Neljapäev, 4. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Artikkel / KlassiloodLilled tärkavad!
Triin Kõue, 21. aprill 2023

1.c klass kasvatab oma päikselises klassis peiulilli. Ootame esimesi õienuppe avanemas.

Artikkel / KlassiloodTeater ja alpakad
2.a klass Pärnus / Ülle Jasmin2.a klass Pärnus / Ülle Jasmin2.a klass Pärnus / Ülle Jasmin
Ülle Jasmin, 20. aprill 2023

2.a klass käis Pärnus Endla teatris vaatamas muusikalist etendust „Tipp ja Täpp“. Külastasime ka Ares asuvat alpakafarmi. Päev oli küll pikk ja väsitav, aga muljeterohke. Kodu poole sõites unistasime juba järgmisest reisist.

Artikkel / Klassilood2.b klass päästjatel külas
Lapsed päästjate toimetusi uudistamas / Merle TustitLapsed päästjate toimetusi uudistamas / Merle TustitLapsed päästjate toimetusi uudistamas / Merle Tustit
Merle Tustit, 19. aprill 2023

Sel kevadel kutsuti 2. klassi õpilasi Kuressaare päästekomandosse osalema koolitustel „Päästjatel külas.“

Ühel toredal aprillikuu päeval võtsimegi ette külaskäigu Kuressaare päästekomandosse.

Meie klass jagati kahte gruppi ja koolitus võis alata.

Eve Tuisk, 17. aprill 2023

Megaaju 7. vooru võitsid õpilaste arvestuses (ja ka üldarvestuses) 7.b JAH ja 8.c iii (mõlemal 9 punkti). 3.–9. kohta jäid jagama õpilaste võistkonnad.

Parim õpetajate võistkond oli ITT 7 punktiga, jäädes sellega jagama 10.–15. kohta.

Kevadlilled / Anna NaulainenKevadlilled / Morris PüüaKevadlilled / Hanna Tarum
Ene Pidmann, 14. aprill 2023

4.b klassi kevadlilled. Tööde autoriteks on Anna Naulainen, Morris Püüa ja Hanna Tarum.

Artikkel / KlassiloodTere, Kevad!
Raina Tiidovee, 14. aprill 2023

Sel aastal osalevad meie kooli1.b ja 1.c klass projektis Tere, Kevad! Projektis osaleb 339 rühma üle Eesti. Koos klassiga proovitakse üles leida erinevaid taime- ja loomaliike ning neid ka hiljem iseseisvalt looduses ära tunda.

Maris Rebel, 11. aprill 2023

19. märtsil kogunes meie kooli hoolekogu ja vanemate esindus kolmandat pühapäeva, et saada paremaks partneriks koolile ja kogukonnale. Kavas oli kogu projekti nelja aasta kokkuvõte, hoolekogu motivatsioon, koostöö direktoriga, organisatsiooni areng ja soovitused hoolekogu tegevuse korraldamiseks.

Eesti kaart / Tuule KalameesEesti kaart / Kristel SaldaEesti kaart / Kadri-Ann Viherpuu
Eliise Belinets, 6. aprill 2023

Eesti kaart. Tööde autoriteks on Kristel Salda 8.b klassist ning Tuule Kalamees ja Kadri-Ann Viherpuu 8.a klassist.

Rando Hallik, MTÜ Saalihokiklubi Merikas, 6. aprill 2023

Saalihokiklubi Merikas tegutseb Nooruse koolis alates 03.10.2023 ja seda kahel päeval nädalas. Treeninguid viivad läbi Ergo Saar ja Rando Hallik. Klubi tegevus sai alguse 2020. aasta sügisel ja sealt alates oleme Saaremaal edendanud saalihokit.

Raina Tiidovee, 5. aprill 2023

Toimus järjekordne voor Tähekese viktoriinis.

Eve Tuisk, 5. aprill 2023

4. aprillil toimus Kuressaare teatris vendade Liivide etlemiskonkurss, mida korraldati juba 30. korda. Meie kooli esindasid konkursil neli tugevat, säravat ja veenvat etlejat: Epp Kristel Tuisk (7.b), Melani Saat ja Lisette Sepp (8.b) ning Deisy Klimov (8.c).

Epp Kristel pälvis konkursil laureaaditiitli! Palju õnne!

Artikkel / Klassilood1.b lustis perepäeval
1.b klassi perepäev / Raina Tiidovee1.b klassi perepäev / Raina Tiidovee1.b klassi perepäev / Raina Tiidovee
Raina Tiidovee, 5. aprill 2023

Pühapäeval kogunesid 1.b õpilased koos vanematega koolimajja, et üheskoos maha pidada üks vahva perepäev.

Artikkel / ÕppetööMeri ja mina ka!
Katrin Liiv, 4. aprill 2023

Märtsikuu viimasel reedel käisid kaheksandad klassid erinevatest koolidest Kuressaare spordihoones mereohutuskoolitusel „Meri ja mina ka!“. Õppisime vajalikke oskusi, kuidas tulla toime vees toimunud õnnetuse korral.

Liikumine / Astrid KoitlaLiikumine / Erich KoitlaLiikumine / Kristella Rauniste
Ene Pidmann, 31. märts 2023

1.–2. klassi kunstiringi õpilased joonistasid aasta teemat – liikuvaid lapsi mängimas, hüppamas ja jooksmas. Tööde autorid on Astrid Koitla 1.b klassist ja Erich Koitla ning Kristella Rauniste 2.b klassist.

Helle Rand, 31. märts 2023

29. märtsil said Kuressaare kultuurikeskuses kokku Saaremaa seitse tublit lastekoori ning XIII laulu- ja tantsupeo teine eelproov-ettelaulmine võis alata.

Annely Oolup, 30. märts 2023

Eelmisel laupäeval, 25. märtsil toimus Tartu ülikooli spordihoones koolinoorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja III etapp.

Osales ligi 300 noorsportlast 74 koolist ja noored panid end seekord proovile kõrgushüppes, kuulitõukes, kaugushüppes ja teivashüppes.

Artikkel / KlassiloodKevad käes, kevad käes!
Inna Vann, 29. märts 2023

3.c klassi lapsed meisterdasid kevadekuulutajaid – lumikellukesi.

Eve Tuisk, 28. märts 2023

Valgus publiku kohal hämardub iga korraga, kui järgmine lamp kustub. Alles jääb vaid tähelepanu, mis on suunatud lavale. Valgus seal on ere. Osade jaoks isegi nii ere, et pimestab silmad ja kiirendab südamelööke. Algamas on järjekordne kolmanda kooliastme teatriõhtu Kolmas Vaatus, mis kannab pealkirja „Laul ja lugu“. Žürii, kellele peab suutma muljet avaldada, koosneb viiest liikmest. Kaksteist klassi – ainult ühest saab grand prix’ omanik.