üles
Esmaspäev, 26. september 2022
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

26. september

27. september

28. september

29. september

30. september

1. oktoober

2. oktoober

3. oktoober

Töötajate sünnipäevad

29. september

2. oktoober

Valdkond: Varia
Kristi Sillart, hoolekogu esimees, 21. september 2022

Iga-aastasel traditsioonilisel Saaremaa Toidufestivali õunakohvikute päeval osales sel aastal esimest korda ka meie kool: kooli hoovis oli lastevanemate ja hoolekogu eestvedamisel avatud kohvik Noorus.

Külastajaid jätkus, panustajaid töötajate, lastevanemate ja õpilaste näol oli palju ning teenitud tulu – 1194 eurot – kulutatakse kooli õueala korrastamiseks.

Hoolekogu nimel tänas asjaosalisi Kristi Sillart. (toim)

Epp Kristel Tuisk, 7.b, 21. september 2022

Maskeerimine, esmaabi, kokkamine, orienteerumine ja meisterdamine ... Just sellised tegevused olid meie juhendajad Merike ja Anneli Nooruse kooli kodutütarde nädalavahetuse laagriks välja mõelnud. Laager toimus Kaitseliidu Saaremaa maleva staabis ja kestis kaks päeva – 17. ja 18. septembril.

Kersti Kirs, 16. september 2022

Suvine koolivaheaeg on õpetajatele suurepärane aeg enesetäiendamiseks, et varustada end tänapäeva noorte õpetamisel ja tähelepanu haaramisel kaasaegsemate tööriistade ja õppemeetoditega. Erasmus+ ja Europass Academy on selleks loonud hulganisti kursusi, kus õpetajad saavad ühildada meeldiva kasulikuga ja lisaks koolitamisele luua uusi rahvusvahelisi suhteid ning laiendada silmaringi avastades uusi paiku.

Jaana Puksa, 13. september 2022

Päris esimene tarkusepäev ehk 1. september on alati eriline. See jääb meelde ning tekitab elevust ka aastaid hiljem. Peagi põhikooli lõpetavad noored vaatavad tagasi oma koolitee algusele ning meenutavad seda.

Maris Rebel, Nooruse kooli 3 lapse ema ja aktiivne kooli kogukonna liige, 12. september 2022

4. septembri ilusal pühapäeval kohtusid kooli õpetajate, lastevanemate ja juhtkonna esindajad Saaremaa Veskis, et arutada, kuidas toetada kooli kogukonna arengut. Seda enam, et ajad on keerulised. Päevakorda tulid ka hoolekogu püsiteemad, mille lahendamiseks võiksime moodustada ühiseid töögruppe, kus inimesed käärivad käised ja jõuavad aruteludest tegudeni.

Raina Tiidovee, 8. september 2022

Ka sel aastal on tublid 1. kooliastme lugejad oodatud Tähekese viktoriinile. 1. voor toimub oktoobri alguses ja küsimused on septembrikuu Tähekese kohta. Kohtumiseni viktoriinil!

Kristel Paju, 1. september 2022

Sel sügisel toimub Kuressaare Nooruse Kooli 4.–9. klasside õpilastele Rakett 69 õpihuvilaager. Registreerimine lõpeb 9. oktoobril

Eve Tuisk, 28. juuni 2022

Kui me juunikuu keskel lehetoimetusega Kaali kanti sõitsime, ei osanud me veel arvata, kas kokkuvõttekoosoleku lõpuks „valget suitsu" tõusma hakkab või mitte. Hakkas küll – sügisest on koolilehel uus peatoimetaja!

Nüüdseks on jaaniaeg möödas, kuum suvi kätte jõudnud ja õpetajad puhkavad juba mõnda aega. Seega on aeg, et ka koolileht Nooruse Meridiaan läheks üle suveajale, see tähendab puhkuserežiimile. Et sügisel uute mõtete ja energiaga jätkata!

Aga enne veel vaatame korra õppeaastale tagasi.

koolijuht Toomas Takkis, 17. juuni 2022

Õnnitlused kõigile lõpetajatele põhikooli lõpetamise puhul. Suur tänu koostöö ja toetuse eest auväärsetele lapsevanematele, peredele. Aitäh kõigile õpetajatele ja klassijuhatajatele. Esimesed olla – see on vast päris uhke tunne.

Eve Tuisk, 16. juuni 2022

Kevadel viis meie kooli hoolekogu läbi küsitluse „Märkame Kuressaare Nooruse Kooli õpetajaid“, kus kutsuti üles nii õpilasi kui ka lapsevanemaid tunnustama meie kooli õpetajaid. Esmaspäeval, 13. juunil toimunud direktori vastuvõtul andis hoolekogu esimees Melani Veelaid kiitvad sõnad õpetajatele edasi ja kuulutas välja Nooruse kooli aasta õpetajad.

Gert Lutter, 16. juuni 2022

Samal päeval, kui toimusid üleminekuaktused, mis lõpetasid kooliaasta enamuse õpilaste jaoks, leidis aset ka traditsiooniline koolijuhi tänuüritus. 13. juunil restoranis Castello toimunud pidulikul vastuvõtul tänati tublisid koolitöötajaid, märgiti ära huvikooli edukad ringijuhid ja juhendajad ning kuulutati välja käesoleva õppeaasta kolleegipreemiad. Seekord pälvisid selle tänuväärse tunnustuse Liina Ajangu ja Madli-Maria Naulainen.

Melani Saat ja Lisette Sepp 7.b, 14. juuni 2022

Täpselt kuu aega tagasi,14. mail toimusid Tallinnas Prantsuse Lütseumis põhikoolide Eesti meistrivõistlused väitluses. Esimest ülevaadet sellest oleme koolilehes juba jaganud, aga nüüd saavad sõna väitlejad ise. Melani ja Lisette jagavad, milliseid emotsioone see kõik tekitas ja kuidas neil enda arvates läks.

Arvamus / Varia3 päeva lõpetamiseni
Aire Siinvert, 14. juuni 2022

Rubriigis „n päeva lõpetamiseni“ on sellel õppeaastal 9. klassi õpilased toonud välja olulise nende jaoks.

Mida meie lõpetajad on ise oma viimasel õppeaastal siin koolis oluliseks pidanud?

Maastikupäev Karujärvel / Diana MattMaastikupäev Karujärvel / Diana MattMaastikupäev Karujärvel / Diana Matt
Raina Tiidovee, 7. juuni 2022

Eelmisel reedel tulid kõik kolmandikud kooli väikese ärevusega hinges, sest toimus nende ühine lennuüritus maastikupäev Karujärvel.

Tiiu Smidt, 2. juuni 2022

Koolimaja ja ujula lahtiolekuaegade info leiad siit!

Virge Lember, 31. mai 2022

Megaaju 24. hooaeg ongi jõudnud võiduka lõpuni. Kokku osales sel hooajal 39 võistkonda, millest õpilaste võistkondi oli 33 ja õpilastele pakkus konkurentsi tervelt 6 õpetajate võistkonda. Suur tänu kõigile, kes kätt proovisid, ning kiitus neile, kes sel hooajal kõigis voorudes osalesid ja oma teadmised proovile panid. Eelkõige teeme seda kõike ju sellepärast, et koolielu oleks lõbusam, ja sõbralik teadmiste mõõduvõtt tuleb alati kasuks.

Eve Tuisk, 30. mai 2022

Kui lõpetamiseni on jäänud vähem kui kaks nädalat ja kohe-kohe on algamas eesti keele eksam, mõtisklevad 9. klasside juhatajad, mida nad klassiga koos oldud ajast kaasa võtavad ja mida neile teele kaasa annavad.

Melani Saat 7.b, 27. mai 2022

Kümme 7.a ja 7.d klassi õpilast osalesid Erasmus+ projekti „European Sustainable Tourism“ laagris Saksamaal, kus Eesti, Poola, Hispaania ja Saksamaa noored tutvustasid üksteisele oma piirkonna turismimarsruute, mis arvestaksid jätkusuutlikkust ja säästlikkust. Reisikaaslaste muljed kogus kokku Melani Saat.

Lehekülg: /47 järgmine

Kuulutused

Galerii