üles
Neljapäev, 13. juuni 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

13. juuni

14. juuni

15. juuni

16. juuni

17. juuni

18. juuni

19. juuni

20. juuni

Töötajate sünnipäevad

17. juuni

19. juuni

Teade, Õppetöö, kuni 1. september 2024
Rubriik: Intervjuu
Reigo Mõlder, Taavet Tenno 9.d, 30. mai 2024

Kaitseväe aasta suurim õppus Kevadtorm 2024 toimus ajavahemikul 6.–17. maini Lääne-Eestis, täpsemalt Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal ning Viljandimaal Mulgi vallas. Sel aastal toimus Kevadtorm 19. korda. Ka Kuressaare Nooruse Kool andis oma panuse õppuse toimumisse, olles ühe kaitseväelaste grupi majutajaks.

Lisaks osales Kevadtormi tegevustes ka Joonas Tiitson 9.d klassist. Sama klassi õpilased Reigo Mõlder ja Taavet Tenno küsisid Joonaselt tema rolli ja kogemuse kohta Kevadtormil.

Külli Mänd, kunstiõpetaja, 27. märts 2024

Eesti Keele Instituut on ellu kutsunud programmi „Eesti keele õpe ja keeleõppe arendamine“. Keelelähetuse programmi raames on meie koolis toimetanud Maardu Gümnaasiumi kunsti-, esteetika-, arhitektuuri- ja disainiõpetaja Svetlana Atajants.

Kristin Lauri, 17. november 2023

Meie kooli õpilasesindus on nüüd juba üle kahe kuu toimetanud, saanud kogemusi ning alustanud ideede realiseerimisega. Kes on meie kooli õpilasesinduses, kuidas nad ise ennast tutvustavad? Nad teevad seda kolme küsimuse kaudu. Mis on minu roll õpilasesinduses? Mida saan teha, et Nooruse koolis oleks veel parem olla? Miks on hea olla õpilasesinduses?

Anu Liik, 13. oktoober 2023

Reedene päev on alati olnud tore: töönädal saab sellega ümber nii õpetajal kui õpilasel ja ees ootavad kaks vaba päeva. Meie majas on see päev veel topelt tore, sest siis ilmub majja Janno. Kui küsisin, milliseid mõtteid-tundeid tekitab temas sõnapaar „reedene rõõm“ (tunniplaani-nädalaplaani valguses), sain vastuseks: „Tunnen tõesti, et reede paneb minu nädalale punkti:) Ei saa just öelda, et ma Lümanda koolis aega mugavalt mööda saadan, aga reedene päev Nooruse koolis on lõpuspurdiga täiesti võrreldav.“

Kaisa Sau, 4. oktoober 2023

Noored Kooli programm tõi meie kooli mehist täiendust Siim Usina näol. Siim on väga mitmekülgne inimene ja õpetaja: Inglismaal juurat õppinud kaitseväelane, kes õpetab nii ajalugu, ühiskonnaõpetust kui ka liikumist. Uurisimegi Siimu käest, kuidas ta just meie toredasse kooli sattus ja kuidas tal siin läinud on.

Reet Lasn, 20. september 2023

Kuressaare Nooruse Kooli sattusin tööle pärast seda, kui ma uurisin erinevaid haridusasutusi ja leidsin, et Nooruse kool on tõeliselt innustav koht, kus saan jagada oma teadmisi ja kogemusi õpilastega ning aidata neil oma potentsiaali täielikult realiseerida. Kooli keskkond ja õppekava tundusid mulle väga sobivad minu pedagoogiliste põhimõtetega ning olin tõeliselt motiveeritud panustama õpilaste haridusse ja arengusse selles imelises koolis.

Eve Tuisk, 14. september 2023

Käesolevast õppeaastast pakub Nooruse kool 6. klassidele B-keelena ka prantsuse keelt. Kes sobiks teerajajaks veel paremini kui Marju Roberts – naine, kelle süda on Pariisi küljes kinni ja kellele endale tohutult meeldib prantsuse keele kõla.

Eve Tuisk, 6. september 2023

Kui Valeria 2016. aastal Kuressaare Gümnaasiumi lõpetas, kirjutasid klassikaaslased lennuraamatus tema kohta nii: „Valerial on realistlik maailmapilt. Ta teab väga hästi, et raha ei kasva puu otsas. Geniaalsete väljaütlemistega tark ja omapärane Isiksus ja seda tõepoolest suure algustähega. Ei karda ka häält tõsta, kui peaks olema vaja ennast või kedagi teist kaitsta. Jõulise ja kindla isiksusena suudab end igal pool kehtestada ning maksma panna. Väga tark tüdruk, uskumatu kirjanikuoskusega ning väga hea analüütik. Valeria persoon on niivõrd huvitav, et seda võikski avastama jääda.“

Möödas on seitse aastat ja Valeria on tagasi oma kodukoolis, et toetada õppimisraskustega laste õpet.

Intervjuu / Varia60 päeva lõpetamiseni
Galerii!
Eve Tuisk, 21. aprill 2023

Eesti keele proovieksam on tehtud, matemaatika proovieksam on veel ees, õige pea algaval vaheajal saab teha sisseastumistesti Saaremaa Gümnaasiumisse, juba mõnda aega saab viia sisseastumisdokumente Kuressaare Ametikooli. Mida tunnevad ja mõtlevad 9. klassi õpilased selles virvarris?

Triin Kald, 10. märts 2023

Pealinnast pärit Ingale on elu toonud põnevaid tööalaseid väljakutseid nii erinevatest lasteaedadest kui muusikakoolist. Lisaks on ta välja andnud ka lastelaulude kogumiku/plaadi „Präänik-Väänik“.

Üheks olulisemaks ja inspireerivaks kogemuseks peab Inga oma seotust rahvamajade ja kultuurikorraldusega, olles juhtinud viimased seitse aastat Laimjala rahvamaja.

Eve Tuisk, 7. detsember 2022

Kui saatsin novembri keskpaigas Toomas Takkise meiliaadressile (jah, ikka veel sellele Nooruse omale) intervjuuküsimused, kostis ta lustakalt, et ta tõesti proovib neile vastata – me olevat talle paraja hunniku pähkleid pureda saatnud.

Aga nagu kellavärk on vastused minu postkastis novembri viimasel päeval – täpselt nii, nagu kokku lepitud. Ja nagu arvata võis, on pähklid täiesti toomastakkiselikult puretud.

Jaana Puksa, Gert Lutter, 2. detsember 2022

Sel sügisel võis teisel korrusel uudistada meediaringi noorte loodusfotograafide Saamuel Vahteri ja Taavet Tenno pilte. Rasmus Sõmmer ja Sander Lõbus otsustasid teha asjaosalistega videointervjuu. Koos pandi kokku küsimused, mida looduspiltnikelt küsida, ning koos võeti intervjuu ka videole. Head vaatamist ning kohtumiseni juba järgmisel näitusel!

Stevelin Tamm, 15. november 2022

Augusti lõpus asus Kuressaare Nooruse Kooli praktikale 3. kursuse klassiõpetaja eriala üliõpilane ja meie kooli vilistlane Laura Nook, kes toimetas 1.a klassi juures oktoobri lõpuni. Kuidas tal läks?

Reet Lasn, 28. september 2022

„Tere! Mina olen Liisi, hakkan õpetama ühte sinu klassi poissi.“ Sellise hästi positiivse ja rõõmsameelse tervituse sain Liisilt. Istusime ja hakkasime kohe tööjuttu ajama. Kõigest muust ei jõudnudki rääkida. Nüüd on tore Liisist rohkem teada saada.

Triin Kald, 20. september 2022

Millest on tehtud väikesed tüdrukud? Suhkrust ja jahust ja maasikavahust.

Nooruse kooliga liitus sel sügisel mitme aine õpetaja Eliise Belinets – inglise filoloogist suhkrukunstnik.

Gert Lutter, 15. september 2022

Lisaks mitmele õpetajale alustas sügisest uuel töökohal ka kaks uut inimest halduspoolel. Kristiina Krikun on abiks sööklas ning Reena Rihkrand asus tööle ujula teenindajana.

Juba kevadel tuli tööle Niina Lember, kelle käe all saavad puhtaks esimese korruse klassiruumid, ja veidi varem alustas ujula teenindajana tööd ka Moonika Kasemets.

Uuringi neilt, kes nad on, mida teevad ja kuidas neil meie suures koolimajas läheb!

Jaana Puksa, 15. september 2022

Meie kooliperega liitus sel sügisel sotsiaalpedagoog Betti Truu, kelle töö on ka tema kutsumus. Lisaks armastusele pere ja töö vastu innustab Bettit muusika ja virgutab kvaliteetkohv.

Gert Lutter, 12. september 2022

Viljandimaalt väikese Tallinna-ringiga Saaremaale Nooruse kooli – matemaatikaõpetaja Gerly Leibenau võttis vastu uue väljakutse ja õpetab nüüd ka füüsikat.

Kooliajal ise püüdlikult tubli õpilane olnud Gerly tunneb ennast Saaremaal koduselt ning toimetab meeleldi aias. Tööle pakub vaheldust metsavaikuses ja oma mõtete keskel veedetud aeg.

Lehekülg: /18 järgmine

Kuulutused

Galerii