Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (61)
- Kümme küsimust (20)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- n päeva lõpetamiseni (39)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
4. aprill
- Karola Uhle 1.c
- Karolina Rämmal 3.a
- Mia Toom 8.d
5. aprill
- Danylo Baranko 2.a
- Sten Uue 9.d
- Trevo Välisson 7.d
7. aprill
- Andri Luks 8.b
- Helena Grete Reek 7.c
- Kerto Tapo 4.c
- Robert Leppik 5.a
8. aprill
- Hint Pajuniit 1.a
- Martten Pajuste 3.a
- Mirete Sepp 3.b
- Rosanna Kuusk 2.a
- Siim Oopkaup 8.d
9. aprill
- Gregor Teller 9.b
- Kasper Orglaan 6.c
- Remi Siim 2.c
11. aprill
- Gregor Viital 1.b
- Jezebel-Sonee Nõukas 1.c
- Kendra Tuisk 4.c
Töötajate sünnipäevad
6. aprill
- Jaana Puksa*
10. aprill
- Eve Tuisk
11. aprill
- Ann-Mary Kuusk

Sügisvaheajal käisin perega reisil Prantsusmaal, Hispaanias ja Andorras. Reisi alustasime Lätist, kust lendasime Hispaaniasse. Hispaanias me rentisime auto ja hakkasime sõitma Prantsusmaale.

Nädalavahetusel toimusid Tartus rühmvõimlemise maailmameistrivõistlused. Saaremaa võimlemisklubi Pärl võistlusrühm Aurora saavutas II koha ja Meliora III koha.
Meie kooli ülitublid võimlejad Auroras on Victoria Amanda Aavik, Kätriin Uue ja Mia Gret Jalakas, Meliora võistlusrühmas Iris Väli, Railis Rauk, Liisa Marie D`aloja ja Victoria Laja.
Palju õnne õpilastele, treeneritele ja lapsevanematele!

1.b klassi lapsed ühinesid sel õppeaastal rahvusvahelise lugemisprojektiga „Meie väike raamatukogu“. Projekti eesmärgiks on innustada lapsi lugema ning tutvustada erinevate maade lastekirjanikke.
Kunstiringi tüdrukute graafilised juurviljad koos värvilisest paberist meisterdatud putukatega. Tööde autorid on Saskia Parts ja Elisabeth Koiduste 4.c klassist.
Imelik oleks november ilma teatrita, sest aastast aastasse on just see aeg, kus Kuressaare Nooruse Kooli lava ootab 7.–9. klasside andekaid noori. Eelmisel aastal leidsime endale uue armastuse, etüüdid, ning vana arm ei roostetanud ka sel aastal. Nii sai 19. novembri õhtu täidetud 15 erineva etüüdiga kolmandalt kooliastmelt.
Punane vaip maha, valgustus paika ning eesriie võibki avaneda. Seekord said noored avastada, mida imelist saab luua sõnatüvest 'ime'. Etüüd etüüdi järel on selge: imed on tõesti olemas, sest selliste etteastete puhul ei saa olla muud selgitust.

Teisipäeval, 19. novembril kell 17.00 algab kolmanda kooliastme etüüdide õhtu Kolmas Vaatus. Lavale astuvad 15 truppi eriilmeliste etüüdidega. Etüüdide sisu lähtub sõnatüvest 'ime': imestama, imetlema, imestus, imelik, imelaps, imemaa, imetlusväärne ... Tule ja vaata, kuidas õpilased selle teema enda jaoks lahti mõtestanud on.
Kolmapäeval, 13. novembril korraldatud Megaaju 3. voor oli väga tasavägine: lausa viis võistkonda said 6 punkti.
1.c kl lapsed näevad öökulli tarkuse, abivalmiduse ja õnne sümbolina. Öökulli suured ja targad silmad on täis headust ning soovi saada juurde uusi teadmisi.

Kuressaare Nooruse kooli 2024/2025. õppeaasta hoolekogu on valitud ning tegutseb aktiivselt. Kes meie hoolekogusse kuuluvad? Nooruse Meridiaan küsis kõigilt hoolekogulastelt kaks küsimust: kes sa oled ja mida päriselus teed ning mis raamat on hetkel öökapil lugemiseks.
4.–9. novembrini osalesid Eve Tuisk ja Maren Asumets Erasmus+ õpirändel Barcelonas.
Kursust „Integrating AI in the Classroom With Critical Thinking“ (AI integreerimine klassiruumi koos kriitilise mõtlemisega) viis läbi Yanella Ojeda ja sellel osalesid lisaks meile kolleegid Maltalt, Kreekast, Bulgaariast, Saksamaalt, Poolast ja Rakverest.
Kõik esimesed klassid käisid leivakuud tähistamas õuesõppepäevaga Angla Tuulikumäel.
Sain palju uusi teadmisi ja ägedate katsete abil end proovile panna. Mind üllatas kõige rohkem see, kuidas apelsini koores oleva ainega on võimalik õhupalli katki teha ilma, et õhupalli puutuksid. Sain teada, et üleüldse keemia on minu jaoks huvitavam, kui ma tegelikult oleksin arvanud.
1. novembril toimus 9. klasside lennuülene õppepäev Tallinnas TalTechi ülikoolis toimuvates töötubades. Üle mere sõitmine on alati juba sündmus omaette, millele lisandusid enesest teadlikumaks saamine ja ühiste mälestuste loomine.

Oma isade portreed joonistasid 1.b klassi lapsed.
4.b klassi õpilaste akvarelli ja viltpliiatsi joonetehnikas lemmikloomad. Tööde autorid on Kelli Koost, Erich Koitla ja Annabel Nuut.

Ka selle aasta suurimad pärandivaderite talgud toimusid Kuressaare Nooruse Koolis Saaremaal!
Orienteerumine kahe sõnaga: eneseületus ja enesekindlus. Selle spordiala harrastaja paneb ennast proovile ja kogub enesekindlust, saavutades eesmärgid iseseisvalt. Lisaks looduses liikumine ja kohanemisvõime muutustega.
Milline on 3.-4. klassi kunstiringi õpilaste nägemus oma fantaasialoomast? Tööde autorid on 4.b klassi õpilased Annabel Nuut, Erich Koitla ning Kristella Rauniste.

Detsembrist alustab meie koolis kultuurijuhina tööd Anneli Meisterson. 13. lennu vilistlase ja vana „KG-ka“ jaoks on see juba mitmes kohtumine oma kooliga, sest töötanud on ta siin varasemalt juba samuti pikalt.
Anneli tööks saab olema erinevate kultuurisündmuste korraldamine, huviringide koordineerimine, koostöö koolide ja kogukonnaga ning eelarve ja projektidega tegelemine.
Kuulutused
