Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (19)
- n päeva lõpetamiseni (28)
- #muusikasoovitus (6)
- Koolilehe jõululood (9)
- Nädala kunstitöö (16)
- Suveseik (10)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Eesti päev (9)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
8. juuni
- Andero Tamm 4.c
- Andrus Maalman 5.b
- Geito Jermolov 9.d
- Lisbet-Lisete Vähi 7.b
- Mirjam Paimre 6.a
- Mirtel Paimre 6.a
9. juuni
- Hugo Patrick Saare 2.c
- Kirke Emili Mägi 6.b
11. juuni
- Veronika Petrova 4.c
12. juuni
- Deisy Klimov 8.c
- Ian Vares 5.b
- Ruben Tool 1.b
13. juuni
- Filip Viktor Vits 3.a
- Hanna-Loore Roosioks 7.d
- Marie Raun 7.b
- Uku Lember 4.c
14. juuni
- Keidi Zukker 5.b
- Sandra Kaiste 8.c
Töötajate sünnipäevad
11. juuni
- Arvi Tanila
Autor räägib raamatus tõelisest sõprusest, kiusamisest, usaldusest, armastusest ja koostööst. Autor tahab teada, kas kiusamine võib lahutada Lewist ja tema uut sõpra, kas armastus ja koostöö suudavad päästa maailma ja kas saab pidada oma onu usaldusväärseks sõbraks.
Tutiball – see oli sündmus, mida olin kaua oodanud ja mis tähistas minu põhikooli aastate lõppu. Öeldakse, et tutiball on viimane peatus enne täiskasvanuelu, kuid minu jaoks oli see ennekõike uue alguse sümbol. See õhtu täis tantsu, naeru ja unistusi andis mulle energiat ja otsusekindlust, et kasutada ära järgmised 28 päeva täielikult. Olen valmis seiklusteks ja väljakutseteks, mis mind ees ootavad gümnaasiumis.

Autor kõneleb teoses kolimise, surma-, kummituste, needuse-, hirmu- ja sõpruseteemadel. Ta otsib vastuseid küsimustele, mis juhtub, kui sa ei uuri enne majja sissekolimist, mis selles majas on juhtunud. Kui hea on see, kui saad oma vanematega hästi läbi ja nemad mõistavad sind ja sina neid. Autor jõuab järeldusele, et oma kodu jääb ikka kõige kallimaks kohaks, kus olla, elada.
Täna kõlas viimane koolikell Nooruse kooli teise lennu lõpetajatele. Tutipäevaaktusel tervitasid tutipäevalisi esimeste klasside õpilased, ühise etteastega esinesid kõik kaheksandikud, koolijuht Marit Tarkin ning sõna võtsid ka noorte endi kunagised 1. klasside õpetajad. Lõpetajate nimel kõneles Karl Vaha. 8. klasside mõtted seadsid kokku Jette Tiitus ja Tuule Kalamees. (Toim)

Raamat kõikidele, kes nagu Lucie pole veel iial kuulnud toksilise šoki sündroomist, kõikidele, kes usuvad ükssarvikutesse … või siis mitte.
„Reeglid ellujäämiseks mõrvarlikus seltskonnas“ – väga etteaimamatu ja müstiline lugu, mis pakub palju põnevust.
„Sa käid KG“ on esimene lugu ansambli Meie Poiss albumilt „Puhas Bronks“. Lugu räägib meie koolist ja koolielust.
„Kes iganes tappis Andie ja Sali, näitas, et on valmis seda uuesti tegema.“

Raamatu sõnum on, et kõik inimesed on erinevad ja kui teine inimene on sinust väga erinev, siis tundubki sulle, nagu ta oleks idioot, aga kui loed ja vaatad ning saad teada nende inimeste käitumisest rohkem, siis õpid neid ka paremini mõistma ja saad aru sellest, et kui sul on teine käitumine ja mõte, siis sellepärast ei ole see teine inimene mingi idioot.
„Harry Potter ja tulepeeker“ on kindlasti hea raamat tiinekatele.
„Mõnikord nagu tundub, et Bayview on ära neetud, saate aru?“
„HOIATUS: Lapsed! Armageddoni väljakutsumine võib olla ohtlik. Ärge püüdke seda kodus järele teha!“
„SAUN“ on teine lugu ansambli Meie Poiss albumilt „Puhas Bronks“. Lugu meenutab stiili, mida esitavad paljud popansamblid, näiteks Meie Mees.
Lugu jõudis minuni tänu sellele, et ootasin albumit pikemat aega, ja kui album lõpuks avaldati publikule, armusin ma sellesse kohe.

autovarguste müsteerium
„Ma ei usu, et su vend seda tegi, ja ma proovin seda tõestada.“

„Loomaaed pagasis“ – põnev, naljakas ja õpetlik.
Esmaspäeval, 10. aprillil oli meie kooli kolmanda kooliastme õpilastel võimalus osaleda loovkirjutamise töötoas, mille viis läbi VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder. Õpilaste ootused töötoale olid erinevad: oli neid, kes lootsid saada huvitavaid nippe erinevate tekstide kirjutamiseks, oli neid, kes soovisid saada õpetlikku kogemust. Pettuma ei pidanud keegi.
„Hüvasti, Eesti“ on lugu ansamblilt Vitamiin, mis lasti välja 1988. aastal. Selle loo vaikne ja kulgev instrumentaal on kohe alguses kaasahaarav ning tekitab nostalgiat, nagu elaks eelmisel sajandil.