Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
Iga-aastasel traditsioonilisel Saaremaa Toidufestivali õunakohvikute päeval osales sel aastal esimest korda ka meie kool: kooli hoovis oli lastevanemate ja hoolekogu eestvedamisel avatud kohvik Noorus.
Külastajaid jätkus, panustajaid töötajate, lastevanemate ja õpilaste näol oli palju ning teenitud tulu – 1194 eurot – kulutatakse kooli õueala korrastamiseks.
Hoolekogu nimel tänas asjaosalisi Kristi Sillart. (toim)
Maskeerimine, esmaabi, kokkamine, orienteerumine ja meisterdamine ... Just sellised tegevused olid meie juhendajad Merike ja Anneli Nooruse kooli kodutütarde nädalavahetuse laagriks välja mõelnud. Laager toimus Kaitseliidu Saaremaa maleva staabis ja kestis kaks päeva – 17. ja 18. septembril.
Millest on tehtud väikesed tüdrukud? Suhkrust ja jahust ja maasikavahust.
Nooruse kooliga liitus sel sügisel mitme aine õpetaja Eliise Belinets – inglise filoloogist suhkrukunstnik.
Mõtlemapanev küsimus – terves kehas terve vaim või hoopis terves vaimus terve keha?!
Käesoleval õppeaastal õpivad ka meie koolis Ukraina õpilased. Neil aitavad õppetööga kohaneda ja kooli kollektiivi sulanduda õpetajad ja koordinaatorid, kes ise samuti Ukrainast pärit on. Nataliia, Iryna ja Tetiana kohalolu meie majas on selgelt nähtav ja tajutav. Nad on õpihimulised, aktiivsed ja oma tegemistes süvitsi minevad. Lisaks sellele, et nad laste heaolu nimel meeletult pingutavad, proovivad nad ka ise uude olukorda sisse elada ja sellega kohaneda! Oleme teile toeks!
Abstraktne värviketas. 7.–9. klassi tööd, autoriteks on Melani Saat, Hendrik Õigemeel ja Geidi Aadussoo.
Suvine koolivaheaeg on õpetajatele suurepärane aeg enesetäiendamiseks, et varustada end tänapäeva noorte õpetamisel ja tähelepanu haaramisel kaasaegsemate tööriistade ja õppemeetoditega. Erasmus+ ja Europass Academy on selleks loonud hulganisti kursusi, kus õpetajad saavad ühildada meeldiva kasulikuga ja lisaks koolitamisele luua uusi rahvusvahelisi suhteid ning laiendada silmaringi avastades uusi paiku.
Eelmisest õppeaastast töötab meie kooli ujulas Moonika Kasemets. Kunagi pioneerijuhina Mustjala põhikoolis töötamist alustanud Moonika on pikalt tööl olnud kaugejaamas ja elektroonikaalal, nüüd aga hoiab silma peal ujula külastajatel.
Moonikale endale meeldib ikka aias toimetada ja lugeda ning lisaks kõigele muule on ta täitsa ise õppinud akordioni mängima. Täna on tal juubelisünnipäev ja soovime kogu koolipere poolt palju-palju õnne, rõõmu ja jaksu edaspidiseks! Ilusat sünnipäeva, Moonika Kasemets!
Lisaks mitmele õpetajale alustas sügisest uuel töökohal ka kaks uut inimest halduspoolel. Kristiina Krikun on abiks sööklas ning Reena Rihkrand asus tööle ujula teenindajana.
Juba kevadel tuli tööle Niina Lember, kelle käe all saavad puhtaks esimese korruse klassiruumid, ja veidi varem alustas ujula teenindajana tööd ka Moonika Kasemets.
Uuringi neilt, kes nad on, mida teevad ja kuidas neil meie suures koolimajas läheb!
Meie kooliperega liitus sel sügisel sotsiaalpedagoog Betti Truu, kelle töö on ka tema kutsumus. Lisaks armastusele pere ja töö vastu innustab Bettit muusika ja virgutab kvaliteetkohv.
Voltisime, mõõtsime, joonestasime, värvisime, lõikasime, kleepisime ja valmis saigi kaheksakand.
Päris esimene tarkusepäev ehk 1. september on alati eriline. See jääb meelde ning tekitab elevust ka aastaid hiljem. Peagi põhikooli lõpetavad noored vaatavad tagasi oma koolitee algusele ning meenutavad seda.
Viljandimaalt väikese Tallinna-ringiga Saaremaale Nooruse kooli – matemaatikaõpetaja Gerly Leibenau võttis vastu uue väljakutse ja õpetab nüüd ka füüsikat.
Kooliajal ise püüdlikult tubli õpilane olnud Gerly tunneb ennast Saaremaal koduselt ning toimetab meeleldi aias. Tööle pakub vaheldust metsavaikuses ja oma mõtete keskel veedetud aeg.
4. septembri ilusal pühapäeval kohtusid kooli õpetajate, lastevanemate ja juhtkonna esindajad Saaremaa Veskis, et arutada, kuidas toetada kooli kogukonna arengut. Seda enam, et ajad on keerulised. Päevakorda tulid ka hoolekogu püsiteemad, mille lahendamiseks võiksime moodustada ühiseid töögruppe, kus inimesed käärivad käised ja jõuavad aruteludest tegudeni.
Kui Triin eelmisel õppeaastal Nooruse kooli tööle tuli, rääkis ta koolilehele, et talle meeldib vaadata dokumentaalfilme ja lugeda elulooraamatuid. Kui teha Triinust endast juubeli puhul üks dokumentaalfilm või kirjutada temast biograafia, siis viimast õppeaastat silmas pidades oleks selles nii meeletut töökust, härdaid hetki kui ka lõputult kauneid kleite!
Joonistame viipekeeles! Eelmisel õppeaastal lõpetanud üheksandikud panid viipekeelsed sõnad kunstitunnis paberile. Tööde autorid on Katrin Teng, Miina-Ly Tarkin ja Anabel Lanna.
Inimene on osake loodusest. Anette Kuusk 9.a klassist jagab meiega kirjanduse tunnis sõnastatud ja illustreeritud mõtet.
Esimesel koolipäeval näitas õpetaja pilti oma koolitee algusest. Õpilased pakkusid, kes võiks pildil olla. Õpilane a: „Kes see veel on?“ Õpilane b: „See oled ju sina, su laps on täpselt sama näoga.“ Ja õigus tal oli. Tõesti oli pildil tegemist õpetajaga, kes 25 aastat tagasi oma kooliteed alustas. Värin hinges ja elevust rohkem kui küll. Nagu 1.a klass, mäletan ka mina selgelt, kuidas endale aabitsa sain ja kohe suure ja tähtsa koolilapsena tundusin. Ja seda, kui me klassiõega esimesse pinki istusime ja selle üle ütlemata õnnelikud olime (vaata pilti).