Esmaspäev, 26. september 2022

Valdkond: Kultuur
Sügis / Kristel SaldaKunst sõnas / Andra-Elizabeth VõerasKoolitee / Noora Nook
Ene Pidmann, 23. september 2022

Sõna kui kunstiteos. Autoriteks on Kristel Salda tööga „Sügis“, Andra-Elizabeth Võeras tööga „Kunst sõnas“ ja Noora Nook, kelle töö kannab pealkirja „Koolitee“.

Virge Lember, 22. september 2022

Mis see lugemislaev veel? Mida tähendab lastimine? Neli aastat tagasi heiskas lugemislaev oma purje ja asus teele meie kooli talveaias.

Jaana Puksa, Gert Lutter, 22. september 2022

Eelmisel õppeaastal toimetasid kõik meediaringi õpilased ühe suurema projektiga. Saamuel Vahter ja Taavet Tenno valisid selleks oma isiklikest loodusfotodest näituse koostamise. Suveks tühjaks jäävasse koolimajja polnud mõtet näitust üles panna ning seetõttu oli uue õppeaasta teise ringitunni ühiseks tegevuseks näituse ülesseadmine.

Näitusega saab tutvuda aulaesises koridoris ja vaatajate ees on mõlemalt fotograafilt 14 erinevaid linnuliike kujutavat pilti.

Tule nautima noorte fotokunstnike teravat silma ja ilumeelt!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Abstraktne värviketas / Melani SaatAbstraktne värviketas / Hendrik ÕigemeelAbstraktne värviketas / Geidi Aadussoo
Eliise Belinets, 16. september 2022

Abstraktne värviketas. 7.–9. klassi tööd, autoriteks on Melani Saat, Hendrik Õigemeel ja Geidi Aadussoo.

„Kati“ / Katrin Teng„Lame“ / Miina-Ly Tarkin„Tore“ / Anabel Lanna
Kristin Lauri, 9. september 2022

Joonistame viipekeeles! Eelmisel õppeaastal lõpetanud üheksandikud panid viipekeelsed sõnad kunstitunnis paberile. Tööde autorid on Katrin Teng, Miina-Ly Tarkin ja Anabel Lanna.

Ene Pidmann, 7. september 2022

Tule joonistama ja maalima! Maalida saab peale paberi ka klaasile ja riidele. Teeme tarbekunsti!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Lennukat uut kooliaastat! / Kristel SaldaLennukat uut kooliaastat! / Keira TuiskLennukat uut kooliaastat! / Lisete Kuusk
Ene Pidmann, 2. september 2022

Lennukat uut kooliaastat! Eelmise õppeaasta 7. klasside viimased kevadtööd, mille autoriteks on Kristel Salda, Keira Tuisk ja Lisete Kuusk.

Mihkel Vendel ja Tanel Ting, 2. september 2022

Meie oleme Tanel Ting ja Mihkel Vendel ning kutsume näitekunstihuvilisi Inspira teatristuudiosse õppeaastaks 2022/23.

Oleme otsustanud, et soovime anda võimaluse Saaremaa noortele (Nooruse, Vanalinna ja Hariduse koolist) tulla teatristuudiosse, et üheskoos luua lavastusi ja tutvuda näitlemisega. Oleme ühendanud jõud ja Saaremaa valla heakskiidul loodame, et erinevatest koolidest 6.–9. klassidest tulevad kõik näitlemishuviga noored kokku Inspira huvikooli teatristuudiosse.

Kersti Truverk, 31. august 2022

2023. aasta noorte laulu- ja tantsupidu kannab juhtmõtet „Püha on maa“. Kui sina ka soovid osaleda sellel peol, siis nüüd on sul võimalus.

Rein Orn, akordionist, 31. august 2022

Selle aasta maikuus lõpetasid esimesed õpilased – kuigi poolikuks jäänud õppeaasta – huvikooli Inspira akordioniringi. Õppeaasta lühidusele vaatamata võis rahuldustundega nentida, et kõik akordioni õppimisega alustanud (nii õpilased kui ka täiskasvanud) tegid pillimängu oskuste omandamisel märkimisväärse arengu, mis vastas just iga mängija individuaalsetele võimetele. Kevadel oli paljudele endilegi üllatuseks, et kui õpinguid alustades ei osatud veel pilligi süles hoida, siis esimese õppeaasta lõpus mängiti juba nii mõnigi lugu, mille õppimisega sai tihti üsna tõsist vaeva nähtud.

Gert Lutter, 15. juuni 2022

5. juunil toimus järjekorras 47. Saaremaa tantsupidu, mis kandis pealkirja „Tuules“. Tuulest ja tuuletusest, vaikusest ja muutumisest inspireeritud peol jooksis Kuressaare linna staadionile ühtekokku 1099 tantsijat ja võimlejat. Teiste seas ka Kuressaare Nooruse Kooli rahvatantsurühmad Väikesed Sõlesepad ja Sõleseppade Klubi ning huvikooli Inspira 1.–6. klasside võimlejad.

Milline oli pidu? Millised olid meie osalejate muljed, mõtted ja elamused?

Ene Pidmann, 10. juuni 2022

8.d klassi õpilase Kätrin Tamira Kanemägi guašimaal pealkirjaga „Suvi“. Head suvevaheaega!

Anita Kangur, 8. juuni 2022

Meie kooli mudilaskoor Ave Sol-bemoll osales 3.–4. juunil Kosel toimunud VIII mudilaskooride festivalil pealkirjaga „Pisike puu“. Repertuaarivaliku ning mitmekülgse tegevusprogrammi kaudu kandis see endas hoolivust, imetlust ja austust meid ümbritseva looduse vastu.

Ene Pidmann, 4. juuni 2022

7.b klassi õpilase Kristel Salda guašimaal „Head vaheaega!“

Artikkel / KultuurPikapäevakunst
Diana Matt, 3. juuni 2022

1. juuni lastekaitsepäeval joonistasid pikapäevarühma lapsed kriitidega asfaldile lõbusa pildi suveootusest. Et tänaseks on vihm pildi juba ära pesnud, siis avaldame selle meenutamiseks koolilehes!

Uudis / KultuurKülalised Soomest
Helle Rand, 31. mai 2022

Reedel, 27. mail külastas meie kooli üks koor Soomest, nimelt Katedraalikooli koor Espoost. Tütarlastekoor Vocaliisa võttis nad vastu ja toimus ka kahe koori kohtumine ja ühine laulmine.

Jaana Puksa, Gert Lutter, 31. mai 2022

Mis juhtub, kui meediaringi õpilastele anda tunnis vabad käed? Saamuel Vahter ja Sander Lõbus 6.d klassist lavastasid tuntud õudusklassikale väärilise järje. Blair Witchi asemel on seekord küll nimeta hirmutis, ent sarnasused kahe filmi vahel on silmnähtavad! Head vaatamist!

Ene Pidmann, 27. mai 2022

Lõputöö „Lendu“. Autoriks on Emma Kruuser 9.a klassist. Tuult tiibadesse!