Teisipäev, 22. oktoober 2024

Valdkond: Varia
Teade / VariaAlgas Mini-Megaaju
Raina Tiidovee, 16. oktoober 2024

Algas I kooliastme õpilastele mõeldud Mini-Megaaju. Võistlus oli väga tasavägine. Võitjaks tuli napilt 3.c võistkond SLEY koosseisus Miia Kalaus, Stella Matt, Heliis Uibo ja Aileen Metsniit.

Eve Tuisk, 15. oktoober 2024

Teisipäeval, 19. novembril toimub kolmanda kooliastme etüüdide õhtu Kolmas Vaatus. Sel aastal lähtub õhtu sisu sõnatüvest 'ime'. Olge vaid loomingulised ja tuletage või liitke sellest tüvest endale meelepärane sõna: imestama, imetlema, imestus, imelik, imelaps, imemaa, imetlusväärne ... Mängige keelega ja leidke endale sobiv ning meelepärane lähenemisviis.

Teade / VariaAB-kool alustas
Raina Tiidovee, 15. oktoober 2024

Neljapäeva õhtul oli koolimaja siginat-saginat täis, sest algas selleaastane AB-kooli perepäev.

Eve Tuisk, 11. oktoober 2024

Kolmapäeval, 9. oktoobril korraldatud Megaaju 2. vooru võidu võtsid õpetajad, aga üldarvestuses juhivad siiski õpilased.

Eve Tuisk, 9. oktoober 2024

Teisipäeval, 8. oktoobril korraldati Saaremaa Gümnaasiumis IX Debora Vaarandi etlemiskonkurssi „Kasvasin kesk kadakaid“. Meie kooli esindasid konkursil Mihkel Kaju, Martis Leiner, Johann Viktor Vits ja Epp Kristel Tuisk, kes kõik pälvisid ka preemia. Palju õnne!

Eve Tuisk, 7. oktoober 2024

Laupäeval, 5. oktoobril tunnustas Haridus- ja Teadusministeerium Jõhvi kontserdimajas korraldatud aasta õpetaja galal haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle viimase kolme aasta või elutöö on olnud teistele eeskujuks. Meie suureks rõõmuks oli haridustöötaja riikliku elutööpreemia nominent ka Toomas Takkis, meie kooli direktor aastatel 1987–2022.

Elutööpreemiaga tunnustatakse haridustöötajat, kelle aastatepikkune panus Eesti haridusse on pälvinud laiema avalikkuse kõrge hinnangu. Tema kogu senine töö ning ühiskondlik aktiivsus on olnud kaaskodanikele eeskujuks. Toomas Takkise esitas tunnustamiseks Kuressaare Nooruse Kooli pere.

Kaari Maidle, 4. oktoober 2024

Sel sügisel toimub Kuressaare Nooruse Kooli 2.–3. klasside õpilastele tasuta Rakett69 õpihuvilaager. Registreerimine lõpeb 14. oktoobril.

Kuressaare Nooruse Kooli 4. lend, 4. oktoober 2024

Tänasel pidupäeval üllatas 4. lend õpetajaid südamliku, kauni ja meeleoluka aktusega. Aktusel kõlanud meenutused kooliajast võlusid iga õpetaja silmadesse naeratuse ja tervesse tänasesse päeva rõõmu- ning tänutunde.

Raina Tiidovee, 4. oktoober 2024

Septembri viimasel päeval lustisid 3. klasside lapsed Astrid Lindgreni teemapäeval. Õpilased said harjutada meeskonnatööd, mõeldes kuulsa Rootsi lastekirjaniku teoste ja tegelaste peale.

Suur kiitus vanematele, kes olid selleks päevaks valmistanud vahvad kostüümid!

Eve Tuisk, 4. oktoober 2024

Õpetajate päeva eel mõeldakse rohkem õpetajatele ja nende töödele-tegemistele. Seda tegid ka 8. ja 9. klassi õpilased, kes panid oma mõtted õpetajast ja nendele mõeldud päevast luulevormi.

Eve Tuisk, 17. september 2024

11. septembril toimus Megaaju esimene voor, kus küsimusi esitati putukaliikidest reljeefkaardi tundmiseni ning Arvi taskutest Euroopa suurima loomaaiani.

Mälumänguhooaega alustas 42 võistkonda, neist 5 õpetajate omad.

Eve Tuisk, 9. september 2024

Kolmapäeval, 11. septembril kell 9.45 alustab aulas Megaaju uus hooaeg. Mälumäng on mõeldud 4.–9. klassi õpilastele ja kooli töötajatele. Igast klassist ja koolitöötajate hulgast on oodatud vähemalt üks 3-liikmeline võistkond.

Nooruse Meridiaani toimetus, 26. juuni 2024

… inimene peab olema patune, õnnelik ja laisk. Suvi on akude laadimise aeg, kogumise aeg, niisugune aeg, millal peab nii palju kui võimalik tegelema viljaka mittemidagi tegemisega.“ (Fred Jüssi)

Nooruse Meridiaan suundub suvepuhkusele ning annab omalt poolt mõned vihjed, kuidas seda toredat aega veeta.

Eve Tuisk, 13. juuni 2024

Suvi on käes ja erinevaid ajaveetmise viise on kuhjaga sülle kukkunud. Kindlasti on kibekiirete suviste tegemiste vahel neid hetki, mil on kange tahtmine käsi raamatu järele sirutada. Selleks, et valikut pisutki kergendada, vahendab koolileht nõuandeid, milliseid raamatuid suvel lugeda ja millisel põneval lugemissündmusel osaleda.

Inge Jalakas, 11. juuni 2024

10. juuni pärastlõunal ootas koolijuht Marit Tarkin kooli parimaid õpilasi tunnustusüritusele Pärlipäev. Üritus algas Eesti Kontserdi koolikontserdi programmiga – muusikatund Tanja ja Mihkliga. Hariv ja rõõmsameelne kontsert, kus räägiti sellest, kuidas lugu saab esitada erinevates stiilides. Kokkuvõtteks loodi ise ka laul, mille sõnad mõtlesid välja õpilased ja laulu kirjutas kokku Tanja Mihhailova-Saar. Refääniks kasutati kõige populaarsemat häälikut – O.

Jaana Puksa, 10. juuni 2024

20.–31. mail oli 7.a klassis külalisõpilane Ksenija Käkinen. Järgnevalt saame lugeda tema mõtetest ja kogemustest Nooruse koolis.

Eve Tuisk, 5. juuni 2024

Teisipäeval, 4. juunil võõrustas president Alar Karis tublimatest tublimaid kirja- ja mõttetalgutel „Kas ma Eestit unes nägin?“ osalejaid tänuüritusel presidendi kantselei roosiaias. Meie koolist olid Kadriorgu oodatud Grettel Rohi, Anna Hamburg ja Liisa Naulainen. Oleme väga rõõmsad, et teil oli võimalus presidendiga kohtuda.

Tomi Lepp, 8.d, 3. juuni 2024

Minu sellekevadine reis viis mind Albaaniasse.