Neljapäev, 4. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Artikkel / ÕppetööRegivärsirütmis vaheaega!
Jaana Puksa, 27. veebruar 2023

23. veebruaril tähistasime Eesti päeva. Õpilastele toimus sel päeval kaks tundi ning pidulik vabariigi aastapäeva aktus. Ühes tunnis said noored panna proovile oma teadmised Eestist, teise ainetunnis lõimiti erinevaid õppeaineid.

Mikk Saarela, 26. veebruar 2023

Eesti päeva aktustel esinesid traditsiooniliselt kõnega ka lapsevanemad. 1.–3. klassi aktusel sai lapsevanemate nimel sõna Mikk Saarela.

Müstiline kosmos / Karolina KajuHuvitavad mustripinnad / Katreen SeppPunane + sinine ... / Kristelle Kiil
Ene Pidmann, 24. veebruar 2023

6.b ja 6.c klasside kunstitundides valminud guaššvärvide segamise ja graafiliste mustripindade tööd. Autoriteks Karolina Kaju, Katreen Sepp ja Kristelle Kiil.

Reet Lasn, 24. veebruar 2023

Õpetaja Diana palus meie kooli kõige väiksematel ukrainlastel Eesti pidupäeva eel midagi joonistada, ja kes oskas, ka kirjutada Eestist. Nimesid aga töödel näha ei olnud. Läksin otsisin nad üles ja palusin kirjutada nimed. Ütlesin, et teie tööd avaldatakse meie ajalehes. „Kas meie kooli direktor näeb ka meie joonistusi?“ Ütlesin, et direktor näeb ja kogu koolipere näeb. Tohutu rõõm laste nägudel ütles kõik.

Artikkel / KultuurTervitus sünnipäevaks
Youtube video!
Nataliia Dotsenko, 23. veebruar 2023

Ukraina õpilased saadavad tervitusi meie sünnipäevaks!

Artikkel / KlassiloodPalju õnne, armas Eesti!
Lapipadi / 2.b klassLapitekk / 2.b klass
Merle Tustit, 23. veebruar 2023

Eestimaa on väike maa,

käte peale mahub ta.

Südames Sind kannan ma,

minu väike Eestimaa.

/Sirje Luke/

Palju õnne, Eestimaa!

Kingituseks rahvusvärvides lapitekk 2.b klassi õpilastelt.

Artikkel / PersonaaliaIn memoriam: Erna Mets
Gert Lutter, 21. veebruar 2023

Kurbusega teatame, et meie kooliperet on tabanud kaotus – toonelateele on läinud meie pikaajaline kolleeg, bioloogia- ja geograafiaõpetaja Erna Mets.

Toimetus, 20. veebruar 2023

Milline on hea matemaatikaõpetaja valem?

„Kõigepealt tundub see valem sulle range, kohutavalt raske on seda mõista. Aga kui sa teda tundma õpid, muutub see järjest toredamaks ja paremaks.“

„Teda asendada oleks ilmselt võimatu, isegi kui kasutada asendusvõtet.“

Palju õnne, meie matemaatikaõpetaja Gerly! Soovime Sulle edu ja jaksu kogu koolipere poolt.

Refleksioon / õpilastöödRefleksioon / õpilastöödRefleksioon / õpilastööd
Eliise Belinets, 17. veebruar 2023

Aasta 2022 lõppes 8.–9. klasside jaoks refleksiooniga, kuna nad pidid vaimse tervise nädala raames kujutama iseennast fragmenteeritud kujul (killustatuna, katkisena, osadena). Nüüd on võimalik kõigil huvilistel esimese korruse koridoris parimatele töödele pilk peale visata ja imetleda õpilaste kätetööd.

Jaana Puksa, 17. veebruar 2023

Sel õppeaastal õpib Nooruse koolis 45 ukrainlasest õpilast. Pool kooliaastast on selja taga ning nii on huvitav küsida, kuidas meie uutel kaaslastel läheb.

Õpetaja Riina Piterskihhi juhendamisel vastasid 2. ja 3. kooliastme õpilased eesti keeles küsimustele, mis puudutasid elu-olu meie koolis, Saaremaal ja Eestis üldiselt ning natuke tuli rääkida ka endast.

Artikkel / KlassiloodJärjehoidja sõbrale
Ülle Jasmin, 15. veebruar 2023

2.a õpilased tegid sõbrapäevaks järjehoidjaid, sest järjehoidjaid ei ole kunagi liiga palju. Rõõm oli suur, kui loosisime järjehoidjatele uued omanikud. Nüüd tuletab see järjehoidja õpiku vahel meile meelde toredat klassikaaslast.

Eve Tuisk, 15. veebruar 2023

Mõningate uurijate arvates on inimese seitse peamist tunnet hirm, kurbus, rõõm, viha, vastikus, üllatus ja põlgus. Mis saab, kui tunne luuletusse valada ja kasutada neis äsja õpitud kõnekujundeid epiteeti, võrdlust, kordust, isikustamist ja metafoori. 8.b ja 8.c klassi noored proovisid selle järele ja tulemused on väga eriilmelised.

Kõrred lumes / Birgit SõmmerKõrred lumes / Liisa HeinaKõrred lumes / Liisi Mandel
Sirje Mehik, 10. veebruar 2023

5.a klassi segatehnikas maalid „Külm ja karge“. Tööde autorid on Birgit Sõmmer, Liisa Heina ja Liisi Mandel.

Artikkel / KlassiloodJääkarude talv!
Triin Kõue, 10. veebruar 2023

1.c klassi jääkarud rõõmustavad lumiste talvepiltide üle.

Maria Koppel, 8. veebruar 2023

E-õppepäeval oli 9. klassidel veidi teistsugune koolipäev. Külastati Saaremaa Gümnaasiumi ja Kuressaare Ametikooli, et tutvuda mõlema kooli poolt pakutavate õppimisvõimalustega.

Annely Oolup, 6. veebruar 2023

Jaanuaris toimus kaks võistlust, kus meie kooli kergejõustiklased saavutasid väga häid tulemusi.

Toimetus, 5. veebruar 2023

Täna tähistab oma ümmargust sünnipäeva meie haldustöötaja Niina. Kui hea lugeja just peale tunde esimesele korrusele ei satu, võib Niina talle hoopis märkamata jääda! Tööd aga märkame ikka.

Jänes / Elli-Marta RaunJänes / Elisabeth KoidusteJänes / Erich Koitla
Ene Pidmann, 3. veebruar 2023

Head jäneseaastat!

1.–2. klassi kunstiringi õpilaste graafiliste mustripindadega kujundatud jänesefiguurid. Tööde autorid on Elli-Marta Raun 1.a klassist, Elisabeth Koiduste 2.c klassist ja Eirch Koitla 2.b klassist.