Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
2.c klassi lapsed soovivad kõigile vahvaid lihavõttepühi!
27. märtsil oli Nooruse koolis taas teatripäev. Lavale jõudis Teine Vaatus üldnimetuse all „Suure Tõllu radadel“. Tõllu teemaga süvitsi minek aitas avastada muistendeid, mis on seotud meie kodusaarega. Teema oli päris keeruline lavastamiseks, aga lapsed on loomingulised ja seda tõestasid ka meie 4.–6. klassi õpilased. Iga klass oli tublisti vaeva näinud ja nägime üheksat vahvat ja eriilmelist tükki. Eraldi tõstaksin esile neid klasse, kes olid panustanud rahvuslikesse kostüümidesse. See andis näitemängule väga suure lisaväärtuse!
Klassidevahelised rahvastepallivõistlused algasid juba eelmise aasta sügisel, kus võistlesid omavahel 3. klassid, siis 4. klassid ja lõpuks 4.-5. klassid omavahel.
Teismelised ja noorus, tunded ja tülid, sõprus ja armastus, (kooli)kiusamine ja kodused probleemid, armukadedus ja reetmine, omavahelised suhted ja konfliktid, uue eluga kohanemine, raskused lapsevanemaks olemisel. Ebareaalne olukord? Üldse mitte, sest just nendel teemadel kõneles 8.c ja 9.c klassi õpilaste arvates VAT Teatri „Foorumetendus: Karistus?!“, mida käidi vaatamas, või õigem oleks öelda, milles käidi osalemas reedel, 22. märtsil Kuressaare Teatris.
11.–22. märtsini oli meie kooli 8.d klassi õpilane Anelle Eliisa Jaansalu õpilasvahetusprogrammi VeniVidiVici raames Simuna Kooli õpilane. Oma muljeid seal veedetud ajast jagas Anelle Eliisa ka Nooruse Meridiaaniga.
Eesti Keele Instituut on ellu kutsunud programmi „Eesti keele õpe ja keeleõppe arendamine“. Keelelähetuse programmi raames on meie koolis toimetanud Maardu Gümnaasiumi kunsti-, esteetika-, arhitektuuri- ja disainiõpetaja Svetlana Atajants.
Esmaspäeval, 25. märtsil toimus Kuressaare Nooruse Koolis 8.-9. klassidele NATO külalistund, kus tutvustati noortele lähemalt NATO põhimõtteid ja ülesandeid. Külalistundi viis läbi Avo Martinson Eesti NATO Ühingust.
Seekordne 4.a klassi loetud raamatu tutvustus toimus koostöös õpetaja Virgega digitunnis. Õpilastel valmisid vahvad raamatuposterid Canva keskkonnas.
Neljapäeval, 21. märtsil toimus Kuressaare Nooruse Kooli algklasside mõõduvõtt laulmises Nooruse Täheke 2024, kus osales kokku 55 lauljat.
Võistluse eesmärk on anda lastele võimalus oma lauluhäält demonstreerida, toetada nende eneseväljendust, esinemisoskust ning pakkuda platvormi nende arenguks muusikas.
11.–22. märtsini oli Nooruse kooli 8.d klassis vahetusõpilane Kaur Kullaste Kohila Gümnaasiumist. Nooruse Meridiaan palus Kauril jagada muljeid ja mõtteid meie koolis oldud aja kohta.
Kuidas näevad 9. klasside õpilased abstraktseid aastaaegu? Tööde autoriteks on Hanna Paju, Jette Tiitus ja Tuule Kalamees.
Võistlused toimusid kahel päeval: 13. märtsil alagruppide mängud ja 19. märtsil finaalmängud.
Kuus võistkonda osales 6.-7. klassidest ja seitse võistkonda 8.-9. klassidest.
Lumikelluke on varakevadine õitseja. Siinkohal sobivad Jaan Kaplinski luuleread:
Kevade on äkki tulnud,
lausa salamahti
ja teinud köögiakna all
lumelilled lahti ...
Kolmapäeval, 20. märtsil toimus Kuressaare Hariduse koolis Saare maakonna koolide Jäljendusvaadend 2024. Sündmust korraldasid eelmise aasta grand prix' võitja Kuressaare Vanalinna Kool ning külalislahke Kuressaare Hariduse Kool.
20. märtsi ootas 4.a klass ligi pool aastat ja lõpuks oli see päev käes. Meil olid piletid Rahvusooperisse Estonia. Käisime vaatamas Olav Ehala muusikali „Buratino“. Samal etendusel käis ka meie kooli 3.a klass.
Kevad teeb rõõmsaks emad,
sest ilmad on juba kenad.
Väljas paistab päike
ja mullast tärkab lilleke väike.
Kraavis vulisemas vesi,
keegi enam toas ei püsi.
Ilusat kevade algust!
Meie õpilaste seas on mitmeid väga tublisid saksa keele oskajaid!
4.–5. märtsil täitus Thule Koda taaskord inimestega, kes igapäevaselt noortega toimetavad. Konverentsist on kujunenud traditsioon ja populaarsus on aasta-aastalt kasvanud.
Seekordset konverentsi modereeris Roger Tibar, kes on viimased 12 aastat töötanud noortevaldkonnas, juhtides erinevaid organisatsioone ja tiime. Temale kuulub ka 2019. aasta noorsootöötaja tiitel. Lisaks oskuslikule kaptenitööle konverentsil kostitas Roger kõiki esinejaid tabavate küsimustega.
Avaesinejaks oli meie haridusminister, kes videoettekandes rõhutas, kui oluline on üldhariduse kõrval huvi- ja noorsootöö. Ministeeriumis on valmimas ühine kontseptsioon ja andmete sidumine, et saada Eestis toimuvast tervikpilt.