Laupäev, 4. detsember 2021

11. detsember

5. detsember

9. detsember

Artikkel / Klassilood„Hallaöö õunaaias“
Õunaaia talv / 4.c klassÕunaaia talv / 4.c klass
Anu Rand, 3. detsember 2021

Sel aastal haaras talv sügise käest teatepulga sellise kiiruga, et viimased õunadki jäid puude otsa.

4.c klass maalis esimest hallaööd õunaaias.

Eve Tuisk, 3. detsember 2021

Neljapäeval, 2. detsembril toimus meie koolis maakondlik etluskonkurss „Koidulauliku valgel“, kus selgusid parimad Lydia Koidula ja Jaan Kaplinski loomingu esitajad.

Žüriiliikme Martin Vesbergi sõnul jäid neile silma mõtestatud esitused. Ta lisas: „On oluline, et inimene mõistaks, mida ta esitab. Me märkasime, et kohati oli esineja teinud küll kõvasti tööd, aga tekst ei olnud lihtsalt talle sobiv. Teksti võib küll hästi ära õppida, kuid ainuüksi tehnilisest sooritusest ei piisa. Enne tuleb teksti mõttele ise pihta saada, alles seejärel saab seda publikule usutavalt esitada.“

Artikkel / KlassiloodTutimütsid pähe!
Inna Vann, 2. detsember 2021

2.c klassi tutimütsid on valmis ja talv ongi käes.

Mütsid pähe!

Raina Tiidovee, 1. detsember 2021

Ka sel aastal toimub 1. kooliastmele Mini-Megaaju võistlus. Võistlejad peavad nuputama, lahendama praktilist ülesannet, teadma mõistatusi, tundma tööriistu ja vanasid esemeid, vastama küsimusele meie kooli kohta jne.

Artikkel / KlassiloodLugemisisu
Ülle Jasmin, 30. november 2021

1.a klassi lapsed liitusid programmiga „Lugemisisu“.

Jennifer Mook ja Therese Käen, 9.c klass, 29. november 2021

Nooruse koolis avati hiljuti liikumisrada, mis viib läbi kogu koolimaja. Rada on mõeldud kasutamiseks kõigile õpilastele ja õpetajatele ning selle eesmärgiks on meelitada inimesi läbi mängu ennast liigutama.

Uudis / KultuurAlgas advendiaeg
Gert Lutter, 29. november 2021

Pühapäeva õhtupimeduses süüdati tuled Kuressaare linna jõulukuusel. Hommikul ja päeval mahasadanud lumi lõi kogu esimese advendi üritusele eriliselt talvise meeleolu. Laurentiuse kirikus õnnistatud tule saatsid raekoja ette Väikesed Sõlesepad ja koos nendega astus üles ka Sõleseppade Klubi.

Lisaks esinesid Kuressaare muusikakooli solistid, kõneles EELK Saarte praost Anti Toplaan ning lõpetuseks jagati kõigile soovijatele pühitsetud advendituld.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Interjöör / Anette LõbusInterjöör / Emma KruuserInterjöör / Angel Ellermaa
Ene Pidmann, 26. november 2021

9. klassid joonestasid ja kujundasid interjööri. Tööde autorid on Anette Lõbus 9.b klassist ja Emma Kruuser ning Angel Ellermaa 9.a klassist.

Artikkel / Klassilood4.b klassi jõuluküünlad
Kersti Truverk, 26. november 2021

Küünlasära tubadesse, jõuluootus südamesse. Kaunist peatselt saabuvat 1. adventi soovivad meile 4.b klassi lapsed.

Jaana Puksa, 26. november 2021

Reedel, 19. novembril käis 5.b klass Kuressaare Linnateatris vaatamas Vaba Lava külalisetendust „Muinasjutumöll“. Mõtteid etendusest, kus kaks muinasjuttu omavahel põimuvad ning mis siis saab, jagavad Meribel Saat, Kirke Emili Mägi, Andra-Elizabeth Võeras, Mirtel Salda, Abigail Jasmiin Veberson, Katharina Sipelgas, Annamai Laansoo, Tuuli Täht ja Robin Tuuling.

Eve Tuisk, 25. november 2021

Kirjandustundides juhtub alalõpmata midagi põnevat. 7.b klassi õpilased lasid luuleprojektidega seoses oma fantaasial lennata ning kirjutasid sürrealistlikke luuletusi Mendelejevi tabelist inspireerituna ning koostasid naljaluulet ajakirjandusväljaannete väljalõikeid kasutades. Mis sellest kõigest sündis?

Artikkel / KlassiloodTeistsugune koolipäev
Merle Tustit, 24. november 2021

1.b klassi jaoks on teistsugune koolipäev siis, kui kooli ei pea koolikotti kaasa võtma ning õppimine toimub klassist väljas.

Igas kuus on siiani olnud vähemalt üks nn teistsugune koolipäev ehk õuesõppepäev.

Novembrikuus toimunud õuesõppepäeval jätkus kõikidel esimeste klasside lastel kooli ümbruses tegevust terveks koolipäevaks.

Raina Rääp, 24. november 2021

Kadripäev on 25. novembril.

Katri joostakse 24. novembril.

Kadrid riietuvad heledasti.

Tavaliselt ei või nende nägu näha.

Kadrid käivad ukselt uksele.

Nad tantsivad, laulavad ja küsivad ande.

Kadrid toovad karjaõnne.

Kristi Hints, 23. november 2021

Eelmine reede möödus lõviosa Kuressaare Nooruse Kooli kaheksandike jaoks tavapärasest hoopis teises rütmis. Üle-eestilise töövarjupäeva algatuse raames oli neil võimalus koolitundide asemel külastada huvitavaid ettevõtteid ja jälgida valitud spetsialistide toimetusi nende argipäeval.

Artikkel / PersonaaliaPalju õnne, Helle Sulg 65!
Piret Tenno, 23. november 2021

Väikeklassi õpetaja Helle on meie majas töötanud juba peaaegu terve aasta. Tänasel juubelipäeval on õnnesoovide kõrval hea võimalus avada, millist tööd ta teeb.

toimetus, 22. november 2021

7.c klassi õpilane Liisa Naulainen saavutas hea tulemuse informaatikaviktoriinil – 68. koht 2453 osavõtja seas. Palju õnne, Liisa!

Kobras on üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriin, mille teemaderingi mahuvad küsimused arvutite riist- ja tarkvarast, turvalisusest, arvutieetikast, arvutus- ja sidetehnika ajaloost, arvutitega seotud matemaatikast, loogikast ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Papagoi / Iti JõeverePapagoi / Kristella RaunistePapagoi / Madli Tuuling
Ene Pidmann, 20. november 2021

1.–2. klassi kunstiringi õpilased kleepisid värvilistest kolmnurkadest papagoisid. Tööde autoriteks on Iti Jõevere, Kristella Rauniste ja Madli Tuuling.

Eve Tuisk, 19. november 2021

Laupäeval, 27. novembril külastavad Kuressaare Nooruse Kooli kodutütred koos oma uute juhendajate Merikese ja Anneliga Saaremaa malevat. Kaasa oodatakse kõiki neid, kel kodutütarde tegemiste vastu huvi. Kogunetakse kell 11 Selveri linnapoolses parklas. Päev kestab kella 15ni.