üles
Kolmapäev, 22. märts 2023
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

22. märts

25. märts

27. märts

28. märts

29. märts

Töötajate sünnipäevad

23. märts

24. märts

26. märts

27. märts

Valdkond: Varia
Eve Tuisk, 22. märts 2023

Kodutütardel on põnevad ja kiired ajad. 10.–11. märtsil osaleti kodutütarde viktoriinilaagris Muhus, kus saavutati uhke teine koht!

Nädal hiljem, 18. märtsil korraldati aga ühine õppepäev meie kooli noorkotkastega.

Eve Tuisk, 15. märts 2023

Emakeelepäeval viidi läbi Megaaju erivoor, mis oli pühendatud eelkõige meie keele võlule. Küsimused puudutasid murdekeelt, uudissõnu, piltlikke väljendeid ja sõnamõistatusi. Enne Megaaju 7. vooru ja finaali on seis jätkuvalt pinev.

Raina Tiidovee, 13. märts 2023

Järjekordses Tähekese viktoriini voorus teenisid kõige rohkem punkte 1. klassidest Priit Loik, 2. klassidest Madli Tuuling ja Theodor Vabar ja 3. klassidest Nora Org. Nüüd tasub tähelepanelikult lugeda märtsi Tähekest.

Mairon Nõgu, 9.d, 8. märts 2023

Mitu päeva on põhikooli lõpetamiseni? – see küsimus on iga üheksanda klassi õpilase mõtetes. Mina ei ole erand. Napilt üle trimestri on veel jäänud siin koolis käia, kuid palju on veel teha.

Gert Lutter, 6. märts 2023

Seekordne aasta noortevaldkonna tunnustusüritus toimus Muhu spordihoones. Saare maakonna noortevaldkonna tegijad ja teod said tunnustatud neljas kategoorias ning teiste seas märgiti ära ka mitmed Nooruse kooliga seotud tuttavad nimed.

Maris Rebel, 28. veebruar 2023

Eesti päeva aktustel esinesid traditsiooniliselt kõnega ka lapsevanemad. 4.–5. klassi aktusel sai lapsevanemate nimel sõna Maris Rebel.

Mikk Saarela, 26. veebruar 2023

Eesti päeva aktustel esinesid traditsiooniliselt kõnega ka lapsevanemad. 1.–3. klassi aktusel sai lapsevanemate nimel sõna Mikk Saarela.

Uudis / VariaEesti 105!
Gert Lutter, 24. veebruar 2023

Kuressares tähistati Eesti Vabariigi 105. aastapäeva piduliku kõnekoosolekuga Vabadussõja ausamba juures. Rahvarohkel kokkusaamisel kõnelesid volikogu esimees Jaanus Tamkivi, Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Arto Reinmaa ja Saare praost Anti Toplaan.

Nooruse kooli õpilased osalesid rivistuses koos teiste kodutütarde ja noorkotkastega.

Kooli õpilasesindusest olid kohal Loore Rand, Anelle Eliisa Jaansalu ja Kätrin Tamira Kanemägi, kes asetasid Vabadussõja ausambale pärja.

Palju õnne, Eesti!

Anette Kuusk, 9.a, 23. veebruar 2023

Mina olen Anette Kuusk 9.a klassist ja kõnelen teemal „On vaja midagi, mis meid keset tühjust hoiaks“.

Kirke Emili Mägi 6.b, 23. veebruar 2023

Eesti, meie kodu, Saaremaa, meie saar. Asume keset merd, kus ei pruugi just palju ümber olla, asume keset tühjust. Mina olen Kirke Emili ja mõtisklen, mis meid hoiab? Kas tõesti usaldame end lainete kätte?

Tiiu Smidt, 21. veebruar 2023

24. veebruaril on koolimaja suletud. Kaunist pidupäeva!

Eve Tuisk, 13. veebruar 2023

Möödunud neljapäeval toimunud Megaaju viies voor ei lükanud üldarvestuse esikohta troonilt, küll aga muutis tunduvalt tasavägisemaks järgmised kohad. Arvestades seda, et mitu Megaaju vooru on veel ees, on kõik kaardid lahtised ja võiduvõimalus väga paljudel võistkondadel.

Teade / VariaTähekese viktoriin
Raina Tiidovee, 9. veebruar 2023

Jaanuari parimad Tähekese tundjad on 1. klassidest Priit Loik, 2. klassidest Theodor Vabar ja 3. klassidest Marie Aavik.

Oma lugemisoskust saab taas proovile panna märtsi alguses.

Eve Tuisk, 3. veebruar 2023

2. veebruaril tähistati Kuressaare kesklinnas Vabadussõja ausamba juures 103. Tartu rahu aastapäeva. Oma kohalolekuga austasid kõnekoosolekut ja mälestushetke ka Kuressaare Nooruse Kooli kodutütred ja noorkotkad. Nagu Saarte praosti Anti Toplaane sõnavõtust kõlama jäi, peame täiskasvanutena noortele eeskuju näitama ja ise ka mäletama, meenutama ja tähtsustama. Siis väärtustavad meie ajalugu ka noored.

Virge Lember, 3. veebruar 2023

Järgmisel nädalal ootab juba ees Megaaju 5. voor. Enne seda on paslik teha väike vahekokkuvõte.

Merike Saar, Kodutütarde ringi juhendaja, 1. veebruar 2023

Nooruse kooli kodutütarde rühm pidas laagrit Viidumäe looduskeskuses. Toredad kaaslased, ilus ilm ja super koht – mis sa hing veel oodata oskad. Oodata oli aga palju. Meie laupäev oli sisustatud meisterdamisega, matkaga, järguõppega ja siis saabusid külalised: Märjamaa salga kaks noorkotkast koos rühmapealik Maretiga. Külalised õpetasid meid sõlmesid tegema; saime teada, mida pakkida matkakotti, ja väga põnevaks osutus bingomäng. Külalistel oli varuks veel üllatusi – ööhäire. Ja mitte ainult, loomulikult tuli end riidesse panna ja taskulambiga nimetatud rada läbida ja erinevaid ülesandeid lahendada. Pühapäeval ei näidanud noortest keegi väsimusmärke. Kas teeme veel laagreid? Igatahes teeme!

Artikkel / VariaAabitsapidu
Galerii!
Aabitsapidu / Gert LutterAabitsapidu / Gert LutterAabitsapidu / Gert Lutter
Raina Tiidovee, 26. jaanuar 2023

Esimene klass lõpetab tavaliselt oma aabitsa ikka aabitsapeoga. Nii ka sel aastal.

Bretlin Brant, Karl Kristofer Paomees, 9.c klass, 25. jaanuar 2023

Äsja toimus meie lennu suusalaager, kus saime naerda, lumes püherdada, õpetajate närve süüa ja palju muud. Koos oli meil ääretult tore ja lõbus.

Lehekülg: /49 järgmine

Kuulutused

Galerii