Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
6.b ja 6.c klasside kunstitundides valminud guaššvärvide segamise ja graafiliste mustripindade tööd. Autoriteks Karolina Kaju, Katreen Sepp ja Kristelle Kiil.
14. veebruaril toimus geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor, kokku oli Saare maakonnas osalejaid 103, neist 74 põhikoolidest.
Õpetaja Diana palus meie kooli kõige väiksematel ukrainlastel Eesti pidupäeva eel midagi joonistada, ja kes oskas, ka kirjutada Eestist. Nimesid aga töödel näha ei olnud. Läksin otsisin nad üles ja palusin kirjutada nimed. Ütlesin, et teie tööd avaldatakse meie ajalehes. „Kas meie kooli direktor näeb ka meie joonistusi?“ Ütlesin, et direktor näeb ja kogu koolipere näeb. Tohutu rõõm laste nägudel ütles kõik.
Mina olen Anette Kuusk 9.a klassist ja kõnelen teemal „On vaja midagi, mis meid keset tühjust hoiaks“.
Ukraina õpilased saadavad tervitusi meie sünnipäevaks!
Eesti, meie kodu, Saaremaa, meie saar. Asume keset merd, kus ei pruugi just palju ümber olla, asume keset tühjust. Mina olen Kirke Emili ja mõtisklen, mis meid hoiab? Kas tõesti usaldame end lainete kätte?
Eestimaa on väike maa,
käte peale mahub ta.
Südames Sind kannan ma,
minu väike Eestimaa.
/Sirje Luke/
Palju õnne, Eestimaa!
Kingituseks rahvusvärvides lapitekk 2.b klassi õpilastelt.
7.b klass mõtiskles vabariigi sünnipäeva eel Eestist, oma kodumaast, ja proovis leida, kes või mis on Eesti mõtte nende jaoks kõige paremini kokku võtnud.
Nädalavahetusel, 18. veebruaril toimus Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatava XIII üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise Saaremaa eelvoor. Kuressaare muusikakoolis toimunud lauluvõistlusel astus üles ka palju huvikooli Inspira lauljaid. Erinevates vanuseklassides tunnustati meie tublisid laulupoisse ühtekokku ühe esikoha, kolme teise koha, ühe kolmanda koha ning kahe eripreemiaga. Järgmises vahevoorus saame aga pöialt hoida viiele Inspira solistile.
24. veebruaril on koolimaja suletud. Kaunist pidupäeva!
Kurbusega teatame, et meie kooliperet on tabanud kaotus – toonelateele on läinud meie pikaajaline kolleeg, bioloogia- ja geograafiaõpetaja Erna Mets.
17. veebruaril Kuressaare Teatris toimunud vabariiklikul etlejate konkursil pälvis Mihkel Kaju 5.c klassist (juhendaja Katrin Liiv) nooremas vanuseastmes laureaaditiitli. Mihkel esitas konkursil Ave Alavainu teksti „Seitse lugu inimesekskasvamise teel“ ja Wimbergi luuletuse „Vanaisa külaskäik“. Palju õnne suurepärasele etlejale ja tublile juhendajale!
Milline on hea matemaatikaõpetaja valem?
„Kõigepealt tundub see valem sulle range, kohutavalt raske on seda mõista. Aga kui sa teda tundma õpid, muutub see järjest toredamaks ja paremaks.“
„Teda asendada oleks ilmselt võimatu, isegi kui kasutada asendusvõtet.“
Palju õnne, meie matemaatikaõpetaja Gerly! Soovime Sulle edu ja jaksu kogu koolipere poolt.
Aasta 2022 lõppes 8.–9. klasside jaoks refleksiooniga, kuna nad pidid vaimse tervise nädala raames kujutama iseennast fragmenteeritud kujul (killustatuna, katkisena, osadena). Nüüd on võimalik kõigil huvilistel esimese korruse koridoris parimatele töödele pilk peale visata ja imetleda õpilaste kätetööd.
Sel õppeaastal õpib Nooruse koolis 45 ukrainlasest õpilast. Pool kooliaastast on selja taga ning nii on huvitav küsida, kuidas meie uutel kaaslastel läheb.
Õpetaja Riina Piterskihhi juhendamisel vastasid 2. ja 3. kooliastme õpilased eesti keeles küsimustele, mis puudutasid elu-olu meie koolis, Saaremaal ja Eestis üldiselt ning natuke tuli rääkida ka endast.
14. veebruari pärastlõunal potsatas kirjakasti meeldiv üllatus: meie kooli tublide töötajate tegemisi on märgatud ning selle aasta esimene haridusloo tunnustus anti Kuressaare Nooruse Koolile tehnoloogiakooli korraldamise eest.
Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor toimus 31. jaanuaril ja nõudis sel korral põhjalikku ettevalmistust keelemuutuste teemal. Ülesanded sisaldasid nii funktsionaalset lugemist, terminite tundmist ning seletamist kui ka koodikopeerimise mudeli tundmist ja rakendamist. Olümpiaad viidi juba mitmendat aastat läbi Moodle´i keskkonnas. Kuressaare Nooruse Kooli esindasid olümpiaadil Heidi Väli (7.a), Rasmus Sõmmer (7.d), Kärol Sepp (9.a) ja Liisa Sall (9.b).
8. klassid viibisid olümpiaadinädalal talvelaagris, seega nemad osaleda ei saanud.
2.a õpilased tegid sõbrapäevaks järjehoidjaid, sest järjehoidjaid ei ole kunagi liiga palju. Rõõm oli suur, kui loosisime järjehoidjatele uued omanikud. Nüüd tuletab see järjehoidja õpiku vahel meile meelde toredat klassikaaslast.