Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Kümme küsimust (21)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
19. aprill
- Brendon Lõoke 1.b
- Hannes Pulk 6.b
- Uku Karl Jaaska 8.c
20. aprill
- Karl-Johannes Paas 7.c
21. aprill
- Gustav Kesküla 1.a
22. aprill
- Annamai Laansoo 8.c
- Karl Mattias Kahju 9.a
- Mart-Sander Aru 5.b
- Ron Markus Kivi 2.c
23. aprill
- Heti Rannama 7.a
- Kerdo Sepp 9.c
24. aprill
- Kerden Tänav 8.d
- Sten Saar 4.a
- Stiina Saar 4.a
25. aprill
- Rasmus Ink 9.c
26. aprill
- Mattias Kõrge 6.a
Töötajate sünnipäevad
21. aprill
- Eha Põld
23. aprill
- Piret Tuzova
Põlise KG-lasena mäletan rahvatantsurühma Sõlesepad esinemisi juba ammustest aegadest. Alati sai neid imetletud erinevatel aktustel, esinemistel ja ka pisikese koorilapsena põgusalt nähtud neid tantsu- ja laulupeo rongkäigu ridades. Nüüd kaks aastat tagasi sai ka minust sõlesepp. Kuid kes on selle rahvusliku tantsimise alustala meie koolis ja Inspiras? Need on meie oma Merle Tustit ja Inge Jalakas.

Töö kõrvalt õppimine on keeruline täiskasvanulegi, rääkimata siis gümnaasiumiõpilasest. Uute tutvuste sõlmimine ja varane töökogemus tuleb tööturul aga edaspidi kindlasti kasuks. Meie KG lugudesarjas räägivad gümnaasiumiõpilased, kuidas õnnestub neil ühendada tööd ja õppimist.
Elena-Liis Lember on Kuressaare Gümnaasiumi 11.b klassi õpilane. Tema „karjäär“ on olnud tormiline – nõudepesijast abikokaks ning edasi juba hommikusöögiteenindajaks.
Käes on reede pärastlõuna ning koolinädal lõpuks läbi saanud, aga koolist ma minema veel ei lähe. Sean sammud järjekordselt käsitööklassi, kus on veedetud nii pikki reedeõhtuid, nädalavahetusi kui ka vaheaegu. Klassist 201 võib leida ühe selle kooli alustala, kelle käe ja hoole all on oma eriala leidnud mitmed tegijad. Raili Kaubi on Kuressaare Gümnaasiumi käsitööõpetaja ning Inspira ringijuht.

21. lennu vilistlane Karel Lember on oma elu ja tegemistega tagasi kodusaarel, tõsi, väikese ringiga Uus-Meremaa kaudu. Nüüd aga naudib ta olukorda, kus suudab üht osa oma toidulauast otsast peale kontrollida, seda veel nii ägedate toiduainetega, nagu tatar, tuder ja kanep. Nimelt vastutab ta perefirma Karmeli olemasolu, värskuse, positiivse kuvandi ning uuenduslikkuse eest. Õnneks oskab ta aega võtta ka sportimiseks – kusagil on olemas purilaud, ratas, suusad ja metsajooksutossud.

Meie KG on juba pikalt tutvustanud meie vilistlaste tegemisi pärast Kuressaare Gümnaasiumi lõpetamist. Kuidas aga õpilasena edukalt ühendada õppimist ja töötegemist, ilma et üks teist segama hakkaks, on keeruline ülesanne.
Meie uue lugudesarja esimestes intervjuudes saate teada, kuidas see kahel meie gümnasistil õnnestunud on. Tõestus, et kui selge siht silme ees, on kõik võimalik! Olgu siis sooviks tutvuda tulevase karjääriga või sõlmida uusi tutvusi või kooli kõrvalt raha teenida.
Heleri Siinor õpib 12.c klassis ja tema kindel soov on minna edasi õppima Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanda erialale. Hetkel töötab ta Kuressaare haigla sünnitusosakonnas.

27. oktoobril tähistab oma 25. sünnipäeva klassiõpetaja Kaari Maidle, kes on KGs töötanud aasta. Meie KG küsis, mis on jäänud ajavahemikku eelmisest intervjuust tänaseni.

Kui KG 29. lennu vilistlane Karolin Kruuse kirjutaks raamatu, oleks selle pealkiri „Armastuskirjad iseendale”. See räägiks endast ja teistest hoolimisest ning oma elu juhtimisest läbi armastuse. Olgem ausad, Karolin teaks, millest ta seal räägiks, sest oma lühikese elu jooksul on ta tundnud läbipõlemist ning leidnud seejärel vabatahtlikuna Aafrikas sisemise õnne retsepti. Seda retsepti ning Palestiinast saadud kogemusi järgides toetab ta hetkel pagulaste integratsiooni Eestis ning avab seda maailma ka fotode kaudu.

Hiina keele õpetajad Ruonan Chen ja Hongmei Wu räägivad meile endast, oma varasematest kogemustest õpetajana ja sellest, mis mulje on neil kujunenud Eestist.

"Hüppasin pea ees vette," ütleb oma kevadise KGsse tööle asumise kohta Sigrid ise. Kuidas tal kohanemine meie kooliga läinud on ja kuidas tartlasest mesindushuviline õde ülepea siia tööle sattus, saadki lugeda allpool!

21. septembril on sünnipäev päris mitmel KG õpetajal. Sel aastal jõuab 45. tähtpäevani armastatud inglise keele õpetaja ja klassjuhataja Marvi Mäeots.

Täna on käes Aeg Liikuda! Liigume rongkäigus, liigume spordialale, liigume eluviisis ...

Ütlemine, et kõik on uus septembrikuus, kehtib sel aastal eriti hästi ühe üsna olulise valdkonna kohta meie koolis – tugikeskus ja selle töötajad. Nimelt liikusid meie tugispetsialistid Saaremaa valla loodud Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuse alluvusse ning sealt on meie majja määratud ka uus sotsiaalpedagoog Liina Ajangu. Saame temaga tuttavaks!

Ju jälle viimne august käes on,
mis ootab ees, kas tead?
Ehk miskit head?
Või aina vead ja vead ja vead,
mida parandama Sa pead?

Kolmandat korda Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi poolt korraldatud elektroonilise heliloomingu konkursil osalenud Jaan Kask tõi pärast kahte korda teiseks jäämist lõpuks koju ka grand prix´! Ta oli lahkelt nõus ka mõnele Meie KG küsimusele vastama.

Teen intervjuu oma isa Kareliga, kes on õppinud kokaks, aga praegu on elektrik. Teen temaga intervjuu, sest ta on töötanud huvitavates töökohtades.

Tegin intervjuu enda isaga Maano Lindauga, sest ma tahtsin lähemalt teada tema tööst ja tööülesannetest.

Siim Ennemuist on Eestis ainuke võrkpallur, kes on olnud pea igas võrkpallimeeskonnas. Nagu paljud ka teavad, oli Siim pool hooaega Saaremaal ja nüüd paari kuu eest läks üle Pärnusse. Olen uhke ka ütlema, et ta on minu onu ja väga tore inimene, kelle seltsis ei hakka mitte kunagi igav, sest temaga on alati millestki rääkida ja ise on ta ka väga hea naljasoonega.

Henri Rump oli gümnaasiumi ajal aktiivne noormees, kes suutis lausa luulekeeles väidelda. Tema pilt on siiamaani klassiruumi 305 autahvlil. Nüüd on Henri tänu Ott Tänaku tiimis töötamisele läbi rännanud vist pool maailma – eelmisel aastal oli ta oma arvutuste kohaselt Eestist eemal 275 päeva. Ta ise leiab, et Kuressaare Gümnaasium on tema tegemisi tugevasti mõjutanud.
Kuulutused
