Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (32)
- Koolilehe jõululood (10)
- Suveseik (16)
- n päeva lõpetamiseni (30)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Eesti päev (9)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
8. detsember
- Sander Ringvee 9.a
9. detsember
- Alex Kesküla 7.d
- Karl-Reedik Ojaäär 6.a
- Liselle Niit 7.d
- Victoria Amanda Aavik 4.a
10. detsember
- Elisabeth Koiduste 3.c
- Kevin Treu 7.a
- Miina Maria Tasa 7.c
11. detsember
- Trinette Välisson 8.a
12. detsember
- Aron Väli 6.c
- Mariana Hrechen 3.a
- Ramon Mägi 9.c
- Steven Parts 6.c
13. detsember
- Sofia Sadam 4.b
14. detsember
- Brendon Reinmägi 9.b
- Emma Piipuu 6.b
15. detsember
- Friida Rand 1.a
- Grethel Orumaa 1.b
- Kristella Rauniste 3.b
Töötajate sünnipäevad
9. detsember
- Anu Rand
14. detsember
- Anne Keerberg
4.–5. oktoobril toimus Tartus Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar „Vunki juurde koostööle!“.
Haridusdisaini keskuse eestvedamisel võeti analüüsiks ja edendamiseks teema "Organisatsiooni kultuur ja toimiv meeskond selles". Kahe päeva jooksul toodi välja probleemid organisatsioonis, nende mõju ja põhjused.

Lõimede sättimine kangaspuudele on olnud aastasadu põlvest põlve edasi kantud võtmeoskus, et kangast kududa ja kauneid mustreid luua. Nii ka koolis, lõiming on väärtus, mis luuakse ainete omavahelisel põimimisel, et õpilastel oleks lihtsam õpitut mõista ja ainetevahelisi seoseid märgata. Möödunud nädalal osalesid meie õpetajad koos kolleegidega erinevatest koolidest lõiminguteemalisel koolituspäeval, millega võeti ühtlasi kokku kolm aastat kestnud Erasmus+ projekt MARKA.

6.–10. märtsil käisid kaheksa meie kooli õpetajat ja töötajat Erasmus+ õpirändel Kopenhaagenis. Kohtuti konsultatsioonifirma Resonans partneri David Juliga ning külastati Kopenhaageni rahvusvahelist kooli (Copenhagen International School).

Hurraa, jälle kooli! 4. jaanuaril alustasid Nooruse kooli õpetajad uut aastat. Öeldakse ju ikka – millised on aasta esimesed päevad, selline tuleb ka ülejäänud aasta. Meil tuleb see õnneks õppimise, arenemise ja liikumise tähe all. Alustasime usinalt ainekavade uuendamisega, tuletasime meelde mõned olulised nüansid Stuudiumis ja osalesime Epp Adleri mõtestusseminaril Arensburg Boutique Hotel & Spa konverentsisaalis. Lisaks jagasime kogemusi Ruila põhikooli õpetajate ja töötajatega.

1.–6. maini toimus Erasmus+ projekti „Teachers and Students are Experiencing the Meaning of STEM“ viimane kokkusaamine projektipartneritega Bulgaariast, Sitsiiliast, Portugalist, Leedust ja Türgist. Meie koolist osalesid kohtumisel seitsmendate klasside õpilased Tuule Kalamees, Taavet Tenno, Sandra Kaiste ja Aleksandra Vahter. Meid võõrustas Leedu Jonava linna Raimundo Samulevičiaus Progymnasium ja seekordne kohtumine kandis pealkirja „Be a part of the solution not a part of the pollution“.
Üle-eelmisel nädalal külastasid meie kooli õpilased ja õpetajad Bulgaariast, Portugalist, Türgist ja Leedust seoses Erasmus+ projektiga „Teachers and Students Experiencing the Meaning of STEM“. Projekti eesmärgiks on tõsta projektis osalejate teadlikkust globaalsetest probleemidest ning ökoloogiast. Seekord oli teemaks valgusreostus. Saime teadmisi erinevate maade valgusreostuse probleemide kohta, esitlesime Saaremaa ja Eesti kohta oma nägemust valgusreostuse esinemisest. Nädala jooksul näitasime külalistele meie kodusaart ning tutvustasime oma kultuuri. Kõige põnevam osa oli, et külalistega saime suhelda ainult inglise keele vahendusel.

22.–23. oktoobril käisid Saare maakonna emakeeleõpetajad koolitus- ja kultuurireisil Viljandis. Esimesel päeval arutlesime tulihingeliselt lugemisteemadel ning mõtisklesime, kuidas õpilasi särasilmselt lugema panna. Õhtul külastasime Ugala teatri etendust „Leskede kadunud maailm“, millele järgnes spontaanne kahetunnine vestlusõhtu nähtu üle. Võite vaid ette kujutada, kui põnevad filosoofilised arutelud tekivad, kui viisteist emakeeleõpetajat hoogu satuvad. Teisel päeval külastasime Viljandi Pärimusmuusika Aita ning Ugala teatri lavataguseid ruume koos teatrijuhi Garmen Taboriga.

Septembri lõpus külastasid Nooruse kooli rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames külalised kuuest riigist. Kohtumine kandis alapealkirja „Green Roads“ (rohelised teed).
Keskkonnasõbraliku robootikaga tegelevad selles õpirände projektis kokku 6 riigi õpilased. Igas osalevas riigis toimuvatel kohtumistel on ka vastavalt oma fookusteema: Portugalis – sinine ookean, Türgis – rohelised kodud, Eestis – rohelised teed, Poolas – sinine taevas, Lätis – rohelised koolid, Kreekas – roheline loodus.

18. septembri varahommikul kell 6 algas Nooruse kooli 8 õpilase ja 3 õpetaja reis Rumeeniasse õpilasvahetuse projekti „Our future life in digital world“ raames. Sihtkohta – Oneștisse – jõudmine oli tõeline seiklus, selleks oli vaja bussi, praami, kahte lennukit ja kahte rongi ...

17. ja 18. augustil toimus Tervist Edendavate Koolide suvekool, kus koolide tervisemeeskonnad üle Eesti jagasid kogemusi, häid praktikaid ja vaatasid tervema tuleviku poole. Päevad olid täis erinevaid arutelusid, infovahetust ja eriilmelisi tegevusi meeskonna kujunemisest enese sisse vaatamiseni.
2018. aastal alguse saanud ja järjest 3 aastat väldanud Erasmus+ poolt rahastatud rahvusvaheline projekt on koostööks kokku toonud erinevate riikide õpetajate meeskonnad töötamaks ühise eesmärgi nimel – kuidas õpetajatena saame aidata enda õpilastel efektiivsemalt õppida, sellega seoses ka edasises elus paremini toime tulla.
Koolituskeskuses Osilia lõpetas eelmisel reedel juba sel aastal kolmas ettevõtluskoolitus. Üldse on Osilia läbi viinud ettevõtluskoolitusi alates 2010. aastast. Ettevõtluskoolituse eesmärk on anda potentsiaalsetele ja alustavatele ettevõtjatele vajalikud baasteadmised ning oskused, et luua oma ettevõte ja alustada tegutsemist ettevõtluses ettevõtjana. Koolitus annab teadmised äriplaani koostamise olulisusest ettevõtte loomisel ning oskused koostada jätkusuutliku ettevõtte äriplaan.

Käes on sügis ja taas on käes ka Saaremaa Osaluskohvik, mis on kohtumiskohaks noortele (8.–12. klass) ning noortemeelsetele, ametnikele ja otsustajatele.

Jaanuari lõpus sai tänu Osiliale võimalikuks meie töötajate osalemine Euroopa ühel suurimal haridusmessil Londonis. BETT 2020 tõi haridusmaastikule kokku üle 800 ettevõtte ja üle 34 000 külastaja 146 riigist. See on olnud tavapäraselt uue kalendriaasta esimene suur rahvusvaheline haridusmess, mille eesmärk on siduda hariduskogukonda, jagada inspiratsiooni, arutleda tuleviku üle ning tutvustada uusi tehnoloogiaid.

Novembri keskel osalesid neli Kuressaare Gümnaasiumi õpilast ning kaks koolipoolset saatjat rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames Portugalis Benetitas toimunud kohtumisel, mis kandis alapealkirja „Blue Ocean“ (sinine ookean).

Erinevaid projekte ja rahvusvahelist koostööd on käesoleval õppeaastal Kuressaare Gümnaasiumis rõõmustavalt palju. Madli-Maria Naulainen, Marko Kesküla ja Külli Mänd viibisid novembrikuu lõpupäevadel Saksamaal Neuwidis, kus toimus pikema rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Our Future Life in Digital World“ esimene töökoosolek. Kohtumisel tutvustati projekti kontseptsiooni, pandi paika edasiste kohtumiste ajakava, toimumiskohad ja õpilaste kaasamine ning ülesanded. Meie koolis on projektiga kahe aasta vältel seotud erinevad aineõpetajad koos praeguse 11. klasside lennuga.

Erasmus+ KA2 projekti „Wonderful World of Words” raames olime nädalaks vahetusõpilased Portugalis. Vahetusõpilaseks olemine tähendas suure sammu astumist oma mugavustsoonist välja. Teistmoodi kultuuri ning uute kommetega täielik harjumine võtab ilmselt kauem aega kui nädal, aga usun, et sulandusime üpriski hästi portugallastega ühte.
Kuulutused


