üles
Pühapäev, 25. veebruar 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

25. veebruar

26. veebruar

27. veebruar

28. veebruar

29. veebruar

2. märts

Töötajate sünnipäevad

25. veebruar

Anna Hamburg, 9.c klass, 24. veebruar 2024

Kindlasti olete ajalootundides rääkinud Eesti iseseisvusest ja taasiseseisvusest. Ka mina olen, kuid pole kunagi mõelnud sellele, kui tähtis oli kõigile reameestele, kirjanikele ning lihtinimestele päriselt oma riik ja teistest mittesõltumine. Kunagi oligi nii, et ärkasid hommikul üles ja kartsid, et võib-olla homme enam siin voodis ei ärka, vaid oma kodust, perest ja isamaast eemal, palju kaugemal – Siberis.

Gert Lutter, 24. veebruar 2024

Kuressaare südalinnas toimus Eesti Vabariigi 106. sünnipäevale pühendatud pidulik kõnekoosolek. Rahvarohke osavõtuga sündmusel võtsid sõna EELK saarte praost Anti Toplaan, justiitsminister Kalle Laanet, regionaalminister Madis Kallas, riigikogu liige Mart Maastik, vallavolikogu esimees Jaanus Tamkivi ja Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kaptenleitnant Arto Reinmaa.

Nooruse kooli esindasid õpilasesinduse liikmed Tuule Kalamees, Jette Tiitus ja Eva-Lotta Orglaan, kes asetasid pärja Vabadussõja ausambale.

Elagu Eesti!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Elagu Eesti! / Gert LutterEesti Vabariik 106 / Kirke Niit
Ene Pidmann, 23. veebruar 2024

„Elagu Eesti!“ Tööde autoriteks on Mari Grepp ja Kirke Niit.

Elsa Marie Kirs, 9.c klass, 23. veebruar 2024

Head kaaslased! 128 aastat tagasi kirjutas Juhan Liiv luuletuse „Kas ma Eestit unes nägin?”. Nüüd, küll läbi raskuste, aga siiski, on Eesti vabariik ja me ei pea sellest enam unistama. Nüüd saame unistada Eesti tulevikust. Aga milline on see tulevik, millest unistada?

Merle Tustit, 23. veebruar 2024

Kaardi pealt oma maad / otsima ma ei pea, / kinnisilmi võin leida ta sealt. / Ühel pool merepiir, / teisel metsade viir, / nõnda väikene ongi mu maa.

Palju õnne, Eestimaa!

Kristin Lauri, 23. veebruar 2024

21. veebruaril toimus 1.–3. klassi näitemängupäev Esimene Vaatus, mis sai edukalt taaskord lavalaudadele toodud! Teatripäeva teema oli „TRILL-TRALL“. Jaa-jaa-jaa, tule näita, mida oled sina ära õppind!

Kõik etendused olid väga toredad ja hästi tehtud. Oli tunda, et palju vaeva on nähtud nii siin kui ka sealpool kardinaid. Igal juhul võime oma lavastajate ja näitlejate üle väga uhked olla, sest kõik olid väga tublid!

Teema oli lahti võetud loominguliselt ja laval oli näha palju inspireerivaid tegelasi.

Anu Liik, 23. veebruar 2024

Õigekirjaolümpiaadi II vooru ülesandeid lahendas sel nädalal 255 õpilast, võimalik oli saada 70 punkti. Keskmine tulemus oli 48,4 punkti, keskmine testile kulutatud aeg umbes 14 minutit.

Lelet Aavik-Part, 23. veebruar 2024

Hea meel on kooliperega jagada, et nüüd ja alati on seren.ee lehelt võimalik tellida Kuressaare Nooruse Kooli logodega riideid.

Kooliriietuse tellimise otsetee asub kooli kodulehe pealehe päises. Tellimine toimub otse läbi seren.ee lehe.

Jaana Puksa, 22. veebruar 2024

Lugemissõltuvus ja matkakirg - need sõnad iseloomustavad aastanumbri vahetusega meie koolis inglise keele õpetajana tööle asunud Eve Aedlat.

Kristin Lauri, 22. veebruar 2024

Reedel, 16. veebruaril oli talvelaagri viimane päev. Eelnevatest pisut erinev. Suusad sai viimaseks päevaks varna riputada ja koos lennuga mindi talvisele matkale Seinamäele. Tagasiteel võeti laager kokku ja tagasisidestati toimunut enda jaoks. Laager andis kaheksandikele viie päeva jooksul hulgaliselt emotsioone: rõõmu, naeru, põnevust, julgust, viha, hirmu, üllatusi, nalja. Ka negatiivsed emotsioonid said laagri lõpuks endale positiivse asenduse.

Trevor Ast, 9.a, 22. veebruar 2024

„Eestlane olen ja eestlaseks jään“ on kuulus lugu, mis räägib uhkusest olla eesti rahvusest, kuid kes ja milline on eestlane?

Gert Lutter, 21. veebruar 2024

Täna tähistab ümmargust sünnipäeva meie ajalooõpetaja ja ühtlasi koolilehe toimetuse pesamuna Kaisa Sau. Meie maja inimesena võid küll Kaisat mitte tunda, aga teda teadmata küll ei saa. Alati laitmatult seatud soeng, elegantne kostüüm – tundub justkui oleks Kaisa ise alles hetk tagasi mõnelt Louvre'i seinal rippuvalt ajalooliselt portreelt välja astunud.

Sellest sündis ka mõte uurida õpilastelt ja töötajatelt täpsemalt, keda Kaisa neile kõige rohkem meenutab. Vastused olid päris põnevad!

Kadri-Ann Viherpuu, 9.a, 21. veebruar 2024

Siia maailma olen ma sündinud eestlasena ja ma olen selle üle väga uhke. Mul on hea meel, et olen sündinud riigis, kus mul on palju võimalusi elus nii hariduses, elukutses kui paljudes muudes valdkondades.

Eve Tuisk, 20. veebruar 2024

Ehkki teada-tuntud ütlus soovitab raamatut mitte kaane järgi valida, tegin ma seda juba teist korda ühe kuu jooksul – usaldasin oma sisetunnet ning ostsin endale teose esikaanest mõjutatuna. Kaunis naine raamatut lugemas, taamal Eiffeli torn oma täies võimsuses, juures täpsustus, et tegemist on tõsielul põhineva ajaloolise romaaniga. Mõeldud-ostetud. Ja ma ei pidanud pettuma.

Lummus loetust muutus mitmekordseks, kui selgus, et minuga samaaegselt olid raamatut lugenud ja seda nautinud ka minu kolleegid Jaana Puksa ja Maria Koppel.

Gabriel Sepp, 20. veebruar 2024

Kuressaare spordikeskuses toimusid 6. veebruaril koolinoorte ja Eesti Koolispordi Liidu maakondlikud 4.–6.klasside meistrivõistlused võrkpallis. Esindatud olid Nooruse kool, Hariduse kool, Leisi kool, Vanalinna kool, Orissaare gümnaasium ja Kaali kool. Pallureid oli kokku 84.

Karola Kirss, 9.c klass, 20. veebruar 2024

Austatud kaasmaalased. Räägin teile loo oleviku ja mineviku olemusest ning erinevusest.  

Karolina Kaju, 7.b klass, 19. veebruar 2024

Unenägusid on palju ning erinevaid. Üks olulisem kui teine. Siin on üks unenägu, mida võisid unes näha paljud meie esivanemad.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Mina ja minu sõbrad / Brigita RandSõbrad / Erich KoitlaTalisport / Kirke Niit
Ene Pidmann, 16. veebruar 2024

Kunstiringi õpilaste figuuriõpetuse tööd. Autoriteks on Brigita Rand 1.a klassist tööga „Mina ja minu sõbrad“, Erich Koitla 3.b klassist joonistusega „Sõbrad“ ja Kirke Niit 4.c klassist teosega „Talisport“.

Lehekülg: /354 järgmine

Kuulutused

Galerii