üles
Kolmapäev, 1. veebruar 2023
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

1. veebruar

2. veebruar

3. veebruar

4. veebruar

5. veebruar

7. veebruar

8. veebruar

Töötajate sünnipäevad

1. veebruar

3. veebruar

5. veebruar

Rubriik: Uudis
Gert Lutter, 30. jaanuar 2023

Nädalavahetusel toimus järjekorras juba üheteistkümnes Solistica. Üle-eestilisel noorte lauljate konkursil astus üles kokku 60 solisti 4. kuni 12. klassini. Nooruse kooli 1. (44.) lennu lõpetaja ning huvikooli Inspira õpilane Martin Tiirik tunnistati konkursi žürii poolt parima saarlase eripreemia vääriliseks. Martini juhendajaks on Pilvi Karu.

Tiiu Naagel, ringijuhendaja, 24. jaanuar 2023

Selle õppeaasta alguses alustas Inspira huvikoolis tegevust orienteerumise ring. Teeme siin huvilistega erinevaid tegevusi, mis on kõik otsapidi kaardi abil liikumisega seotud. Kavas on lisaks erinevatele metsaradaele ka siseruumides orienteerumine majaplaaniga.

Gert Lutter, 20. jaanuar 2023

18. jaanuaril toimus huvikooli Inspira lasteaiaealiste laululaste talvine kontsert. Üles astusid huvikooli kõige pisemad lauljad muusikaringidest Mustikad, Tikrid, Vaarikad ning Murakad.

Kontserdi fotod leiad kooli pildigaleriist ning siitsamast artiklist saad vaadata ka videot kõigist lauludest. Head vaatamist!

Eve Tuisk, 9. jaanuar 2023

Hurraa, jälle kooli! 4. jaanuaril alustasid Nooruse kooli õpetajad uut aastat. Öeldakse ju ikka – millised on aasta esimesed päevad, selline tuleb ka ülejäänud aasta. Meil tuleb see õnneks õppimise, arenemise ja liikumise tähe all. Alustasime usinalt ainekavade uuendamisega, tuletasime meelde mõned olulised nüansid Stuudiumis ja osalesime Epp Adleri mõtestusseminaril Arensburg Boutique Hotel & Spa konverentsisaalis. Lisaks jagasime kogemusi Ruila põhikooli õpetajate ja töötajatega.

Gert Lutter, 9. jaanuar 2023

Vaheaja eelviimasel päeval, 5. jaanuaril toimus Nooruse koolis esimest korda tehnoloogiateemaline laagripäev põhikooli õpilastele. Nooruse tehnoloogiakoolis sai kaasa lüüa erinevates töötubades rohetehnoloogia tutvustamisest salakirja muukimiseni ning fotoreportaaži tegemisest robotite ehitamiseni.

Kristi Sillart, Kuressaare Nooruse Kooli hoolekogu esimees, 16. detsember 2022

Laste ohutu koolitee ja liiklemine kooli lähiümbruses on olnud läbiva teemana alati nii hoolekogus kui ka kooli personaliga suheldes prioriteetseks suunaks. Selleteemalised arutelud hoogustusid eriti silmatorkavalt just selle õppeaasta alguses. Mitmete kõnede ja murekirjade tulemusena sai koondatud asjast huvitunud lapsevanemad, kelle ühise arutelu tulemusena kaardistati suurimad ohtu tekitavad kitsaskohad kooli lähiümbruses.

Gert Lutter, 15. detsember 2022

Üle-eestiline noorte solistide konkurss Solistica kuulutus välja 2023. aasta lõppvõistlusele pääsenud lauljad. 27.–28. jaanuaril toimuval konkursil astub üles kokku neli huvikooli Inspira noort solisti. Kokku valis demožürii 226 osaleja seast välja 60 lõppvõistlusele pääsejat.

Kristin Lauri, 2. detsember 2022

Jõulud hiilivad vaikselt lähemale, juba mõne päeva pärast on käes 2. advent. Ka meie armas koolimaja hakkab vaikselt jõulukuube selga saama. Õpilasesindus tegi sellega täna algust ja tahab teistelegi anda edasi soovid, mis koos kuuske kaunistades tekkisid.

Nautige ühiseid hetki ja mõnusaid mälestusi, mida koostegemine toob. Jõulud on soojuse, andmise ja rõõmu aeg. Loodame, et detsember toob meile Nooruse koolis kõike seda ja võibolla isegi rohkem, sest ärgem unustagem – jõulud on ka imede aeg.

Kersti Kirs, 2. detsember 2022

Teine trimester algas 9. klasside vanemate vestlusringiga kooli aulas. Osalejad said vastuseid põletavatele küsimustele seoses lapse edasiste õppimisvõimalustega. Saaremaa Gümnaasiumi koolijuht Ivo Visak tutvustas gümnaasiumi sisseastumistingimusi, kooli tegemisi ja struktuuri. Kätlin Poopuu andis ülevaate Kuressaare Ametikoolis õpingute jätkamisest.

Madli-Maria Naulainen, 29. november 2022

22. novembril toimus videosilla teel kohtumine kahe saare kooli vahel. Kohtusime Jaapani Okinawa saare Uruma linna N-kooliga. Meie vahel laiub umbes 7800 kilomeetrit.

Madli-Maria Naulainen, 28. november 2022

Oktoobris osales kolm robootikaringi võistkonda Ventspilsi IT-võistluse eelvoorus. Selleaastase võistluse teemaks on katsed.

Gert Lutter, 24. november 2022

Kolmapäeval, 23. novembril peeti Nooruse koolis ühine koostöötund Saaremaa Gümnaasiumi töötajatega. Koos kahe kooli direktori Marit Tarkini ja Ivo Visakuga peeti maha Megaaju turniir, uudistati koolimaja ja vesteldi ühistel teemadel.

Uudis / KultuurVocaliisa laululaagris
Laululaager Kahtla koolis / Helle RandLaululaager Kahtla koolis / Helle Rand
Helle Rand, 21. november 2022

11.–12. novembril käis meie kooli tütarlastekoor Vocaliisa juba teises laululaagris. Seekord siis Kahtla koolis.

Uudis / VariaMegaaju 2. voor
Megaaju või mardiaju? / Eve TuiskMegaajul megaosalus! / Eve Tuisk
Virge Lember, 16. november 2022

Suurepärane on tõdeda, et Megaaju on saanud nii populaarseks, et 2. voorus on lisandunud veel seitse võistkonda ja kokku osaleb nüüd 50 võistkonda. See annab Megaaju korraldajale ainult indu juurde veel väljakutsuvamaid küsimusi koostada.

Gert Lutter, 14. november 2022

Rubriik „Suveseik“ sai küll otsa, aga nüüd on kõigil võimalik oma valitud fotosid uudistada kolmanda korruse stendil klasside 303 ja 304 vahel. Näitusel on kokku 37 laste ja koolitöötajate tehtud pilti.

Sarjas ilmunud fotoks valisid iga klassi õpilased ühiselt ühe endi tehtud foto, mis nende arvates kõige paremini meenutas möödunud suve. Sellest saigi kokku meie ühine suvemälestus!

Naudime nüüd eestimaist sügist ja ootame juba kindlasti järgmist suveseika!

Jaana Puksa, 11. november 2022

Meie kooli õpilane Amanda Metsalu 5.b klassist osales õpilasleiutajate riiklikul konkursil ning tema leiutatud kojamehed prillidele valiti välja Lasteekraani lemmikleiutise hääletusvooru. Hääletamine kestab 20. novembini.

Maris Rebel, 11. november 2022

Pühapäeval, 6. novembril 2022 kohtusid Nooruse koolis kogukonna valitud esindajad, et juba enne hoolekogu esimest koosolekut oma asjad läbi mõelda.

Marit Tarkin, 4. november 2022

31. oktoobril jõudis Nooruse kooli näitus Eesti riigipeadest läbi aegade. 3. novembril olid koolis külas Helle Solnask ja Ants Kraut Eesti Muinsuskaitse Seltsist. 9.d klassi õpilastel oli tore võimalus ajalootunni raames kuulata näituse sünnilugu näituse loojatelt endilt.

Suur tänu! Näitus jääb kooli novembri lõpuni ja õpetajatel on võimalus koos õpilastega huvitava ajaloolise materjaliga tutvuda ja seda õppetöös kasutada.

Lehekülg: /70 järgmine

Galerii