üles
Esmaspäev, 27. mai 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

27. mai

28. mai

29. mai

30. mai

31. mai

1. juuni

2. juuni

3. juuni

Töötajate sünnipäevad

29. mai

30. mai

1. juuni

2. juuni

3. juuni

Annely Oolup, 27. mai 2024

Saaremaa koolinoorte kergejõustiku meistrivõistlused toimusid 17. ja 18. mail Kuressaare linna staadionil. TV 10 Olümpiastarti maakondlik IV etapp toimus 21. mail. Mõlemal võistlusel saavutasid meie kooli õpilased häid tulemusi.

Sõleseppade 1.–4. klasside rühm / Merle TustitSõleseppade täiskasvanute segarühm / Katrin Munk
Gert Lutter, 27. mai 2024

Juba õige pea, 8. juunil toimub järjekorras 48. Saare maakonna tantsupidu, mis kannab pealkirja „Oma saar“. Seekord lossihoovi vallide vahel toimuval peol on Nooruse koolist esindatud kaks rühma Sõleseppasid: 1.–4. klasside lasterühm ja täiskasvanute segarühm.

24. mail käisid tulevast peoplatsi kaemas lapsed ning 25. mail veetsid sealsamas terve päeva kõrvetava päikese all segarühmad. Päike meile liiga siiski ei teinud ning liikumised lavale ja lavalt ära, tantsu algusse ja tantsu lõppu said ilusti selgeks.

Marta Uussaar, 8.a klass, 27. mai 2024

Tüdruk, kes läheb ei tea kuhu ja on ei tea kes.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Nädala kunstitöö / Kelly IlvestNädala kunstitöö / Ilotana AjanguNädala kunstitöö / Aleksandra Uue
Kristin Lauri, 24. mai 2024

Nädala kunstitöö autoriteks on Kelly Ilvest, Ilotana Ajangu ja Aleksandra Uue 8.b klassist.

Triinu Kips, Kristiin Sooäär 9.d, 24. mai 2024

Üheksas klass on lõpule jõudmas ning meie üheksandikena kindlasti nõustume, et oleme sel aastal palju uut õppinud. Palusime kõigil lõpetajatel vastata küsitlusele, kuidas elada üle üheksas klass. Siin on mõned humoorikamad ja silmapaistvamad vastused.

Johannes Aus, 8.c klass, 24. mai 2024

Meie peatselt lahkuvad üheksandikud ning austatud külalised!

Suvi on kohe käes. Meil kõigil juba kibelevad jalad siit plehku panema ja nautima suvemõnusid. Aga võtaksin selle hetke, et kõneleda kõigi kaheksandike suu esindajana teile, meie kooli üheksandikele, paar sõna.

Gert Lutter, 24. mai 2024

Täna kõlab viimane koolikell meie üheksandikele. Jäänud on veel vaid viimane pingutus – konsultatsioonid ja eksamid ning juba 20. juunil kohtume kõik lõpuaktusel spordihoones.

Mida soovis Nooruse kooli 3. lennule tutiaktusel koolijuht Marit Tarkin?

Andra-Elizabeth Võeras, 24. mai 2024

„Verikambi“ on raamat ühest noortegrupist, kes metsa eksides leiavad ühe vana veski.

Nooruse Meridiaani toimetus, 23. mai 2024

Nooruse Meridiaani toimetusele laekus kiri, milles väljendatakse muret selle üle, kas koolilehes avaldatud sporditeemaliste artiklite vähesus peegeldab seda, et meie koolis ei hinnata tublisid sportlasi. Kahjuks on kõnesolev pöördumine anonüümne, seega vastame murelikule lugejale leheveergudel.

Inge Jalakas, 22. mai 2024

Kuressaare Nooruse Kooli huvikool Inspira korraldab koostöös erinevate üksustega 1. juunil lastekaitsepäeva, mille raames meie valla lapsed ja noored Kuressaares kokku kutsutakse. Sel aastal on kõik tegevused seotud liikumisega, propageerimaks rohkem laste ja noorte hulgas liikumist. Seoses sellega pakutakse põnevaid tegevusi nii kesklinnas kui selle ümbruses. Samuti kingitakse esinemisrõõmu ja vaatamislusti nii suurtele kui väikestele.

Matthias Vanamb, Maardu Gümnaasiumi arendusjuht, 22. mai 2024

Maardu Gümnaasium korraldas koolitusreisi Saaremaa kahte kooli: Kuressaare Nooruse Kooli ja Saaremaa Gümnaasiumi, eesmärgiga parandada Maardu Gümnaasiumi koolikorraldust ja sõlmida kokkuleppeid meie koolide vaheliseks õppekoostööks. Nendes kahes koolis tutvusime töökeskkonna ja innovatiivsete lahendustega ning saime värskeid ideid õppetöö korraldamisel.

Artikkel / KlassiloodKahemehesaega üksi ei sae!
Ülle Räim, 22. mai 2024

Tund tööd õhtupäikese paistel, heas seltskonnas, kogukonna heaks nii, et turismihooajal oleks muuseum hoolitsetud ja atraktiivne.

Inge Jalakas, 21. mai 2024

16. mail siras päike kõrgelt ja nii staadionil kui tervisepargis võis näha õhetavate põskedega õpilasi – kõik valmis oma tiimi nimel pingutama orienteerumisega mälumängus, ujumises, täpsusvisetes, rattasõidus ja jooksmises. Toimus klassidevaheline pentatloni võistlus.

Artikkel / Klassilood8.b klass kanuumatkal
8.b klass kanuumatkal / Ülle Räim8.b klass kanuumatkal / Ülle Räim8.b klass kanuumatkal / Ülle Räim
Ülle Räim, 21. mai 2024

Sellised hetked näitavad hästi ära, kuidas noored omavahel suhtlevad või siis ei suhtle, kuidas reageerivad ootamatustele ja väikestele kriisiolukordadele: kes haarab juhtohjad ja hakkab tegutsema, kes kaotab pea, kelle jaoks on ootamatusse olukorda sattumine hirmutav, kelle jaoks aga õpetlik kogemus, mis annab võimaluse enda kohta midagi teada saada.

Madli-Maria Naulainen, 21. mai 2024

17. mail toimus Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis pidulik tunnustusüritus, kuhu oli kogunenud Eesti õpilastest ajaloouurijate ning -tundjate koorekiht. Proua Sirje Karis andis üle tänukirjad parimatele ajalooalaste uurimistööde võistlusel osalejatele ning parimatele ajalootundjatele. Ajalooalaste uurimistööde võistlus presidendi auhindadele, mis tänavu kandis pealkirja „Võitjad ja kaotajad“, toimus tänavu juba 25. korda.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Kodusaar / Meribel ÕunpuuKodusaar / Kirke NiitKodusaar / Noora Nook
Ene Pidmann, 17. mai 2024

Kallis, armas kodusaar! Autoriteks Meribel Õunpuu ja Kirke Niit 4.c klassist ning Noora Nook 7.c klassist.

Eve Tuisk, 17. mai 2024

Teisipäeval, 14. mail külastasid Nooruse kooli hoolekogu liikmed ja kooli esindajad Tallinna Keskraamatukogu ja Kindluse kooli. Reisi eesmärgiks oli tutvuda keskraamatukogus tehtavaga ja saada häid ideid, kuidas tänapäeva noori lugema motiveerida, lisaks vahetada muljeid Kindluse kooli ja meie kooli hoolekogude ja õpilasesinduste vahel.

Suur aitäh meid lahkesti vastu võtmast ja inspireerimast, Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm ja lastetöö peaspetsialist Merle Tanilsoo ning Kindluse kooli juht Reelika Turi ja hoolekogu esimees Madis Saar.

Meil on, millele mõelda!

Aire Siinvert, õppejuht, 17. mai 2024

Kuidas meie õpetajad Tõraverre sattusid?

Kõik sai alguse 14. septembril 2023, kui osalesin V rahvusvahelisel reaal- ja loodusainete hariduskonverentsil, kus ettekannete vahepauside ajal sai tutvuda erinevate täiendõppe võimaluste või õppematerjalidega.

Lehekülg: /362 järgmine

Kuulutused

Galerii