Kolmapäev, 1. veebruar 2023

5. veebruar

Rubriik: Artikkel
Karola Kirss, Hanna Elise Aavik ja Sandra Kaiste, 8.c klass, 31. jaanuar 2023

Teise päeva mahtus peale suusatamise muidki sportlikke tegevusi. Igav siin laagris küll ei ole!

Kätriin Maiste, Eva-Lotta Orglaan, Kristiin Sooäär ja Laura Kolk 8.d klassist, 30. jaanuar 2023

Pühapäeva varahommikul startis bussitäis seiklushimulisi kaheksandikke Kääriku poole. Järjekordne talvelaager sai stardipaugu.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Sümmeetria / Helen PreiSümmeetria / Miina Liisa MartinSümmeetria / Melissa Sisas
Ene Pidmann, 27. jaanuar 2023

6.c klassi sümmeetriatehnikas tööd. Autoriteks on Helen Prei, Miina Liisa Martin ja Melissa Sisas.

Ülle Räim, 27. jaanuar 2023

Õpilaste kehaline aktiivsus langeb järsult nädalavahetusel, mil noored on koolipäevadega võrreldes märksa vähem aktiivsed.

Artikkel / VariaAabitsapidu
Aabitsapidu / Gert LutterAabitsapidu / Gert LutterAabitsapidu / Gert Lutter
Raina Tiidovee, 26. jaanuar 2023

Esimene klass lõpetab tavaliselt oma aabitsa ikka aabitsapeoga. Nii ka sel aastal.

Inna Vann, 23. jaanuar 2023

Hiina uus aasta algab igal aastal erineval kuupäeval – jaanuari lõpus või veebruari alguses.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Kunstitöö / Kirke NookKunstitöö / Harry Rudolf LõbusKunstitöö / Kristin Sanne Õun
Eliise Belinets, 20. jaanuar 2023

Tööde autorid on Kirke Nook ja Harry Rudolf Lõbus 9.b klassist ning Kristin Sanne Õun 9.c klassist.

Tiina Kaup, 20. jaanuar 2023

Hugo Vaheri „Vääna jäljeküttide“ kaks osa „Maa ja taeva vahel“ ning „Vana laagri saladus“ on meie kooli laste poolt väga hästi vastu võetud. Lugejaid leidub teisest klassist kaheksanda klassini. Aga on veel kaks sama põnevat raamatut, mida teile tutvustan.

Raina Tiidovee, 19. jaanuar 2023

Meie kooli esimeses kooliastmes õpib seitse klassi VEPA metoodika järgi. Igal aastal korraldab VEPA-tiim osalenud koolidele jõulukaartide konkursi. Ka sel aastal võtsid mõned meie klassid sellest osa.

Artikkel / PersonaaliaArva ära: XVI.I.MCMLXVIII
Teine kaunis tundmatu daam, 16. jaanuar 2023

Me ei tea, kuidas ta sellesse suhtub, aga ta oli naine ♀ oma viimases maises kehastuses. Sündis kusagil USA lõuna-keskosa territooriumil umbes aastal 1225. Tema elukutse oli keemik, alkeemik.

Kärol Sepp ja Anette Kuusk 9.a klassist, 16. jaanuar 2023

Iga tore ettevõtmine lõpeb ükskord. Reedel oli talvelaagri viimane päev, mis oli pisut erinev eelnevatest. Mis ja kuidas, sellest kirjutavad 9.a neiud.

Jaana Puksa, 15. jaanuar 2023

Mis iseloomustab Kuressaare Nooruse Kooli säravat saksa keele õpetajat? Kollased kummikud ja päikeseline naeratus! Tänast juubilari tervitavad ja iseloomustavad teda kõige paremini tundvad inimesed.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Talvine mets / Melani MaripuuTalvine mets / Tiffany ŠaukšteliteTalvine mets / Heidi Väli
Kristin Lauri, 13. jaanuar 2023

Lumi tuleb, lumi läheb. Talvise metsa ilu jääb! Tööde autorid on Melani Maripuu, Tiffany Šaukštelite ja Heidi Väli 7.a klassist.

Kätrin Tamira Kanemägi ja Emma Saar 9.d klassist, 13. jaanuar 2023

Neljapäev oli talvelaagri viimane täispikk päev. Jutud räägivad, et kohalik rahvas teab hästi saarlaste kohalolust Jõulumäel. Ka suusakeskuse rajameistritel pole väidetavalt ammu nii lõbus olnud – kui muidu suusatavad siinsetel suusaradadel vaid professionaalid, siis tänu Nooruse kooli 9. klassidele näeb nendel igasuguseid põnevaid stiile ja kukkumisi.

Mis täpsemalt kolmandal laagripäeval toimus, sellest annavad ülevaate 9.d klassi sulesepad.

Bretlin Brant 9.c klassist, 12. jaanuar 2023

Kui koolijuht kolmapäeval talvelaagrisse jõudis, olid suusatunnid juba alanud ja foorituled tubadele näidatud. Ühtegi suuska polnud selleks ajaks veel murtud. Mis päeva jooksul veel põnevat toimus, sellest kirjutavad 9.c klassi õpilased.

Sophia Peeters 9.b klassist, 11. jaanuar 2023

Teisipäeva, 11. jaanuari lõunaks jõudsid 9. klassid Jõulumäele talvelaagrisse. Jah, samasse paika, kus käidi neli aastat tagasi loovuslaagris. Seega pole imestada midagi, et noored olid elevil oma vanu tube nähes ja mitme aasta taguseid toredaid hetki meenutades. Enim rõõmu pakkus aga teadmine, et toidud on siin endiselt suurepärased.

Laagri esimese päeva telgitaguseid avavad 9.b klassi tüdrukud.

Gert Lutter, 11. jaanuar 2023

Oktoobri algusest kuni aasta lõpuni oli meil praktikal Lilian Porovart, kes õpib Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Nagu meil, tuli ka temal kokku puutuda väga erinevate ülesannetega, mida kõike koolitöös ette tuleb. Uurisin Lilianilt, kuidas praktika kokkuvõttes kulges.

Ülle Räim, 10. jaanuar 2023

Õppimist me unarusse ei jäta, kuid teeme seda nelja päeva vältel teistsugusel viisil. Õpime tundma teisi ja ennast. Liigume ja libiseme värskes õhus, rassime jõusaalis ja liugleme tantsupõrandal. Ragistame ajusid ja laseme loovusel lennata!