Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (45)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
17. september
- Emili Johanson 4.c
- Karl Jalak 2.b
- Laureen Valdmets 6.c
- Loore Mai 3.a
- Melani Fedorov 9.c
- Regan Leemet 5.c
18. september
- Elisabeth Sau 1.a
19. september
- Fredi Reinart 5.c
- Ingrid Sepp 7.b
- Madelin Nigol 6.c
- Robin Lepisto 6.a
20. september
- Emili Jõeveer 5.b
- Grete Jakobson 7.a
21. september
- Karlis Oja 3.b
22. september
- Ramon Klimov 2.a
23. september
- Genneth Armuand 5.b
- Loviise Tamm 5.a
- Mirel Mirete Meinart 3.c
- Ott Peeter Tuisk 7.c
24. september
- Jaak Laula 7.b
- Ranol Leemet 9.c
- Rosanna Kirsiliis Tiitson 5.a
Töötajate sünnipäevad
21. september
- Marit Tarkin
- Marvi Mäeots*
- Merle Sullakatko
22. september
- Anu Liik
24. september
- Brenda Brant
- Gert Lutter
28. augustil said Saaremaa õpetajad kokku Nooruse koolis, et koos minna kosmoseteemalisele missioonile.
... , st need pole midagi kivisse raiutut. Need ununevad, muunduvad ning selleks, et õpioskused ei kaoks, peab ikka ja jälle neid meelde tuletama, siduma isikliku kogemuse ja varasema teadmisega. Õpioskused peavad olema kasutatavad ka iseseisvalt ja aineteüleselt. Just sellised mõtted kõlasid reedel, 23. augustil Tallinnas Lasnamäe Gümnaasiumis, kus kohtusid erinevate koolide õpetajad üle Eesti, et osaleda ennastjuhtiva õppija toetamise programmi avaseminaris. Nimetatud õpiringid on loonud Noored Kooli programm koostöös Heateo Haridusfondi ja Tallinna Ülikooliga.
Uue kooliaasta esimene tööpäev möödus Arutleva Kooli meeskonnal Tallinnas plaane pidades ja uusi teadmisi ammutades. Kohtuti 10 pilootprojektis osaleva kooli meeskondadega ja programmi eestvedajatega.
Erasmus + projekti ja Saaremaa valla uue õpetaja stipendiumi toel avanes mul võimalus 29. aprillst kuni 4. maini osaleda Kanaari saarestiku suurimal saarel Tenerifel õpetajate koolitusel. Kogemuslikul õppel põhinev koolitus andis mulle võimaluse õppida ja avastada Tenerife imelist loodust ning huvitavat ajalugu.
7. juunil kogunes kogu koolipere programmi Arutlev Kool raames Eesti Väitlusseltsi poolt läbi viidud koolitusele.
7. mail toimus esimene Nooruse kooli vaimse tervise teemaline veebiseminar. Eelkõige lapsevanematele mõeldud seminaril kõnelesid meie HEV-koordinaator Valeria Liigsoo-Luige ja Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse juhtumikorraldaja Monika Sarapuu.
Kohtumist saab uuesti vaadata siitsamast.
Aprillikuu esimesel reedel käisid kaheksandad klassid erinevatest Saaremaa koolidest spordihoones mereteemalisel koolitusel „Meri ja mina ka!“. Kokku oli kuus töötuba ning nendest ja oma muljetest veidi täpsemalt 8.a klassi õpilaste pilgu läbi.
4.–8. märtsini olime töövarjuks Poola koolis Zakręt Bilingual Smart School. Tegemist on 8-klassilise erakooliga, mille juures tegutseb ka lasteaed. Smart School kaubamärk võeti Poolas kasutusele aastal 2011, mil käivitati esimene kool Zamośćis. Varssavi Zakręti kool avati 2015. aastal.
4.–5. oktoobril toimus Tartus Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar „Vunki juurde koostööle!“.
Haridusdisaini keskuse eestvedamisel võeti analüüsiks ja edendamiseks teema "Organisatsiooni kultuur ja toimiv meeskond selles". Kahe päeva jooksul toodi välja probleemid organisatsioonis, nende mõju ja põhjused.
Lõimede sättimine kangaspuudele on olnud aastasadu põlvest põlve edasi kantud võtmeoskus, et kangast kududa ja kauneid mustreid luua. Nii ka koolis, lõiming on väärtus, mis luuakse ainete omavahelisel põimimisel, et õpilastel oleks lihtsam õpitut mõista ja ainetevahelisi seoseid märgata. Möödunud nädalal osalesid meie õpetajad koos kolleegidega erinevatest koolidest lõiminguteemalisel koolituspäeval, millega võeti ühtlasi kokku kolm aastat kestnud Erasmus+ projekt MARKA.
6.–10. märtsil käisid kaheksa meie kooli õpetajat ja töötajat Erasmus+ õpirändel Kopenhaagenis. Kohtuti konsultatsioonifirma Resonans partneri David Juliga ning külastati Kopenhaageni rahvusvahelist kooli (Copenhagen International School).
Hurraa, jälle kooli! 4. jaanuaril alustasid Nooruse kooli õpetajad uut aastat. Öeldakse ju ikka – millised on aasta esimesed päevad, selline tuleb ka ülejäänud aasta. Meil tuleb see õnneks õppimise, arenemise ja liikumise tähe all. Alustasime usinalt ainekavade uuendamisega, tuletasime meelde mõned olulised nüansid Stuudiumis ja osalesime Epp Adleri mõtestusseminaril Arensburg Boutique Hotel & Spa konverentsisaalis. Lisaks jagasime kogemusi Ruila põhikooli õpetajate ja töötajatega.
1.–6. maini toimus Erasmus+ projekti „Teachers and Students are Experiencing the Meaning of STEM“ viimane kokkusaamine projektipartneritega Bulgaariast, Sitsiiliast, Portugalist, Leedust ja Türgist. Meie koolist osalesid kohtumisel seitsmendate klasside õpilased Tuule Kalamees, Taavet Tenno, Sandra Kaiste ja Aleksandra Vahter. Meid võõrustas Leedu Jonava linna Raimundo Samulevičiaus Progymnasium ja seekordne kohtumine kandis pealkirja „Be a part of the solution not a part of the pollution“.
Üle-eelmisel nädalal külastasid meie kooli õpilased ja õpetajad Bulgaariast, Portugalist, Türgist ja Leedust seoses Erasmus+ projektiga „Teachers and Students Experiencing the Meaning of STEM“. Projekti eesmärgiks on tõsta projektis osalejate teadlikkust globaalsetest probleemidest ning ökoloogiast. Seekord oli teemaks valgusreostus. Saime teadmisi erinevate maade valgusreostuse probleemide kohta, esitlesime Saaremaa ja Eesti kohta oma nägemust valgusreostuse esinemisest. Nädala jooksul näitasime külalistele meie kodusaart ning tutvustasime oma kultuuri. Kõige põnevam osa oli, et külalistega saime suhelda ainult inglise keele vahendusel.
22.–23. oktoobril käisid Saare maakonna emakeeleõpetajad koolitus- ja kultuurireisil Viljandis. Esimesel päeval arutlesime tulihingeliselt lugemisteemadel ning mõtisklesime, kuidas õpilasi särasilmselt lugema panna. Õhtul külastasime Ugala teatri etendust „Leskede kadunud maailm“, millele järgnes spontaanne kahetunnine vestlusõhtu nähtu üle. Võite vaid ette kujutada, kui põnevad filosoofilised arutelud tekivad, kui viisteist emakeeleõpetajat hoogu satuvad. Teisel päeval külastasime Viljandi Pärimusmuusika Aita ning Ugala teatri lavataguseid ruume koos teatrijuhi Garmen Taboriga.
Septembri lõpus külastasid Nooruse kooli rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames külalised kuuest riigist. Kohtumine kandis alapealkirja „Green Roads“ (rohelised teed).
Keskkonnasõbraliku robootikaga tegelevad selles õpirände projektis kokku 6 riigi õpilased. Igas osalevas riigis toimuvatel kohtumistel on ka vastavalt oma fookusteema: Portugalis – sinine ookean, Türgis – rohelised kodud, Eestis – rohelised teed, Poolas – sinine taevas, Lätis – rohelised koolid, Kreekas – roheline loodus.
18. septembri varahommikul kell 6 algas Nooruse kooli 8 õpilase ja 3 õpetaja reis Rumeeniasse õpilasvahetuse projekti „Our future life in digital world“ raames. Sihtkohta – Oneștisse – jõudmine oli tõeline seiklus, selleks oli vaja bussi, praami, kahte lennukit ja kahte rongi ...