Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
Mardilaupäeva õhtul (9.11) liiguvad ringi mardisandid, kes soovivad vilja- ja karjaõnne, küsivad mõistatusi, laulavad ja tantsivad. 1.b klass valmistas ka endale mardimaski, et seda vana kommet au sees hoida. Mine sinagi marti jooksma!
Õpilasesindus on selleks aastaks valitud, aitäh kõigile valijatele! Õpilasesinduse koosseisus on Aleksandra Uue (7.b), Katreen Sepp (6.b), Kirke Emili Mägi (6.b), Alex Pärnoja (7.b) Loore Rand (6.c), Triinu Kaju (7.c), Noora Nook (6.b), Deisy Klimov (8.c), Eva-Lotta Orglaan (8.d), Sandra-Maria Roosipuu (9.a), Iris Tinno (9.a), Kätrin Tamira Kanemägi (9.d), Geidi Maimann (9.a), Anelle Eliisa Jaansalu (7.d). Õpilasesinduse president on Sandra-Maria Roosipuu, asepresidendid Iris Tinno ja Aleksandra Uue.
Siit saate lugeda mõningaid õpilasesinduse liikmete mõtteid, ehk saame tuttavaks ning uurime, kes õpilasi sellel aastal esindavad.
Kevadel toimus Eestis Rakett69 Rohelennu võistlus, kus kutsuti üles noori esitama ideid jätkusuutliku keskkonna toimimiseks. Tuli pakkuda lahendus mingile keskkonnaprobleemile. Igas piirkonnas valiti üks projekt võidutööks ja nendele võistkondadele toimus nüüd auhinnareis Brüsselisse.
Juhani Püttsepa raamat „Pauline unistuste mets“ valiti Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt kuu raamatuks.
„Kõik, mis meie looduses ja me metsas, puuokstel ja maakamaral sünnib, puudutab sind ja mind, sest see puudutab meie hingi. Nagu puudutas väikest tüdrukut Paulinet see, mis juhtus metsaga, mida ta omaks pidas.“
„Kakskeelne (eesti- ja lätikeelne) lasteraamat, mille teksti autoriks eestlane Juhani ja piltide autoriks lätlanna Gundega, küsib: „Kui sulle kuulub mets, kas siis kuuluvad sulle ka selle elanikud ja nende kodud: koopad, urud, pesad, urkad?“ kirjutatakse raamatu annotatsioonis.
Abstraktne värviketas. Tööde autorid on Kärol Sepp ja Saara Kirs 9.a klassist ning Laura Palts 8.c klassist.
31. oktoobril jõudis Nooruse kooli näitus Eesti riigipeadest läbi aegade. 3. novembril olid koolis külas Helle Solnask ja Ants Kraut Eesti Muinsuskaitse Seltsist. 9.d klassi õpilastel oli tore võimalus ajalootunni raames kuulata näituse sünnilugu näituse loojatelt endilt.
Suur tänu! Näitus jääb kooli novembri lõpuni ja õpetajatel on võimalus koos õpilastega huvitava ajaloolise materjaliga tutvuda ja seda õppetöös kasutada.
Olen Eleanor Leedo 7.c klassist. Käisin oktoobrikuus ühe nädala külalisõpilaseks. Sattusin Rõuge Põhikooli tänu oma vanaemale Piret Viilile, kes töötab seal matemaatika ja informaatika õpetajana. Tahtsin näha, mida ja kuidas õpitakse teises koolis. See oli äge võimalus tutvuda uute inimestega väljaspool Saaremaad.
Kolmanda korruse galeriis soojendavad hinge 5.a klassi päevalilled ning pilku paitab mustriline lehesadu.
3.b õppis kahepaikseid ja sai uusi teadmisi. Kas sinul on ka need teadmised meeles? Kordamine on tarkuse ema.
Enne koolivaheaega käisime Virumaal õppereisil. Esimesel päeval külastasime politseimuuseumit ja Rakvere linnust, teisel päeval Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumit ja Paides Ajakeskust Wittenstein.
18. oktoobril toimus Tallinna Tehnikaülikoolis teadusüritus, kus osalesid 5.–9. klasside õpilased üle Eesti. „Prügiretseptid 2022“ oli praktiliste loovtööde võistlus, mille käigus said õpilased valdkondlike ekspertide juhendamisel järele proovida, kuidas on võimalik jäätmeid (taas)kasutada.
3.c klass meisterdas märkmiku ja kirjutas, milleks seda kasutada ...
Koostöös Nooruse Kooli hoolekogu, direktor Marit Tarkini, Eesti Lastevanemate Liidu ja Erasmus+ projektiga „Hoolekogude jõustamine Saaremaal“ toimub juba sel pühapäeval koolitus/arutelu, kuhu on kutsutud kõik meie kooli valitud esindajad: õpetajad, õpilased ja lapsevanemad.
On teisipäev, 18.oktoober. Meid ootab ees reis Tallinnasse Rakett69 Teadusstuudiosse. Bussipeatus, kus iga kord saab oodatud busse, mis viivad õpilasi väljasõitudele, on järjekordselt täis noori inimesi. Kõigile teada-tuntud buss veereb kohale. Poisid, nagu alati, tormavad kohe kõige taha istuma ja õpetajad kõige ette. See oleks nagu kivisse raiutud reegel. Kõik on nüüd valmis tundidepikkuseks reisiks. Võtame suuna Kuivastusse. Sealt edasi juba Tallinna poole.
Kuldne sügis on saabunud! Kristel Salda guašimaal. Kristel käib 8.b klassis.
Eelmise õppeaasta lõpus toimunud koolijuhataja vastuvõtul tänas Toomas Takkis koolilehe toimetust viimaste aastate tubli töö eest kultuuri- ja õppereisiga enda valitud sihtkohta.
Eelmine toimetuse ühine reis viis meid Tallinnasse Postimehe toimetusse ja just seepärast valisime nüüd sihtkohtadeks Tartu ja Võru ning külastuse LõunaLehe toimetuses, mis on suurima ning stabiilseima tiraažiga kohalik leht Eestis üldse.
Kirjanduse tunnis võib palju põnevat sündida. 6.b klassi õpilastel oli ülesanne kirjutada sügishaiku ning esitleda seda koos kooli ümbruses tehtud sügisloodust illustreeriva fotoga. Lahe tulemus!
Leheloo sisse valitud haikude ning fotode autorid on Mirtel Salda, Uku Karl Jaaska, Noora Nook ja Tuuli Täht.
4. klassid veetsid imetoreda päeva Pärnumaal, avastades universumit kerakinos Pernova loodusmajas, rõngastades linde ja tutvudes aasta linnu – metskurvitsaga – Kabli looduskeskuses.