Smidt, 16. september 2021

Head õppusel osalejad!

9. septembril toimunud evakuatsiooniõppus pakkus põnevust ja pani proovile meie kõigi teadmised ohuolukorras käitumisest. Eks koolimajast evakueerumist ole harjutatud juba aastaid ja see on väga vajalik, et õiget käitumismustrit kinnistada.

Inge Jalakas, 1. september 2021

Huvikool Inspira pakub nii tasuta huviringe ainult Nooruse kooli õpilastele kui ka tasulisi huviringe kõigile Saaremaa lastele alates teisest eluaastast. Huviringe leidub ka täiskasvanutele.

Gert Lutter, 25. juuni 2021

Koolileht Meie KG on saanud ajalooks, sest koos Kuressaare Gümnaasiumi nime kadumisega sügisest kaob ka Meie KG nimi. Koolileht aga ei kao kuskile, sest alates 1991. aastast kestnud lehetraditsioon jätkub nime all Nooruse Meridiaan.

Merle Rekaya, 25. juuni 2021

Meridiaan on kujutletav lühim joon maakera pinnal geograafiliste pooluste vahel. Kuidas siis puutub see geograafiline mõiste meie kooli?

Gert Lutter, 25. juuni 2021

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

Käes ongi viimane selle sarja lugu, punkti panid KG 43. lennu lõpetajad 12.b klassist. „Rokkides läbi elu!“ ütlevad nad ise pildi juurde selgituseks.

Kokku sai sellest kõigest 40 eriilmelist ja kirjut pilti, mida sügisel koolimajas ka uudistada saab. Kohtume uuel õppeaastal juba uute ning põnevate lugudega!

Gert Lutter, 23. juuni 2021

9.a klass valis enda nädalat iseloomustama foto eksaminädalast. „Teel eksamitele,“ nagu nad ise ütlevad.

Jäänud on veel vaid 12.b klassi foto. Kohtume!

Piret Tenno, 22. juuni 2021

Õppeaasta on lõpusirgel ja nii mõnigi meist hingab kergendatult suvele vastu minnes. On jagatud tunnustusi ja tänukirju. On neid, kes harjunud juba sellega, et tema tööd märgatakse, kuid ka neid, kes vaikselt südamesopis loodavad, et ka tema tehtud töö saab ühel päeval märgatud.

Koolijuhi tungival nõudmisel avaldan kõik esildised ja lisaks mõned, mille omalt poolt koolijuhile teele saatsin, et kirjutatud mõtted ikka mustvalgel igaüheni jõuaks, sest paraku kõik tänukirja saajate ringi piiratud võimaluste tõttu ei mahtunud.

Gert Lutter, 22. juuni 2021

Väikeklasside 2.v ja 4.v õpilased ning õpetaja soovivad kogu kooliperele sooja ja päikeseküllast suve!

Jäänud on veel vaid kahe klassi tööd: 9.a ja 12.b. Näeme neid peagi!

Jan Jõgi, 12.b klass, 22. juuni 2021

Kuressaare Gümnaasiumi viimasel gümnaasiumiklasside aktusel võttis lõpetajate nimel sõna 12.b klassi abiturient Jan Jõgi.

Toimetus, 20. juuni 2021

Reedel, 18. juuni lõpetasid KGs põhikooli 75 ägedat noort inimest. Kolmel aktusel kõlas kolm kõnet!

Olle Arak, 17. juuni 2021

Kevadisel kiirel ajal olid tegevuses ka meie robotiklubi usinad robotimeistrid, kes osalesid Robotex Eesti online-võistlustel ning First Lego League Eesti meistrivõistlusel.

22. oktoober 2021
6. oktoober 2021