Neljapäev, 4. juuli 2024

Saga Elisabeth Fiedler, 8.c klass, 15. detsember 2023

Minu lemmikmuinasjutt on „Punamütsike“, mille kurjaks tegelaseks on hunt. Minu arvates on hunt väga vastuoluline loom. Kirjanduses on hunti läbivalt kirjeldatud kurjana, kuid reaalses elus hunt inimesele tavaliselt ohtu ei kujuta. Kas hundi halb kuvand kirjanduses on põhjendatud?

Gert Lutter, 14. detsember 2023

Täna toimub Nooruse kooli 2. võimlemisvõistlus ja tunnid toimuvad lühendatult. Vaata tundide aegu siit.

Uudis / ÕppetööKopra tulemused on selgunud
Madli-Maria Naulainen, 14. detsember 2023

Kobras on üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriin, mille teemaderingi mahuvad küsimused arvutiteadusest, loogikast, arvutite riist- ja tarkvarast, infoturbest, arvutieetikast, arvutus- ja sidetehnika ajaloost ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt. Kobras on osa rahvusvahelisest perest, mis sai alguse 2004. aastal Leedust ja jõudis Eestisse kaks aastat hiljem. Praeguseks korraldatakse viktoriini juba enam kui 50 riigis, kus esimeses voorus osaleb kokku miljoneid õpilasi.

Raina Tiidovee, 14. detsember 2023

Novembri Tähekese parimateks tundjateks on 1. klassidest Maribel Aulik, 2. klassidest Tomi Sepp ja 3. klassidest Theodor Vabar.

Jaana Puksa, 13. detsember 2023

Teisipäevase (12.12.2023) Õpetajate Lehe rubriigis „Õpetaja päevik“ jagab oma mõtteid Nooruse kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Eve Tuisk.

Kersti Kirs, 13. detsember 2023

9. detsembril toimus Nooruse koolis maakondlik 6.–9. klasside inglise keele olümpiaad, millest võttis osa 84 õpilast üheksast Saare maakonna koolist.

Gert Lutter, 13. detsember 2023

Detsembrikuu muinasjutuhommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.

Sander Saarela 4.a klassist loeb meile koos isa Mikuga loo „Kinkimise rõõm“, mille autoriks on Helena Koch.

Kohtume pühapäeval!

Eve Tuisk, 12. detsember 2023

6. detsembril toimus Tartu Ülikooli Teaduskooli veebikeskkonnas viktoriinid.ee võistlus „Salakeel“, kus 30 minuti jooksul sai pilgu heita esmapilgul saladusena näivatele aspektidele eesti keeles. Võistluse eesmärk oli tutvustada 6.–9. klasside õpilastele eesti keele ja selle kujunemise eripära.

Üle Eesti osales võistlusel 1427 õpilast, neist 82 meie koolist. Mitmed neist jõudsid esisajasse, parim tulemus 8. koht!

Anu Rand, 12. detsember 2023

... nii valmisid 3.c klassi lumemehed.

Eve Tuisk, 11. detsember 2023

Kust on pärit Kuressaare keskväljaku jõulukuusk? Milline okaspuu tuuakse pühadeks tuppa Kihnu saarel? Milline linn kannab Eestis talvepealinna nimetust? Neile ja mitmele teisele küsimusele tuli vastata Megaaju 4. voorus, mis toimus neljapäeval, 7. detsembril. Ja nagu ikka – Megaaju seisus ei ole miski veel kindel.

Gert Lutter, 11. detsember 2023

Leedus Šiauliais toimunud juunioride jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlustel osales Ice-Optimist klassis meie koolist kokku kuus noort võistlejat.

Miia Kubjas saavutas kokkuvõttes kolmanda koha.

Melani Saat 9.b klassist ja Kätriin Maiste 9.d klassist, 11. detsember 2023

Teisipäeva hommikul alustasime meie, 9.d klass ja 9.b klass, oma reisiga Tallinnasse. Olime veel unised, kuid väga elevil, sest päev tõotas tulla põnev.

Gert Lutter, 11. detsember 2023

5. detsembril kuulutati välja sihtasutuse Targem Tulevik poolt asutatud Saaremaa valla uue õpetaja stipendiumi saajad, kelle seas on ka meie kooli klassiõpetaja Triin Kõue.

Gert Lutter, 10. detsember 2023

Detsembrikuu advendihommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.

Sven Nordquisti raamatust „Pettsoni jõulud“ loevad meile Nora ja Tiia Org. Nora käib 4.c klassis.

Kohtume järgmisel nädalal!

Jõuluaeg! / Kirke NiitJõuluaeg! / Gete Aavik
Ene Pidmann, 8. detsember 2023

Jõuluaeg on varsti käes! Tööde autorid on 4.c klassi õpilased Kirke Niit ja Gete Aavik.

Ülle Jasmin, 8. detsember 2023

Šokolaad ja marmelaad, ahjus küpseb jõulupraad.

Varsti tuleb jõulumees, kingitused koti sees.

Diana Lii, 8.d klass, 7. detsember 2023

Jessie satub kodusest Chicagost hirmutavasse ja võõrasse LA-sse. Katsumuseks osutub uus ja ka veidi huvitav kool. Kõik läheb koolis halvasti ja siis ühel päeval saab tüdruk meili, mille saatjaks on märgitud KeegiEikeegi@gmail.com. See salapärane isik soovib olla Jessiele kooliga seotud vaimseks teejuhiks.

Uudis / Õppetöö9.a Rakett69 stuudios
Rakett69 stuudios / Kristi SillartRakett69 stuudios / Kristi SillartRakett69 stuudios / Kristi Sillart
Jette Tiitus, 9.a klass, 7. detsember 2023

9.a klass käis teisipäeval, 28. novembril Tallinnas Rakett69 stuudios, et näha, mis siis saates päriselt toimub.