Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (5)
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Meie kooli 3. tervisespordipäev toimus uue formaadi järgi, mille aluseks oli eakohasus, valikuvõimalus ja koostöö.
Täna tähistab jätkuvat noorust meie loodusainete õpetaja Gerta Nurk. Gerta ei ole inimene, kellele meeldiks endast rääkida või kes sätiks end alati esiplaanile, sellepärast uurisimegi neilt, kes Gertat kõige paremini tunnevad, milline siis ikkagi on meie lemmikbioloog Gerta.
5. klassidele toimus teisipäeval, 26. septembril põnev teadustund teemal „Vesi“. Seda viis läbi Nõo Reaalgümnaasiumi õpilane Helena Lulla, kes teeb uurimistööd aktiiv- ja kogemusõppe teemal.
Enne õppeaasta algust toimunud Saaremaa hariduskonverentsil jäid mu kõrvu kummitama kaks olulist mõtet, mida koolis järgima peaks ja mis minu mõttemaailmaga hästi haakuvad. Kersti Kaljulaid rõhutas: „Meie asi on õpetada lapsele inimeseks olemist.“ Hedi Kerstin Luik lisas omalt poolt: „Hariduse eesmärk on anda lapsele tööriistad eluga toimetulekuks.“
Nendest mõtetest inspireerituna unistasime 8.b, 9.b ja 9.c klassi õpilastega sellest, mida nende arvates päriselt koolis õppida võiks, et elus hakkama saada, ja kuidas neid teemasid eesti keele ja kirjanduse tundides käsitleda saaks. Noorte mõtted on ausad ja otsekohesed.
Mis on mõttespordi olümpiaad? Mõttespordi olümpiaadil toimuvad turniirid viiel alal: Vene kabe, male, gomoku, sudoku ja ristsõnade lahendamine. Võistlusest osavõtt on tasuta ning mõõduvõtmine toimub interneti vahendusel kooli arvutiklassis.
Täna tähistab oma ümmargust sünnipäeva Mihkel Vendel, kes sellest õppeaastast lisaks teatriringile paneb end proovile ka õpetajaametis. Nimelt on 34. lennu lõpetanud Mihkel nüüd 7.c klassi juhataja ning annab ka draamaõpetuse tunde.
Et Mihkel on ise samuti tõeline multitalent, kes laulmisele ja näitlemisele lisaks oma häälega ka Saaremaa raadiokuulajaid võlub, teeme temaga kaks ühes loo – saame tuttavaks ja soovime ka palju õnne sünnipäevaks!
Millised tugisüsteemid on meie koolis ja kuidas toimida probleemide korral, selgitab Nooruse kooli HEV-kooridnaator Valeria Liigsoo-Luige.
Kõige olulisem on aga meelde jätta, et mis tahes mure kas lapsel või lapsega on, alustada tuleks klassijuhatajast. Klassijuhataja teab, kelle poole koolis pöörduda. (Toim.)
26. septembril oli aula suurt siginat-saginat täis ja avavoorus osalesid rekordilised 52 võistkonda! Esimese vooru tulemusel mahtus esikümne kohti jagama lausa 17 võistkonda. Tulemustega saab tutvuda 2. korruse stendil.
Uus voor toob juba ilmselt selgemad vahed, kohtume taas neljapäeval, 19. oktoobril.
Kas jõuluvana on päris? Mis on elu mõte? Kui Andresel on 8 küünalt ja ta puhub 4 ära, siis kui palju tal küünlaid alles on? Kumb oli enne, kas kana või muna? Mis häält teeb pruun värv? Mitu molekuli on maailmameres? Millisele küsimusele ei oska ChatGPT vastata?
Just selliste küsimustega proovis 9.c klass ChatGPT-d hulluks ajada, kui osales eelmisel nädalal Jaan Aru e-tunnis „Mis on tehisaru?“. Lisaks lasid nad tehisarul e-tunnist koolilehele artikli kirjutada. Vaata ja võrdle, kuidas ChatGPT sellega hakkama sai, kui vastava töökäsu andsid kolm erinevat gruppi!
Me pöörame põhitähelepanu lihtsatele liikumistegevustele, tutvustades kõigile jõukohaseid ja kättesaadavaid võimalusi hea enesetunde ja tervise nimel.
5.b klassi õpilased panid kokku oma klassi puu.
Suvi on möödunud kui linnutiivul ning seda jäävad meile meenutama mälestusekillukesed. Koolileht Nooruse Meridiaan korjab kokku kõigi klasside killukesed, et sellest saaks ühine suur mälestus.
Kiireimad reageerijad on olnud 1.a, 2.a, 3.a, 4.a, 5.a, 5.b, 6.c, 9.b ja 9.c. Järgmised suvemeenutused on juba ootel, nii et kohtume peagi!
Suvi läks ja sügis tuli. Vahtra ladvas süttis tuli.
Sügise sünnipäevaks valmisid 3.b klassi lastel värvilised vahtrapuud. Värvikirevat algavat sügist kogu kooliperele!
Kolmapäeval, 20. septembril toimus esimene õpetajate lauamängude pärastlõuna. Avamänguks valiti kõigile tuntud "Tsirkus".
Õpilasesindusse kandideerimine on lõppenud ja nüüd saame rõõmuga teile tutvustada meie lõppkandidaate. Õpilasesinduse valimised toimuvad Stuudiumis 22.09. Mine kindlasti valima ja anna oma hääl enda lemmikule.
Lihtsana kõlanud 11-kilomeetrine matk ei tundunud poolel teel enam nii lihtsana. Mõnigi matkaline pidi tõdema, et suvega oleme rooste läinud, aga rõõm taaskohtumisest ja ühisest tegevusest andis jõudu.
Meie kooli direktor on naissoost. Tal on ilusad blondid juuksed, hallikad sinised silmad, ilus kehahoiak. Tal on ilusad soengud ja kena välimus. Ta on ilus ja särab nagu päevalill. Tal on ilus naeratus. Alati, kui ma teda näen, on tal nägu naerul ja siis on tunne hea! Kui ma teda näen, siis ma pean talle „Tere“ ütlema, sest ta on nii viisakas. Tal on alati palju ilusaid kleite, tal on väga naiselik välimus ja ta näeb välja nagu 30.
Ja just täna tähistab meie direktor, kes näeb välja nagu 30, oma juubelit!
Kolmapäeval, 20. septembril toimunud evakuatsiooniõppuse legendi järgi hakkas suits seekord levima 3. korruselt. Kõik inimesed said koolimajast välja - kes kiiremini ja esimese signaali peale, kes ootasid ära ka teise signaali. „Üldjoontes võis evakuatsiooni korraldusega rahule jääda,“ tõdes õppust juhtinud meeskond.