Teisipäev, 19. märts 2024

26. märts

Rubriik: Video
Gert Lutter, 16. jaanuar 2024

Enne jõuluvaheajale minekut toimus 7. detsembril Inspira kooliealiste laulu- ja tantsulaste aastalõpukontsert. Laval olid solistid, ansamblid, võimlejad ja loomulikult rahvatantsijad. Nüüd saad veidi meenutada ja video vahendusel kontserti uuesti vaadata.

Kohtume juba järgmisel nädalal Inspira lasteaiaealiste kontserdil!

Gert Lutter, 26. detsember 2023

Detsembrikuu hommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.

Nataliia ja Anzhelika Petrova, kes käib 3.b klassis loevad meile kõigepealt eestikeelse jõulusalmi ning siis ukrainakeelse tervituse rahust. Head kuulamist!

Kohtume jälle!

Gert Lutter, 24. detsember 2023

Mia-Loviise Ivalo ja tema ema Bret Paas loevad Mary Eleanor Wilkins Freemani muinasjutu "Jõulude uhke kostüümipidu".

Kohtume jälle!

Gert Lutter, 20. detsember 2023

Maris Rebel ja poeg Ants Laula 3.a klassist loevad meile tehisaru koostatud jõululookese!

Kohtume taas!

Gert Lutter, 17. detsember 2023

Eveli Nõgu koos tütarde Eia ja Etiga 4.a klassist loevad meile vahva loo verikäkist, kes tahtis hakata veganiks! Jutuke kannab pealkirja „Vegan verikäkk“ ja autoriks on Kristi Piiper.

Kohtume järgmisel nädalal!

Gert Lutter, 13. detsember 2023

Detsembrikuu muinasjutuhommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.

Sander Saarela 4.a klassist loeb meile koos isa Mikuga loo „Kinkimise rõõm“, mille autoriks on Helena Koch.

Kohtume pühapäeval!

Gert Lutter, 10. detsember 2023

Detsembrikuu advendihommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.

Sven Nordquisti raamatust „Pettsoni jõulud“ loevad meile Nora ja Tiia Org. Nora käib 4.c klassis.

Kohtume järgmisel nädalal!

Gert Lutter, 3. detsember 2023

Esimesena loevad Jane Mõistuse jutukese „Jõulutäht“ 4.a klassi õpilane Tristan ja Maret Tarvis.

Kohtume!

Eve Tuisk, 12. juuni 2023

Aasta lõpus tehakse ikka kokkuvõtteid ja vaadatakse tehtule tagasi. Seda tegid ka 8.c klassi õpilased, kes panid enda nägemuse eesti keele ja kirjanduse tundides tehtust videoklippide sisse.

Gert Lutter, 20. jaanuar 2023

Lumevaesesse aega kulub väga ära üks lumine jutuke ning sellega saadame videotervituse ka meie ukrainlastest lugejatele.

Ukraina muinasjutu väikese kuusepuu jõuludest loevad meile Nataliia Dotsenko ja Daria 2.a klassist ning Rodion 2.c klassist. Loo autor on Iryna Matsko.

Наталія Доценко разом з учнями 2-го класу Дар'єю Проценко та Родіоном Авраменком запропонували нашій увазі у рубриці „Різдвяні читання“ зказку української авторки Ірини Мацко „Різдво ялиночки“.

Head kuulamist!

Gert Lutter, 24. detsember 2022

Detsembrikuu hommikuid alustame kahel korral nädalas jõululugude kuulamisega, mida loevad meie kooli töötajad.

Jõululaupäeva hommikul kuulame Leelo Tungla jutustust „Vaesed jõulud, rikkad jõulud“. Seda loeb Tiina Kaup.

Toredat jutuvideot kuuleme-näeme veel ühel korral, aga seda juba uuel aastal!

Eve Tuisk, 21. detsember 2022

Jõuludeni on täpselt neli päeva, see tähendab, et lõpuks ometi on pühad käegakatsutavad. Nii muutuvad tunnidki teisemaks ja tegemised jõulusemaks. 9.b klass on juba täiesti pühademeeleolus. Klass on kaunistatud, piparkoogid küpsetatud ja söödudki juba ning oma jõuluootused on filmi sisse pandud. Üht neist jagame ka koolilehe lugejatega.

Gert Lutter, 21. detsember 2022

Viimasel koolipäeval loeb Andres Kolk meile ühe loo Krista Kumbergi raamatust „Selleks sõbrad ongi“. Suur lumi on küll läinud, aga sobilik lugu lumisesse jõuluaega ikkagi.

Kohtume veel jõululaupäeval, kui kuuleme selle aasta viimast lugu.

Gert Lutter, 19. detsember 2022

Detsembrikuu hommikuid alustame kahel korral nädalas jõululugude kuulamisega, mida loevad meie kooli töötajad koos oma lastega.

Täna jätkab Epp Kristel Tuisk lugu Tove Janssoni raamatust „Muumitroll“.

Kohtume kolmapäeval, kui kuuleme selle aastanumbri koolilehe viimast jõululugu!

Gert Lutter, 14. detsember 2022

8. detsembril toimunud huvikooli Inspira kontserdil „Jõulude ootel“ jätkus palasid igale maitsele – „Ukuaru valsist“ jõuluvorstini. Lavale astus 20 erinvat lauljat ja tantsijate kollektiivi, lisaks veel Inspira teatristuudio lavastatud vahesketšidega. Kuulda sai akordionipalasid, ansambleid, duosid ja triosid, näha sai rahvatantsu ning palju muud.

Kuulajana peab ütlema, et ei olegi veel nii vahvast ja kõrgetasemelisest Inspira kontserdist osa saanud. Õnneks saab nüüd video vahendusel kõiki ägedaid esinemisnumbreid uuesti vaadata. Head vaatamist ja kohtume juba 18. jaanuaril lasteaialaste talvekontserdil!

Gert Lutter, 14. detsember 2022

Järjekorralt viiendas artiklis loevad Eve ja Epp Kristel Tuisk meile Tove Janssoni raamatust „Muumitroll“.

Teist osa jutust kuulete juba esmaspäeval. Kohtume!

Gert Lutter, 12. detsember 2022

Neljandaks loevad meile Ellen Niidu jõululuuletuse Madli-Maria ja Anna Naulainen.

Toredat pühadenädala algust ja kohtume uue looga juba kolmapäeval!

Gert Lutter, 7. detsember 2022

Kolmanda päeva jõululoo Mauri Kunnase raamatust „12 kinki Jõuluvanale“ lugesid sisse Marit ja Miina-Ly Tarkin.

Kaunist pühadeaja jätku ning kohtume taas esmaspäeval!