Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (11)
- Kümme küsimust (11)
- n päeva lõpetamiseni (37)
- Bookstagramid (49)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
16. jaanuar
- Kateryna Rumiantseva 7.d
- Mirtel Pahla 8.a
- Nete-Liis Kuusk 1.b
- Theron Vabar 2.c
17. jaanuar
- Kristjan Vipp 2.b
- Siim Laula 1.c
- Silver Raamat 7.d
19. jaanuar
- Loretta Roots 1.b
20. jaanuar
- Ats Albert Sepp 7.b
- Kevin Matt 4.b
- Madli Tuuling 4.b
21. jaanuar
- Mia Lotta Püüa 9.d
22. jaanuar
- Liisa Kiier 9.c
- Marten Sepp 8.c
23. jaanuar
- Karl Martin Kremm 9.b
- Mia-Lisandra Põldemaa 1.b
Töötajate sünnipäevad
16. jaanuar
- Tiiu Smidt
22. jaanuar
- Inga Engso
Meie kooli mudilaskoor Ave Sol-bemoll osales 3.–4. juunil Kosel toimunud VIII mudilaskooride festivalil pealkirjaga „Pisike puu“. Repertuaarivaliku ning mitmekülgse tegevusprogrammi kaudu kandis see endas hoolivust, imetlust ja austust meid ümbritseva looduse vastu.
Laager sai ootamatult ruttu läbi. Tagasiside põhjal saab öelda, et laager õnnestus väga hästi. Nauditi kõiki erinevaid töötubasid, mõnedele meeldis rohkem üks, teistele teine. Lisaks töötubadele õpiti ühisest toimetamisest näiteks tubade korrashoidu ja voodipesude panemist, puhtuse hoidmist ja õigeaegset kohalejõudmist kokkulepitud punkti. Saadi teadmisi loodusest ja arendati loovust, veedeti ühiselt aega. Oleme tänulikud kõigile, tänu kellele laager teoks sai, laagripealikule Gretele, klassijuhatajatele ja kõigile õpetajatele, kes laagris kaasas olid ning töötubasid sisustasid. Aitäh kõigile noortele, kes kaasas olid ja tublisti laagrieluga toime tulid!
26. mai hommikult sõitis bussitäis õpilasi Hiiumaale tähistama Nooruse kooli esimest Pärlipäeva. KG ajastu järgi toimunuks üritus 27. korda.
Reedel, 27. mail külastas meie kooli üks koor Soomest, nimelt Katedraalikooli koor Espoost. Tütarlastekoor Vocaliisa võttis nad vastu ja toimus ka kahe koori kohtumine ja ühine laulmine.
Mis juhtub, kui meediaringi õpilastele anda tunnis vabad käed? Saamuel Vahter ja Sander Lõbus 6.d klassist lavastasid tuntud õudusklassikale väärilise järje. Blair Witchi asemel on seekord küll nimeta hirmutis, ent sarnasused kahe filmi vahel on silmnähtavad! Head vaatamist!
21. mail 2022 lõpetas Eesti rahvakultuuri keskuse rahvatantsujuhtide kooli järjekordne lend, nende seas neli saarlast, kellest üks on Nooruse kooli klassiõpetaja Stevelin Tamm.
Mida arvab tantsujuhiks õppimisest praegu lapsepuhkusel viibiv Stevelin ise?
21. mail toimus Kuressaare kultuurikeskuses Saaremaa noorte solistide konkurss „Kevadümin 2022“. Kuressaare Nooruse Kooli ja huvikooli Inspira parimad olid esikoha pälvinud Mairo Mäeorg, Mia Maastik, Martin Tiirik ja Martin Vesberg.
Kas tead, et rahvusvaheline lastekaitsepäev on vanimaid rahvusvahelisi tähtpäevi? Vikipeedia andmetel toimus esimene lastekaitsepäev väidetavalt 1920. aastal Türgis. Kuigi mitmed riigid tähistavad lastekaitsepäeva erinevatel aegadel, on Eestis kinni peetud 1. juuni tavast, mis on pärit Ameerikast. Selle päeva keskmes on lapsed, laste õigused ja heaolu ja just sel päeval püütakse lastele pakkuda ka erinevaid elamusi ja rõõmu sellest toredast päevast.
Möödunud nädalal toimus Nooruse koolis I pentatlon (KG järgi IX). Tegemist on võistkondliku teatevõistlusega, kus tuleb mõõtu võtta viiel spordialal: mälumäng, ujumine, vaba-/täpsusvisked, rattakross ja jooksmine.
Meie kooli noorsportlased osalesid taas edukalt TV 10 Olümpiastarti võistlustel. 12. mail toimus IV maakonna ja 21. mail vabariiklik etapp.
16.‒20. maini toimub „Liikuma kutsuva kooli“ õuesõppenädal, mille eesmärgiks on suunata õppetöö klassiruumist välja.
Sellega seoses pidasid oma kunstitunnid õues 8.a ja 8.b klass ning 7.a ja 7.b klass. Ülesandeks oli neil fotokollaaži tegemine.
14. mail toimusid Tallinnas Prantsuse Lütseumis Põhikoolide Eesti meistrivõistlused väitluses. Ja esimest korda Saaremaa väitlusloos oli põhikoolide võistlusel ka Saaremaa esindus – Nooruse kooli väitlustiim Saare Ohakad koosseisus Lisette Sepp, Melani Saat, Marii-Katriin Vammus.
Laupäeval, 14. mail toimus Tallinnas vabariikliku matemaatikavõistluse „NUPUTA“ lõppvoor, kus osalesid ka meie kooli võistkonnad. 5.–6. klass koosseisus Noora Nook, Katreen Sepp, Hendrik Õigemeel, Markor Leiner ja 7. klass Liisa Naulainen, Anna Hamburg, Tuule Kalamees.
Pühapäeval, 8. mail toimunud Kuressaare linna sünnipäeva ja Euroopa päeva tähistamisel kuulutati välja „Rohelend Rakett 69-ga“ võitjad. Meie rõõmuks pälvisid Kuressaare piirkonnas esimese koha 7.c klassi õpilased Liisa Naulainen, Jakob Kalle ja Ingel Roos Pajuniit. Noori juhendas Madli-Maria Naulainen ning toeks oli ka Rakett 69 Teadusstuudiote tegevjuht Kristi Märtin. Palju õnne!
Võitjad sõidavad sügisel 2-päevasele reisile Brüsselisse, kus tutvutakse nii Euroopa Komisjoni tegemistega kui ka ägedate muuseumide ja linna endaga.
Juba 21. mail toimub Saaremaa noorte solistide konkurss Kevadümin. Vaheaja viimastel päevadel aga toimus Kuressaare linna laulukonkurss Kuressaare Laululind, kus selgitati välja maakondlikule konkursile pääsejad. Inspira noortel solistidel läks igati hästi ning esikohad nopiti lausa kolmes vanusekategoorias.
Ilmad lähevad järjest soojemaks ning kisub mõnuga õue liikuma. Üheks suurepäraseks võimaluseks selleks on osaleda Kuressaare Nooruse Kooli esimesel (KG järgi 9.) Pentatloni võistlusel.
Mälumänguhuviliste pingerea kujundas selgemalt välja 7. voor. Viimati oli nii selge pilt 2. voorus, sest vahepealsetes voorudes on võistlejad olnud väga tasavägised.
Känguru on ülemaailmne võistlusmäng, mis sai alguse 1991. aastal Prantsusmaalt. Esimene Känguru ülesannete lahendamine Eestis toimus aastal 1996.
Känguru ülesanded pakuvad kiiret ja põnevat nuputamist arvude ja geomeetriliste kujunditega ning panevad märkama seoseid ja seaduspärasusi. Võistlusel osalevad 1.–12. klasside õpilased kuues erinevas vanuseastmes.