Reede, 19. aprill 2024

25. aprill

Rubriik: Uudis
Kristi Sillart, õpetaja, 18. aprill 2024

9. aprillil toimus Saare maakonnas 5. klasside õpioskuste talgute võistlus, kus osales ka Kuressaare Nooruse Kooli 5.b klassi viieliikmeline võistkond. Võistkonda kuulusid Rico Sannik, Eerik Elias Rekaya, Hannes Pulk, Henry Prostang ja Heleen Alas.

Gert Lutter, 18. aprill 2024

8.–14. aprillil toimunud liikumisrõõmu mõõduvõtus osales kokku 15 kooli. Nooruse kooli usinamad sammuseadjad olid kooliastmeti Aileen Metsniit, Albert Ormus ja Rasmus Klimov, lapsevanematest Merita Õigemeel ning õpetajatest Eve Tuisk.

Koolidevaheline liikumisvõistlus toimus juba 5. korda.

Eve Tuisk, 16. aprill 2024

11. ja 12. aprillil korraldati Kuressaare Hariduse Koolis maakonna koolide näitemängupäevi: neljapäeval esinesid 5.–9. klassid, reedel 1.–4. klassid. Nooruse kooli truppidel läks suurepäraselt, sest tagasi tuldi kahe laureaaditiitli, eripreemia ja näitlejapreemiatega. Uhke töö!

Madli-Maria Naulainen, 5. aprill 2024

Erasmus+ programmi uue projekti „Sailing Into Opportunities“ esimesed tegevused said alguse juba käesoleva õppeaasta novembris, kui arendusmeeskonna liikmed Leedust, Rumeeniast, Eestist ja Itaaliast kohtusid Vilniuses. Sealt edasi algas arendustöö, mille käigus tegeleb iga riik omale määratud kitsama teemalõiguga, et töötada välja õppematerjalid, mida uuel õppeaastal õpilastega koos katsetada.

Madli-Maria Naulainen, 5. aprill 2024

30.–31. märtsil peeti Elvas First LEGO League võistluse Masterpiece hooaja finaali. Nooruse koolist osales kaks võistkonda, Nooruse Saarmad ja Tidrikud. Mõlemad võistkonnad konkureerisid südikalt ja pidasid kaks pikka võistluspäeva superhästi vastu! Tidrikud saavutasid robotimängus 7. koha! Palju õnne!

Raina Tiidovee, 5. aprill 2024

Seekordsel Mini-megaajul võidutses 3.c klass. Võitjameeskonda kuulusid Karl August Kukk, Jakob Sisas, Theodor Vabar ja Johannes Reinfeldt.

Neile järgnes 3.a võistkond koosseisus Emily Kolk, Anette Rand, Ants Laula ja Knut Kokk. 3. kohale tulid 2.b poisid Tomi Sepp, Ruben Tool, Karlis Oja ja Karl Õunpuu.

Gert Lutter, 2. aprill 2024

Nooruse kooli 9. klassidele käis kõnelemas Martin Villig, Bolti kaasasutaja ning nõukogu esimees. Martin on meie kooli 19. lennu vilistlane, kelle klassijuhatajaks oli Toomas Takkis.

Lõpuklassidele rääkis Martin ettevõtlik olemisest ning seda konkreetselt oma elu ja karjääri näitel.

Jaana Puksa, 2. aprill 2024

Reedel, 29. märtsil toimus Tartu Ülikooli spordihoones üle-eestiline Tantsuolümpia, millest võtsid osa 25 tantsustiili esindajad. Meie kooli õpilastest naasis särava kuldmedaliga tantsukooli Semiir ridades treeniv Aron Shareef Tšedreki Egbeyemi (8.d), kes oli soolotantsuga „Vibrate“ 12-15-aastaste tantsijate Street Dance show soolo kategoorias parim.

Aire Siinvert, õppejuht, 1. aprill 2024

Mõttespordi olümpiaad toimus novembrist 2023 kuni märtsini 2024, korraldajateks Eesti Mõttespordi Liit, Eesti mõttespordi portaal vint.ee, Eesti Kabeliit, Eesti Maleliit, Eesti Renjuliit.

Anita Kangur, 25. märts 2024

Neljapäeval, 21. märtsil toimus Kuressaare Nooruse Kooli algklasside mõõduvõtt laulmises Nooruse Täheke 2024, kus osales kokku 55 lauljat.

Võistluse eesmärk on anda lastele võimalus oma lauluhäält demonstreerida, toetada nende eneseväljendust, esinemisoskust ning pakkuda platvormi nende arenguks muusikas.

Inge Jalakas, 22. märts 2024

Võistlused toimusid kahel päeval: 13. märtsil alagruppide mängud ja 19. märtsil finaalmängud.

Kuus võistkonda osales 6.-7. klassidest ja seitse võistkonda 8.-9. klassidest.

Marika Varjas, 20. märts 2024

Meie õpilaste seas on mitmeid väga tublisid saksa keele oskajaid!

Anu Liik, 14. märts 2024

Kohe peale vaheaega tuli III kooliastme õpilastel taas rinda pista õigekirjaülesannetega. Nii olümpiaadi III voorus kui kõigis kolmes voorus kokku osales 266 õpilast ning meie kooli parimad õigekirjatundjad on välja selgitatud.

Madli-Maria Naulainen, 13. märts 2024

Veebruaris kutsuti Nooruse kooli õpilasi ja töötajaid osa võtma fotokonkursist „Raamatuga üheks". Selle eesmärk oli kutsuda vabalt valitud raamatukaanega fotot lavastama. Rahvusvaheline #bookface väljakutse on üle maailma tuntud ja otsides leiab selle kohta kõiksugu toredaid raamatukaane lavastusi.

Gert Lutter, 8. märts 2024

Armas Nooruse kooli naispere! Tänane päev on teie päev. Ärge unustage trimestrilõpu saginas olemast teie ise – meie kõige kallimad lillekesed! Kooli mehed ootavad teid kell 14 algavale koosviibimisele ning kell 15 kohtume aulas, kus ootab Üllatus. Koolipäeva lõpus ärge unustage võtta endaga kaasa ka lilleõit õpetajate toast!

PS. Noormehed-õpilased, kes täna veel hinnet loodavad parandada – ilma lilleõieta näpus pole täna küll mõtet enam klassiust kulutada!

Aire Siinvert, 6. märts 2024

Kolmapäeval, 21. veebruaril toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor 4.–6. klassidele. Nooruse koolist osales kokku 18 õpilast.

Malle Tiitson, 4. märts 2024

13. veebruaril toimus piirkondlik geograafiaolümpiaad. Saare maakonnas võistles põhikoolide osas 67 õpilast kümnest koolist.

Madli-Maria Naulainen, 27. veebruar 2024

7.c klass külastas keskaegse saarlase näitust uuenenud muuseumis 15. veebruaril. Üheskoos uuriti, millised saarlased elasid 13.-14. sajandil, millised nad välja nägid, milliseid rõivaid kandsid, millega tegelesid. Lisaks testiti, kelle näojooned sarnanevad kõige enam keskaegse saarlase joontele.