Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (5)
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
7.a ja 7.c klassi õpilased said ülesandeks luua plakateid, mis reklaamiksid kooli ja tooksid esile selle kõige ägedamad ja erilisemad küljed. Miks on Nooruse koolis äge?
Tööd tõid esile kooli eripärad ja väärtused õpilaste pilgu läbi. Plakatid valmisid grupitöödena.
Loodusõpetuse teema „Aed ja põld“ kutsus 6.c klassi õppekäigule Rautsi tallu. Seal sai õpikutarkust päriselt näha, käega katsuda ja suuga maitsta.
2.b maalis oma suvemälestused rannakividele.
Rahulik sõit supilaudadega mööda Nasva jõge, eemal koolimelust, andis mõnusa stardi kooliaasta algusele. Vestlesime nii eesootavast kooliaastast kui ka noorte tulevikuplaanidest. Oli tõesti mõnus ja turgutav õhtupoolik.
18. septembril toimusid Nooruse koolis õpilasesinduse valimised. Enne valimisi oli kõikidel kandidaatidel võimalik lihvida oma kampaaniaplakateid ja sõnumit koostöös õpetaja Kaisa Sauga, kes veab koolis projekti „Arutlev kool“ ja kes andis kandidaatidele häid nõuandeid ja kindlaid argumente.
Kandideerisid 6.–9. klassi õpilased, et esindada koolikaaslasi ja viia ellu uusi ideid. Valimas käis 323 hääletajat. Enim hääli kogusid 9. ja 8. klassi õpilased, kuid ega teised neist palju maha jäänud.
Ühel päikesepaistelisel kolmapäeval võtsid 6.b õpilased ja giid Anni suuna Lõuna-Saaremaa poole, et tutvust teha seal leiduvate õpperadadega.
Neljapäeval, 19. septembril toimus Taritus Heino Lahe mälestusturniir jalgpallis. Suviselt soe ilm tõi kokku kahe kooli tüdrukute võistkonnad ja 12 kooli poiste tiimid. Lisaks meie kooli tüdrukutele olid kohal veel Aste neiud. Poiste konkurents oli märksa tihedam ning vastasteks olid Luce, Kaali, Pihtla, Valjala, Hariduse, Aste, Kärla, Leisi, Lümanda, Orissaare ja Muhu õpilased.
Eelmiseks reedeks said 5.c klassi õpilased ülesande uurida, milliseid muuseumieksponaate leidub nende kodudes. Üheskoos otsustati, et väärt leiud võiks tuua ka kooli teistele näitamiseks. Nii seatigi klassiruumi üles näitus „Muuseum üheks päevaks“. Leidude tutvustamiseks kujundas igaüks infosildi ja jutustas kaaslastele, kust need asjad pärit on ja miks neid kodudes alles hoitakse
Mari Grepp 2.c klassist jäädvustas paberile oma vahva fantaasialooma.
Enne õpilasesinduse valimispäeva 18. septembril oli igal kandidaadil suurepärane võimalus koostöös Kristini Lauri ning ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Kaisa Sauga lihvida oma valimisplakati teksti. Kaisa, kes juhib meie koolis projekti „Arutlev kool“ ja on ka väitlusõpetaja, andis kandidaatidele väärtuslikku nõu, aidates neil tõsta oma sõnade mõju ja parandada võimalusi edukalt valimistel osaleda. Aga miks ka mitte, saame meie kandidaatidega tuttavaks!
11. septembril toimus Megaaju esimene voor, kus küsimusi esitati putukaliikidest reljeefkaardi tundmiseni ning Arvi taskutest Euroopa suurima loomaaiani.
Mälumänguhooaega alustas 42 võistkonda, neist 5 õpetajate omad.
2.a klass maalis maagilisi seenemaju.
Uue kooliaasta alguses saavad õpilased meenutada suvel loetud raamatuid ning valida uusi põnevaid teoseid, millega tutvust teha. 8. klasside õpilased arutlesid tunnis kirjanduse olemuse üle, tuletasid meelde erinevaid žanre ning nende tunnuseid – ikka selleks, et oleks huvitavam kirjanduse värvikasse maailma sukelduda. Oma mõtted kirjandusest vormiti seekord haikudeks.
Septembri esimesel nädalal külastasid Nooruse kooli 7. klasside õpilased ettevõtet Incap Estonia, kus tutvustati ettevõtte tegemisi ning õpilased said mõtlemisainet, millisele probleemile nad sooviksid lahendust leidma hakata. Iga klass külastas ettevõtet erineval päeval: teisipäeval 7.a klass, kolmapäeval 7.b klass, neljapäeval 7.c klass ning reedel 7.d klass koos klassijuhatajatega. Incapis võõrustasid meid büroojuht Egle Tamm ning projektijuht Tiit Priske.
Sel õppeaastal algas koolinädal teisiti. Eesmärk oli pehme üleminek suvest uueks töiseks aastaks. Päev andis võimaluse klassijuhatajatel koos õpilastega eesmärgistada uut algavat õppeaastat läbi liikumise ja lennuülese koostöö.
2. septembril oli meie koolil liikumispäev. 9.b ja 9.c klass käisid koos Kudjapel kettagolfi mängimas. Ilm oli ilus ja valitses ootusärevus, sest mitmed meist ei olnud seda mängu varem mänginud.
Esmaspäeva, 2. septembri hommikul sõitsid 7. klasside õpilased ja mentorid Võhmale liikumis- ja tutvumispäevale. Seda ikka selleks, et lennupõhine õpe ei jääks ainult paberile märksõnaks, vaid kogu lend tõesti tunneks ja teaks üksteist ning sulanduks ühte juba enne õppetöö algust. Mis on selleks veel parem kui üheskoos koolimajast kaugemal toimetamine. Võime päevaga rahule jääda.
Kolmapäeval, 11. septembril kell 9.45 alustab aulas Megaaju uus hooaeg. Mälumäng on mõeldud 4.–9. klassi õpilastele ja kooli töötajatele. Igast klassist ja koolitöötajate hulgast on oodatud vähemalt üks 3-liikmeline võistkond.