Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (4)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
6. detsember
- Matvii Talimonchak 5.c
- Raiko Trei 7.d
Töötajate sünnipäevad
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
Peale kaheaastast pausi toimus neljapäeval, 17. märtsil jälle teise kooliastme teatripäev, mis kannab nüüd nime Teine Vaatus.
Žürii koosseisus Liina Ajangu, Emma Tarus ja Lelet Aavik-Part andis välja grand prix', mille pälvis 6.c klass etendusega „Koolimõistatus“.
Näitlejapreemiad teenisid välja Karoli Teern 4.a klassist ja Johann Viktor Vits 4.b klassist. Lavapartneri hea tunnetuse preemia said Johannes Aus ja Triinu Kaju 6.c klassist. Saamuel Vahter 6.d klassist sai veenva rolli eripreemia. Mitmekülgse panuse preemiaga otsustati pärjata Meribel Saati 5.b klassist.
„Eesti keel on raske oma neljateistkümne käände, pööramistabeli, paljude reeglite ja ebareeglipärasustega. Üle kõige on eesti keel ilus. Nii kõlav, laulev ja voolav. Ta tuletab meelde kodu ja metsa ja maad, nelja aastaaega paljude lõhnade ja värvidega. Mina arvan, et eestlased on laulurahvas just sellepärast, et meie keel on nii laulev ja mänglev. Meie keeles on nii palju sõnu, et valikuid, milliseid sõnu millistega riimuma panna, ei ole raske leida.“
7.–9. märtsil toimusid Haapsalus juuniorite jääpurjetamise Euroopa ja maailmameistrivõistlused. Maailmameistrivõistluste Ice-Optimist jääpurjeklassis oli võistlejaid rajal nii Eestist kui ka Leedust, kokku sõideti 9 võidusõitu.
Meie kooli õpilane Anni Kubjas (6.d) saavutas MM-il HÕBEMEDALI.
Millist tegevust väljendavad sõnad kittima ja vitsutama? Mis häält teeb tuul? Kes Eesti presidentidest on valitud emakeeleõpetuse sõbraks? Mida tähendab väljend „konti murdma“? Neile ja paljudele teistele küsimustele said Nooruse kooli õpilased vastata emakeelepäevale pühendatud küsikilval.
Meie kooli sööklas on võimalus süüa igal koolihommikul hommikuputru. See võimalus on kõigile ja täiesti tasuta, esimese kahe vahetunni ajal.
Maakondlikul kunstiolümpiaadil saavutas 9.b klassi õpilane Birgit Andreas 2. koha.
Kunstiolümpiaad koosnes kolmest osast: teooriast, kohapeal valminud praktilisest loovtööst ja kodus tehtud omaloomingulisest kunstitööst.
Teisipäeval, 15. märtsil korraldatud maakondlikul etlemiskonkursil saavutasid Nooruse kooli etlejad mitmeid auhinnalisi kohti eripreemiast suure auhinnani. Noorema vanuseastme etlejad võtsid mõõtu Vanalinna koolis, keskmise ja vanema astme etlejad astusid publiku ette Saaremaa Gümnaasiumis.
Sel nädalal saavad Kuressaare Nooruse Kooli õpetajad ja õpilased katsetada erinevate ainetundide läbiviimist virtuaalkeskkonnas. TalTech Mektory Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusest renditud VR-seadmed Oculus Quest leiavad kasutamist näiteks keemia, füüsika, bioloogia ja inglise keele tundides.
Lõppes järjekordne voor Tähekese viktoriinist. Seekord olid parimad Tähekese tundjad 1. klassidest Mia-Loviise Ivalo ja Mairold Kivi, 2. klassidest Nora Org ja Mirell Voksepp, 3. klassidest Eerik Elias Rekaya ja Andero Tamm. Suure kiituse on ära teeninud kõik osalejad, sest vastuste leidmine pole sugugi lihtne. Uued küsimused ootavad juba varsti vastamist.
Kaotatud ese: Huawei FreeBuds Pro
Unustati talveaias laua peale 10.03.2022 kell 09.57.
Ausale leidjale VAEVATASU!
Telefon: 55555145
Millised mõtted ja emotsioonid tekkisid 3.a klassi lastel Kuressaare lossi joonistades?
Ajakiri Käsitöö kuulutas välja konkursi „Kõige kaunim põll“ ning just valmisid ka 8.b klassi tüdrukute põlled. Seega otsustasime osaleda konkursil ...
Sellel ajal kui kogu koolipere kogus jõudu uueks õppenädalaks, valmistus 7.b klassi õpilane Lisette Sepp vabariiklikuks muusikaolümpiaadiks. See toimus 4.–5. märtsil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja oli oma järjekorralt juba XI üleriigiline muusikaolümpiaad, mis kutsuti ellu aastal 2002, et väärtustada muusikaõpetust kui ainet. Selline mõõduvõtmine tublide ja musikaalsete õpilaste vahel leiab aset üle kahe aasta.
Piirkondlikul keemiaolümpiaadil saavutas 9.c klassi õpilane Siim Tiitson 9. klasside arvestuses 1. koha. Tema juhendajaks on Eneli Vahar.
Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoorus aga jäid 9. klasside arvestuses jagama 2.–3. kohta Andri Karpu 9.a klassist ja jällegi Siim Tiitson 9.c klassist. Nende juhendajaks on Olle Arak.
„Sel aastal tuleb kevad teisiti,
tiu-tiu! ja teisiti, see aasta teisiti,
ja kevad teisiti ja tuleb teisiti,
tiu-tiu! ja teisiti ja hoopis teisiti.“
Nii kirjutas umbes saja aasta eest luuletaja Henrik Visnapuu. Kuidas ta küll teadis?
Muusikatunni raames kirjutasime me vahvaid jutukesi.
Oleme jõudnud Megaaju lahinguga täpselt poole peale. Ees on ootamas kolm vooru ja finaal, nii et kõik on veel võimalik, kui hoida tähelepanu erksana.
Kuulutasime jaanuarikuus välja nimekonkursi, leidmaks uue kooli teatripäevadele sobivaid nimesid. Nimepakkumisi tuli paarikümne ringis, neid esitasid nii õpetajad, õpilased kui ka vilistlased. Teatrikuu alguseks valisid teatripäevade korraldajad uued nimed välja. Teatripäevade ristivanema hõikame välja teise kooliastme teatripäeval!
Seniks aga saate lugeda, millised need uued nimed on ja kuidas ristivanem neid ise lahti seletab.