Laupäev, 28. mai 2022

2. juuni

Rubriik: Artikkel
Ene Pidmann, 27. mai 2022

Lõputöö „Lendu“. Autoriks on Emma Kruuser 9.a klassist. Tuult tiibadesse!

Melani Saat 7.b, 27. mai 2022

Kümme 7.a ja 7.d klassi õpilast osalesid Erasmus+ projekti „European Sustainable Tourism“ laagris Saksamaal, kus Eesti, Poola, Hispaania ja Saksamaa noored tutvustasid üksteisele oma piirkonna turismimarsruute, mis arvestaksid jätkusuutlikkust ja säästlikkust. Reisikaaslaste muljed kogus kokku Melani Saat.

Annely Oolup, 26. mai 2022

16. mail toimusid meie kooli staadionil esimesed Nooruse kooli kergejõustiku meistrivõistlused. Võistlus oli individuaalne ja osaleda võisid kõik soovijad 4.–9. klassini. Aladeks 60 m jooks, kaugus- ja kõrgushüpe, pallivise (4.–7. klass), kuulitõuge ja odavise (8.–9. klass) ning 300 m jooks. Selgusid esimesed Nooruse kooli meistrid kergejõustikus.

Geito Jermolov 8.d, 25. mai 2022

On 6. mai õhtu. Kell on 10 läbi. Tegevuskaardid on kolmel mängijal käes. Põrandal nupud liiguvad. Mängulaua ümber istuvad Geito Jermolov, Kätlin Tamm ja Kätriin Allik. Pinge tõuseb. Kas nad jõuavad kolmekesi kõik viirused mängulaualt eemaldada ning mängu võita?

See on üks lugu minust ja minu sõpradest üheksandas klassis. Selle loo käigus sain ma päriselt teada, kui tihedalt on omavahel seotud Nooruse kooli 1. lend. Nimelt nägin tol õhtul videoid suusalaagrist ja sellest, mis teie, üheksandikud, seal tegite. Kuid niivõrd oluline pole mitte see, mida ma nendes videotes nägin, vaid see, mida ma tajusin – te olete ühtne lend. Ma nägin, et te saate üksteisega väga hästi läbi.

Sander Suurhans, 25. mai 2022

18. mail toimusid Rakveres Eesti Koolispordi Liidu kergejõustiku võistlused. Meie kool võistles I liigas ning saavutas 6.–9. klasside kokkuvõttes tubli kolmanda koha, jäädes napilt alla Rakvere Reaalgümnaasiumile ja Tallinna Reaalkoolile. Ilm oli võistlusteks ning heade tulemuste saavutamiseks suurepärane. Ja sellega said meie noored ilusti hakkama.

Tiina Kaup, 24. mai 2022

... ehk suvelugemist suurtele ja väikestele! Suvelugemise soovituseks on Markus Saksatamme „Ulakas Vorst ja nutitelefon“, Kadri Hinrikuse „Elevant“ ja Keitlin Priilinna raamat „Ta ei teinud seda“. Head lugemist!

Ene Pidmann, 21. mai 2022

Käsitöö õuesõppetunnis valmisid taimeseaded! Tööde autorid on Saara Kirs ja Kärol Sepp 8.a klassist, Saga Elisabeth Fiedler 6.c klassist ja Karole Lember 6.c klassist.

Alex Pärnoja 6.b, 21. mai 2022

Õuesõpe – iga laps armastab seda kevade lõpus ja suve alguses, sest terve klassiga saab imetleda ilusat ilma ja loodust enda kõrval ja ka õppida värskes õhus. Loomulikult kõik oleneb sellest, mida õpetaja annab teha õues: kas mingit vaatamisülesannet või peab näiteks otsima ja pildistama midagi kooli läheduses või lihtsalt mingit tööd. Õuesõpe on ka tervisele kasulik, sest päikesest saad lisa D-vitamiini ja värskes õhus olemine äratab sind unnejäämisest üles ja ka oled palju aktiivsem.

Marite Sepp 4.a, 20. mai 2022

Kolmapäeval, 18. mail külastasime 4.a klassiga Mihkli talumuuseumi regilaulupäeva. Hommikul oli koolis kaks tundi ja kolmandal tunnil sõitsime bussiga Vikile Mihkli talumuusemisse. Kokku oli tulnud palju regilauluhuvilisi Saaremaa eri koolidest.

Artikkel / KlassiloodKevad 3.a klassis
Inga Engso, 19. mai 2022

Tere, kallis kevad! Oled mulle alati rõõmuks olnud oma kaunite lilledega. Nii arvab Gretel.

Loe ka teiste 3.a klassi laste mõtteid kevadest.

Anne Keerberg, 19. mai 2022

Sel õppeaastal on rahvusvaheline tegevus olnud Kuressaare Nooruse koolis eriti vilgas, käimas on ligi 20 Eramsus+ ja NordPlus programmi projekti, kõige tihedam on praegune maikuu, kus erinevates riikides rändleb kuus õpilaste-õpetajate gruppi ning kahe projekti seltskond on külas meie koolis.

Therese Käen 9.c, 18. mai 2022

Ratsutamine ei ole minu jaoks ainult spordiala, see tähendab mulle midagi enamat. Hobustega tegelemine, nende eest hoolitsemine, nende mõistmine – see on põhjus, miks ma ratsutan.

Ene Pidmann, 14. mai 2022

Mälestus varakevadest. Töö autoriks on Kristel Salda 7.b klassist.

Artikkel / Õppetöö4.a linnulauluhommik
Liisa Heina 4.a, 13. mai 2022

Möödunud neljapäeva varahommikul käis 4.a klass koos Karl Jakob Toplaane ja Martin Vesbergiga Kuressaare linnapargis linnulaulu kuulamas ja linde vaatlemas.

Artikkel / KlassiloodPurjetama? Purjetama!
Purjetama! / Inna VannPurjetama! / Inna Vann
Inna Vann, 12. mai 2022

Sel nädalal käis 2.c klass esimest korda purjetamise tunnis.

Nüüd saame lugeda õpilaste mõtteid.

Katrin Liiv, 11. mai 2022

1.–6. maini toimus Erasmus+ projekti „Teachers and Students are Experiencing the Meaning of STEM“ viimane kokkusaamine projektipartneritega Bulgaariast, Sitsiiliast, Portugalist, Leedust ja Türgist. Meie koolist osalesid kohtumisel seitsmendate klasside õpilased Tuule Kalamees, Taavet Tenno, Sandra Kaiste ja Aleksandra Vahter. Meid võõrustas Leedu Jonava linna Raimundo Samulevičiaus Progymnasium ja seekordne kohtumine kandis pealkirja „Be a part of the solution not a part of the pollution“.

Artikkel / PersonaaliaTulin, nägin ja võitsin
Reet Lasn, 10. mai 2022

14. märtsist on meie majas praktikal kooli vilistlane Brenda Brant. Mul on olnud äärmiselt meeldivad kaks kuud töötada koos Brendaga. Nüüd, kus praktika lõpuni jääb ainult nädal, mõtiskleb Brenda, kuidas läks.

Anu Liik, 9. mai 2022

Prantsuse kirjaniku Jules Verne'i raamatus „Viieteistkümneaastane kapten“ peab laevapoiss Dick Sand kapteni hukkumise tõttu ise laeva juhtima hakkama. Ameerika ranniku asemel satub purjekas hoopis Aafrikasse, kuid peale paljusid ohtlikke seiklusi jõutakse lõpuks siiski kodusadamasse. Sama pealkirjaga loo kirjutas Lisanna.