Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (11)
- Kümme küsimust (11)
- n päeva lõpetamiseni (37)
- Bookstagramid (49)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
19. jaanuar
- Loretta Roots 1.b
20. jaanuar
- Ats Albert Sepp 7.b
- Kevin Matt 4.b
- Madli Tuuling 4.b
21. jaanuar
- Mia Lotta Püüa 9.d
22. jaanuar
- Liisa Kiier 9.c
- Marten Sepp 8.c
23. jaanuar
- Karl Martin Kremm 9.b
- Mia-Lisandra Põldemaa 1.b
24. jaanuar
- Ardo Andreas Jaansalu 5.b
26. jaanuar
- Eliise Mõts 2.c
- Iris Schockaert 7.c
- Liisa-Marie Vaher 6.a
Töötajate sünnipäevad
22. jaanuar
- Inga Engso
Neljapäeval, 18. aprillil toimus Valjala rahvamajas maakondlik algklasside näitemängupäev. Meie kooli esindasid 4.a ja 1.c klass. Maha mängiti üksteist etendust. Meie esindus oli tubli. 4.a klassi etendusele "Õnnelik Hans" omistati laureaaditiitel. Linda Männik 4.a klassist premeeriti parima naisnäitleja tiitliga.
Tubli oli ka 1.c klass. Neile omistati eripreemia armsa ja helge meeleolu loomise eest.
Kolmapäeval, 10. aprillil toimusid Kuressaare Gümnaasiumis ujumise meistrivõistlused, mis olid mõeldud tervele koolile, 1.–12. klassile.
KG robotiklubi osales laupäeval, 13. aprillil Viimsis Karulaugu spordikeskuses selle kevade suurimal üle-eestilisel robotivõistlusel Robomiku Lahing 2019.
Europarlamendi saadik Urmas Paet rääkis kohtumisel KG 12ndikega maailmapoliitika aktuaalsetel teemadel ja andis ülevaate europarlamendis arutlusel olevatest küsimustest.
Kuna ettekandes juhiti tähelepanu sellele, et seni suhteliselt vaikne Arktika on seoses kliima soojenemisega omandamas suuremat geopoliitilist tähendust, tahtsid ka kuulajatest abituriendid arutada, miks ikkagi poliitikute keskkonnakaitsealased sõnad tihtipeale reaalsuseks ei muutu.
Aktiivne vahetund aitab koolipäeva rõõmsaks teha!
Nagu igal kevadel, ilmuvad soojade ilmade saabudes kooliõuele noored õnneotsijad ja kogu koolimaja võib akendest kaasa elada vahel üsna eripärastele pulmarituaalidele. Kuigi lennupulma ettepanekutega tegi otsa lahti 11.b, siis esimese välisetenduse au läheb 11.a klassi muruniidukite armeele. Richardi juhendamisel toimunud rituaalne kooliõue muruhooldus avaldas väljavalitule sellist muljet, et Leissi jah-sõna ei tulnud kaua oodata.
Klassijuhataja Marit on õnnelik, sest kokku sai superteadmistega noorpaar. "Õige valik!" arvasid ka klassiõed peiu kohta, maakonna eesti keele tasemetöö 100%-liselt sooritamine pole naljaasi!
5. aprillil osalesime Tallinnas noorte poolt korraldataval vabariiklikul moekonkursil Moelennuk 2019.
Sel aastal sai laval näha 13 kollektsiooni 15 noorelt disainerilt ning meie koolist võtsid osa Meeli Kombe (9.b) kollektsiooniga „Погоди” ja Goria Siirak (10.a) kollektsiooniga „Electric love”.
Seitsmendat korda toimunud mõttespordi olümpiaad oli ajaloo osalejaterohkeim – võistlusest võttis osa 1076 õpilast 70 koolist.
Reedel, 5. aprillil astusid võistlustulle ETVs laulusaate „Tähtede lava” vanema vanusegrupi kümme parimat, nende seas ka meie kooli 7.c klassi õpilane Oliver Leppik (juhendaja Helle Rand), kelle esituses kõlas Rolf Roosalu ja Aapo Ilvese laul „Tulilinnud”. Žürii koosseisus Hirvo Surva, Sünne Valtri ja Saara Kadak valis välja viis järgmises voorus osalejat, Oliveril on võimalus veel telefonihääletuse teel saada kuuendaks õnnelikuks, kes publiku soovil edasi pääseb. Aega noormehe poolt hääletada on ainult kuni neljapäeva, 11. aprilli pärastlõunani kell 16.
22. märtsil toimusid tehnoloogiavaldkonna piirkondlikud olümpiaadid.
27. märtsil Kuressaare Gümnaasiumis toimunud Lääne-Eesti regiooni minivõrkpalli finaalvõistlustel oli poiste meeskond võidukas ja tüdrukud saavutasid teise koha.
Möödunud aasta suvel valminud Arensburgi Meridiaani platsil saab nüüd mõnusalt jalgu puhates geograafia üle mõtiskleda.
Meie noortel kergejõustiklastel on võistlussarja TV 10 olümpiastarti III etapp seljataga.
Õppekava kui diskursus kannab endas implitsiitselt ühiskondlikke arenguid ja eksplitsiitselt nende arengute mõjul kujunenud haridusfilosoofiat.
Õpetajate paremaks ettevalmistamiseks lõimigupõhiseks õppeks otsustasid KG õpetajad teha senisest suuremat ainetevahelist koostööd, mis eeskätt tähendab õpetaja jaoks välja tulla mugavustsoonist, tulles välja enda ainest ja sisenedes hoopis teise aine õpetamisse.
Tulenevalt hinnetega "piitsutamise" lõpetamisest ja põhikooli lõpueksamite kadumisest, on vaja ka uusi kriteeriume õpilaste vastuvõtul gümnaasiumisse – kuna KGsse on jätkuvalt suur tung.
Sel aastal rakendame vastuvõtul esmakordselt teaduslikke uuringuid. Lisaks tavapärasematele uuringutele kehaanduritega ja ajulainete mõõtmisele, pööratakse tähelepanu õpi-geeni olemasolule. Õpilastel on ka ise võimalik uuringutes kaasa lüüa, selgitamaks välja sobivamaid pinginaabreid ja klassikaaslasi.
22.–24. märtsini Saaremaa Ühisgümnaasiumis toimunud 28. Saaremaa Miniteatripäevadelt tõi Inspira teatristuudio koju auväärse laureaaditiitli.
Reede õhtul kell 16.30 astuvad Saaremaa Miniteatripäevadel 2019 lavale Inspira teatristuudio noored etendusega "Peegeldus perroonil". See on loodud Gerly Otsa "Vaksali" põhjal, mis esietendus Suurel Teatriõhtul 2018 ja pälvis laureaaditiitli. Noori juhendab Tanel Ting.
Kohtume õhtul Saaremaa ühisgümnaasiumis, et omadele kaasa elada!
eTwinningu raames tehtud rahvusvahelise projektitöö tunnustamiseks kooli tasandil pälvis eTwinningu kooli märgi 8 Eesti õppeasutust, nende hulgas ka Kuressaare Gümnaasium.
Märgi saamiseks peab kool vastama teatud kriteeriumidele, sh aktiivne projektitegevus nii õpilaste kui õpetajate hulgas ja nähtavus ka Euroopa tasandil.