Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (24)
- Koolilehe jõululood (9)
- Nädala kunstitöö (16)
- Suveseik (10)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Eesti päev (9)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
1. veebruar
- Grettel Rohi 6.a
- Ivan Sechyn 6.c
2. veebruar
- Karl Koppel 8.c
- Miko Erlenbach 2.c
- Veronika Hrechen 7.d
3. veebruar
- Linell Leppik 5.c
4. veebruar
- Meleri Piik 5.b
5. veebruar
- Gregor Kiider 5.b
- Liisi Mandel 5.a
- Melissa Jõeveer 4.c
- Morris Püüa 4.b
7. veebruar
- Daria Moreva 7.d
- Eleriin Raamat 9.d
- Kessu Hollo 8.a
- Sondra Imogen Solveig Rahu 5.c
8. veebruar
- Glen Stefan Kivi 1.c
- Tristan Tarvis 3.a
Töötajate sünnipäevad
1. veebruar
- Terje Vinn
3. veebruar
- Andres Kolk
5. veebruar
- Niina Lember*
Teise päeva mahtus peale suusatamise muidki sportlikke tegevusi. Igav siin laagris küll ei ole!
Pühapäeva varahommikul startis bussitäis seiklushimulisi kaheksandikke Kääriku poole. Järjekordne talvelaager sai stardipaugu.
6.c klassi sümmeetriatehnikas tööd. Autoriteks on Helen Prei, Miina Liisa Martin ja Melissa Sisas.

Õpilaste kehaline aktiivsus langeb järsult nädalavahetusel, mil noored on koolipäevadega võrreldes märksa vähem aktiivsed.
Esimene klass lõpetab tavaliselt oma aabitsa ikka aabitsapeoga. Nii ka sel aastal.
Hiina uus aasta algab igal aastal erineval kuupäeval – jaanuari lõpus või veebruari alguses.
Tööde autorid on Kirke Nook ja Harry Rudolf Lõbus 9.b klassist ning Kristin Sanne Õun 9.c klassist.

Hugo Vaheri „Vääna jäljeküttide“ kaks osa „Maa ja taeva vahel“ ning „Vana laagri saladus“ on meie kooli laste poolt väga hästi vastu võetud. Lugejaid leidub teisest klassist kaheksanda klassini. Aga on veel kaks sama põnevat raamatut, mida teile tutvustan.
Meie kooli esimeses kooliastmes õpib seitse klassi VEPA metoodika järgi. Igal aastal korraldab VEPA-tiim osalenud koolidele jõulukaartide konkursi. Ka sel aastal võtsid mõned meie klassid sellest osa.

Me ei tea, kuidas ta sellesse suhtub, aga ta oli naine ♀ oma viimases maises kehastuses. Sündis kusagil USA lõuna-keskosa territooriumil umbes aastal 1225. Tema elukutse oli keemik, alkeemik.
Iga tore ettevõtmine lõpeb ükskord. Reedel oli talvelaagri viimane päev, mis oli pisut erinev eelnevatest. Mis ja kuidas, sellest kirjutavad 9.a neiud.

Mis iseloomustab Kuressaare Nooruse Kooli säravat saksa keele õpetajat? Kollased kummikud ja päikeseline naeratus! Tänast juubilari tervitavad ja iseloomustavad teda kõige paremini tundvad inimesed.
Lumi tuleb, lumi läheb. Talvise metsa ilu jääb! Tööde autorid on Melani Maripuu, Tiffany Šaukštelite ja Heidi Väli 7.a klassist.
Neljapäev oli talvelaagri viimane täispikk päev. Jutud räägivad, et kohalik rahvas teab hästi saarlaste kohalolust Jõulumäel. Ka suusakeskuse rajameistritel pole väidetavalt ammu nii lõbus olnud – kui muidu suusatavad siinsetel suusaradadel vaid professionaalid, siis tänu Nooruse kooli 9. klassidele näeb nendel igasuguseid põnevaid stiile ja kukkumisi.
Mis täpsemalt kolmandal laagripäeval toimus, sellest annavad ülevaate 9.d klassi sulesepad.
Kui koolijuht kolmapäeval talvelaagrisse jõudis, olid suusatunnid juba alanud ja foorituled tubadele näidatud. Ühtegi suuska polnud selleks ajaks veel murtud. Mis päeva jooksul veel põnevat toimus, sellest kirjutavad 9.c klassi õpilased.
Teisipäeva, 11. jaanuari lõunaks jõudsid 9. klassid Jõulumäele talvelaagrisse. Jah, samasse paika, kus käidi neli aastat tagasi loovuslaagris. Seega pole imestada midagi, et noored olid elevil oma vanu tube nähes ja mitme aasta taguseid toredaid hetki meenutades. Enim rõõmu pakkus aga teadmine, et toidud on siin endiselt suurepärased.
Laagri esimese päeva telgitaguseid avavad 9.b klassi tüdrukud.

Oktoobri algusest kuni aasta lõpuni oli meil praktikal Lilian Porovart, kes õpib Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Nagu meil, tuli ka temal kokku puutuda väga erinevate ülesannetega, mida kõike koolitöös ette tuleb. Uurisin Lilianilt, kuidas praktika kokkuvõttes kulges.
Õppimist me unarusse ei jäta, kuid teeme seda nelja päeva vältel teistsugusel viisil. Õpime tundma teisi ja ennast. Liigume ja libiseme värskes õhus, rassime jõusaalis ja liugleme tantsupõrandal. Ragistame ajusid ja laseme loovusel lennata!