Laupäev, 28. mai 2022

2. juuni

Valdkond: Klassilood
Marite Sepp 4.a, 20. mai 2022

Kolmapäeval, 18. mail külastasime 4.a klassiga Mihkli talumuuseumi regilaulupäeva. Hommikul oli koolis kaks tundi ja kolmandal tunnil sõitsime bussiga Vikile Mihkli talumuusemisse. Kokku oli tulnud palju regilauluhuvilisi Saaremaa eri koolidest.

Artikkel / KlassiloodKevad 3.a klassis
Inga Engso, 19. mai 2022

Tere, kallis kevad! Oled mulle alati rõõmuks olnud oma kaunite lilledega. Nii arvab Gretel.

Loe ka teiste 3.a klassi laste mõtteid kevadest.

Artikkel / KlassiloodPurjetama? Purjetama!
Purjetama! / Inna VannPurjetama! / Inna Vann
Inna Vann, 12. mai 2022

Sel nädalal käis 2.c klass esimest korda purjetamise tunnis.

Nüüd saame lugeda õpilaste mõtteid.

Maarja Põder, Kätriin Maiste, Eva-Lotta Orglaan, Grete Aavik 7.d klass, 6. mai 2022

Käisime 7.d klassiga 19.–20. aprillil Viljandis, et külastada Ugala teatrit. Alguses oli plaanis vaatama minna etendust „Piruka magus põhi“, kuid kahjuks jäi see näitlejate haigestumise tõttu ära. Selle asemel tehti meile teatris ekskursioon ja võtsime osa töötubadest: tekstikirjutamine ja näitlemine.

Artikkel / Klassilood2.b toredad lilletööd
Raina Rääp, 5. mai 2022

2.b lillekirevust jätkub nii tuppa kui õue.

Anu Rand, 27. aprill 2022

14. veebruaril saime kätte Räpina Aianduskooli projekti sidrunmelissi ja piparmündi potitaimed. Algul lasksime emataimedel uutes kasvutingimustes kohaneda. Seejärel istutasime need suurematesse pottidesse. Andsime jällegi aega, et taimed jõuaksid juurduda.

Artikkel / Klassilood2.a klassi teatrireis Pärnusse
Reet Lasn, 22. aprill 2022

2.a klass käis Pärnus Endla teatris vaatamas etendust „Härra Huu“. Lavastuse aluseks on võetud Hannu Mäkela „Härra Huu“ raamatusari. Härra Huu oleks nagu Harry Potteri Soome variant.

Artikkel / KlassiloodÕppekäik Nasvale
1.b külastamas ettevõtet AS Baltic Workboats / Diana MattSuur laev! / Diana Matt
Merle Tustit, 20. aprill 2022

1.b klassi lastel oli tore võimalus käia Nasval vaatamas, kuidas ehitatakse suuri ning veidi väiksemaid laevu.

Külastasime ettevõtet AS Baltic Workboats.

AS Baltic Workboats on Eesti laevaehituskompanii, mis asub Saaremaal Nasval. Ettevõte on ehitanud laevu näiteks Rootsi Rannavalvele, Läti Piirivalvele, Eesti Politseile.

Artikkel / Klassilood1.c klass soovib kauneid pühi!
Anu Rand, 14. aprill 2022

Jänkupoiss see hüpeldes / aias ringi kareldes / leidis aknalt munakorvi, / tõttas sellega nüüd hoovi. / Lahkelt mune pillutas, / kevadele teed sillutas.

Artikkel / Klassilood1.b klassi aprilliliblikad
Merle Tustit, 6. aprill 2022

Aprillikuisest lumesajust hoolimata on alanud kevad ning peagi hakkavad liblikad lendama. Liblikad on ühed armastatumad putukad — nad on kui lendavad lilleõied, mis oma värvikirevusega pimestavad.

Just sellised tulid välja ka 1.b klassi laste joonistatud liblikad.

Artikkel / Klassilood1.a tulbid
Tulbid / 1.a klassTulbid / 1.a klass
Ülle Jasmin, 31. märts 2022

Tulpide voltimine tõi klassi mõnusa kevadmeeleolu. Nüüd ootame, millal aias tulbid õitsema hakkavad.

Katrin Kannik, 24. märts 2022

3.c klassi õpilased tutvusid meie naaberriikidega. Saime teada, millised on lähinaabrite rahvuslinnud ja -lilled.

Seekord meisterdasime meie põhjanaabrite soomlaste rahvuslinnu laululuige.

Artikkel / KlassiloodTere, kured!
Raina Tiidovee, 22. märts 2022

Juba kolmandat aastat võtab 3.b klass osa projektist „Tere, kevad!“. Kas teate, et kured on juba kohal? Meie klass on neid juba kuulnud, seepärast meisterdasimegi kohe enda kured ja mõtlesime välja luuletuse.

Inga Engso, 14. märts 2022

Millised mõtted ja emotsioonid tekkisid 3.a klassi lastel Kuressaare lossi joonistades?

Artikkel / KlassiloodMinu kodu on Eesti
Reet Lasn, 23. veebruar 2022

2.a klass kirjutas ja esitas klassis kõned Eestimaale. Meie kooli Eesti Vabariigi aastapäeva aktusele valis klass välja kõned, mida saame nüüd koos lugeda.

Artikkel / KlassiloodMinu Eestimaa
Inna Vann, 23. veebruar 2022

2.c klassi laste mõtteid läheneva pidupäeva eel.

Anu Rand, 22. veebruar 2022

1.c klass liitus Räpina Aianduskooli projektiga „Maitsetaimedega sõbraks“.

Artikkel / KlassiloodPalju õnne, Eesti!
Omaloomingulised raamatud / 4.c klassOmaloomingulised raamatud / 4.c klass
Katrin Liiv, 22. veebruar 2022

Eesti vabariigi sünnipäevaks kirjutasid ja kujundasid 4.c klassi õpilased omaloomingulisi raamatuid. Siinkohal pakume teile väikese valiku noorte autorite loometegevusest.