üles
Teisipäev, 16. juuli 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

16. juuli

17. juuli

18. juuli

19. juuli

20. juuli

21. juuli

22. juuli

23. juuli

Töötajate sünnipäevad

18. juuli

23. juuli

Teade, Õppetöö, kuni 1. september 2024
Rubriik: Arvamus
Liselle Niit, 7.d klass, 25. juuni 2024

Olivia on 15-aastane tüdruk, kes just kolis uude linna. Ta on viimasel ajal imelikke unenägusid näinud ning ühel ööl nägi ta unes nelja poissi läbi viimas ühte sünget rituaali. Hiljem selgus, et needsamad poisid olid tema uued koolivennad.

Arabella Aus, 7.b klass, 18. juuni 2024

Raamat räägib 18-aastasest Emmast. Tüdruk on väga kaunis, enesekindel ja vahel ka õel. Oma tahtmise saamiseks võis ta vahel panna mängu ka enda ilu.

Kristiina Piipuu, 13. juuni 2024

Selle õppeaasta 3. klassidel oli põnev ujumisaasta. Sai pingutatud lõputesti sooritamiseks, õppisime, kuidas ja mida tasub teha merehädas. Kõige preemiaks õnnestus saada valituks Eesti Ujumisliidu iga-aastases ujumismütside jagamise kampaanias.

Miina Maria Tasa, 8.a klass, 13. juuni 2024

Raamat räägib tüdrukust nimega Isabella Swan, keda kutsuti Bellaks ja kes kolib Phoenixist oma isa juurde Forksi.

Forksi keskkoolis kohtub ta Edward Culleniga, kes muudab ta elu täielikut. Edwardil oli õnnestunud oma tõelist olemust algselt varjata, kuid Bella jõudis ta tumedale saladusele jälile. Bellal on raske mõista, et mida lähedasemaks ta Edwardiga saab, seda rohkem ta oma elu ohtu seab. 

Tiffany Šaukštelite, 8.a klass, 12. juuni 2024

Astuge sisse lummavasse maailma raamatus „Üks“, kus saate tuttavaks 16-aastaste Siiami kaksikute Grace'i ja Tippiga. Nende lugu pakub südantsoojendavat ja liigutavat seiklust, kus kõige olulisematena troonivad armastus ja sõprus.

Luisa Eist, 7.a klass, 7. juuni 2024

Parimad sõbrad Caddy ja Rosie, kes on üksteist lapsepõlvest saati teadnud, on alguses lahutamatud. Nende erinevused on neid lähedasemaks muutnud, kuid kui Caddy saab 16-aastaseks, hakkab ta soovima, et ta võiks veidi rohkem Rosie moodi olla: enesekindel, vaimukas ja huvitav. Siis ilmub nende ellu Suzanne, kes on ilus, rikutud ja salapärane – ning kõik muutub hulga keerulisemaks. Kui Suzanne’i minevik avalikuks muutub ja kui ta olevik selgemaks saab, taipab Caddy, kui palju üks väike pahategu lõbu võib valmistada. Kuid nii sõpruse kui ka taastumise külg on karmim, kui kumbki tüdrukutest taipab, ja Caddy hakkab aru saama, et kord allakäiguspiraalil liikudes pole võimalik peatuda.

Ramon Mägi, 9.c klass, 6. juuni 2024

Sport mängib minu elus suurt rolli. Mina isiklikult tegelen mitmete erinevate spordialadega, nagu suusatamine, jooksmine, maadlemine jne. Esimest korda pandi mind trenni, kui olin alles kolmeaastane – selleks trenniks oli judo. Näen, et nii noorelt spordiga alustamine on tulnud mulle igati kasuks nii praegustel treeningutel kui ka õppimisel ning on aidanud kaasa tervislikumale eluviisile.

Sandra Lii, 9.c klass, 4. juuni 2024

Astu maailma, kus maagia maksab mälestusi, ärkavad iidsed needused ja noor nõid peab navigeerima armastuse, ohtude ja saatuse ees. Autor Laura Thalassa juhib teoses tähelepanu erinevatele teemadele: identiteet ja mälu, armastus ja reetmine, kuskile kuulumine.

Luisa Lindau, 8.a klass, 31. mai 2024

Viis keskkooliõpilast on sunnitud minema karistustundi, sest kuidagi olid nende koolikottidesse sokutatud võõrad telefonid, millega olid süütult õpetajale vahele jäädud. Tund oli igav, aga see muutus sekundiga märuliks.

Arvamus / Õppetöö22 päeva lõpetamiseni
Jaana Puksa, 30. mai 2024

Reedel, 31. mail 2024 asuvad 9. klasside õpilased sooritama oma esimest põhikooli lõpueksamit – eesti keele ja kirjanduse eksamit. Sellele põnevale ja pingelisele etapile annavad oma mõtted kaasa 9. klasside juhatajad.

Melani Kivi, 8.a klass, 29. mai 2024

Minu valitud noorteromaan oli „Iiris“. Teoses rääkis tüdrukust, kelle nimi oli Allison, aga teda kutsuti Iiriseks. Tema isa oli vägivaldne ja ta ema oli surnud. Iiris oli üksik ning ta süüdistas ennast oma isa tegudes.

Marta Uussaar, 8.a klass, 27. mai 2024

Tüdruk, kes läheb ei tea kuhu ja on ei tea kes.

Triinu Kips, Kristiin Sooäär 9.d, 24. mai 2024

Üheksas klass on lõpule jõudmas ning meie üheksandikena kindlasti nõustume, et oleme sel aastal palju uut õppinud. Palusime kõigil lõpetajatel vastata küsitlusele, kuidas elada üle üheksas klass. Siin on mõned humoorikamad ja silmapaistvamad vastused.

Johannes Aus, 8.c klass, 24. mai 2024

Meie peatselt lahkuvad üheksandikud ning austatud külalised!

Suvi on kohe käes. Meil kõigil juba kibelevad jalad siit plehku panema ja nautima suvemõnusid. Aga võtaksin selle hetke, et kõneleda kõigi kaheksandike suu esindajana teile, meie kooli üheksandikele, paar sõna.

Gert Lutter, 24. mai 2024

Täna kõlab viimane koolikell meie üheksandikele. Jäänud on veel vaid viimane pingutus – konsultatsioonid ja eksamid ning juba 20. juunil kohtume kõik lõpuaktusel spordihoones.

Mida soovis Nooruse kooli 3. lennule tutiaktusel koolijuht Marit Tarkin?

Andra-Elizabeth Võeras, 24. mai 2024

„Verikambi“ on raamat ühest noortegrupist, kes metsa eksides leiavad ühe vana veski.

Nooruse Meridiaani toimetus, 23. mai 2024

Nooruse Meridiaani toimetusele laekus kiri, milles väljendatakse muret selle üle, kas koolilehes avaldatud sporditeemaliste artiklite vähesus peegeldab seda, et meie koolis ei hinnata tublisid sportlasi. Kahjuks on kõnesolev pöördumine anonüümne, seega vastame murelikule lugejale leheveergudel.

Matthias Vanamb, Maardu Gümnaasiumi arendusjuht, 22. mai 2024

Maardu Gümnaasium korraldas koolitusreisi Saaremaa kahte kooli: Kuressaare Nooruse Kooli ja Saaremaa Gümnaasiumi, eesmärgiga parandada Maardu Gümnaasiumi koolikorraldust ja sõlmida kokkuleppeid meie koolide vaheliseks õppekoostööks. Nendes kahes koolis tutvusime töökeskkonna ja innovatiivsete lahendustega ning saime värskeid ideid õppetöö korraldamisel.

Lehekülg: /39 järgmine

Kuulutused

Galerii