Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (37)
- Kümme küsimust (9)
- Vilistlase vaatepunkt (10)
- Bookstagramid (49)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
26. detsember
- Anette Rand 4.a
28. detsember
- Melani Maripuu 9.a
- Oskar Ormus 7.a
29. detsember
- Ruudi Turk 1.b
30. detsember
- Andreas Veldermann 4.a
- Hendrik Eist 6.c
31. detsember
- Alissa Parkja 4.c
- Aron Kask 1.a
- Karl Mathis Karon 8.a
1. jaanuar
- Karl-Martin Pika 9.c
Töötajate sünnipäevad
26. detsember
- Kristel Paju
2. jaanuar
- Nataliia Petrova
KG 18. lennu vilistlane Raul Vinni on ajakirjanik. Aga mitte ainult. Ta lohesurfab, jookseb maratone, laulab kooris – sest üks õige Saare mees peabki ju seda tegema –, kujundab, küpsetab. Ja kõigele lisaks on ta järgmise Saaremaa laulupeo üks idee autoreid ja eestvedajaid.
21. lennu vilistlane Karel Lember on oma elu ja tegemistega tagasi kodusaarel, tõsi, väikese ringiga Uus-Meremaa kaudu. Nüüd aga naudib ta olukorda, kus suudab üht osa oma toidulauast otsast peale kontrollida, seda veel nii ägedate toiduainetega, nagu tatar, tuder ja kanep. Nimelt vastutab ta perefirma Karmeli olemasolu, värskuse, positiivse kuvandi ning uuenduslikkuse eest. Õnneks oskab ta aega võtta ka sportimiseks – kusagil on olemas purilaud, ratas, suusad ja metsajooksutossud.
Kui KG 29. lennu vilistlane Karolin Kruuse kirjutaks raamatu, oleks selle pealkiri „Armastuskirjad iseendale”. See räägiks endast ja teistest hoolimisest ning oma elu juhtimisest läbi armastuse. Olgem ausad, Karolin teaks, millest ta seal räägiks, sest oma lühikese elu jooksul on ta tundnud läbipõlemist ning leidnud seejärel vabatahtlikuna Aafrikas sisemise õnne retsepti. Seda retsepti ning Palestiinast saadud kogemusi järgides toetab ta hetkel pagulaste integratsiooni Eestis ning avab seda maailma ka fotode kaudu.
Henri Rump oli gümnaasiumi ajal aktiivne noormees, kes suutis lausa luulekeeles väidelda. Tema pilt on siiamaani klassiruumi 305 autahvlil. Nüüd on Henri tänu Ott Tänaku tiimis töötamisele läbi rännanud vist pool maailma – eelmisel aastal oli ta oma arvutuste kohaselt Eestist eemal 275 päeva. Ta ise leiab, et Kuressaare Gümnaasium on tema tegemisi tugevasti mõjutanud.
Gümnaasiumis väitluspisikuga nakatunud Ann Tarkin läks pärast KGd ülikooli õigusteadust õppima, täiendas end Moskvas Vene õiguse ja inimõiguste vallas ning on nüüdseks juba advokaat, kuid leiab, et võiks veel midagi juurde õppida. Ta jumaldab Moskva linna, kuid elab praegu hoopiski Brüsselis. Oma gümnaasiumiajast meenuvad Annile Ariita Sepa matemaatikatunnid ja ahjukana riisi ning külma kastmega.
Mari-Liis Aus õppis Kuressaare Gümnaasiumi 26. lennu A-klassis, tema klassijuhatajaks oli Ester Kuusik. Mari-Liisi kohta öeldakse, et just selline peabki üks ämmaemand olema – julgustav, rõõmsameelne, tugev ja hooliv. Oskab öelda õigeid sõnu just õigel ajal. Eks sellepärast ongi Mari-Liis täna Kuressaare haigla vastutav ämmaemand.
Värvilise peanupuga igav õpilane – nii meenutab end loomehing Kristin Liias. Samas tõdeb, et teda toetati ja innustati kooli ajal väga. Nüüdseks on moeloojast saanud stilist, kellel Eesti Laulu ja vabariigi aastapäeva eel käed tööd täis on. Aga mitte ainult. Tema tööpäevas peaks ka muul ajal rohkem tunde olema, et kõike südamelähedast teha jõuaks.
17. jaanuari arhiivinurgast võis lugeda, et Meie KG ristiemaks on vilistlane Liise Kallas. Kuressaare Gümnaasiumi lõpetas Liise – tookord Kallas, nüüd Kukk – 2001. aastal. Siis riietuti esmakordselt talaaridesse. See oli lennu ettepanek, et oleks vähem muretsemist ning aktusel kõik korrektne. Ja traditsioon sai alguse. Üht-teist kooliajast ja sellest, kuidas tal on läinud peale lõpetamist, Liiselt nüüd teada saamegi.
Martin Villigu nimi seostub tänasel päeval ilmselt kõige rohkem Taxifyga, selle aasta märtsikuus tunnustati teda koos vennaga Eesti Aasta Ettevõtja 2018 tiitliga, 2015. aastal kuulutas Eesti Ettevõtlike Noorte Koda ta silmapaistvaks nooreks eestlaseks teaduse ja tehnoloogia kategoorias. See nimekiri ilmselt jätkub. Vaatame täna aga korraks tagasi ...
Kultuuriminister Indrek Saar, Kuressaare Gümnaasiumi 13. lennu vilistlane, meenutab kooli 40. juubeliaastal oma kooliaegseid tegemisi-toimetamisi ja räägib sellest, mis pärast edasi sai.
Kui Laura-Liisa 10 aastat tagasi KG lõpetas, tahtis ta kindlasti ajakirjanikuks saada. Aga läks hoopis nii, et ta sattus programmi Noored Kooli ja sealt edasi juba hoopis teises suunas – endalegi pisut ootamatult sidus ta end lastega.
Mikk Rajaver õppis 30. lennu D-klassis, tema klassijuhataja oli Reene Kanemägi. Millega Mikk pärast gümnaasiumi lõpetamist tegelenud on, sellest saadki siit lugeda.
Hanna õppis Kuressaare Gümnaasiumi 34. lennu b klassis. Tema algklassiperioodi klassijuhataja oli Raina Rääp, põhikoolis Helle Rand ja gümnaasiumis Gerta Nurk. Millega Hanna pärast gümnaasiumi lõpetamist tegelenud on, sellest saadki siit lugeda.
Nimi: Gita Siimpoeg, lend: 36, klass: c, klassijuhataja: Anneli Meisterson.
Uurime Gitalt, millega ta tegeleb ja kuidas tal pärast KG lõpetamist läinud on.
Mul oli au õppida Kuressaare Gümnaasiumi 28. lennus. Meie klassi tähiseks oli b ja meid juhendas Mai Rand.
Nimi: Teele Viira, lend: 29, klass: C, klassijuhataja: Eve Tuisk
Grete Paia on Kuressaare Gümnaasiumi 36. lennu vilistlane, Solistica 2015 ürii liige ja esineb Privilege´i noortepeol 16+ laupäeval, 31. jaanuaril.
Ta on võitnud noortebändi konkursil tiitli Superbänd 2011, teeb koostööd agentuuriga Moonwalk, saanud Eesti Laulu konkursil 2014. aastal II koha.
Uurisime Gretelt, kuidas ta elu on läinud peale KG lõpetamist.
KG 17. lennu vilistlane, Rail Baltic Eesti projektijuht