Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (15)
- Bookstagramid (59)
- Kümme küsimust (18)
- n päeva lõpetamiseni (39)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
20. märts
- Gete Kajupank 2.c
- Karoli Reinart 9.d
- Marii Nuum 8.b
- Mattias Markov 3.b
- Mia Marell Jalak 5.a
21. märts
- Hanna-Liisa Köster 5.b
23. märts
- Kaur Piik 8.b
25. märts
- Ekke Kirs 6.c
- Henriko Gregor Mägi 5.c
- Jonatan Kuppart 9.d
- Mia-Loviise Ivalo 4.a
26. märts
- Rasmus Kanarbik 1.c
27. märts
- Knut Kokk 4.a
Töötajate sünnipäevad
20. märts
- Aire Siinvert
21. märts
- Katrin Liiv
- Liivi Erlenbach
23. märts
- Aleksei Jermolov
- Maren Asumets
24. märts
- Eveli Põld
26. märts
- Iryna Piddubna
27. märts
- Kersti Kirs
- Lelet Aavik-Part*

3. lennu vilistlane, nüüdne Saue Riigigümnaasiumi rahulolev õpilane Lisette Sepp oli mandrile kooli minekust mõelnud juba kolm aastat, seega oli unistus vaja reaalsuseks muuta. Aga see polnud ainus põhjus kolimiseks – määravaks sai ka keskkond. „Tahtsin muutust ja uut väljakutset, et igav ei hakkaks ja ma tunneks, et on palju veel, mida saavutada,“ ütleb Lisette. Lisaks oli oluline tõsiasi, et mandrikoolid teevad ülikoolidega tihedat koostööd.

See raamat räägib 18-aastasest poisist Kalle Salonenist, kes mängib jalgpallis väravavahi positsioonil.

Raamat räägib 15-aastasest Anna Elisabethist, kes on sattunud kahe õela klassiõe naerualuseks.

Püüdke ta kinni!
Üks kummaline mees saabus linna. Ta oli nähtamatu. Ta püüdis teha katseid oma toas, aga inimesed sekkusid tema asjadesse. Sellepärast hakkas juhtuma kummalisi sündmusi linnas.

Raamat „Suhkrust ja jahust“ räägib 10. klassi tüdrukust Johannast, kes saab endale uue salapärase ja ilusa klassiõe Mia. Johanna oli väga meelitatud, et Mia temaga sõbrustada otsustas.
Raamat räägib, kuidas üks 16-aastane tüdruk nimega Kati Park proovib enda eluga hakkama saada, kuid tal on väga palju takistusi ja probleeme, näiteks depressioon ja uimastite kasutamine.

Lõpetamiseni on jäänud veel 100 päeva. Seda on küll vähe, aga suvi juba ootab. Ei suuda ikka veel uskuda, et talveballil oli üks viimaseid kordi, kui koos terve lennuga koolilaulu laulsime. Samas lendavad mõtted juba eksami- ja sisseastumistulemusteni.

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Tiffany Šaukštelite räägib põhikooli lõpetajale seatud ootustest, hirmudest ning võimalustest, mida tulevik tänapäeva noorele pakub.

„Kui kogu rehkendust ei jõua, tee pool, aga tee hästi.“ Seda tsitaati teavad vast kõik eestlased. Oskar Lutsu „Kevadet“ on lugenud vanaemad ja vanaisad, emad ja isad, pojad ja tütred. See kuulus raamat ühendab erinevaid põlvkondi. Või kui keegi ütleb, et sa teed kilplase tööd, siis kõik saavad aru, millest jutt käib.

„Varesele valu“ räägib sellest, kuidas üks tüdruk on kade ühe poisi peale, kuna poisil ei ole kedagi, kes tema eest hoolitseks, ja tüdruk arvab, et tema eest hoolitsetakse liiga palju, st et poisil on rohkem vabadust. Kuigi varsti see muutub.

Raamat – see võib olla tükk meelelahutust nagu sinu lemmik fantaasiaromaan, tähtis ajalooallikas, näiteks kellegi tähtsa isiku elulugu, õppematerjal, nagu sinu eesti keele õpik või lihtsalt hunnik paberilehti kaante vahel; oleneb vaid sellest, mis eesmärgil sa seda kasutad ja kuidas sa seda näed. Raamatusse saab kirjutada, joonistada või jätta see hoopikski tühjaks, sest neid tehakse ju siiski iseendale või teistele – rahvale.

Palun teil kujutada ette kellegi kodu. Kodud on tavaliselt üsna ühesugused. Seal on magamistoad voodite ja riidekappidega, köögid külmkapi, pliidi ja söögilauaga, vannitoad pesumasinate ja kõige muu vajalikuga ning elutoad diivanite, tugitoolide, televiisorite ja riiulitega. Kui kujutada ette kellegi kodu, tundub tavaline, et nendes tubades on ka raamaturiiulid.

„Pühendatud kõigile neile, kes üritavad üle saada sellest, millest nad veel rääkida ei suuda.“

Ingel Roos Pajuniit, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, õpib Kuressaare Ametikoolis stilistiks. Kui ta põhikooli lõpus päev enne esimest lõpueksamit haiglasse sattus, sai ta aru, et õppimine on küll tähtis, aga enda tervis on veel tähtsam.

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Heidi Väli räägib, mida on lugemine talle andnud ja miks on oluline, et noored raamatutest ei kaugeneks.

„On aeg“ räägib poisist nimega Roomet ja tema erilisest võimest näha inimeste pea kohal liivakella, mis inimese vananedes ühe liivatera haaval tühjeneb.
Kuressaare Nooruse Kooli lõpuklass sai võimaluse tutvuda raadio Kadis ja Saarte Hääle toimetuses tehtava tööga. See oli järjekordne võimalus tutvuda uute ametitega ja näha selle töö keskkonda.

Ann on tubli 14-aastane tüdruk, kes ühel päeval leiab keldrist oma ema vana päeviku, mida lugedes saab ta teada, et ta ema pole alati olnud korralik nagu praegu.
Kuulutused
