Kolmapäev, 1. veebruar 2023

Artikkel / VariaAabitsapidu
Aabitsapidu / Gert LutterAabitsapidu / Gert LutterAabitsapidu / Gert Lutter
Raina Tiidovee, 26. jaanuar 2023

Esimene klass lõpetab tavaliselt oma aabitsa ikka aabitsapeoga. Nii ka sel aastal.

Bretlin Brant, Karl Kristofer Paomees, 9.c klass, 25. jaanuar 2023

Äsja toimus meie lennu suusalaager, kus saime naerda, lumes püherdada, õpetajate närve süüa ja palju muud. Koos oli meil ääretult tore ja lõbus.

Raina Tiidovee, 19. jaanuar 2023

Seekordses Mini-Megaajus kogus enim punkte 2.b klassi võistkond, kuhu kuulusid Mairo Mäeorg, Aksel Tamm, Kevin Matt ja Kerton Tamm. Kõik võistkonnad olid väga tublid. Järgmine voor on Eesti-teemaline.

Raina Tiidovee, 13. jaanuar 2023

Seekordses Tähekese viktoriinis teenisid maksimumpunktid Nora Org (3. kl) ja Theodor Vabar (2. kl). Väga tubli tulemuse said ka Marie Aavik (3.kl), Johannes Reinfeldt (2.kl) ja Tomi Sepp (1.kl). Kiitus kõikidele osalejatele!

Kristiin Sooäär, 8.d, 26. detsember 2022

Jõuluootus on imeline aeg. Nooruse Meridiaan ning meie õpetajad, töötajad ja nende lapsed on lugenud videosse kauneid ning südamlikke jõulumuinasjutte, mis aitasid luua ja hoida pühademeeleolu. Oma panuse selle tunde jätkumisse andsid ka 8.d klassi õpilased kirjanduse tunnis jõulu- ja talvejutte kirjutades. Kristiin Sooäär kirjutas loo põhjapõder Paulist, kellel oli üks suur unistus.

Lisete Grepp, 8.d, 25. detsember 2022

Peagi on käes päev, kui paljusid kodusid külastab jõuluvana. Värske versiooni sellest, kuidas jõulumees omale ameti ja nime sai ning sündis traditsioon teineteisele heameelt valmistada, kirjutas kirjanduse tunnis Lisete Grepp 8.d klassist.

Jaana Puksa, Nooruse Meridiaani peatoimetaja, 23. detsember 2022

Nooruse Meridiaan otsib ja jagab jõulutunnet ning -rahu. Oleme toonud teie ette vahvad jõuluteemalised jutuvideod ning toredad õpilaste tehtud tööd. Loodame, et suutsime tekitada ja hoida seda erilist tunnet, mis on segu väikesest ärevusest, soojusest ja higerahust.

Anette Kuusk, Kärol Sepp, 9.a, 23. detsember 2022

Nüüd on möödas meie, üheksandike viimane võimlemisvõistlus ja jõulupidu meie armsas koolis, mis tõid kaasa palju pisaraid, naeru, uusi sõpru ja mis tulid imehästi välja. Peagi on käes aeg, kus peame valima valikeksami, ja see on samm, mis viib meid veelgi lähemale lõpetamisele.

Raina Tiidovee, 20. detsember 2022

Seekordses Tähekese viktoriinis edestasid teisi Mirell Voksepp 3. klassist, Theodor Vabar 2. klassist ja Tomi Sepp 1. klassist.

Kristel Paju, 19. detsember 2022

Reede pärastlõunal kogunesid Nooruse kooli töötajate 11 pisikest ja natuke suuremat päkapikku. Mudilasi koos vanematega võttis vastu ja tervitas koolijuht Marit.

Merike Saar-Ruumet, Kodutütarde ringi juhendaja, 19. detsember 2022

Nooruse kooli kodutütred on peale sügisel toimunud laagrit tegelenud väga erinevate asjadega: organisatsiooniõppe, luuletamise ja meisterdamisega. Kodutütarde omaloomingupäevaks kirjutati luuletusi ja teist aastat järjest meisterdati heategevuslikul eesmärgil jõulukaarte Südamekodu klientidele, mis jõulupühade ajal koos Hariduse kooli kodutütardega ka üle antakse. Veel toimus kodutütardel WOW elamuskeskuses rühma jõulupidu: vahva oli rühm kokku saada, meisterdada, maiustada ja keskuse atraktsioone avastada. Lühidalt WOW keskusest kirjutab kodutütar Isabel Trei 3.a klassist.

Kristi Sillart, Kuressaare Nooruse Kooli hoolekogu esimees, 16. detsember 2022

Laste ohutu koolitee ja liiklemine kooli lähiümbruses on olnud läbiva teemana alati nii hoolekogus kui ka kooli personaliga suheldes prioriteetseks suunaks. Selleteemalised arutelud hoogustusid eriti silmatorkavalt just selle õppeaasta alguses. Mitmete kõnede ja murekirjade tulemusena sai koondatud asjast huvitunud lapsevanemad, kelle ühise arutelu tulemusena kaardistati suurimad ohtu tekitavad kitsaskohad kooli lähiümbruses.

Tiiu Smidt, 6. detsember 2022

23. detsember – 1. jaanuar koolimaja suletud. Häid pühi!

Helle Sulg, 25. november 2022

Väikerühma õpilastel oli palju uudishimulikke küsimusi kadrisantimise ehk kadrijooksu kohta. Otsustasime uurida ja leida vastuseid kadripäeva nimetuse, kommete ja maskeerimise kohta.

Uudis / VariaMegaaju 2. voor
Megaaju või mardiaju? / Eve TuiskMegaajul megaosalus! / Eve Tuisk
Virge Lember, 16. november 2022

Suurepärane on tõdeda, et Megaaju on saanud nii populaarseks, et 2. voorus on lisandunud veel seitse võistkonda ja kokku osaleb nüüd 50 võistkonda. See annab Megaaju korraldajale ainult indu juurde veel väljakutsuvamaid küsimusi koostada.

Elle Lepik Kannike, pärandivaderite projektijuht, 14. november 2022

Kuressaare Nooruse Kool Saaremaalt oli üks esimesi, kes 2015. aastal pärandivaderite algatusega liitus (siis veel Kuressaare Gümnaasiumi nime kandes). Eelmisel aastal rõkkasime rõõmust, sest Kuressaare Nooruse Kool püstitas läbi aegade pärandivaderite algatuse rekordi: korraga tegutses erinevates kultuuriloolistes paikades 350 õpilast.

Tänavu võttis üritusest osa juba terve kool – ligi 700 õpilast!!! Ühe päevaga kokku riisutud lehtede maht on ... täiesti hoomamatu! See oli rekordite rekord!

Raina Tiidovee, 11. november 2022

I kooliastme Mini-megaajul kogus enim punkte 2.c klassi võistkond (Alissa Parkja, Aale Tamm, Emili Johanson, Hugo Patrick). Vaid ühe punkti vähem sai 2.b võistkond (Mairo Mäeorg, Kerton Tamm, Aksel Tamm ja Kevin Matt). Ka ülejäänud võistkonnad on võitjatel tihedalt kannul.

Jaana Puksa, 11. november 2022

Meie kooli õpilane Amanda Metsalu 5.b klassist osales õpilasleiutajate riiklikul konkursil ning tema leiutatud kojamehed prillidele valiti välja Lasteekraani lemmikleiutise hääletusvooru. Hääletamine kestab 20. novembini.