Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (12)
- Vilistlase vaatepunkt (11)
- n päeva lõpetamiseni (37)
- Bookstagramid (49)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
22. jaanuar
- Liisa Kiier 9.c
- Marten Sepp 8.c
23. jaanuar
- Karl Martin Kremm 9.b
- Mia-Lisandra Põldemaa 1.b
24. jaanuar
- Ardo Andreas Jaansalu 5.b
26. jaanuar
- Eliise Mõts 2.c
- Iris Schockaert 7.c
- Liisa-Marie Vaher 6.a
27. jaanuar
- Anzhelika Petrova 4.b
- Kristofer Kiil 6.b
28. jaanuar
- Elli Kolk 3.a
- Mia Morgun 8.a
- Märten Kuris 8.b
- Oskar Marten Valk 3.a
- Remii Salumäe 4.c
29. jaanuar
- Artur Veelaid 8.c
- Markus Saarela 2.a
- Rihanna Juursoo 7.d
Töötajate sünnipäevad
22. jaanuar
- Inga Engso
28. jaanuar
- Kersti Tiidermann
Üle-eelmisel nädalal külastasid meie kooli õpilased ja õpetajad Bulgaariast, Portugalist, Türgist ja Leedust seoses Erasmus+ projektiga „Teachers and Students Experiencing the Meaning of STEM“. Projekti eesmärgiks on tõsta projektis osalejate teadlikkust globaalsetest probleemidest ning ökoloogiast. Seekord oli teemaks valgusreostus. Saime teadmisi erinevate maade valgusreostuse probleemide kohta, esitlesime Saaremaa ja Eesti kohta oma nägemust valgusreostuse esinemisest. Nädala jooksul näitasime külalistele meie kodusaart ning tutvustasime oma kultuuri. Kõige põnevam osa oli, et külalistega saime suhelda ainult inglise keele vahendusel.
22.–23. oktoobril käisid Saare maakonna emakeeleõpetajad koolitus- ja kultuurireisil Viljandis. Esimesel päeval arutlesime tulihingeliselt lugemisteemadel ning mõtisklesime, kuidas õpilasi särasilmselt lugema panna. Õhtul külastasime Ugala teatri etendust „Leskede kadunud maailm“, millele järgnes spontaanne kahetunnine vestlusõhtu nähtu üle. Võite vaid ette kujutada, kui põnevad filosoofilised arutelud tekivad, kui viisteist emakeeleõpetajat hoogu satuvad. Teisel päeval külastasime Viljandi Pärimusmuusika Aita ning Ugala teatri lavataguseid ruume koos teatrijuhi Garmen Taboriga.
Septembri lõpus külastasid Nooruse kooli rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames külalised kuuest riigist. Kohtumine kandis alapealkirja „Green Roads“ (rohelised teed).
Keskkonnasõbraliku robootikaga tegelevad selles õpirände projektis kokku 6 riigi õpilased. Igas osalevas riigis toimuvatel kohtumistel on ka vastavalt oma fookusteema: Portugalis – sinine ookean, Türgis – rohelised kodud, Eestis – rohelised teed, Poolas – sinine taevas, Lätis – rohelised koolid, Kreekas – roheline loodus.
18. septembri varahommikul kell 6 algas Nooruse kooli 8 õpilase ja 3 õpetaja reis Rumeeniasse õpilasvahetuse projekti „Our future life in digital world“ raames. Sihtkohta – Oneștisse – jõudmine oli tõeline seiklus, selleks oli vaja bussi, praami, kahte lennukit ja kahte rongi ...
17. ja 18. augustil toimus Tervist Edendavate Koolide suvekool, kus koolide tervisemeeskonnad üle Eesti jagasid kogemusi, häid praktikaid ja vaatasid tervema tuleviku poole. Päevad olid täis erinevaid arutelusid, infovahetust ja eriilmelisi tegevusi meeskonna kujunemisest enese sisse vaatamiseni.
2018. aastal alguse saanud ja järjest 3 aastat väldanud Erasmus+ poolt rahastatud rahvusvaheline projekt on koostööks kokku toonud erinevate riikide õpetajate meeskonnad töötamaks ühise eesmärgi nimel – kuidas õpetajatena saame aidata enda õpilastel efektiivsemalt õppida, sellega seoses ka edasises elus paremini toime tulla.
Koolituskeskuses Osilia lõpetas eelmisel reedel juba sel aastal kolmas ettevõtluskoolitus. Üldse on Osilia läbi viinud ettevõtluskoolitusi alates 2010. aastast. Ettevõtluskoolituse eesmärk on anda potentsiaalsetele ja alustavatele ettevõtjatele vajalikud baasteadmised ning oskused, et luua oma ettevõte ja alustada tegutsemist ettevõtluses ettevõtjana. Koolitus annab teadmised äriplaani koostamise olulisusest ettevõtte loomisel ning oskused koostada jätkusuutliku ettevõtte äriplaan.
Käes on sügis ja taas on käes ka Saaremaa Osaluskohvik, mis on kohtumiskohaks noortele (8.–12. klass) ning noortemeelsetele, ametnikele ja otsustajatele.
Jaanuari lõpus sai tänu Osiliale võimalikuks meie töötajate osalemine Euroopa ühel suurimal haridusmessil Londonis. BETT 2020 tõi haridusmaastikule kokku üle 800 ettevõtte ja üle 34 000 külastaja 146 riigist. See on olnud tavapäraselt uue kalendriaasta esimene suur rahvusvaheline haridusmess, mille eesmärk on siduda hariduskogukonda, jagada inspiratsiooni, arutleda tuleviku üle ning tutvustada uusi tehnoloogiaid.
Novembri keskel osalesid neli Kuressaare Gümnaasiumi õpilast ning kaks koolipoolset saatjat rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames Portugalis Benetitas toimunud kohtumisel, mis kandis alapealkirja „Blue Ocean“ (sinine ookean).
Erinevaid projekte ja rahvusvahelist koostööd on käesoleval õppeaastal Kuressaare Gümnaasiumis rõõmustavalt palju. Madli-Maria Naulainen, Marko Kesküla ja Külli Mänd viibisid novembrikuu lõpupäevadel Saksamaal Neuwidis, kus toimus pikema rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Our Future Life in Digital World“ esimene töökoosolek. Kohtumisel tutvustati projekti kontseptsiooni, pandi paika edasiste kohtumiste ajakava, toimumiskohad ja õpilaste kaasamine ning ülesanded. Meie koolis on projektiga kahe aasta vältel seotud erinevad aineõpetajad koos praeguse 11. klasside lennuga.
Erasmus+ KA2 projekti „Wonderful World of Words” raames olime nädalaks vahetusõpilased Portugalis. Vahetusõpilaseks olemine tähendas suure sammu astumist oma mugavustsoonist välja. Teistmoodi kultuuri ning uute kommetega täielik harjumine võtab ilmselt kauem aega kui nädal, aga usun, et sulandusime üpriski hästi portugallastega ühte.
KG on seotud mitme rahvusvahelise projektiga ja sedamööda liigub koolis tihti ka külalisi. Sel nädalal on meil rõõm võõrustada külalisi Vilniuse kunsti- ja tantsukoolist Diemedis, mis on viie esimese põhikooli klassi ja lasteaiaga erakool.
6.–12. oktoobrini osalesid meie õpetajad Madli-Maria Naulainen, Kersti Kirs ja Katrin Liiva, koolitusprojektide juht Viktoria Bubukin ning 9.b klassi õpilased Triinu Räim ja Indrek Mäeots Erasmus+ KA2 projekti „Wonderful World of Words” kohtumisel Portugalis, Lissabonis. Projekti eesmärgiks on osavõtjate lugemis- ja kirjutamisoskuste edendamine, projektipartneriteks õpetajad ja õpilased Portugalist, Itaaliast, Leedust, Bulgaariast ja Türgist.
6.–7. septembril külastavad Kuressaare Gümnaasiumi Erasmus+ meetme täiskasvanuhariduse organisatsioonide strateegilise koostöö projekti Move On partnerid Portugalist, Ungarist, Leedust ja Poolast.
Neljapäeval, 22. augustil 2019 toimus järjekordne maakonna hariduskonverents. Igal aastal on konverents võtnud fookusesse mõne aktuaalse teema. Möödunud aastal keskendusid ettekanded ja arutelud hariduslikele erivajadustele, seekord kuulasime ja arutlesime kaasa visiooniloomes: millised on tulevikutööks vajalikud oskused, kuidas vajalike pädevuste omandamist toetada, millised on ekspertide ideed Eesti hariduse arenguks ning kuidas kõige selle taustal korraldada Saaremaa haridusmaastikku.
Kaks aastat kestev Erasmus+ projekt Gifted and Talented Educational Support (GATES) sai alguse 2017. aasta sügisel. Projektis osalesid õpetajad Eestist, Hispaaniast, Leedust, Türgist ja Poolast.
Projekt keskendus andekate õpilaste märkamisele ja arendamisele.
Möödunud neljapäeval külastas Kuressaare Gümnaasiumit taas koolitaja Märt Treier, et 9. klassidega rääkida tõsistel ja noorte jaoks aktuaalsetel teemadel.