Esmaspäev, 26. september 2022

Valdkond: Klassilood
Artikkel / KlassiloodSuveseik: 3.a, 4.c ja 3.c klass
Gert Lutter, 23. september 2022

Suvi on möödunud kui linnutiivul ning seda jäävad meile meenutama mälestusekillukesed. Koolileht Nooruse Meridiaan korjab kokku kõigi klasside killukesed, et sellest saaks ühine suur mälestus.

Kõige kiiremad suvemeenutajad olid 3.a, 4.c ja 3.c klass. Aitäh kiiretele!

Artikkel / Klassilood2.b klassi suvepeegeldused
Merle Tustit, 23. september 2022

Säraval pilgul ja naerusuiselt pilgutab suvi sügisele silma.

Veel üks rõõmus meenutus päikselisele suvele.

Veel üks suvepeegeldus.

Ja sügis saab tulekuks loa.

Oma suve peegeldasid 2.b klassi õpilased ja hüüavad üheskoos just täna alanud sügisele: „Tere, sügis!“

Ülle Jasmin, 14. september 2022

Voltisime, mõõtsime, joonestasime, värvisime, lõikasime, kleepisime ja valmis saigi kaheksakand.

Stevelin Tamm, 9. september 2022

Esimesel koolipäeval näitas õpetaja pilti oma koolitee algusest. Õpilased pakkusid, kes võiks pildil olla. Õpilane a: „Kes see veel on?“ Õpilane b: „See oled ju sina, su laps on täpselt sama näoga.“ Ja õigus tal oli. Tõesti oli pildil tegemist õpetajaga, kes 25 aastat tagasi oma kooliteed alustas. Värin hinges ja elevust rohkem kui küll. Nagu 1.a klass, mäletan ka mina selgelt, kuidas endale aabitsa sain ja kohe suure ja tähtsa koolilapsena tundusin. Ja seda, kui me klassiõega esimesse pinki istusime ja selle üle ütlemata õnnelikud olime (vaata pilti).

Artikkel / Klassilood5.a ja 5.c ühine matkapäev
Tiit Rettau Pihtla vabatahtliku päästekomando tööd tutvustamas / Grete PihlAvastusrajale! / Grete Pihl
Lisandra Lehtjärv 5.a, 15. juuni 2022

5.a ja 5.c käisid neljapäeval Püha Soobiku matkarajal matkamas ja kohtumas Pihtla vabatahtlike pritsumeestega.

Artikkel / KlassiloodKeskaja Elamuskeskuses
Keskaja elamuskeskuses / Grete PihlKeskaja keskuses vibu ja ammuga märki tabamas / Grete Pihl
Grete Pihl, 14. juuni 2022

Kolmapäeval, 8. juunil 2022 käisid 5.a ja 5.c klassi õpilased uudistamas Keskaja Elamuskeskuses Archebald. „Meie juures leiad tegutsemist kaheks priskeks tunniks ja enamakski. Märkamatult viiakse sind seitse ehk kaheksa aastasada tagasi ja siis leiad sa end sepikojas münti vermimas või ammuga ehk siis ka vibuga märki laskmas või käsitööliste meistrikojas küünalt valmistamas või hoopis kiviheitemasina või vesirattaga mässamas. Pole võimatu, et ühel hetkel leiad end piinakambris mõne hirmsa piinariista küljes kinni olevat või sootuks, peas rüütli kiiver, õilsalt mõõgaga vehkimas ...“ – nii lubab keskuse veebileht.

Raina Rääp, 13. juuni 2022

Meie, 2. klassi õpilased, täname Anne Keerbergi hästi toreda merereisi korraldamise eest. Tänud toetuse eest: Saarte Kalandus, PRIA ja Nooruse kool. Lapsed olid vaimustuses. Oma mõtteid jagavad täna 2.b klassi õpilased.

Merle Tustit, 13. juuni 2022

Viimased nädalad on olnud 1.b klassi õpilastele tegusad ja toimekad.

Esiteks: hakkasime rohenäppudeks.

Teiseks: lõppes meie „Lugemisisu“ programm.

Kolmandaks: käisime Kaali järve ääres.

Reet Lasn, 6. juuni 2022

1.a ja 2.a klassi õpilased avaldasid arvamust, miks on elus matemaatikat vaja.

Ülle Jasmin, 3. juuni 2022

1.a klass luges jaanuarist maini kokku viis raamatut. Õpilaste lemmikuks valiti „Vilista mulle, Johanna“, autor Ulf Stark. Tublimatel oli võimalus lugeda ka rohkem raamatuid ja nad said täita bingot.

Artikkel / KlassiloodTervislik eluviis 3.c klassis
Katrin Kannik, 1. juuni 2022

3.c klassi õpilastel valmisid paaristööna tervislikku eluviisi propageerivad tööd nii sõnas kui ka pildis.

Artikkel / Klassilood7.d ja 2.a koos lilli istutamas
Koos lilli istutamas / Reet LasnKoos lilli istutamas / Reet LasnKoos lilli istutamas / Reet Lasn
Kätriin Maiste 7.d, 1. juuni 2022

Reedel käisid 7.d ja 2.a klassi õpilased koos kooli õuel olevatesse lillekastidesse lilli istutamas.

Marite Sepp 4.a, 20. mai 2022

Kolmapäeval, 18. mail külastasime 4.a klassiga Mihkli talumuuseumi regilaulupäeva. Hommikul oli koolis kaks tundi ja kolmandal tunnil sõitsime bussiga Vikile Mihkli talumuusemisse. Kokku oli tulnud palju regilauluhuvilisi Saaremaa eri koolidest.

Artikkel / KlassiloodKevad 3.a klassis
Inga Engso, 19. mai 2022

Tere, kallis kevad! Oled mulle alati rõõmuks olnud oma kaunite lilledega. Nii arvab Gretel.

Loe ka teiste 3.a klassi laste mõtteid kevadest.

Artikkel / KlassiloodPurjetama? Purjetama!
Purjetama! / Inna VannPurjetama! / Inna Vann
Inna Vann, 12. mai 2022

Sel nädalal käis 2.c klass esimest korda purjetamise tunnis.

Nüüd saame lugeda õpilaste mõtteid.

Maarja Põder, Kätriin Maiste, Eva-Lotta Orglaan, Grete Aavik 7.d klass, 6. mai 2022

Käisime 7.d klassiga 19.–20. aprillil Viljandis, et külastada Ugala teatrit. Alguses oli plaanis vaatama minna etendust „Piruka magus põhi“, kuid kahjuks jäi see näitlejate haigestumise tõttu ära. Selle asemel tehti meile teatris ekskursioon ja võtsime osa töötubadest: tekstikirjutamine ja näitlemine.

Artikkel / Klassilood2.b toredad lilletööd
Raina Rääp, 5. mai 2022

2.b lillekirevust jätkub nii tuppa kui õue.

Anu Rand, 27. aprill 2022

14. veebruaril saime kätte Räpina Aianduskooli projekti sidrunmelissi ja piparmündi potitaimed. Algul lasksime emataimedel uutes kasvutingimustes kohaneda. Seejärel istutasime need suurematesse pottidesse. Andsime jällegi aega, et taimed jõuaksid juurduda.