Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Kümme küsimust (21)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
20. aprill
- Karl-Johannes Paas 7.c
21. aprill
- Gustav Kesküla 1.a
22. aprill
- Annamai Laansoo 8.c
- Karl Mattias Kahju 9.a
- Mart-Sander Aru 5.b
- Ron Markus Kivi 2.c
23. aprill
- Heti Rannama 7.a
- Kerdo Sepp 9.c
24. aprill
- Kerden Tänav 8.d
- Sten Saar 4.a
- Stiina Saar 4.a
25. aprill
- Rasmus Ink 9.c
26. aprill
- Mattias Kõrge 6.a
27. aprill
- Oliver Reinart 2.a
- Ramon-Marten Sepp 8.c
Töötajate sünnipäevad
21. aprill
- Eha Põld
23. aprill
- Piret Tuzova
27. aprill
- Janno Tuulik*
- Leili Võrel
- Virge Lember
Aprillikuu esimesel reedel käisid kaheksandad klassid erinevatest Saaremaa koolidest spordihoones mereteemalisel koolitusel „Meri ja mina ka!“. Kokku oli kuus töötuba ning nendest ja oma muljetest veidi täpsemalt 8.a klassi õpilaste pilgu läbi.
7.b maalis vesivärvidega kevadet.

Mida mõtleb saarlane, kui kasutab sõna „labu“? Keda mõtleb saarlane, kui kasutab sõna „tonger“? Kuidas on saare murdes lause „Aja hobune ära“? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsisid lõimingupäeval vastust kuuendikud, kes saare murde õppimise töötoas tõdesid üllatuslikult, et see saarlaste keel üks isevärki keel on. Igaks juhuks said õpitud murdesõnad ka üles joonistatud, sest mine tea, millal need meie igapäevasesse kõnepruuki taaskasutusele võiksid tulla.
1. aprill oli lisaks naljategemise päevale ka oskuste päev. Meie kooli sadakond kaheksandikku ja nende õpetajad väisasid Kuressaare Ametikooli ja seal õpetatavate erialade töötubasid. Õpilastele tutvustati Kuressaare Ametikooli sisseastumise tingimusi ja korraldust. 8.b klassi õpilastelt väike ülevaade.

„Aeg enne Linnuteed, mis sulle antud,
on küll sinu oma;
kuid samas oluline neile,
kes su kõrval selles ajas.“
(V. Osila)

Eelmisel nädal külastas 6.a klassi oftalmoloog ehk silmaarst doktor Mariliis Putnik.

Kuressaare Nooruse Kooli ettevõtlikud noored osalesid sellel õppeaastal päris mitmetel aineolümpiaadidel: inglise keel, eesti keel, matemaatika, bioloogia, geograafia, keemia, ajalugu, saksa keel.
7. klasside joonistatud optilised illusioonid.
Kohtusime lõimingupäeval meie kooli vilistlase ja praeguse kuulsa laulja Merilin Mälguga.

3. aprillil toimus Pärnus 7.–9. klasside Lääne regiooni II etapp võrkpallis. Omavahel võtsid mõõtu Viljandimaa, Pärnumaa, Pärnu linn ja Saaremaa.

Teisipäeval, 2. aprillil korraldati Kuressaare Hariduse Koolis maakondlikku vendade Liivide luulekonkurssi, kus meie kooli õpilased pälvisid lausa kolm preemiat: Melani Saat laureaaditiitli, Johann Viktor Vits eripreemia ja Epp Kristel Tuisk žürii äramärkimise. Palju õnne!
Meie, neljandike, 1. aprilli päevakavas oli Aavikute Majamuuseumi külastus ja matk, aru saamaks, kui palju on meie linnas haridusasutusi. Vaatasime ning käisime üle uuendatud Suursilla.

Käesoleva õppeaasta 14. novembril valiti Nooruse kooli hoolekogule uus esimees. Nüüdseks on 100 (kriitikavaba) päeva möödas ja on aeg lähemalt uurida, mida vahepeal tehtud on ning kes üldse sel õppeaastal hoolekogu töösse oma aega ja energiat panustavad.
Täna, 1. aprillil kirjutavad Nooruse kooli 9. klasside õpilased eesti keele proovieksamit. Tegemist ei ole naljaga. Päriselt. Õpilastel on täpselt kolm tundi aega nagu päriseksamilgi, et lahendada lugemis- ja õigekirjaülesanded ning kirjutada kirjand. Proovieksamil on võimalik saada 100 punkti: lugemise eest 30, kirjutamise eest 70.
Päeva eesmärk on anda noortele eksamikogemus – et nad tajuksid, mis neid 31. mail, eesti keele lõpueksamipäeval ees ootab. Täna ongi hea võimalus proovida ja katsetada, kuidas enda aega jagada ning millises järjekorras ülesandeid lahendada.
Kevadpühad on käes! Vahvate tööde autorid on Kirke Sädeli Talp, Brigita Rand ja Mari Grepp, kes kõik käivad kunstiringis.
Toredat munade värvimist!

2.c klassi lapsed soovivad kõigile vahvaid lihavõttepühi!

27. märtsil oli Nooruse koolis taas teatripäev. Lavale jõudis Teine Vaatus üldnimetuse all „Suure Tõllu radadel“. Tõllu teemaga süvitsi minek aitas avastada muistendeid, mis on seotud meie kodusaarega. Teema oli päris keeruline lavastamiseks, aga lapsed on loomingulised ja seda tõestasid ka meie 4.–6. klassi õpilased. Iga klass oli tublisti vaeva näinud ja nägime üheksat vahvat ja eriilmelist tükki. Eraldi tõstaksin esile neid klasse, kes olid panustanud rahvuslikesse kostüümidesse. See andis näitemängule väga suure lisaväärtuse!
Klassidevahelised rahvastepallivõistlused algasid juba eelmise aasta sügisel, kus võistlesid omavahel 3. klassid, siis 4. klassid ja lõpuks 4.-5. klassid omavahel.
Kuulutused
