Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (6)
- n päeva lõpetamiseni (36)
- Kümme küsimust (6)
- Bookstagramid (49)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
6. detsember
- Matvii Talimonchak 5.c
- Raiko Trei 7.d
7. detsember
- Jete Krupinš 9.b
- Mari Grepp 2.c
- Mariliis Lehtjärv 4.a
9. detsember
- Alex Kesküla 8.d
- Liselle Niit 8.d
- Victoria Amanda Aavik 5.a
10. detsember
- Elisabeth Koiduste 4.c
- Kevin Treu 8.a
- Miina Maria Tasa 8.c
11. detsember
- Trinette Välisson 9.a
12. detsember
- Aron Väli 7.a
- Steven Parts 7.b
13. detsember
- Rasmus Algo 1.c
- Risto Klee 8.b
- Sofia Sadam 5.b
Töötajate sünnipäevad
9. detsember
- Anu Rand*
Mis motiveerib üheksanda klassi õpilast suveks tööd otsima? Oma taskuraha teenimine, töökogemuse soov ja pika suvepuhkuse ajal igavuse peletamine, nii arvavad 9.c klassi noormehed Karel Kohu ja Hendrik Sild, kes töötasid suvel firmas Ösel Plastic OÜ.
Võrkpallihuvilised noormehed soovitavad teistelgi proovida erinevaid asju, et leida see, mis ennast kõige rohkem huvitab.
Suve ei tasu maha magada ja hea on ka lisaraha teenida, arvab töölkäimise kohta 10.c klassi noormees Henri Toomsalu, kes töötas suvel OÜ Torueksperdis, olles lihtsalt öeldes torujüri! Amet ei riku meest ja TTÜs õppetööd jätkata plaaniv noormees näeb end tulevikus alustamas oma firmaga ning plaanib kindlasti ka Saaremaaga seotuks jääda.
Potipesijast kokaks ja siis veel jõusaali treenima? Renee töö- ja hobikarjäär on olnud põnev. Lisaks sellele lavastab 11.c noormees oma klassi Suurel Teatriõhtul etenduvat teatritükki. Tulevikus näeb ta end aga ehitusinseneriks õppimas. Tõepoolest kehtib väljend: kes teeb, see jõuab.
Kas kooliõpilase suvepuhkuse ajast tasub tööl käia? Rubriik „Töö ja kool“ uurib endiselt meie õpilaste töölkäimisi: mida nad ise sellest arvavad, miks nad seda teevad ja kuidas õnnestub omavahel ühendada suvine puhkamine ja töö.
Andree Goidin on 11.c klassi õpilane, kes suve veetis Eesti teises otsas Nõo Lihatööstuses ja Leigo turismitalus töötades.
Jätkame meie õpilaste kooli kõrvalt töölkäimiste tutvustamist ning uurime, mida nad ise sellest arvavad, miks nad seda teevad ja kuidas õnnestub omavahel ühendada õppimine ja töö. Sel nädalal sukeldub „Töö ja kool“ väikese pere-pagariäri põnevasse ja pirukalõhnalisse maailma!
Kristo Lember õpib 10.c klassis ning kokkamine ja küpsetamine meeldivad talle niigi. Seega pole vast imestada, et suvel teenis ta lisaraha ema pagaritöökojas.
NB! Retsept!
Ka sel õppeaastal tutvustame meie õpilaste kooli kõrvalt töölkäimisi ning uurime, mida nad ise sellest arvavad, miks nad seda teevad ja kuidas õnnestub omavahel ühendada õppimine ja töö.
Robin Vaga on noormees, kes õpib 11.c klassis ning kellele meeldib korvpall. Suvel aga töötas Robin puurkaevumeistrina. Olgu – esialgu küll puurkaevumeistri abina, aga ikkagi!
Mathias on KG abiturient, kellel täitub kohe-kohe ehituspoes K-Rauta töötamise kaks aastat! Ka praegu, kui seoses valitseva olukorraga toimub õppetöö distantsilt ja nõuab tavapärasest rohkem süvenemist, leiab ta aega poes müügikonsultandina panustada – kusjuures töötatakse vähendatud koosseisus ja ületunde tuleb väga palju. Osaliselt ka seetõttu on Mathias avastanud, et võib tegelikult üsna enesekindel olla. See on ääretult oluline omadus, arvestades, et lõpetamine ja sellega seonduv on hetkel kõik lahtine.
Järjekordses sarja „Töö ja kool“ loos räägib Katariina Aulik 10.c klassist meile sellest, kuidas on töötada Kuressaare Teatris publikuteenindajana.
Teisipäeva õhtul enne etenduse algust Katariinat oodates ja teatri administraatori Eleniga vesteldes selgub, et meie õpilasi on seal ametis tubli väike pesakond. Kohe-kohe algava VAT Teatri etenduse „Kolm versiooni elust“ eel on publikuteenindajana ametis veel Triinu ja garderoobitrepilt uurib publikuhulga kohta vilistlane Karli. (toim.)
Sain üsna provotseeriva ülesande kirjutada lugu kooli kõrvalt töölkäimisest, peaosaliseks üks minu 10.c klassi õpilane – Luise Alle. Provotseeriva, sest ma ei ole tegelikult kooli ajal töölkäimise väga suur fänn. Luise vastuseid lugedes leidsin siiski ka palju positiivset.
Nagu paljud õpilased, töötab ka Luise kooli kõrvalt teenindusvaldkonnas. Kuidas tema töö välja näeb, mida ta sellest ise arvab ja kuidas suhtub sellesse klassijuhataja, saadki lugeda rubriigi „Töö ja kool“ viiendast artiklist! (Toim.)
Uuel aastal jätkame artiklitesarjaga „Töö ja kool“. Neljandas osas räägib 12.c klassi õpilane Eliisa Täht meile sellest, kuidas hõbemedalikursil õppimise kõrvalt leida aega ka tööl käimiseks ja hobidega tegelemiseks.
Sukeldume sõumaailma säravatesse telgitagustesse! Meie KG lugudesarja „Töö ja kool“ kolmandas loos räägib Sten-Erik Liiv meile muusikaäris raha teenimisest, kuulsustega koos töötamisest ning sellest, kuidas see kõik õppimisega kokku võiks sobida. Oma arvamuse ütleb pojaga tehtud intervjuus välja ka Sten-Eriku ema Siret.
Head lugemist!
Töö kõrvalt õppimine on keeruline täiskasvanulegi, rääkimata siis gümnaasiumiõpilasest. Uute tutvuste sõlmimine ja varane töökogemus tuleb tööturul aga edaspidi kindlasti kasuks. Meie KG lugudesarjas räägivad gümnaasiumiõpilased, kuidas õnnestub neil ühendada tööd ja õppimist.
Elena-Liis Lember on Kuressaare Gümnaasiumi 11.b klassi õpilane. Tema „karjäär“ on olnud tormiline – nõudepesijast abikokaks ning edasi juba hommikusöögiteenindajaks.
Meie KG on juba pikalt tutvustanud meie vilistlaste tegemisi pärast Kuressaare Gümnaasiumi lõpetamist. Kuidas aga õpilasena edukalt ühendada õppimist ja töötegemist, ilma et üks teist segama hakkaks, on keeruline ülesanne.
Meie uue lugudesarja esimestes intervjuudes saate teada, kuidas see kahel meie gümnasistil õnnestunud on. Tõestus, et kui selge siht silme ees, on kõik võimalik! Olgu siis sooviks tutvuda tulevase karjääriga või sõlmida uusi tutvusi või kooli kõrvalt raha teenida.
Heleri Siinor õpib 12.c klassis ja tema kindel soov on minna edasi õppima Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanda erialale. Hetkel töötab ta Kuressaare haigla sünnitusosakonnas.