Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Kümme küsimust (21)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
12. aprill
- Aileen Metsniit 3.c
- Georg Rand 2.c
- Maanuel Mangus 7.b
- Ragnar Lehtjärv 2.c
13. aprill
- Konrad Tõrv 3.c
- Mariia Tamm 4.a
14. aprill
- Magda Leen Juursalu 3.c
- Rasmus Mesila 8.b
- Robin Saat 2.b
15. aprill
- Tristan Remy Ork 5.b
16. aprill
- Dmytro Melnyk 8.a
17. aprill
- Loreen Kuusk 2.c
18. aprill
- Hubert Truumeel 3.a
- Kelli Koost 4.b
19. aprill
- Brendon Lõoke 1.b
- Hannes Pulk 6.b
- Uku Karl Jaaska 8.c
Töötajate sünnipäevad
12. aprill
- Raaja Vahstein*
13. aprill
- Liisa Toomsalu
16. aprill
- Eliise Belinets
18. aprill
- Karita Aunbaum

Ka selle aasta suurimad pärandivaderite talgud toimusid Kuressaare Nooruse Koolis Saaremaal!
Orienteerumine kahe sõnaga: eneseületus ja enesekindlus. Selle spordiala harrastaja paneb ennast proovile ja kogub enesekindlust, saavutades eesmärgid iseseisvalt. Lisaks looduses liikumine ja kohanemisvõime muutustega.
Milline on 3.-4. klassi kunstiringi õpilaste nägemus oma fantaasialoomast? Tööde autorid on 4.b klassi õpilased Annabel Nuut, Erich Koitla ning Kristella Rauniste.

Detsembrist alustab meie koolis kultuurijuhina tööd Anneli Meisterson. 13. lennu vilistlase ja vana „KG-ka“ jaoks on see juba mitmes kohtumine oma kooliga, sest töötanud on ta siin varasemalt juba samuti pikalt.
Anneli tööks saab olema erinevate kultuurisündmuste korraldamine, huviringide koordineerimine, koostöö koolide ja kogukonnaga ning eelarve ja projektidega tegelemine.

Vaheajal toimus meie koolis Rakett69 õpihuvilaager 2.–3.klasside õpilastele.

16 trennist 8 olid ujumistrennid ja 8 ÜKE (üldkehaline ettevalmistus) trennid. Kokku said vanema grupi noored ujuda ligi 14 km ja nooremad 6 km. Hunnikus teadmisi nelja ujumisstiili kohta ning kõvasti pöördeid ja starte.

Enne sügisest koolivaheaega osalesid 5. klassid Saaremaa Muuseumis muuseumiprogrammis „Müstiline muuseum“. Muuseumitunnid viis läbi muuseumipedagoog Jürje Koert, tunnid toimusid Kultuuriranitsa toel. Muuseumitunni jooksul tutvuti erinevate ametite ja töödega muuseumis, uuriti, kus ja kuidas muuseum oma varasid hoiab, ning prooviti natuke kätt ka uurijatena.

Kurbusega teatame, et meie kooliperet on tabanud kaotus – lahkunud on 9. klassi õpilane Sven Kaspar Laanemaa.
1.a klassi usinad lapsed korraldavad juba kunstinäitusi! Õpetaja Sirje Mehik saatis ajalehele valiku laste kunstitöid. Lõvid, kiisud, kakud – vahvad joonistused ja meisterdused ootavad vaatama.

Reedel, 11. oktoobril oli 4.b klassil veidi teistmoodi matemaatikatund. Nimelt andis tundi lapsevanem Anvar Rehtla.

8. klasside õpilased kandsid lõuendile oma mõtted evolutsiooni ringkäigust. Tööde autorid on Mia, Miina, Georg, Riko, Kusti, Tuuli, Noora, Mia. Nende juhendaja on Eliise Belinets.

3.c klass avas koolinädala alguses oma klassis seenenäituse.
Kuuendate klasside õpilased õppisid hiljuti teemat „Muld“, alustades mulla koostisest ja jõudes välja erinevate mullaorganismideni. Õpitu ei jäänud aga ainult õpikukaante vahele,
need muutusid praktiliseks õuesõppetunnis, kus kõik kuuendikud said oma teadmisi proovile panna. Tunde viisid läbi Maaelu Teadmuskeskuse spetsialistid Elsa Putku ja Kristi Tomson. Õpilaste vaimustus oli suur ja õpetajatel oli põhjust uhkust tunda – klassiruumis omandatud teadmised kandsid vilja ka õues.

Brenda Brant on meie kooli vilistlane. Neli aastat tagasi, kui Brenda oli kaks kuud meie koolis praktikal, küsis Nooruse Meridiaan Brendalt tema edasiste plaanide kohta (lugu „Tulin, nägin, võitsin“). Brenda tõdes, et loodab siinsamas Nooruse koolis töötada klassiõpetajana. Ja soov ongi täitunud!
Eelmisel nädalavahetusel, 11. ja 12. oktoobril, käisime meie kooli tütarlastekoori Vocaliisaga traditsioonilises sügiseses laululaagris. Seekord siis Aste Põhikoolis.

Nagu orienteerumiskaart, juhib ka elus selge plaan meid läbi keerukate radade. Kompassina toimivad meie väärtused ja põhimõtted, aidates teha otsuseid, kui oleme „eksinud“ või kahtlemas.
Teisipäeval, 19. novembril toimub kolmanda kooliastme etüüdide õhtu Kolmas Vaatus. Sel aastal lähtub õhtu sisu sõnatüvest 'ime'. Olge vaid loomingulised ja tuletage või liitke sellest tüvest endale meelepärane sõna: imestama, imetlema, imestus, imelik, imelaps, imemaa, imetlusväärne ... Mängige keelega ja leidke endale sobiv ning meelepärane lähenemisviis.

8.-9. oktoobril toimus Pärnus Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar „Liikuma kutsuv koolikultuur – kelle käes on võti?“
Kuulutused
