üles
Neljapäev, 23. mai 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

23. mai

24. mai

25. mai

27. mai

28. mai

29. mai

30. mai

Töötajate sünnipäevad

24. mai

29. mai

30. mai

Valdkond: Õppetöö
Matthias Vanamb, Maardu Gümnaasiumi arendusjuht, 22. mai 2024

Maardu Gümnaasium korraldas koolitusreisi Saaremaa kahte kooli: Kuressaare Nooruse Kooli ja Saaremaa Gümnaasiumi, eesmärgiga parandada Maardu Gümnaasiumi koolikorraldust ja sõlmida kokkuleppeid meie koolide vaheliseks õppekoostööks. Nendes kahes koolis tutvusime töökeskkonna ja innovatiivsete lahendustega ning saime värskeid ideid õppetöö korraldamisel.

Madli-Maria Naulainen, 21. mai 2024

17. mail toimus Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis pidulik tunnustusüritus, kuhu oli kogunenud Eesti õpilastest ajaloouurijate ning -tundjate koorekiht. Proua Sirje Karis andis üle tänukirjad parimatele ajalooalaste uurimistööde võistlusel osalejatele ning parimatele ajalootundjatele. Ajalooalaste uurimistööde võistlus presidendi auhindadele, mis tänavu kandis pealkirja „Võitjad ja kaotajad“, toimus tänavu juba 25. korda.

Aire Siinvert, õppejuht, 17. mai 2024

Kuidas meie õpetajad Tõraverre sattusid?

Kõik sai alguse 14. septembril 2023, kui osalesin V rahvusvahelisel reaal- ja loodusainete hariduskonverentsil, kus ettekannete vahepauside ajal sai tutvuda erinevate täiendõppe võimaluste või õppematerjalidega.

Kristin Lauri, 16. mai 2024

Nooruse kooli kolmas lend veetis 4.–7. mai Leedus reisides. Meeldejäävaimad hetked olid seotud koosolemisega, täites iga päeva erinevate emotsioonide ja seiklustega, kus nii mõningad täiesti tavalised tegevused said sõpradega koos uue tähenduse. Klassikaaslastega veedetud aeg oli eriti oluline, luues sidemeid ja uusi mälestusi. Raske matkamine düünidel ja paduvihmaga Palangas jalutamine andsid reisile seiklust ja avastamisrõõmu. Delfinaariumi külastus tõi esile erilisi emotsioone ning õhtusöögid sõpradega olid täis naeru ja head seltskonda. Kuidas reis aga täpsemalt kulges ja milliseid emotsioone see osalistes tekitas?

Juhan Kolk, purjetamistreener, 16. mai 2024

Esmaspäeval, 13. mail avas 2.b klass juba kaheksanda Nooruse kooli purjetamishooaja.

Purjetamistunnid toimuvad Kuressaare Nooruse Kooli 2. klasside liikumisõpetuse tunni osana. 

Madli-Maria Naulainen, 14. mai 2024

Euroopa päeva tähistasime koolis mitmeti, kõigil oli võimalus osaleda Kuressaare sünnipäevale ja Euroopa Liidu 20. liitumisaastale pühendatud orienteerumismängul Kuressaares. Koolis tähistasime Euroopa päeva Megaaju Euroopa-teemalise erivooruga, kus said osaleda kõik huvilised II ja III kooliastmest. Auhindadega toetas Euroopa Komisjoni Eesti esindus.

Madli-Maria Naulainen, 9. mai 2024

7.–10. aprillini oli kahel meie robootikavõistkonnal võimalus osaleda Erasmus+ projektireisil Soomes. Kolme päeva jooksul osalesid õpilased erinevates tehnoloogiateemalistes tegevustes koos Soome põhikoolide õpilastega. Õppereis sai võimalikuks tänu koostööle Robotiikka ja Tiedekasvatus RY-ga, mille põhiülesanne on tehnoloogiahuvi edendamine ja ainetevaheline lõiming Soome põhikoolides.

Madli-Maria Naulainen, 9. mai 2024

Eelmisel õppeaastal alanud ja käesoleval õppeaastal väga populaarseks saanud ajaloovõistlus Mammut on selleks korraks lõppenud. Kolmele meie kooli õpilasele omistati kolmas järk.

Kaisa Sau, 8. mai 2024

Nooruse kool osaleb järgmisel õppeaastal „Arutleva kooli“ pilootprojektis, mille eesmärk on tõsta arutlusoskust ja panna noori kriitiliselt mõtlema. Need on oskused, mida on vaja nii koolis kui ka hilisemas elus.

Kristin Lauri, 6. mai 2024

ERASMUS+ projekt viis meid seiklusele Lõuna-Itaaliasse, kus külastasime Modugno linna ja selle kooli võlusid. 23.–29. aprillil käisid kaksteist 8.a klassi õpilast, nende klassijuhataja Elis Nõu ja noorsootöötaja Kristin Lauri õpirändel. Itaalias viibides ööbiti kohalikes peredes. Igal osalejal oli oma host (Itaalia õpilane, kes meid oma kodus ja peres võõrustas). Just see kogemus andis sellele nädalale tõelise autentsuse ja väärtuse.

Kristi Sillart, õpetaja, 29. aprill 2024

Vahetult enne vaheaega, 19. aprillil toimus Tallinnas TalTechis rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj, kus osales ka meie Nooruse kooli viieliikmeline võistkond: Liisa Naulainen, Trevor Ast, Hanna Paju, Lisanna Valdmets ja Tuule Kalamees.

Jaana Puksa, 23. aprill 2024

Eelmisel nädalal külastasid meie kooli Kaali ja Luce kooli 6. klasside õpilased. Külastuse eesmärk oli tutvuda uue kooliga, kuhu nad sügisel õppima tulevad.

Kristi Sillart, õpetaja, 18. aprill 2024

9. aprillil toimus Saare maakonnas 5. klasside õpioskuste talgute võistlus, kus osales ka Kuressaare Nooruse Kooli 5.b klassi viieliikmeline võistkond. Võistkonda kuulusid Rico Sannik, Eerik Elias Rekaya, Hannes Pulk, Henry Prostang ja Heleen Alas.

Kristiin Sooäär, Triinu Kips, 9.d, 17. aprill 2024

1. aprillil toimus kõigil üheksandikel eesti keele proovieksam. Seejärel, 9. aprillil toimus 9.d klassil ka e-katseeksam.

Katrin Liiv, 10. aprill 2024

Mida mõtleb saarlane, kui kasutab sõna „labu“? Keda mõtleb saarlane, kui kasutab sõna „tonger“? Kuidas on saare murdes lause „Aja hobune ära“? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsisid lõimingupäeval vastust kuuendikud, kes saare murde õppimise töötoas tõdesid üllatuslikult, et see saarlaste keel üks isevärki keel on. Igaks juhuks said õpitud murdesõnad ka üles joonistatud, sest mine tea, millal need meie igapäevasesse kõnepruuki taaskasutusele võiksid tulla.

Ülle Räim, 9. aprill 2024

1. aprill oli lisaks naljategemise päevale ka oskuste päev. Meie kooli sadakond kaheksandikku ja nende õpetajad väisasid Kuressaare Ametikooli ja seal õpetatavate erialade töötubasid. Õpilastele tutvustati Kuressaare Ametikooli sisseastumise tingimusi ja korraldust. 8.b klassi õpilastelt väike ülevaade.

Artikkel / ÕppetööSärav olümpiaadiaasta
Aire Siinvert, õppejuht, 8. aprill 2024

Kuressaare Nooruse Kooli ettevõtlikud noored osalesid sellel õppeaastal päris mitmetel aineolümpiaadidel: inglise keel, eesti keel, matemaatika, bioloogia, geograafia, keemia, ajalugu, saksa keel.

Madli-Maria Naulainen, 5. aprill 2024

Erasmus+ programmi uue projekti „Sailing Into Opportunities“ esimesed tegevused said alguse juba käesoleva õppeaasta novembris, kui arendusmeeskonna liikmed Leedust, Rumeeniast, Eestist ja Itaaliast kohtusid Vilniuses. Sealt edasi algas arendustöö, mille käigus tegeleb iga riik omale määratud kitsama teemalõiguga, et töötada välja õppematerjalid, mida uuel õppeaastal õpilastega koos katsetada.

Lehekülg: /70 järgmine

Kuulutused

Galerii