Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (22)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
22. aprill
- Annamai Laansoo 8.c
- Karl Mattias Kahju 9.a
- Mart-Sander Aru 5.b
- Ron Markus Kivi 2.c
23. aprill
- Heti Rannama 7.a
- Kerdo Sepp 9.c
24. aprill
- Kerden Tänav 8.d
- Sten Saar 4.a
- Stiina Saar 4.a
25. aprill
- Rasmus Ink 9.c
26. aprill
- Mattias Kõrge 6.a
27. aprill
- Oliver Reinart 2.a
- Ramon-Marten Sepp 8.c
28. aprill
- Oskar Raadel 1.a
29. aprill
- Ken Erik Vilter 1.c
Töötajate sünnipäevad
23. aprill
- Piret Tuzova
27. aprill
- Janno Tuulik*
- Leili Võrel
- Virge Lember
29. aprill
- Ene Pidmann

Kolmeteistkümnes mõttespordi olümpiaad on lõppenud. Sellel aastal osales võistlustel üle tuhande õpilase 85 koolist.

Sellest ajast alates, kui inimesed kodudesse arvutid said, on laste une kvaliteet kui ka pikkus oluliselt vähenenud. Soovituslikust uneajast vähem maganud õpilasi on aastatega üha rohkem.

Neli keskkooliõpilast eksivad metsas ära ja lähevad veetma ööd mahajäetud veskisse. Kui hommik tuleb, siis on kõigil hea meel, et said veskist lahkuda, kuid hakkavad juhtuma kummalised asjad.

Iga üheksanda klassi õpilase elus mängivad suurt rolli just eksamid – sellega, et need mõjutavad suuresti edasisi otsuseid. See, kas neid on vaja või mitte, on olnud teemaks juba aastaid.
4. aprillil oli Nooruse koolis taas teatripäev. Lavale jõudis Teine Vaatus, mis kandis pealkirja „Kiikame lugemikku“.

Rahulikult ilma kiirustamata süüa on paljude soov. Kes siis meist ei sooviks tundide vahel teha pausi, süüa maitsvat toitu ja suhelda sõpradega?

Kuna koolielu on õpilastel praeguse aja põhikoht, kuhu enda aega panustame, milles saame uusi kogemusi, seisame silmitsi nii tihti kord raskete, kuid siis jälle kergete väljakutsetega, on oluline, et õppimisele oleks panustatud maksimaalselt kõik meie energia ja õppimine oleks efektiivne. Üks oluline muudatus, mida oma silmis pean oluliseks ja väga vajalikuks, on koolitundide algusaja muutmine kella üheksaks. Arvestades meie igapäevast mahukat tegevusgraafikut ja tänapäeva noorte unegraafikut, võiks see olla asi, millega kool vastu tuleb.
Maale tuleb uus poiss Marten, kes kohtub Taneli ja Lauraga. Nad leiavad kaardi vana ja kummitava lossi varemetest, kuhu on peidetud aare.

29. märtsil 2025 Haapsalus toimunud vabariiklikul Nuputa võistlusel esindasid meie maakonda Ats Albert Sepp, Oskar Ormus, Martis Leiner, Mihkel Kaju, Jacob Randi.

Nooruse koolis avati täna Eesti esimene koolikino ning osa tunde on asendatud filmiseanssidega.
Haridus- ja Teadusministeeriumist laekunud viimase info kohaselt korraldatakse järgmise õppeaasta põhikooli lõpueksamid juba septembris.

Alates 1. aprillist 2025 lahkuvad töölt kõik õpetajad.

Kui üle-eelmisel nädalal saime rõõmustada ootamatult kooli saabunud uue mööbli üle, siis nüüdseks on selgunud, et tegemist oli transpordifirma kahetsusväärse segadusega.

Alates 6. aprillist alustavad Kuressaare Nooruse Koolis tööd turvamehed, et tagada õpilaste ja õpetajate turvalisus.
Kirjanik Paulo Coelho on öelnud, et „iga kord, kui ta kedagi kohtab, õpib ta temaga kokku puutudes midagi uut". Nii ongi – inimene õpib igast hetkest, igast kohtumisest.
8. klassi õpilased analüüsisid, mida õppis Antoine de Saint-Exupery teose „Väike prints“ peategelane oma rännakul. Räägib ju teose aegumatu lugu sõprusest, armastusest, hoolimisest ja pakub mõtteainet igas vanuses lugejale. Mis jäi 8. klassi õpilastele kõlama?

„Kadri“ on raamat, mis räägib vana aja teismelise tüdruku muredest ja rõõmudest.
Linda Männik, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, valis edasisteks õpinguteks Noarootsi Gümnaasiumi, kuna see oli tema huvidega kooskõlas. Kool on pigem väike, kuid õppida on rohkem kui teistes gümnaasiumites – Lindale meeldib, et peab rohkem pingutama. Veel meeldib talle pisikese kogukonna tunnetus.
Linda sõnul tasub gümnaasiumi valides vaadata tutvustusvideoid, käia õpilasvarjuks ja suhelda inimestega, kes huvipakkuva kooliga seotud on, ning küsida n-ö telgitaguste kohta. Õppekava tuleks ka vaadata, kuna õpitavad ained erinevad kooliti. Lõpliku otsuse peab tegema enda sisetunde järgi ja põdeda ei tasu, sest suure tõenäosusega saab see kool, mille valisid, igatahes väga armsaks.

Robootikaringi noored – kaks võistkonda Trollid ja Tidrikud – osalesid veebruaris First Lego League Eesti eelvoorus ning saavutasid edasipääsu finaali. Finaalvõistlus toimub Viimsis märtsi viimasel nädalavahetusel ja praegu tehakse ettevalmistusi lõppvõistluseks.
Kuulutused
