üles
Neljapäev, 13. juuni 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

13. juuni

14. juuni

15. juuni

16. juuni

17. juuni

18. juuni

19. juuni

20. juuni

Töötajate sünnipäevad

17. juuni

19. juuni

Teade, Õppetöö, kuni 1. september 2024
Valdkond: Varia
Inge Jalakas, 11. juuni 2024

10. juuni pärastlõunal ootas koolijuht Marit Tarkin kooli parimaid õpilasi tunnustusüritusele Pärlipäev. Üritus algas Eesti Kontserdi koolikontserdi programmiga – muusikatund Tanja ja Mihkliga. Hariv ja rõõmsameelne kontsert, kus räägiti sellest, kuidas lugu saab esitada erinevates stiilides. Kokkuvõtteks loodi ise ka laul, mille sõnad mõtlesid välja õpilased ja laulu kirjutas kokku Tanja Mihhailova-Saar. Refääniks kasutati kõige populaarsemat häälikut – O.

Jaana Puksa, 10. juuni 2024

20.–31. mail oli 7.a klassis külalisõpilane Ksenija Käkinen. Järgnevalt saame lugeda tema mõtetest ja kogemustest Nooruse koolis.

Eve Tuisk, 5. juuni 2024

Teisipäeval, 4. juunil võõrustas president Alar Karis tublimatest tublimaid kirja- ja mõttetalgutel „Kas ma Eestit unes nägin?“ osalejaid tänuüritusel presidendi kantselei roosiaias. Meie koolist olid Kadriorgu oodatud Grettel Rohi, Anna Hamburg ja Liisa Naulainen. Oleme väga rõõmsad, et teil oli võimalus presidendiga kohtuda.

Tomi Lepp, 8.d, 3. juuni 2024

Minu sellekevadine reis viis mind Albaaniasse.

Reigo Mõlder, Taavet Tenno 9.d, 30. mai 2024

Kaitseväe aasta suurim õppus Kevadtorm 2024 toimus ajavahemikul 6.–17. maini Lääne-Eestis, täpsemalt Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal ning Viljandimaal Mulgi vallas. Sel aastal toimus Kevadtorm 19. korda. Ka Kuressaare Nooruse Kool andis oma panuse õppuse toimumisse, olles ühe kaitseväelaste grupi majutajaks.

Lisaks osales Kevadtormi tegevustes ka Joonas Tiitson 9.d klassist. Sama klassi õpilased Reigo Mõlder ja Taavet Tenno küsisid Joonaselt tema rolli ja kogemuse kohta Kevadtormil.

Triinu Kips, Kristiin Sooäär 9.d, 24. mai 2024

Üheksas klass on lõpule jõudmas ning meie üheksandikena kindlasti nõustume, et oleme sel aastal palju uut õppinud. Palusime kõigil lõpetajatel vastata küsitlusele, kuidas elada üle üheksas klass. Siin on mõned humoorikamad ja silmapaistvamad vastused.

Johannes Aus, 8.c klass, 24. mai 2024

Meie peatselt lahkuvad üheksandikud ning austatud külalised!

Suvi on kohe käes. Meil kõigil juba kibelevad jalad siit plehku panema ja nautima suvemõnusid. Aga võtaksin selle hetke, et kõneleda kõigi kaheksandike suu esindajana teile, meie kooli üheksandikele, paar sõna.

Nooruse Meridiaani toimetus, 23. mai 2024

Nooruse Meridiaani toimetusele laekus kiri, milles väljendatakse muret selle üle, kas koolilehes avaldatud sporditeemaliste artiklite vähesus peegeldab seda, et meie koolis ei hinnata tublisid sportlasi. Kahjuks on kõnesolev pöördumine anonüümne, seega vastame murelikule lugejale leheveergudel.

Artikkel / VariaKohtumine kirjanikuga
Karlis Oja, 2.b klass, 10. mai 2024

2. klassidele tuli külla kirjanik Maire Forsel, kelle raamatut „Parem kui kaneelisai“ olime varem lennulugemise tundides lugenud.

Lõppes Mini-megaaju / Diana MattLõppes Mini-megaaju / Diana MattLõppes Mini-megaaju / Diana Matt
Raina Tiidovee, 10. mai 2024

Seekordses Mini-Megaajus võidutses 3.c võistkond Targad. Neile järgnes 3.a II võistkond. Edasi teenisid võrdselt punkte 2.c I võistkond, 3.a I võistkond, 3.b Hundid ja 3.c Kummitused.

Anna Naulainen, 5.b klass, 7. mai 2024

30. aprillist 1. maini toimus Nooruse rühma kodutütarde laager Mihkli talumuuseumis.

Mihkli talumuuseumisse jõudes oli võimalik kõigepealt külakiigel kiikuda ja pärast seda õhtuoodet süüa. Talgutööde korras aitasime riisuda lehti. Tööle järgnenud õpitoas õppisime tundma erinevaid taimi, proovisime maitsta söödavaid taimi. Õhtu lähenedes panime magamisasjad ja madratsid valmis, küpsetasime endale lõkke peal õhtusöögiks vorste ja lõkkekartuleid ja saime veidi peitust mängida. Õhtu lõpetuseks käisime saunas.

Eve Tuisk, 6. mai 2024

Aasta jooksul ragistas Megaaju erinevates voorudes ajusid 64 võistkonda, neist õpetajate omi 5.

Reedel, 3. mail kuulutati välja võitjad ja jagati parimatele tunnustusi kolmes kategoorias: üldarvestuses, õpilaste arvestuses ja iga lennu parimatele.

Teade / VariaTähekese viktoriin
Raina Tiidovee, 3. mai 2024

Aprillikuu parimateks Tähekese tundjateks osutusid seekord 1.c klassist Maribel Aulik, 2.a klassist Tevin Kaljo ja 3.b klassist Madli Tuuling.

Artikkel / VariaKohtumine kirjanikuga
Kohtumine Aarne Mägiga / Gert LutterKohtumine Aarne Mägiga / Gert LutterAarne poolt koolile kingitud raamat / Merle Tustit
Merle Tustit, 29. aprill 2024

Enne vaheajale minekut oli kõikidel kolmandate klasside õpilastel ja õpetajatel suurepärane võimalus kohtuda raamatu „Maru lugu“ autori Aarne Mägiga.

„Maru lugu“ oli selle õppeaasta 3. klasside klassivälise kirjanduse loetud raamatute nimekirjas.

Et Aarne Mägi on meie oma kooli vilistlane ning teada-tuntud Kuressaare Teatri loominguline juht ja lavastaja, siis tekkis meil soov teada saada, kuidas on teatritöö kõrvalt saanud temast ka kirjanik.

Kristin Lauri ja Virge Lember, 23. aprill 2024

25.–29. märtsil külastasid Kuressaare Nooruse kooli 8.c klassi õpilased ERASMUS+ projekti„Kultuuridevahelised erinevused“ raames Sloveeniat. Täpsemalt Ptuj linna kooli OŠ Breg. Õpilastega olid kaasas Virge Lember, Kristin Lauri ja Anneli Meisterson.

OŠ Bregi kool on meile varasemalt hea partner olnud mitmes projektis, seega olime juba teadlikud, et tegemist on imeilusa linna ja lahkete võõrustajatega.

Gert Lutter, 18. aprill 2024

8.–14. aprillil toimunud liikumisrõõmu mõõduvõtus osales kokku 15 kooli. Nooruse kooli usinamad sammuseadjad olid kooliastmeti Aileen Metsniit, Albert Ormus ja Rasmus Klimov, lapsevanematest Merita Õigemeel ning õpetajatest Eve Tuisk.

Koolidevaheline liikumisvõistlus toimus juba 5. korda.

Tiffany Šaukštelite, 8.a, 17. aprill 2024

Ma käisin unustamatul seiklusel Kariibi mere piirkonnas, laevareisil Explorer of the Seas pardal.

Artikkel / VariaIn memoriam: Ilse Au
Malle Tustit, 9. aprill 2024

„Aeg enne Linnuteed, mis sulle antud,

on küll sinu oma;

kuid samas oluline neile,

kes su kõrval selles ajas.“

(V. Osila)

Lehekülg: /56 järgmine

Kuulutused

Galerii