üles
Teisipäev, 26. oktoober 2021
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

27. oktoober

28. oktoober

29. oktoober

30. oktoober

31. oktoober

2. november

Töötajate sünnipäevad

27. oktoober

Artikkel / KlassiloodÕuesõppepäev Anglas
Kas mulle ka leiba jagub? / Diana MattKõrvad kikki! Tädi Anu õpetab leivategu / Diana MattIgaüks teeb ise pätsi / Diana Matt
Merle Tustit, 26. oktoober 2021

1.b klassi esimene ühine väljasõit viis lapsed Angla tuulikumäele. Meie õuesõppepäeva teemaks oli „Viljaterast rukkileivani“.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Lemmikloom / Isabel KaubiLemmikloom / Annabel NuutLemmikloom / Iti Jõevere
Ene Pidmann, 22. oktoober 2021

1.–2. klassi kunstiringi õpilased maalisid oma lemmikloomi. Tööde autorid on Isabel Kaubi ja Annabel Nuut 1.b klassist ning Iti Jõevere 2.b klassist.

Elizabeth Õunpuu ja Marii-Katriin Vammus 9.a klassist, 22. oktoober 2021

Oleme koolis käinud kohe peaaegu kaks kuud, aga mõtted on ikka veel suve peal ja igatsus soojade ilmade järele. Aga sellest hoolimata on selle ajaga, mil koolis oleme käinud, nii mõndagi juba juhtunud. Näiteks oleme alustanud õppimist uute teemadega, teinud mitmeid kontrolltöid ja veel kõige tähtsam: pidasime oma esimese õpetajate päeva.

Artikkel / Klassilood5.a õppereis Tartusse
5.a õppereis / Liivi Erlenbach5.a õppereis / Liivi Erlenbach
Lisandra Lehtjärv ja Loora Toll 5.a klassist, 22. oktoober 2021

5.a reisisihiks oli Tartu AHHAA teaduskeskus, kus toimus põnev õppepäev.

Mariko ja Merit, koorilauljad, 22. oktoober 2021

15.–16. oktoobril sai meie kooli tütarlastekoor üle pika aja taas laululaagrisse. Eelmisel aastal nimelt rikkus kõik meie plaanid ära koroona.

Reet Lasn, 21. oktoober 2021

Teoks sai Saaremaa klassiõpetajate õppereis „Saaremaa mõisate hiilgus ja viletsus“. Meie giidiks oli Saaremaa tuntud kuldsuu Aado Haandi. Reis oli põnev ja mis peaasi – süvendas meie teadmistepagasit mitte ainult mõisate teemal, vaid saarlusest üldse.

Katrin Liiv, 21. oktoober 2021

Oktoobrikuu esimesel nädalal viibisid 7. klassi õpilased Anna Hamburg, Linda Männik, Rudolf Jürviste, Reigo Mõlder, õpetajad Maren Asumets ja Katrin Liiv Erasmus+ projekti „Teachers and Students Experiencing the Meaning of STEM“ raames Bulgaarias. Projektis osalevad partnerid Eestist, Leedust, Portugalist, Türgist, Itaaliast ja Bulgaariast. Seekordse kokkusaamise teema oli „Conserve water, conserve life“ ( „Kaitse vett, säilita elu“).

Artikkel / VariaHaldjalood: Kellahaldjas
Jaana Puksa, 20. oktoober 2021

Maailm meie ümber on täis salapäraseid ja nähtamatuid olendeid. Üks neist elab Nooruse koolis ning mängib ajaga. See on kellahaldjas.

Artikkel / PersonaaliaÕpilastes on Annet!
Madli-Maria Naulainen, 17. oktoober 2021

Anne on Anne. Meie Anne. Nagu hea haldjas, kes praegu peamiselt vanaema rolli ja pensionipõlve naudib, aga meie koolis justkui endiselt mõtteliselt kogu aeg olemas on. Tema headus ja lahkus, daamilikkus, armastus õpilaste ja kooli vastu – need on kustumatud. Ta on puudutanud nii paljusid meist ja on endiselt kogu aeg juures. Palju õnne, armas Anne!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 15. oktoober 2021

Kunstiringi õpilased avastasid vaikelu maailma. Getter Mägi „Kauss õunte ja pirnidega“. Getter käib 3.a klassis.

Artikkel / Klassilood3.c klassi kasemets
Katrin Kannik, 14. oktoober 2021

3.c klass arvab omatehtud töödest nii:

* See on kasemets ehk kaasik. Tööd tegi terve klass kaseokstest ja lehtedest.

* Puude lehti ja oksi korjasime Nooruse kooli hoovist.

* Kasemetsa meenutavad tööd on minu arust väga ilusad.

* See töö võttis natuke pusimist, aga sellest pole midagi.

* Kui ma seda ühistööd vaatan, tuleb mulle sügise tunne.

* Need on väga ilusad kased. Siin on rohkelt sügist. Mina armastan sügist vägagi.

* Paljud puud on paksud ja ühel on nii palju neid musti triipe tüve peal ja see mets on veider.

* Seda tööd oli raske teha, kuid ma sain sellega hakkama.

* Vaadake meie kunstitööd eemalt, siis tundub see eriti ilusana.

Eve Tuisk, 14. oktoober 2021

Reedel, 8. oktoobril külastasid mitmed meie kooli klassid VAT Teatri etendust „Pál-tänava poisid“. 6.b ja 7.c klassi õpilased panid oma mõtted nähtust ja kogetust paberile ning visandasid ka kavalehe ideid. Mis noortele silma ning südamesse jäi?

Arvamus / VariaSügismõtisklused
Jaana Puksa, 13. oktoober 2021

Sügis on oma värvikirevuses ning mitmekesisuses haaranud kõik meie meeled ning inspireerib ka ise pintslit haarama. 6.d klass „maalis“ sõnadega sügist, otsides ilmekaid sõnu ning väljendeid. Kirjelduste ja mõtiskluste illustreerimiseks püüdsid noored autorid oma märkamised ka fotole.

Kristin Lauri, 13. oktoober 2021

Septembri lõpus külastasid Nooruse kooli rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames külalised kuuest riigist. Kohtumine kandis alapealkirja „Green Roads“ (rohelised teed).

Keskkonnasõbraliku robootikaga tegelevad selles õpirände projektis kokku 6 riigi õpilased. Igas osalevas riigis toimuvatel kohtumistel on ka vastavalt oma fookusteema: Portugalis – sinine ookean, Türgis – rohelised kodud, Eestis – rohelised teed, Poolas – sinine taevas, Lätis – rohelised koolid, Kreekas – roheline loodus.

Kristin Lauri, 13. oktoober 2021

Reedel, 15. oktoobril toimuvad õpilasesinduse valimised Stuudiumi vahendusel, kus igal õpilasel on võimalik hääletada enda lemmikkandidaadi poolt, kandidaatidega on võimalik varem tutvuda 1. korrusel asuval õpilasesinduse stendil.

Kersti Truverk, 13. oktoober 2021

Esmaspäeval, 11. oktoobril kell 9.30 toimus meie kooli aulas tõsine mälumäng, et selgitada välja Miniturniiril osalejad.

Kristin Lauri, 12. oktoober 2021

4. oktoobril külastas 9.c klassi ühiskonnaõpetuse tundi meie kooli vilistlane Kauri Pannas. Kauri tulek Saarema Ralli eel oli igati sobilik, sest lisaks kõigele muule tegeleb ta rallil kaardilugemisega.

Gert Lutter, 12. oktoober 2021

Kolmapäeval, 6. oktoobril teostas Terviseameti esindaja Kuressaare Nooruse Kooli ruumides elektromagnetvälja mõõtmisi. Eesmärgiks oli teha kindlaks sügisel välja ehitatud uute võrgulahenduste vastavus kehtivatele normidele.

Mõõtmisest selgus, et välja tugevus kooli ruumides jääb normidest väiksemaks sadades või isegi tuhandetes kordades.

Lehekülg: /296 järgmine

Kuulutused

Galerii

22. oktoober 2021
6. oktoober 2021
3. oktoober 2021