Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
9. juuli
- Isabel Juhanson 3.b
10. juuli
- Mariliis Säde Sepp 5.a
- Sofiia Yeromenko 7.a
11. juuli
- Gete Sepp 5.a
- Heleen Alas 6.b
- Kyrylo Tsapulin 2.b
- Otto Väli 7.b
12. juuli
- Karoli Teern 7.b
- Kertu Saar 1.b
13. juuli
- Isabel Kaubi 4.b
15. juuli
- Kristina Chykalenko 7.c
- Oskar Tamm 5.a
- Scarlet Goljako 6.b
16. juuli
- Alan Musten 5.a
- Birgit Lember 9.c
- Lenna Tiitson 1.b
- Rome Püüa 5.c
- Sebastian Mikko 3.c
Töötajate sünnipäevad
15. juuli
- Aira Tärk

Suvi on aeg, mil pliidid podisevad, marjad maitsevad magusamalt ja köögis võib julgelt katsetada uusi retsepte – vahet pole, kas tegemist on maasikakoogi, dipikastme või mõne täiesti uutmoodi toiduga, mille koostisosadeks on näiteks päikesekiired ja härmatis, uduaur ja murulõhn. Tulemus on kõigil üks – önnelik Nooruse kooli öpilane.
Kuuenda ja seitsmenda klassi õpilased panid kirja, kuidas see õnnelik õpilane siis õigepoolest sünnib.
Meie koolis on ikka olnud nii, et õppeaasta lõpus toimub pärlite jagamine tublidele õppijatele, huvitegevuses osalenutele ning spordis saavutustega silmapaistnutele. Ning peale seda tulevad üleminekuaktused, kus 1.–8. klass suvevaheajale saadetakse.
Sel aastal olid need kõik aga liidetud hoopis üheks suureks ja vägevaks Pärlipäevaks, mis algas rongkäiguga kesklinnast ja lõppes Grete Paia kontserdiga koolimurul. Vahva päev, mis timmitud täpselt parajalt pikaks ja tegevustest puudu ei tulnud!
30. mail korraldati üle Eesti noorte lugemisöid, nii ka meie koolis. Nooruse kooli lugemisööle olid oodatud tõelised lugemissõbrad 3. kooliastmest. Eriti ägedaks muutis sündmuse fakt, et koos õpilastega nautisid jutuajamisi ja tegevusi ka õpetajad.

On neljapäeva õhtu ning 5. klasside kevadine loo(v)dus laager ongi lõppenud, diplomid jagatud ning lipp langetatud. Kui seni oleme näidanud laagrit läbi õpilaste silmade, siis nüüd on aeg ka õpetajad sisse tuua.

Loovuslaagrile kohaselt hoiame asjad loovana ning taaskord ei saa lugejad meie kogemusi lihtsalt lausetena kätte. Seekord edastame omalt poolt 3. päeva kokkuvõtte anagrammina, mis sisaldab kõike, mida nägime, tundsime, nautisime ja kogesime. Mõnusat nuputamist ja homme saame jagada juba viimase päeva emotsioone!

Hädasolija tähelepanuta jätmine võib maksta kellelegi elu, mistõttu tuleb abivajajat märgates kohe helistada 112. Alex ja Frank ei kõhelnud 3-aastasele poisile appi tõttamast ning on uhkuseks meile kõigile.

Heihopsti, Saaremaa! Meie oleme ikka järjega siin Jõulumäel. Targemad, lõbusamad, loovamad ning loodusega ikka lähedasemad.

Õppeaasta lõpp tähendab üht – on aeg teha 5. klassidega üks kevadlaager, mis hõlmab nii loodust kui ka loovust. Ja nii me siis teele asusimegi ja kohale jõudsime. Esimene päev tehtud ning noored laagerdajad tahavad jagada lugejatega oma esmamuljeid.

Montenegro on Balkani poolsaare üks väiksematest riikidest. Minu Montenegro-reis algas 4. mail ja kestis seitse päeva.
Saaremaa Kunstistuudios avati 15. mail kunstivõistluse „Imeline saar“ näitus. Selleaastane teema oli suunatud meie kodusaarele – merega ümbritsetud kaunile omapärasele maale. Võistlusele kutsuti töid esitama Saaremaa, Muhu ja Ruhnu õpilasi.
14.–16. mail toimus Kuressaare spordihoones Oskuste Festivali „Noor Meister“ raames Saaremaa koolide vaheline Goldbergi masina ehitamise võistlus. Tegemist oli inseneeria-alase väljakutsega, kus iga osalev meeskond pidi looma vähemalt kümnest elemendist koosneva ahelreaktsioonimasina, mis töötaks võimalikult täpselt 30 sekundit. Masinasse tuli lisada ka kaks kohustuslikku elementi: raamat ja laevuke.

Savikunstiringi õpilased käisid 05.05.2025 Kuressaare Ametikoolis keraamika erialaga tutvumas.
Kuressaare Nooruse kooliperel oli suur au osaleda aasta kool 2025 konkursil, jõuda superfinaali koos nii tugevate koolidega ja jagada oma koolielu ja õpetamise praktikaid kogu Eestiga.
Arutleva Kooli programmi patroon president Kersti Kaljulaid käis vaatamas, kuidas meie noortel arutlusega läinud on, ning vestles erinevatel teemadel ka õpetajatega.

Meie jaoks on tihti keeruline oma tundeid sõnadesse panna, öelda seda, mis päriselt südamel kripeldab. Kirjutada on neid mõnikord lihtsam.
Nooruse kooli 7. klassi õpilased kirjutasid oma emadest ja vanaemadest ning sellest, mida neile öelda tahaks ...
Teisipäeval, 29. aprillil toimus Megaaju oma kooli erivoor, kus sai proovile panna teadmised meie kooli kohta. Kas sina tead, mitu õpilast õpib meie koolis või mis aastal pandi meie koolile nurgakivi?
Enim elevust tekitas sel korral Torevant, kelle puhul tuli arvata, kes meie õpetajatest end selle sees peidab.

Sõnaosavad Alex ja Aleksandra liitusid õpilasesindusega 5. klassis ning on seal tegusad siiani. Oma arvamusartiklis arutlevad nad, miks on oluline olla juba noorena ühiskondlikult aktiivne.
Kust saad inspiratsiooni oma raamatute kirjutamiseks? Kui kaua sa ühte raamatut kirjutad? Milline on su lemmikraamat ja lemmikvärv? Nendele ja paljudele teistele küsimustele vastas reedel, 25. aprillil kirjanik Grethe Rõõm, kes muide on meie kooli 17. lennu vilistlane.
4. ja 5. klasside õpilased on kohtumisega ääretult rahul ja räägivad ausalt, millest raamatuteemalisel hommikul juttu oli.
Kuulutused
