üles
Neljapäev, 8. juuni 2023
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

8. juuni

9. juuni

11. juuni

12. juuni

13. juuni

14. juuni

Töötajate sünnipäevad

11. juuni

Teade, Õppetöö, kuni 31. august 2023
Rubriik: Artikkel
Grete Pihl, 8. juuni 2023

Nii oligi. Kui 6.c laupäeva hommikul koolimajja jõudis, polnud tunnid alanud. Kuid peagi kutsus kooliõpetaja nad klassituppa, käskis neil olla hoolsad ja korralikud ning seadis nad pinkidesse istuma. Tunnid algasid: lugemine, rehkendamine, piiblilood, kodumaa-teadus, laulmine. 6.c oli sattunud Arno, Teele, Tootsi, Kiire, Tõnissoni koolimajja.

Artikkel / VariaSTfilms esitleb!
Youtube video!
Jaana Puksa, Gert Lutter, 8. juuni 2023

Meediaringi õpilaste lemmiktegevus on videokaameraga koolimaja ümbruses seiklemine. Saamuel Vahter 7.d klassist ringitunni lisamotivatsiooni selleks ei vaja ja tunneb end ühtmoodi koduselt nii filmimisel, monteerimisel, stsenaariumi väljamõtlemisel kui ka näitlemisel.

Tema loomingut saame edaspidi veel kindlasti rohkem näha! Siinkohal aga jagame ühte tema lühifilmidest, mis kannab pealkirja „Janune mees“.

Epp Kristel Tuisk, 7.b klass, 5. juuni 2023

Kui Nooruse kooli kodutütred 26. mail Märjamaale jõudsid, olid sealsed noorkotkad juba platsis. Meid tervitati soojalt ja põnevad tegevused hakkasidki pihta. Laagri põhilised juhendajad olid küll Kermo Niinemäe (rühmajuht) ja Uku Seiler (rühmajuhi abi), aga Maret (Märjamaa noortejuht) oli ka abiks.

Saime terve nädalavahetuse kestnud laagris magada jaotelgis, teha seljakotti käepärastest vahenditest, tutvuda Märjamaa noorkotkastega, teha tuulekella, käia rabamatkal, ööhäire ajal taimi tuvastada ja morsekoodi edastada. Lisaks sai tehtud rividrilli, mis oli mõne meie rühma tüdruku lemmiktegevus laagris.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Kingisadu / Ennar TalvikKingisadu / Eleanor LeedoKingisadu / Liselle Niit
Ene Pidmann, 3. juuni 2023

Perspektiiviõpetuse teemana joonestatud ja kujundatud kingisadu meie kooli sünnipäevaks. Autoriteks Ennar Talvik ja Eleanor Leedo 7.c klassist ning Liselle Niit 6.c klassist.

Artikkel / Varia19 päeva lõpetamiseni
Jaana Puksa, 1. juuni 2023

Reedel, 2. juunil 2023 asuvad 9. klasside õpilased sooritama oma esimest põhikooli lõpueksamit – eesti keele ja kirjanduse eksamit. Sellele põnevale ja pingelisele lõpuspurdile annavad oma mõtted kaasa 9. klasside juhatajad.

Eve Tuisk, 1. juuni 2023

Maailmalõpp saabub siis, kui Triin närvi läheb. Ta on hästi püüdlik ja kohusetundlik, aga vahel muretseb ka ülearu. Tore tüdruk, kes on hästi sõbralik, sportlik ja ilus ka – Lepatriinu, kelle täpid panevad alati naeratama. Mängib hästi võrku.

Nii iseloomustasid Triinu klassikaaslased Kuressaare Gümnaasiumi 12.c klassist mitu head aastat tagasi, kui Triin hakkas KGd lõpetama. Kuidas näevad Triinu kolleegid ja õpilased täna, kui ta tähistab oma juubelit?

Reet Lasn, 1. juuni 2023

Juba teist aastat istutavad 3.a ja 8.d klass koos lilli. Laste meelest oli see üks toredamaid tegevusi sel kevadel.

Kas teadsid, et peiulill ehk tageetes kasvab looduslikult nii Mehhikos kui ka mujal Kesk-Ameerikas. Peiulill on võimeline eemale peletama kahjurputukaid. Aga meie istutasime nad ikka ilu pärast.

Kristel Paju, 31. mai 2023

22. ja 23. mail käisid neljandad klassid õppereisil Läänemaal.

Helle Rand, 31. mai 2023

Reedel, 26. mail esinesid kooli aulas meile koorid ja rahvatantsijad, et peomeeleolu tekitada ka saali kogunenud publikule.

Nataliia Dotsenko, 31. mai 2023

Meie kooli Ukraina õpilased käisid õppereisil Tartus. Lapsed said tutvuda ERMi väljapanekutega, uudistada AHAA teaduskeskust ning isegi Emajõel laevaga sõita! Mida lapsed arvasid, saad lugeda siit.

Annely Oolup, 30. mai 2023

Maikuu jooksul toimus mitu kergejõustikuvõistlust nii maakonnas kui vabariigis. Meie kooli kiiremad jooksjad, hüppajad, viskajad, tõukajad ja heitjad said  juurde palju võistluskogemusi, meeskonnaga tegutsemise oskusi ning ületati kindlasti ka  oma isiklikke rekordeid.

Ülle Räim, 29. mai 2023

Hingamine on tähtis kõikides elu osades - olgu see sportimine, sõjaväe asjad, sukeldumine või avalikult esinemine. Alati aitavad hingamise tehnikad pinget alandada.

Artikkel / VariaNädala kunstitöö
Lilled / Lisette LooLilled / Karoli ReinartLilled / Travis Tiitus
Kristin Lauri, 26. mai 2023

7.d klassi õpilaste värviküllased lillekompositsioonid, mille autoriteks on Lisette Loo, Karoli Reinart ja Travis Tiitus.

Katrin Liiv, 26. mai 2023

Ka neljas päev algas laagrikorra kohaselt hommikuvõimlemisega, mida seekord viisid läbi 5.c tüdrukud Linell Leppik ja Heleena Maria Aas. Ilus päikesepaisteline ilm soosis igati õuetegevusi, nii said 5.a ja 5.b klass matkarajal elusloodusega tutvust teha, 5.c meisterdas vannipalle ja õppis määrama taimi. Eluliste oskuste omandamiseks toimusid esmaabi õpitoad ja erinevate sõlmede tegemise koolitused. Päeva mahtusid sportlikud töötoad liivaväljakul jalgpallireegleid õppides ja kettagolfi harjutades.

Kersti Kirs, 25. mai 2023

Kahel maikuu reedesel hommikul kohtusid kaheksandikud inglise keele tunnis Zoomi vahendusel Zaporizhzhia Gymnasiumi õpilastega, kes Ukraina keerulise olukorra tõttu ühinesid meiega oma kodudest.

Artikkel / Klassilood3.a klassi kevadetulek
Reet Lasn, 24. mai 2023

3.a klassi kevadetulek saabus lillede ja luuleridadega ...

Virge Lember, 23. mai 2023

Kaasahaaravad küsimused, pingeline võistlus ja silmapaistvad saavutused – nii võiks iseloomustada lõppevat mälumänguhooaega, milles nägime osalemas rohkem võistkondi kui kunagi varem. Kõik osalenud võistkonnad väärivad suurt kiitust, sest olite tõeliselt vapustavad! Kuid mõned teist paistsid eriti silma.

Artikkel / KlassiloodMutukad-putukad!
Mutukad! / 2.c klassMutukad / 2.c klass
Anu Rand, 23. mai 2023

2.c klassi õpilaste meisterdatud kevadrüüdes mutukad.

Lehekülg: /145 järgmine

Galerii