Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (46)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
11. oktoober
- Brendon Bakhoff 9.c
- Kerret Tamm 1.c
- Säde Sulg 2.a
12. oktoober
- Benjamin Veberson 5.b
- Helena Berens 1.b
13. oktoober
- Madis Kombe 9.c
- Robert Mõisaäär 6.a
14. oktoober
- Riko Reinväli 6.b
- Tomi Jelissejev 4.b
15. oktoober
- Brita Parkja 6.c
16. oktoober
- Alan Truu 6.a
- Artur Aeg 1.b
- Karl Jakob Tiirik 1.c
Töötajate sünnipäevad
11. oktoober
- Riina Piterskihh
15. oktoober
- Kristin Lauri
- Maili Rasva*
Trevor soovitab „Oppenheimerit“ vaadata kõigil ajaloohuvilistel ja erilise kinoelamuse otsijail.
Meie klass luges suvevaheajal palju raamatuid. Esitlesime neid gruppides ja valisime välja paremad raamatud, mida tahame ka teile soovitada.
11.a klassil oli 19. jaanuaril meeldiv võimalus vaadata Nukus Tammsaare 1909. aastal kirjutatud jutustuse „Noored hinged” esmalavastust, mille suurepärasesse näitlejaansamblisse kuulub ka KG vilistlane, näitleja Mihkel Vendel. Meie ees rullus lahti kuue noore inimese elu koos armastuse, õnne ja õnnetuks olemisega. Suur tänu näitlejatele sünergia loomise eest ja Mihkel Vendelile, kes meiega pärast etendust kokku sai. Nõmme Gümnaasium oli meile hubaseks koduks, aitäh direktor Riho Uulmale!
Kui vaatasin neid maale, tekkis mu sees talve- ja jõulutunne. Kaunid raagus puud seisid mu ees. Näha oli ka üht põõsast, kuhu olid tuulega kinni jäänud päkapikumütsid. Piltidel oli ka lund, kaunist ilusat lund. Et seda kõike näha, on tarvis sisemist rahu ja teravaid silmi. Minu klassis on need olemas.
Teen oma arvustuse 6.b tüdrukute ja 6.b poiste võimlemiskavade kohta. Minu mõtted 6.b mõlema kava kohta on järgnevad. Vastupidiselt tüdruktele oli 6.b poiste kava väga jõuline ning näitas poiste osavust, kuid tüdrukute kava oli väga kaunis ja elegantne. Hoidsin hinge kinni mõlema kava ajal kartes, et midagi võib sassi minna.
KG 25. võimlemisvõistlustel käisin mina vaatamas 4.–5. klassi tüdrukuid ja poisse. Kaheteistkümnest kavast jäid mulle silma kaks kava – 4.c ja 5.c klassi tüdrukud.
Minu nägemise järgi seaksin esikohale 4.c klassi oma kava originaalsuse poolest. Selle aasta kavad võisid sisaldada nii tantsu, võimlemist kui ka akrobaatikat.
Selle aasta võimlemisvõistlus oli minu arvates kõige parem. Kõige paremad kavad olid 7.a klassi tüdrukutel ja 9.a õpilastel. Sellel aastal olid põhimõtteliselt kõikidel klassidel suurepärased etteasted. Enamik oli väga värviliste riiete ja rõõmsa muusikaga.
Esimest korda nägin KG suurt võimlemisvõistlust, mis oodatust palju vingemaks osutus. Minu jaoks tundus lausa uskumatuna see, et absoluutselt kõik klassid esitasid suurepärase kava, mida oli nauditav vaadata.
Esimestest klassidest kuni lõpuni välja oli enamik kavasid siiski sünkroonis ja hea koreograafiaga. Kuid leidus ka üksikuid, kus muusikavalikuga oli alt mindud ning kus osalejate panus oleks kindlasti võinud parem olla.
21. detsembril käisin ma vaatamas KG 25 võimlemisvõistlust.
Mina räägin 6.b klassi noormeestest ja 9.b klassi noormeestest. 6.b klassi poiste kava sisu oli võimlemisest, nendel olid seljas valged pluusid ja mustad püksid. Kava tekitas ärevust, sest ma kartsin, et keegi kukub alla.
21. detsembril 2016 toimunud Kuressaare Gümnaasiumi võimlemisvõistlus oli minule esmakordne kogemus – seega ei osanud 25 aastase traditsiooniga üritusele ootusi ega lootusi seada. Küll aga tundus tulevat üks suurejooneline noorte ülesastumine koos arvukate omapäraste ideedega.
Märka maailma enda ümber päriselt, mitte läbi telefoni, sest mittemärkamine võib maksta sinu või kellegi teise elu. Just selline oli minu arvates 8.a klassi näidendi "Märka mõrva!" moraal.
Eesriie langeb, näitlejad kummardavad ja aplaus on tormiline. Minu 9.b klassi näidend ,,Oh sa mu meie! oli minu arvates hästi kirjutatud ja hästi näideldud. Näidendis oli paar otstarbetut dialoogi ja vahetevahel oli tekst antud edasi kuivavõitu kujul. Kaadrite vahetaja (Harri Laani) oleks võinud rohkem panustada selgesse diktsiooni ja publiku poole pöörduda.
Rick Riordan töötas enne kirjanikukärjääri viisteist aastat õpetajana, kuid nüüd on kirjutanud ennast rahva südameisse. Eriliselt on rahvale hinge läinud Percy Jacksoni sari, millest on tehtud ka filme.