Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
6. detsember
- Matvii Talimonchak 5.c
- Raiko Trei 7.d
Töötajate sünnipäevad
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
28. ja 30. aprillil on Nooruse kooli ujula suletud. Pühapäeval, 1. mail on kinni kogu koolimaja.
Neljapäeval, 21. aprillil toimusid Kärlal kevadised Saaremaa koolinoorte maastikujooksu meistrivõistlused.
Millegipärast on nii, et kui mõelda Ingele, hakkab mõttes kõlama laul kingakestest ja tantsimisest: „Kui neis kingades sa tantsid, tantsid / tundub, nagu mure kaoks, / kui neis kingades sa tantsid, tantsid, / rõõmu jätkub kõigi jaoks.“ Aga Ingel jagub aega ka väga paljudeks muudeks tegevusteks tantsimise kõrval. Mõned suisa ütlevad, et tänase juubilari 24 tundi on suurema mahutavusega kui teistel. Selline mulje jääb küll, sest ühe päeva jooksul võib Inge korduvalt jalanõusid vahetada – eks ikka selleks, et jälle midagi uut käsile võtta.
Kunstiringi õpilaste kevadlillede guašitööd. Autoriteks on Emma Kruuser ja Angel Ellermaa 9.a klassist ning Iti Jõevere 2.b klassist.
Valisin intervjueeritavaks Anne Keerbergi, oma vanaema, sest tahtsin temast rohkem teada saada. Ta on olnud mulle eeskujuks igat moodi. Olen temaga juba väikesest peale orienteerumas käinud ja tänu temale saan nüüd üksi metsas kaardiga hakkama.
2.a klass käis Pärnus Endla teatris vaatamas etendust „Härra Huu“. Lavastuse aluseks on võetud Hannu Mäkela „Härra Huu“ raamatusari. Härra Huu oleks nagu Harry Potteri Soome variant.
18. märtsil oli võimalik 8.d, 9.c ja 8.c klassidel osa saada esmaabi tunnist. Esmaabi tunde viis läbi meie (Kuressaare Gümnaasiumi 37. lennu õpilane) vilistlane Raido Martin, kes praegu töötab nii Tallinna kui ka Kuressaare kiirabis. Esmaabi tunnid viidi läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala praktika raames. Suurema osa päevast juhtis Raido tunde üksi, kuid kaasas oli veel teinegi tudeng Piret Rüütel. Uurime noortelt endilt, kuidas tunnid möödusid.
Känguru on ülemaailmne võistlusmäng, mis sai alguse 1991. aastal Prantsusmaalt. Esimene Känguru ülesannete lahendamine Eestis toimus aastal 1996.
Känguru ülesanded pakuvad kiiret ja põnevat nuputamist arvude ja geomeetriliste kujunditega ning panevad märkama seoseid ja seaduspärasusi. Võistlusel osalevad 1.–12. klasside õpilased kuues erinevas vanuseastmes.
Näitemängupäev toimus 20. aprillil Orissaare kultuurimajas. Kuressaare Nooruse Kool oli esindatud kahe näitemänguga: 6.c klassi etendusega „Koolimõistatus“ ja 9.a klassi etendusega „Meeleheitel, väsinud, arust ära“.
1.b klassi lastel oli tore võimalus käia Nasval vaatamas, kuidas ehitatakse suuri ning veidi väiksemaid laevu.
Külastasime ettevõtet AS Baltic Workboats.
AS Baltic Workboats on Eesti laevaehituskompanii, mis asub Saaremaal Nasval. Ettevõte on ehitanud laevu näiteks Rootsi Rannavalvele, Läti Piirivalvele, Eesti Politseile.
Sammuralli on lõppenud! Hurraa ja nüüd saab jälle ka muid tegevusi harrastada, kui ainult samme koguda! Meie koolile tasuks auhinnaline kolmas koht kokku 5 051 631 sammuga. Õpilaste arvestuses saavutas kindla esikoha Hendrik Eist 3.c klassist. Õpetajate arvestuses oli esikolmikus tihe rebimine ning kõige rohkem samme kogus Kaari Maidle.
„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb!
Sarja sellekordses loos räägivad meile oma tegemistest Ursula Rahnik, Heidi Carolina Martinsaari ja Sirje Metsküll.
Rahvatantsurühmal Väikesed Sõlesepad oli meeldiv võimalus käia Orissaares, et üheskoos Saare maakonna teiste 1.–4. klassi rahvatantsurühmadega tantsida läbi suvise Saaremaa tantsupeo tantsud.
Lindia Lallo on noortevaldkonnaga tegelenud väga pikalt ja peaaegu iga noorteüritusega, mis Saaremaa vallas toimub, seostub just tema nimi. Valisin intervjueeritavaks just tema, sest tundsin, et nii mina kui ka teised noored saaksid temalt teada, milliseid huvitavaid noortele suunatud projekte tehakse Saaremaal. Lisaks tundus huvitav teada saada, milline näeb välja ühe noorsootöötaja elu.
6. aprillil kuulutati Saaremaa noortevaldkonna tunnustusüritusel välja aasta tegijad noortevaldkonnas. Nominentidena olid meie koolituskeskuse kõrval loetletud mitmed head ja tugevad tegijad, kes oma tegemistega noortele üldiselt tuge on pakkunud. Nendeks olid Saarte Kalandus MTÜ, Kaur Kivistik, Merlyn Leiman, Saaremaa Rally, Keskaja Elamuskeskus, Riina Hopp, Eesti Punane Rist, Eesti töötukassa Saaremaa Osakond, Marje Altrov.
Meediaringi õpilased Saamuel Vahter, Rasmus Sõmmer ja Sander Lõbus käisid kaameraga kooliõuest kevadet otsimas. Ja leidsid ka!
Pikk pühadenädalavahetus on käes – mine sinagi, hea lugeja, loodusesse otsima kevade märke! Ühtlasi saad koguda samme ka kolme kooli sammuvõistluse tarvis!
7. klasside õpilaste kujutatud natüürmort ehk vaikelu. Autoriteks on Kendra Kakkum ja Melani Saat 7.b klassist ning Jette Tiitus 7.a klassist.
Sel kevadel võistlevad kolm Kuressaare põhikooli sammude kogumises. Nooruse, Hariduse ja Vanalinna koolid on viimastel aastatel kogunud küll liikumiskilomeetreid, küll minuteid. Seekord on vaja kirja panna oma päevas kogutud sammude hulk.
Pikk nädalavahetus on tulemas – anna sinagi oma panus meie kooli tulemusse ja kutsu sõbrad ka sammuma!
Kes on meie kooli suurimad sammukogujad, kellele tuleb järele joosta ja kellest õhtusel kõnnitiirul ette lipata?